What's new

Wywiad z Parabols [Aktywny]

Status
Not open for further replies.

Forseti

Senior User
Joined
Dec 23, 2011
Messages
954
Reaction score
82
Witam.
Dzi? postanowi?em przeprowadzi? wywiad z jednych 'Aktywnych' u?ytkownik?w.

Pytania dotycz?ce ?ycia.

Don Dawido: Witaj Parabols, czy chcia?by? udzieli? wywiadu dla Tibia.net.pl?
Parabols: Oczywiscie, dla tibia.net.pl wszystko!

Don Dawido: To dobrze. Zacznijmy od postaw, jak masz na imi?, ile masz lat, gdzie mieszkasz?
Parabols: Na imi? mam Daniel, mam 15 lat(rocznikowo 16), mieszkam we wsi o nazwie Bronk?w, jest to niewielka wioska w gminie Bobrowice w wojew?dztwie Lubuskim.

Don Dawido: Ok, ju? wiemy co nieco o Tobie. Teraz mo?e nam co? opowiedz o swoich zainteresowaniach? Jakie masz hobby, czym si? pasjonujesz w ?yciu?
Parabols: Interesuje si? dziewczynami i grami komputerowymi, cz?sto gram w r??ne gry i nie przestaje, dop?ki jej nie sko?cz?. Moje hobby, to podrywanie i zaczepianie nieznajomych dziewczyn z okolicy oraz p?atanie figli ?obuzom z mojej szko?y, naklejam im na plecy kartki z r??nymi ?miesznymi tekstami. Moj? pasj? jest zostanie informatykiem i nauka r??nych j?zyk?w do programowania typu: c++, java, html, i sql.

Don Dawido: No, no widz?, ?e chcesz opanowa? nie?atwe j?zyki lecz ?yczymy Ci powodzenia. Czy lubisz lub ogl?dasz sport w telewizji lub na komputerze?
Parabols: Uwielbiam ogl?da? mecze pi?ki no?nej w telewizji, jestem fanem wielu klub?w, ale je?li przeciwko siebie graj? moje ulubione kluby, to zawsze faworyzuje Manchaster United. Niezbyt lubi? ogl?da? mecze reprezentacji Polski, poniewa? po 10 minutach meczu, wszystko si? zmienia w zwyk?? kopanin? i zazwyczaj wtedy prze??czam na inny kana?. Czy lubi? ogl?da? sport na komputerze, to tego nie wiem, bo internet mi na to nie pozwala, jest za s?aby. Na za?adowanie np. jednego meczu czeka?bym ca?y dzie?.

Don Dawido: S?uchasz konkretnego gatunku muzyki, kt?ra wp?ywa bezpo?rednio na Ciebie, Tw?j ?wiatopogl?d i zachowanie w okre?lonych sytuacjach?
Parabols: Tak, s?ucham rocka i metalu, moj? niegdy? ulubion? kapel? by? Linkin Park, ale zacz?li gra? co? w stylu pop i mi si? to nie podoba. Kiedy s?ucham starych utwor?w Linkin Park, opanowuje mnie agresja, wtedy mam ch?? co? rozwali?. Muzyka nie ma ?adnego wp?ywu na m?j ?wiatopogl?d.

Don Dawido: Jak powinien wygl?da? wed?ug Ciebie idealny ?wiat?
Parabols: Zaskoczy?e? mnie tym pytaniem. Wed?ug mnie idealny ?wiat powinien by? bez wojen, spor?w i walk o naft?. Z tego, co si? dzieje na ?wiecie ju? nied?ugo powstanie wojna o s?odk? wod?, bo jest jej coraz mniej. Nie potrzebnie odbiegam od tematu, a wi?c: wszystko powinno by? jedno?ci?, chodzi mi o to, ?e zamiast tylu pa?stw na ?wiecie by?oby tylko jedno pa?stwo, a w tym pa?stwie wsp?lny j?zyk, kultura, obyczaje, religia oraz r?wne prawa. Ka?dy by mia? prac?, je?li kto? by nie pracowa? i si? nie uczy?, to by by?a wyznaczona kara dla takich os?b(wszystkich by obowi?zywa? jeden kodeks). W idealnym ?wiecie ka?dy powinien si? rozwija? i pracowa?, aby ?wiat stawa? si? coraz lepszy. Dla wygody wprowadzi?o by si? regu??, ?e pracuje si? tylko do 50 roku ?ycia. Tak?e nie powinno si? zabija?, zwierz?t i wycina? las?w. Podsumowuj?c to wszystko: ka?dy powinien by? dla siebie mi?y oraz mie? wsp?lny j?zyk, to jest najwa?niejsze.

Pytania dotycz?ce Tibi.

Don Dawido: Opowiedz nam jako kr?tk? historyjk? jak zacz??a si? Twoja pierwsza przygoda z gr? MMORPG zwan? Tibia?
Parabols: Moja przygoda z tibi? zacz??a si?, kiedy chodzi?em do podstaw?wki i mia?em 10 lat, w tamtych latach tibia by?a bardzo popularna w?r?d m?odzie?y. Du?o os?b z mojej szko?y gra?o na Mazurskim OTS, protok?? 7.6, wtedy tibia 7.6 by?a na topie. Pewnego dnia kumpel pokaza? mi co i jak si? robi, wi?c zacz??em gra?, bardzo si? w to wci?gn??em i nie mog?em przesta?, nawet poziomem przewy?szy?em ka?dego w mojej szkole, co wszystkich bardzo dziwi?o, bo dla nich by?o to nie mo?liwe, ?eby w tak kr?tkim czasie wbi? tak du?y poziom. D?ugo si? nie pocieszy?em poziomem, poniewa? zhakowano mazurskiego i po haku mazurski nie by? w stanie stan?? na nogi.

Don Dawido: Ja podobnie jak Ty zaczyna?em swoj? histori? z gr? w Tibie. Mo?esz opowiedzie? jak dosz?o do zhakowania serwera?
Parabols: Nie wiele pami?tam z tamtego dnia, kiedy zhakowali mazurski ots, ale podobno admin owego serwera pobra? jak?? aplikacje, w kt?rym by? skompilowany keylogger, czy co? w tym stylu.

Don Dawido: Jakie jest Twoje zdanie na temat obecnej wersji Tibii? Co Cipsoft powinien wed?ug Ciebie zmieni?/doda??
Parabols: My?l?, ?e Cipsoft zamiast si? rozwija?, to cofa si? w rozwoju. Powinni zrobi? z tibi 2d, 3d, co? w stylu nowej gry Diablo III, na pewno by to przyci?gn??o wielu nowych graczy.

Pytania dotycz?ce OTS.

Don Dawido: Co do Real Tibii to wiemy ju? sporo. Opowiedz teraz jak zacz??a si? Twoja historia z gr? na OTS (czyt. Open Tibia Server)?
Parabols: My?l?, ?e wszystko o otsach opisa?em pod tym pytaniem "Opowiedz nam jako kr?tk? historyjk? jak zacz??a si? Twoja pierwsza przygoda z gr? MMORPG zwan? Tibia?"

Don Dawido: Ok, je?eli ju? nic nie chcesz doda? to rozumiem. Co najbardziej podoba?o Ci si? w ots'ach?
Parabols: Klimat oraz mi?a atmosfera, kt?ra nat??a?a si? dzi?ki starym i nowym graczom.

Don Dawido: Powiedzia?e?, ?e Twoj? pasj? jest php, c++ i inne j?zyki. Czy napisa?e? ju? jakie? w?asne skrypty/kody do serwera ots?
Parabols: Jeszcze tego nie robi?em, ale mam w przysz?o?ci plany, aby stworzy? w?asny serwer. Rozpoczn? w?asny projekt, ale dopiero wtedy, kiedy sko?cz? szko??.

Don Dawido: No tak, szko?a najwa?niejsza. Pami?tasz mo?e jaki serwer najbardziej Ci si? spodoba? i na jakim najd?u?ej gra?e??
Parabols: Najbardziej spodoba? mi si? ots Hexana, gra?em w niego od jego pocz?tku i nawet teraz czasami tam wbijam. Tak mi si? wydaje, ?e sp?dzi?em na nim najwi?cej czasu ni? na innych serwerach. Mia?em tam du?o postaci, kt?re porozdawa?em kolegom, teraz zosta?a mi tylko jedna (ed 250 lvl, dobre skile, full eq).

Pytania dotycz?ce forum.

Don Dawido: Powiedz nam w jaki spos?b trafi?e? do nas na forum? Szuka?e? czego? czy mo?e chcia?e? do??czy? do ekipy?
Parabols: Hmm, z kolegom chcieli?my za?o?y? w?asny serwer i szukali?my odpowiedniego silniku, a, ?eby go pobra? wymagana by?a rejestracja na forum, to za?o?y?em konto, i dzi?ki dobremu klimatowi si? wci?gn??em. Nawet do tej pory przebywam na tnp i w miar? pomagam temu forum w formie wysy?ania raport?w.

Don Dawido: Obecnie jeste? na randze Aktywnego. M?g?by? powiedzie? jak t? rang? zdoby?e?, co zrobi?e?, ?e uda?o Ci si? j? dosta??
Parabols: Wraz z nowym rokiem co? mnie natchn??o. Zacz??em si? bardzo udziela?, wysy?a?em posty, uczestniczy?em w konkursach i raportowa?em posty, kt?re by?y niezgodne z regulaminem.

Don Dawido: Je?eli mia?by? tak? szanse to co by? zmieni?/doda? na Tibia.net.pl?
Parabols: Wola?bym zostawi? to dla siebie, aby nie urazi? innych(czyt. kadr?).

Don Dawido: Tutaj masz wolno?? s?owa, wi?c mo?esz pisa? co chcesz lecz okej, rozumiem Ci?. Kogo z kadry uwa?asz za najlepszego koleg?? Z kim si? najlepiej dogadujesz?
Parabols: Dla mnie najlepszym kadrowiczem jest Quomak, bardzo mi?o mi si? z nim rozmawia. Po prostu bardzo go szanuje.

Szybkie pytania.

Don Dawido: Ju? prawie nasz wywiad dochodzi do ko?ca. Czy zechcesz odpowiedzie? na kilka szybkich i kr?tkich pyta??
Parabols: Mam czas, wi?c czemu nie. :)

Don Dawido: Tw?j ulubiony sport?
Parabols: Pi?ka no?na.

Don Dawido: Twoje najwi?ksze hobby?
Parabols: Podrywanie dziewczyn.

Don Dawido: Tw?j ulubiony zesp?? muzyczny?
Parabols: Linkin Park.

Don Dawido: Real Tibia czy OTS?
Parabols: OTS.

Don Dawido: Najlepszy OTS wed?ug Ciebie?
Parabols: Hexana.

Don Dawido: Najlepszy protok???
Parabols: Wed?ug mnie 7.60

Don Dawido: Najlepsze Miasto?
Parabols: Thais.

Don Dawido: Twoja ulubiona profesja?
Parabols: Elder Druid.

Don Dawido: Najlepszy mapper Tibia.net.pl?
Parabols: Eturl Sous.

Don Dawido: Najlepszy skryper i koder Tibia.net.pl?
Parabols: klon2, kodera nie znam ?adnego.​

Don Dawido: Dzi?kuje Ci za udzielenie wywiadu dla Tibia.net.pl. Wiem, ?e po?wi?ci?e? dla mnie czas i za to Ci dzi?kuje.
Chcia?by? mo?e kogo? na koniec pozdrowi? albo doda? co? od siebie?
Parabols: Tak, tak?e Ci dzi?kuje, ?e ze mn? przeprowadzi?e? wywiad oraz pozdrawiam wszystkich ze strony
 

Dubler

Lua Factory =)
Joined
Apr 8, 2009
Messages
1,874
Reaction score
112
Odp: Wywiad z Parabols ['Aktywny' na Tibia.net.pl]

Odp: Wywiad z Parabols ['Aktywny' na Tibia.net.pl]

Jak dla mnie wywiad jest wprost znakomity,
opr?cz
Ok, je?eli ju? nic nie chcesz doda? to rozumiem.
nie ma si? do czego przyczepi?. Ciekawe pytania, czytelny zapis. Ode mnie masz 9.5/10
 

RNS

Active User
Joined
Sep 28, 2011
Messages
53
Reaction score
8
Odp: Wywiad z Parabols ['Aktywny' na Tibia.net.pl]

Odp: Wywiad z Parabols ['Aktywny' na Tibia.net.pl]

Lepiej. Wida? post?p w stosunku do niedawno ocenionego przeze mnie wywiadu z Eturlem, chocia? nadal mo?na przyczepi? si? do paru rzeczy:
Don Dawido: Dzi?kuje Ci za przeprowadzenie ze mn? wywiadu.
To Ty przeprowadza?e? wywiad z Parabolsem, nie odwrotnie.
Dodajesz te? odrobin? za du?o wstawek typu "no tak", "ok" - z jednej strony to nawet dobrze, bo wywiad sprawia wra?enie podtrzymywanej rozmowy, ale w pewnym momencie zaczyna troch? przeszkadza?.
Podzia? wywiadu na sekcje by?by bardziej trafionym pomys?em gdyby wywiad by? nieco d?u?szy - pisanie osobnego "rozdzia?u" dla 4 czy 5 pyta? nie ma zbyt wiele sensu, ale skoro tak Ci by?o wygodniej to w porz?dku. Czytania taki zabieg w ka?dym razie nie utrudnia. Graficznie wywiad czytelny, przejrzysty. 7/10, wida? progress, a o to chodzi :)
 

Matre

Nie b?dzie ciszy...
Joined
Sep 12, 2008
Messages
789
Reaction score
143
Odp: Wywiad z Parabols ['Aktywny' na Tibia.net.pl]

Odp: Wywiad z Parabols ['Aktywny' na Tibia.net.pl]

Wszystkie pytania z 4 kategorii s? jak najbardziej w porz?dku, odpowiedzi ciekawe oraz do?? obszerne, nie ma si? do czego przyczepi? - wszystko sk?ada si? na lekko?? czytania za co oceniam wywiad 9/10.
 

Serj_Tankian

You've been - thunderstruck.
Joined
Apr 5, 2009
Messages
1,086
Reaction score
69
Age
29
Odp: Wywiad z Parabols ['Aktywny' na Tibia.net.pl]

Odp: Wywiad z Parabols ['Aktywny' na Tibia.net.pl]

Jest kilka b??d?w, kt?re ju? wskazali moi poprzednicy, ale og??em jest to jeden z lepszych, aktualnie dost?pnych na Forum, wywiad?w.
7/10
 

Fireflies

Advanced User
Joined
May 27, 2010
Messages
200
Reaction score
13
Odp: Wywiad z Parabols ['Aktywny' na Tibia.net.pl]

Odp: Wywiad z Parabols ['Aktywny' na Tibia.net.pl]

Nie pasuje mi kilka pyta?, niekt?re si? powtarzaj?. S? niekt?re b??dy stylistyczne, ale og?lnie wywiad przyjemny. Wystawi? ocen? 8/10. Tak poza tym to te? mam na imi? Daniel, mam 15 lat (rocznikowo 16) i mieszkam na wsi :D Oczywi?cie tibia 7.6 rz?dzi!

Pozdrawiam!
 

Quomak

Senior User
Joined
Jul 15, 2010
Messages
631
Reaction score
40
Age
10
Odp: Wywiad z Parabols ['Aktywny' na Tibia.net.pl]

Odp: Wywiad z Parabols ['Aktywny' na Tibia.net.pl]

Dzieki :)

@Topic Wywiad mi si? podoba, faktem jest kilka b??d?w stylistycznych ale ka?demu mo?e si? zdarzy? moja ocena 9.5/10
 

klon52

Advanced User
Joined
May 20, 2008
Messages
495
Reaction score
50
Odp: Wywiad z Parabols ['Aktywny' na Tibia.net.pl]

Odp: Wywiad z Parabols ['Aktywny' na Tibia.net.pl]

Do wywiadu nie mo?na si? przyczepi?, po prostu nie ma do czego. Znakomity wywiad.
 

Kaisus

Advanced User
Joined
Jan 21, 2012
Messages
401
Reaction score
25
Odp: Wywiad z Parabols ['Aktywny' na Tibia.net.pl]

Odp: Wywiad z Parabols ['Aktywny' na Tibia.net.pl]

Wywiad przeprowadzony w 100% profesjonalnie ;p.

Mo?e to i spam ale w tym temacie nie mam si? do nie czego przyczepi? r?wnie? do twoich innych wywiad?w ;)

~Gratuluj? nowej posady : > (ale co? ci? nie widz? na Forum ; d)~


Regards
Kaisus
 
Status
Not open for further replies.
Top