What's new

- ElfBot Alarm gdy potwor z .txt

Status
Not open for further replies.

karmazynowy

Active User
Joined
Feb 12, 2009
Messages
59
Reaction score
1
Witam.
Poszukuje skryptu, ktory wykona akcje gdy na ekranie pojawi sie potwor z pliku .txt. Sadze, ze mozna takie cos napisac ze zmienna $filesline,'nazwapliku'.'tekst' lecz nie jestem pewien czy da rade zwrocic uwage na to czy jest na ekranie. Wiem, ze jest cos takiego jak Play Alarm w targetingu lecz jest mi to potrzebne na Ots Pokow gdzie wpisywanie 100 razy Caterpie [1] itp :)
Z gory dziekuje za pomoc.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Alarm gdy potwor z .txt

PHP:
auto 20 foreach 'screenmonsters' $monsters if [$monsters.count != 0 && $filesline,'lista.txt'.'$monsters.name'] {akcja}

Nie mam pojecia co sie stanie jak bedzie wiecej niz 1 kreatura na ekranie. Ale kombinowac zawsze mozna.
 
Last edited:

Gangster9988

Senior User
Joined
Jun 1, 2008
Messages
1,108
Reaction score
42
Odp: Alarm gdy potwor z .txt

a jakby zamiast $monsters.count da? by? $monstersaround.10 >= 1 ?
 

karmazynowy

Active User
Joined
Feb 12, 2009
Messages
59
Reaction score
1
Odp: Alarm gdy potwor z .txt

Dzieki za pomoc ale jest maly problem. Troche slabo opisalem sytuacje. Wyglada to tak, ze stoje sobie na kratce, obok mnie jest tylko 1 wolna kratka i na nastepnej stoi moj pokemon. Otoz bot lowi rybki i one sie pojawiaja na tej wlasnie wolnej kratce i GM czesto robi tak, ze przychodzi, przywoluje na tej kratce innego pokemona i sprawdza czy atakuje. No ja nie atakuje ale dalej lowie i to im starcza jako dowod na bota niestety, ze nie zwracam uwagi na to, ze inny pokemon sie pojawil. Myslalem nad dodadniem tych pokemonow, ktore najczesniej przywoluje, do SubEnemy i dac, ze jezezli subenemy wiecej niz iles tam to alarm. Niestety mam pewne watpliwosci czy bot da rade ogarnac pare set pokemonow dodanych do SubEnemy dlatego pomyslalem o tej zmiennej z plikiem. Jakies pomysli jak sie przed tym zabezpieczyc?
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Alarm gdy potwor z .txt

a jakby zamiast $monsters.count da? by? $monstersaround.10 >= 1 ?
A po co kombinowac z prostymi metodami?
Dzieki za pomoc ale jest maly problem. Troche slabo opisalem sytuacje. Wyglada to tak, ze stoje sobie na kratce, obok mnie jest tylko 1 wolna kratka i na nastepnej stoi moj pokemon. Otoz bot lowi rybki i one sie pojawiaja na tej wlasnie wolnej kratce i GM czesto robi tak, ze przychodzi, przywoluje na tej kratce innego pokemona i sprawdza czy atakuje. No ja nie atakuje ale dalej lowie i to im starcza jako dowod na bota niestety, ze nie zwracam uwagi na to, ze inny pokemon sie pojawil. Myslalem nad dodadniem tych pokemonow, ktore najczesniej przywoluje, do SubEnemy i dac, ze jezezli subenemy wiecej niz iles tam to alarm. Niestety mam pewne watpliwosci czy bot da rade ogarnac pare set pokemonow dodanych do SubEnemy dlatego pomyslalem o tej zmiennej z plikiem. Jakies pomysli jak sie przed tym zabezpieczyc?

Nie mozesz po prostu do targetingu dodac others, zeby atakowalo wszystkie potwory jakie sa?
Poza tym. Z jednej strony piszesz, ze dodal bys te ktore najczesciej przyzywa. Z drugiej, ze tych potworow sa setki...
Skoro i tak ich dodajesz setki. To dlaczego po prostu nie mozesz uzyc $monstersaround lub zabijac wszystkiego co sie da?

No i... Cos jest nie tak ze skryptem? Nie sprawdzalem go nawet. Ale cos tam powinno dzialac. Tylko moze nie do konca sprawnie...
 

karmazynowy

Active User
Joined
Feb 12, 2009
Messages
59
Reaction score
1
Odp: Alarm gdy potwor z .txt

Sa setki poniewaz kazdy ma swoj wlasny lvl, ktory jest napiasany w "[]" przy nazwie dlatego sa setki mozliwosci, ktore moze przyzwac lecz narazie przyzywal tylko 1 rodzaj. Chodzilo mi o to zeby miec pewnosc, ze byle co przyzwie innego niz moj pokemon to zapiszczy. Twoj skrypt niby jest OK ale pozostaje problem co do ilosci potworow poniewaz ona ciagle wynosi 2 czyli moj pok i ten zlowiony/przywolany. Jutro sprawdze dokladnie czy dziala lecz wydaje mi sie, ze bedzie potrzebne cos innego. Chyba, ze da sie napisac cos takiego, ze jak sie pojawi sie cos innego niz mam w Friend list i enemy list to alarm.
Jesli bede zabijal wszystko co sie da to uznaja to za bota poniewaz powinno sie zwrocic uwage na to, ze nagle pojawilo sie cos co normalnie nie wystepuje tam.
I tak teraz mysle czy $filesline nie bedzie zwracac uwagi tylko na jedna, dana linijke? Bo jak tak to troche ipa bo mi by zalezalo na czyms co bedzie reagowac jak sie pojawi cos z tego pliku.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Alarm gdy potwor z .txt

Sa setki poniewaz kazdy ma swoj wlasny lvl, ktory jest napiasany w "[]" przy nazwie dlatego sa setki mozliwosci, ktore moze przyzwac lecz narazie przyzywal tylko 1 rodzaj. Chodzilo mi o to zeby miec pewnosc, ze byle co przyzwie innego niz moj pokemon to zapiszczy. Twoj skrypt niby jest OK ale pozostaje problem co do ilosci potworow poniewaz ona ciagle wynosi 2 czyli moj pok i ten zlowiony/przywolany. Jutro sprawdze dokladnie czy dziala lecz wydaje mi sie, ze bedzie potrzebne cos innego. Chyba, ze da sie napisac cos takiego, ze jak sie pojawi sie cos innego niz mam w Friend list i enemy list to alarm.
Jesli bede zabijal wszystko co sie da to uznaja to za bota poniewaz powinno sie zwrocic uwage na to, ze nagle pojawilo sie cos co normalnie nie wystepuje tam.
I tak teraz mysle czy $filesline nie bedzie zwracac uwagi tylko na jedna, dana linijke? Bo jak tak to troche ipa bo mi by zalezalo na czyms co bedzie reagowac jak sie pojawi cos z tego pliku.

PHP:
auto 200 if [$monstersaround.8 >= 3] playsound disconnected.wav
Boze, ty kombinujesz swoje rozwiazania nie do konca potrzebnie...
Jak masz 3 poki to ci daje alarm.
Dlaczego to ci wystarczy?
Kiedy lowisz jest tylko 1 twoj pok.
Kiedy cos zlowisz, sa 2 poki.
Kiedy przyjdzie gm i lowisz, sa 2 poki.
Po chwili lowienia zlowisz 3 poka i sa 3 poki. Wtedy masz alarm i wszystko jest ok.
Kiedy pojawi sie cos innego po chwili zaczyna ci grac alarm. Czyli tak jak bys po chwili zwrocil na to uwage. Wtedy mozesz spokojnie sie "zdziwic" i zabic... Albo nie zabijac, co tam chcesz...

Co do $filesline to sprawdza czy dany tekst jest w ktorejs linijce tego pliku, czyli sprawdza kazda linijke...
 

karmazynowy

Active User
Joined
Feb 12, 2009
Messages
59
Reaction score
1
Odp: Alarm gdy potwor z .txt

Niestety sie nie dogadamy. Dzieki za pomoc, jakos sobie poradze. Gdy GM stworzy pokemona to ja juz nie wylowie bo kratke bedzie zajeta :p
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Alarm gdy potwor z .txt

Niestety sie nie dogadamy. Dzieki za pomoc, jakos sobie poradze. Gdy GM stworzy pokemona to ja juz nie wylowie bo kratke bedzie zajeta :p

Skoro tak, to mozna kombinowac tez inaczej.
Ten przyzwany przez gma pok cie atakuje albo twojego poka?
Czy jak on jest przyzwany a bot ci dalej lowi to pojawiaja ci sie jakies komunikaty, typu, ze zlowiles cos ale nie ma miejsca itp?
To jest zawsze jedna i ta sama kratka? Nie ruszasz sie ani nic?

Mozna cos kombinowac.

Oprocz tamtego jeszcze tutaj jeden pomysl, ale nie wiem czy zadziala:
PHP:
auto 20 foreach 'screenmonsters' $monsters if [$monsters.count != 0 && $monsters.name ? 'Caterpie'] {akcja}
Powinno zadzialac na kazdego poka ktory ma w nazwie Caterpie, nie zaleznie od tego czy ma [1] czy [463634534654].
 

karmazynowy

Active User
Joined
Feb 12, 2009
Messages
59
Reaction score
1
Odp: Alarm gdy potwor z .txt

Niestety tez nie dziala :/ A tak troche odbiegajac od tematu, da rade zrobic tak, ze alarm gdy potwor jest dalej niz iles kratek? Chodzi o to, ze 2 kratki w prawo stoi moj pokemon i GM czasem przyzywa pokemona za moim i chodzi mi o to, ze jesli pojawi sie cos dalej niz x odemnie to akcja.
Jak lowie i kratka jest zajeta nic nie pisze, kratka, na ktorej sie pojawia pokemon tez jest ta sama, nie ruszam sie z miejsca nawet jak GM tepnie to alarm i widze. Przyzwany pokemon zaatakuje mojego pokemona gdy ja uzyje czaru a czaru uzywam gdy jest obok mnie jakis potwor czyli tak, zaatakuje mnie.

Edit.
Jak trzeba moge zrobic screena jak to wyglada.

Edit2.
Nie da rady moze zrobic jakos tak, ze gdy pojawi sie cos czego nie mam w enemy liscie lub gdzies tam to zapiszczy?
 
Last edited:

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Alarm gdy potwor z .txt

auto 200 foreach 'screenmonsters' $monsters if [$monsters.distance >= 2 && $monsters.name != 'twoj pokemon'] {akcja}

Wlasciwie to przyszlo mi do glowy kolejne rozwiazanie.
auto 200 foreach 'screenmonsters' $monsters if [$monsters.count >= 2 && $monsters.name != 'twoj pokemon'] {akcja}
Chociaz nie wiem czy da rade jakos zadzialac w ogole ktores z nich...
Bo kiedybedzie w $monsters.name ciagle miec twojego pokemona to byc moze po pojawieniu sie innego w ogole go nie zauwazy...
Ale probowac nie zaszkodzi.
 

karmazynowy

Active User
Joined
Feb 12, 2009
Messages
59
Reaction score
1
Odp: Alarm gdy potwor z .txt

Wydaje mi sie, ze ten 2 skrypt bedzie raczej kiepsko dzialal bo, o ile sie nie myle, on bedzie robil akcje jak beda 2 poki lub wiecej niz 2 poki i zaden z nich nie bedzie mial nazwy pokemona a ja lowie pokemona i stoi moj pokemon wiec lipa.

Screen jak dostalem delete na jednej postaci :D


Chodzi mi o moment gdy stworzyl Weedle.
A nie mozna w tym 2 skrypcie zamiast
PHP:
$monsters.name != 'twoj pokemon'
zastosowac czegos w stylu != $enemy? Nie wiem czy wgl tak mozna tego uzyc ale jakbym dodal te wodne pokemony do listy enemy bo tego nie jest duzo to jeszcze da rade tylko nei wiem czy da rade tak zrobic.
 
Last edited:

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Alarm gdy potwor z .txt

PHP:
auto 200 foreach 'screenmonsters' $monsters if [$monsters.count >= 1 && $monsters.isenemy != 1] {akcja}

Jesli jest conajmniej 1 i nie ma go w enemy list.
Chyba tak mialo byc.
I powinno zadzialac...
 

karmazynowy

Active User
Joined
Feb 12, 2009
Messages
59
Reaction score
1
Odp: Alarm gdy potwor z .txt

Dzieki wielkie, skrypt dziala prawie perfekcyjnie. Prawie bo $monsters.count >= 1 nie reaguje nie mam pojecia czemu. Chodze po miescie z tym wlaczonym i nie ma akcji ale nie jest to wazne poniewaz nieistotne ile jest potworow, wazne ze jakis inny niz z enemy :) Wszystkie problemy rozwiazane, dzieki wielkie za pomoc Kikimora i przepraszam za takie zamieszanie :D Temat mozna zamknac :)
 
Status
Not open for further replies.
Top