What's new

4-th Nowa era

Status
Not open for further replies.

Mim226

Advanced User
Joined
Mar 3, 2009
Messages
158
Reaction score
3
Age
28
[SUP]
f3t36d.jpg


4-th
to odmienna historia kt?ra mog?a zda?y? si? w ?wiecie Tibi. Ludzie zostali obaleni przez reszte stworzen kt?re stworzy?y cywilizacje i zacz??y ekspansje.
W tym silniku wcielamy si? w jedna z 4 profesji (smoka,demona,orka,szkieleta). Mapa moze byc niedoskonala gdyz robiona amatorsko od zera. Dodatkowe problemy moga byc z bilansem gdyz nie jest bardzo dobry. Uwazam ten silnik za cos naprawde odmiennego i ciekawego, innymi s?owy wartego uwagi.

Co takiego ten silnik nam oferuje?

System Evolucji (znany r?wnie? jako transform) - ka?da profesja ma 8 ewolucji. (na 30,60,90,120,150,200,250 i 300 lvlu). Kazda nowa ewolucja daje dost?p do
nowych spelli, dodaje mane oraz hp, zmienia wygl?d ,szybkosc ataku, si?? ataku, si?? magi oraz szybko?? poruszania si?. Ewolucje jak sama nazwa wskazuje sa sta?e. Organizm ktory raz wyewolu?owa? nie cofnie si? ju? w rozwoju ;).

Nowe Spelle - Nowe spelle robione ca?kowicie od zera. Kazda profesja ma ok 15-20 spelli.

Nowe potwory
- nowe potwory r?wnie? robione ca?kowicie od 0 (tu by? najwi?kszy problem z bilansem).

Nowy system ekwipunku - W 4th nie ma klasycznego defa i dmg ... niee tu jest inaczej. Ka?da cz??? pa?cerza daje nam resistance na inny ?ywio?. Im lepszy item tym wi?kszy % resistance, jednocze?nie wszystkie bronie nie maja dmg tylko atakuj? od ?ywio??w. Tworz?c ten system stara?em si? wyeliminowa? obra?enia fizyczne dzi?ki czemu posiadaj?c dobr? zbroje mo?na naprawde zauwa?y? ?e przeciwnik zabiera ci 2x mniej ?ycia. Wszystkie itemy zosta?y zrobione od nowa ju? w opisanym wy?ej systemie.

Co jeszcze warto wiedziec?
Robi?c bilans stara?em si? okre?li? jasno typ danej postaci a dok?adnie:
Orc - Duzo Hp, Malo Mp, Du?y dmg, Krotkodystansowe spele.
Szkielet - Malo Hp, Duzo Mp, Posta? bardziej w trapy czyli paralize, utamka itp.
Smok - Srednio Hp i Mp - Bardzo duzy heal, pare speli aimed na spory dystans, slabsze bronie (smoki i demony nie nosza broni tylko gemy).
Demon - Srednio Hp i Mp - Duzo speli AoE , slabsze bronie ,duzy dmg ze speli.


Napewno trzeba poprawic bilans potworkow i poprawic mape bo nie s? pierwszych lot?w.

Wszystkie wykorzystane grafiki s? ju? w kliencie tibi dlatego z normalnego klienta tibijskiego mozna wchodzic i grac nie trzeba dogrywac zadnych spritow.

jest Strona WWW z gotowym Is wystarczy skonfigurowac , itemy z obrazkami sa juz wgrane.

Porady:
-Przy robieniu acc makera pami?tajcie zmienic ustawienia template na odpowiedni sprite number oraz profesje zeby tworzenie postaci sie nie bugowa?o.
-Naprawde zrobcie cos z mapka bo taka raczej nie wypali
-Przydalo by sie troche poprawic bilans
-Pamietajcie zeby w acc makerze zmienic looktype sampli na (demon - 40 / dragon - 271 / skeleton - 33 / orc - 5)

Dlaczego Go wrzucam?
Bo ma?o kr?ci mnie zabawa w hostowanie, a strasznie pogra?bym sobie na takim otsie haha. Wed?ug mnie wyj?tkowo mi si? uda? i nie chce ?eby moja praca posz?a na marne dlatego oddaje go w wasze r?ce. Robcie z nim co chcecie ,modyfikujcie ,edytujcie, udost?pniajcie gdzie chcecie.
ps. Jesli spodoba ci si? silnik i mia? by? ochote jako? mnie uchonorowa? wystarczy zeby? dopisa? gdzie? ?e silnik zosta? stworzony przez DonQ'a.

Do silnika do?ucam source, silnik jest robiony na tfsie pod 8.54.
?ycze wam mi?ego u?ytkowania.


Screeny/Film -
A jednak screeny si? znalaz?y, a o to kilka z nich.

x5ypz7.jpg


ejye0w.jpg


mtnupf.jpg


2rras9h.jpg




Skan udostpniam w 5 partach gdy musialem rozbic plik na 5 czesci zeby go zeskanowac przez limit. Wszystko co wykrylo to Win32 ;)








Chcia? bym jeszcze doda? tu pewne przeprosiny. ( Lute sorki ze udostepniam to ale ostatecznie to byl moj projekt i chce zeby przetrwa? ;) walcz dalej ze swoim db ;) )

Pozdrawiam wszystkich DoneQ
[/SUP]


detected.png


Siemka tu znowu ja [prepraszam post moze byc malo wartosciowy i uznany za probe refreshu lecz nie moge zedytowac mojego glownego postu...]
Chialbym rposic o jedna rzecz a mianowicie chodzi mi o to ze jesli ktos by hostowal ten silnik chialbym o jakis kontakt ze mna ;P Taka prosba odemnie chial bym sobie pograc na nim a nie wiem czy ktos sie w koncu skusil ;P

Kontakt ze mna podany wyzej podzucam cytat
Skype : Marcinrubach
GG: 12034770

Jesli jakis moderator mocno za ten post sie obuzy prosze o podklejenie mojej prosby i kontaktu pod glowny post i nie nagradzanie mnie punktami karnymi.

Notka moderatorska:
Sklejone, ~Xinum
Sklejone, ~Kondzio958
 

Raa

Senior User
Joined
Aug 9, 2009
Messages
715
Reaction score
50
Age
29
Odp: 4-th Nowa era

Ja chc? wiedzie? co tu takiego zajmuje a? 80mb?!

ps.
W wypowiedzi pe?no b??d?w a'la "bilans", "template".
Piszesz jakby? w og?le nie by? obeznany je?eli chodzi o OTSy.
 

Mim226

Advanced User
Joined
Mar 3, 2009
Messages
158
Reaction score
3
Age
28
Odp: 4-th Nowa era

Bo nie jestem zbytnio obeznany w otsach hahahaha. Kiedys gralem z kumplem w tibie i dla zabawy zrobilem sobie taki otsik. Mi sie bardzo pomysl podoba i poprostu wrzucilem zeby sie nie marnowalo bo dla mnie to ciekawy patent. Hah a co do wypowiedzi to raczej jest to slownictwo zaczerpniete typowo ze swiata tego typu gier, nie jestem tyle w tibie ograny zeby po waszemu gadac xDD. Ja w sumie tez niezbyt wiem co te 80mb zajmuje , zucilem tam pliki sourca, stronke , pliki serwera , do tego pliki odrazu skompilowane pod linuksa ;). Jakos sie tam zlozylo to 80 mb ;).
 

Dewik

New User
Joined
Mar 28, 2011
Messages
8
Reaction score
0
Odp: 4-th Nowa era

Nazwa tematu "Tibia 8.50" A w temacie "Do silnika do?ucam source, silnik jest robiony na tfsie pod 8.54.
?ycze wam mi?ego u?ytkowania. " To w ko?cu pod jak? to tibi? ?
 

Mim226

Advanced User
Joined
Mar 3, 2009
Messages
158
Reaction score
3
Age
28
Odp: 4-th Nowa era

Silnik jest pod 8.5 To byl blad moj wybaczcie. Prosilem moda o zedytowanie ale zmienil tylko prefiks ;)
 

fadolol123

User
Joined
Jun 16, 2009
Messages
14
Reaction score
0
Odp: 4-th Nowa era

witam . jak nazywa sie plik ze schematem bazy danych ?
 

Mim226

Advanced User
Joined
Mar 3, 2009
Messages
158
Reaction score
3
Age
28
Odp: 4-th Nowa era

W folderze schemas masz schema.mysql ;)
 

fadolol123

User
Joined
Jun 16, 2009
Messages
14
Reaction score
0
W folderze schemas masz schema.mysql ;)



zapytanie SQL:

DROP TRIGGER IF EXISTS `oncreate_players` ;



MySQL zwr?ci? komunikat:

#1046 - No database selected

z tym ze wybralem baze.


//Sklejone eLeXo :)
 
Last edited by a moderator:

Mim226

Advanced User
Joined
Mar 3, 2009
Messages
158
Reaction score
3
Age
28
Odp: 4-th Nowa era

Hmmm Nie wiem u mnie normalnie wszystko dzia?a. Sprawdzi?em specjalnie i baza zaimportowa?a si? bez najmniejszego problemu. Do testu u?y?em kreator mysql z Xampp.
 

fadolol123

User
Joined
Jun 16, 2009
Messages
14
Reaction score
0
Odp: 4-th Nowa era

rozwiazalem problem . jeszcze jedno pytanie jak nazywa sie database w acc maker ?
 

Mim226

Advanced User
Joined
Mar 3, 2009
Messages
158
Reaction score
3
Age
28
Odp: 4-th Nowa era

Hmmm nie jestem pewien czy tam jest ale to acc maker gesiora pod 8.5 mozesz spokojnie wziasc mysql od niego. I Bedzie wszystko dzialac. Tylko pamietaj po zainstalowaniu acc zmien sample ;P w acc. A najlepiej zeby tu nie spamowac jak bys mial jeszce jakies pytania napisz mi na gg albo skype.
Skype : Marcinrubach
GG: 12034770
 

Mim226

Advanced User
Joined
Mar 3, 2009
Messages
158
Reaction score
3
Age
28
Odp: 4-th Nowa era

Dla wszystkich z tym Samym Problemem. Przy instalacji gesiora baza danych laduje sie sama przy odpowiedniej konfiguracji .
 

Soluffka

New User
Joined
May 24, 2010
Messages
1
Reaction score
0
Odp: 4-th Nowa era

Silnik jest zaje*** , napewno pohostuje. Wszystko ladnie dziala. Epic silniczek.
 

Kondzio958

Advanced User
Joined
Nov 21, 2008
Messages
421
Reaction score
20
Odp: 4-th Nowa era

No map? w 70% trzeba edytowa?, za du?o b??d?w nie ma du?y +. Gdyby by? on pod 8.6+ za tydzie? startowa? bym z twoim silnikiem. Bardzo fajnie rozmy?li?e?. Ch?tnie zagram je?li kto? b?dzie chcia? go hostowa? :).

Ps. Download ju? dzia?a.
 

siniok93

Advanced User
Joined
Jul 6, 2009
Messages
379
Reaction score
47
Age
30
Odp: 4-th Nowa era

Pomys? na ots dobry silnik zasysam do mojej kolekcji:D
 

Vexiver

User
Joined
Jun 23, 2012
Messages
23
Reaction score
1
Odp: 4-th Nowa era

Witam. Ten serwer jest zrobiony na bazie DBKO, czy jak kto? woli WODBKO. Je?eli nie wiecie, co to takiego (w co w?tpi?), to ju? wyja?niam; jest to nic innego jak OTS Dragon Ball. Serwer zrobiony z pomys?em, troch? rzeczy z DBKO i Tibii, a to wszystko daje "sielankow? eksplozj? grania". Jest to serwer dla ka?dego. Fakt jest taki, i? przyda?oby si? udoskonali? map?. Ode mnie dostaniesz 7/10 za ch?ci i starania. Pozdrawiam.
 

Mim226

Advanced User
Joined
Mar 3, 2009
Messages
158
Reaction score
3
Age
28
Odp: 4-th Nowa era

Bede sie bawil w hostowanie tego silnika ;P Postawilem go narazie na dedyku przydal by sie jakis mapper. Chcecie obczaic co narazie jest Wbijcie sobie. Dam wam gm polatacie pokombinujemy co z tym mozna zrobic. Serwer stoi narazie na dedyku dosyc dobrym do konca sierpnia oplaconym jesli ktos chce pomodz pisac gg 12034770 albo skype marcinrubach.

Witam. Ten serwer jest zrobiony na bazie DBKO, czy jak kto? woli WODBKO. Je?eli nie wiecie, co to takiego (w co w?tpi?), to ju? wyja?niam; jest to nic innego jak OTS Dragon Ball. Serwer zrobiony z pomys?em, troch? rzeczy z DBKO i Tibii, a to wszystko daje "sielankow? eksplozj? grania". Jest to serwer dla ka?dego. Fakt jest taki, i? przyda?oby si? udoskonali? map?. Ode mnie dostaniesz 7/10 za ch?ci i starania. Pozdrawiam.

Moze troche wzorowalem sie na dbko czy wodbo tylko z transami wiec porownanie ze zrobiony jest na bazie tych otsow jest wedlug mnie zbyt daleko idace.

Notka moderatorska:
Polecam za?o?y? temat w dziale "zespo?y"
~Kondzio958
 
Last edited by a moderator:

Bez Cenzury

Active User
Joined
Jul 22, 2012
Messages
89
Reaction score
3
Odp: 4-th Nowa era

wielkie dzi?ki troch? zabawy mia?em lecz wszystko Ok.
ocena 8/10.
 
Status
Not open for further replies.
Top