What's new

Z windowsa 7 na XP!

SoX

Active User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
125
Reaction score
5
Mam pewien problem, ot?? na moim laptopie (Lenovo g550) po zakupie, by? ju? zainstalowany windows 7. Chc? przeinstalowa? go na windows xp. Niestety laptop nie czyta p?yty i tu zwraca si? moje pytanie: co zrobi? ?eby czyta? t? p?yt? lub jak uruchomi? ustawienia BIOS, gdy? ani przycisk F2, F1, Del ani nawet po??czenie klawiszy nie otwiera ustawie? BIOS'a.
Prosz? o do?? szybk? pomoc!
 

Hawks

Advanced User
Joined
Apr 12, 2008
Messages
378
Reaction score
28
Odp: Z windowsa 7 na XP!

Przy zestawie by?a zapewne instrukcja do p?yty g??wnej, sprawd? tam.

Aha, wiesz, ?e reinstalacja systemu wi??? si? z utrat? gwarancji na laptosia ? :)
 

Virtelio

Senior User
Joined
Jul 15, 2009
Messages
534
Reaction score
126
Age
28
Odp: Z windowsa 7 na XP!

Przy zestawie by?a zapewne instrukcja do p?yty g??wnej, sprawd? tam.
Aha, wiesz, ?e reinstalacja systemu wi??? si? z utrat? gwarancji na laptosia ? :)

Schowaj si? cz?owieku. Gwarancje dostajesz na sprz?t, a nie na oprogramowanie. Mo?e sobie usuwa?,reinstallowa? i robi? co mu si? ?ywnie podoba i chuja mu zrobi?, na gwarancje i tak przyjm?. Je?li b?dziesz mia? jakie? "ale" to jak wyja?nisz np. sprzeda? laptop?w bez oprogramowania? Po zainstalowaniu traci si? gwarancje? <Lol2>
@Topic
Nie czyta podczas startu? Ustaw w BIOS'ie rozruch Bootowalny najpierw z p?yty potem z dysku twardego. Sprawd? podczas uruchamiania(na pierwszym oknie) Czy nie masz tam gdzie? BootMenu lub czego? w tym rodzaju.
 

Hawks

Advanced User
Joined
Apr 12, 2008
Messages
378
Reaction score
28
Odp: Z windowsa 7 na XP!

Schowaj si? cz?owieku. Gwarancje dostajesz na sprz?t, a nie na oprogramowanie. Mo?e sobie usuwa?,reinstallowa? i robi? co mu si? ?ywnie podoba i chuja mu zrobi?, na gwarancje i tak przyjm?. Je?li b?dziesz mia? jakie? "ale" to jak wyja?nisz np. sprzeda? laptop?w bez oprogramowania? Po zainstalowaniu traci si? gwarancje? <Lol2>
@Topic
Nie czyta podczas startu? Ustaw w BIOS'ie rozruch Bootowalny najpierw z p?yty potem z dysku twardego. Sprawd? podczas uruchamiania(na pierwszym oknie) Czy nie masz tam gdzie? BootMenu lub czego? w tym rodzaju.



Dobre sobie, po pierwsze je?li chodzi o gwarancj? to zale?y od firmy, ja do Samsunga R710 dosta?em wyra?ne wskaz?wki, ?e je?eli przeinstaluje oryginaln? Vist? na co? pirackiego, albo gdy oddam go do serwisu i b?dzie jaki? piracki/crackowany program to gwarancja leci. Tak?e morda jak masz 0 wiadomo?ci na ten temat. To zale?y tylko i wy??cznie od dystrybutora, a poza tym chyba nie my?lisz, ?e on ma oryginalnego Windowsa XP? :)

Aha, jeszcze jedno, czytaj ze zrozumieniem - on nie mo?e wej?? w BIOS, a ?eby wybotowa? p?ytke, trzeba ustawi? start z CD w??snie w BIOSIE. ;/ Cho? w Windowsie xp na domowym komputerze, przy w??czaniu klikam F8 i wybieram z czego ma startowa? - a jak jest z si?demk? tego nie wiem.


P.S Kolejnym razem, gdy nie masz poj?cia daruj sobie.
Pozdrawiam.
 
Top