What's new

Andrzej Lepper - zm. 5 sierpnia 2011 w Warszawie

Status
Not open for further replies.

Msq

Active User
Joined
Jul 4, 2010
Messages
128
Reaction score
40
Andrzej Zbigniew Lepper (ur. 13 czerwca 1954 w Stowi?cinie, zm. 5 sierpnia 2011 w Warszawie) – polski polityk i zwi?zkowiec, przedsi?biorca, za?o?yciel oraz przewodnicz?cy partii Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej oraz Zwi?zku Zawodowego "Samoobrona".

Pose? na Sejm IV i V kadencji w latach 2001–2007, przez dwa miesi?ce wicemarsza?ek Sejmu IV kadencji, wicemarsza?ek Sejmu V kadencji od 26 pa?dziernika 2005 do 9 maja 2006. Przedstawiciel Polski w Parlamencie Europejskim od 1 maja 2004 do 19 lipca 2004. Minister rolnictwa i rozwoju wsi oraz wicepremier w rz?dzie Kazimierza Marcinkiewicza, a nast?pnie w rz?dzie Jaros?awa Kaczy?skiego od 5 maja 2006 do 22 wrze?nia 2006, powo?any ponownie 16 pa?dziernika 2006, zdymisjonowany 9 lipca 2007.

Kandydat na urz?d Prezydenta RP w 1995, 2000, 2005 i 2010.

Andrzej Lepper nie ?yje. Policja: pope?ni? samob?jstwo

62f201ae63b7bebf4c06c561b5343e04,37,1,0-61-4056-1564-0.jpg

Andrzej Lepper, fot. Ma?gorzata Kujawka / Agencja Gazeta

Andrzej Lepper, za?o?yciel i przewodnicz?cy Samoobrony, by?y wicepremier, by?y wicemarsza?ek Sejmu, czterokrotny kandydat na urz?d prezydenta RP nie ?yje. Policja poinformowa?a, ?e najprawdopodobniej pope?ni? samob?jstwo przez powieszenie. Mia? 57 lat. Zosta? znaleziony martwy przez wsp??pracownika we w?asnym biurze.

By?y polityk Samoobrony, a obecnie europose? PiS Ryszard Czarnecki podkre?li?, ?e nale?y uszanowa? t? tragiczn? chwil?. Doda?, ?e aktualne staje si? znane ?aci?skie powiedzenie, ?e o zmar?ych nale?y m?wi? dobrze b?d? milcze?.

- Aby zilustrowa? osob? tego cz?owieka, wr?ci?bym do opinii publicysty i dziennikarza Rafa?a Ziemkiewicza, kt?ry si? z nim nie zgadza?. M?wi? on, ?e Andrzej Lepper opisywa? rzeczywisto?? z jej problemami, ale wysuwa? fa?szywe recepty. Potrafi? zobaczy? niesprawiedliwo?? w Polsce. Czy potrafi? znale?? rozwi?zanie tych problem?w, to ju? jest inna sprawa - wspomina? na antenie Polsat News.


Wicepremier, minister, lider i za?o?yciel Samoobrony

Andrzej Lepper urodzi? si? w czerwcu 1954 r. By? absolwentem Technikum Rolniczego, w m?odo?ci zawodowo uprawia? boks; pracowa? w Stacji Hodowli Ro?lin w G?rzynie, a tak?e w PGR w Rzechcinie oraz Pa?stwowym O?rodku Hodowli Zarodowej w Kusicach.

Na scen? publiczn? wkroczy? na pocz?tku lat 90, gdy zacz?? wyst?powa? w imieniu rolnik?w i mieszka?c?w wsi niezadowolonych z dotykaj?cych ich konsekwencji przemian rynkowych.

W latach 1977-1980 Lepper nale?a? do PZPR. W 1992 r. za?o?y? Zwi?zek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona, a w 2000 roku parti? polityczn? - Samoobrona RP. Zas?yn?? przede wszystkim z organizowania rolniczych blokad dr?g i nawo?ywania do niesp?acania zaci?gni?tych kredyt?w.

Lider Samoobrony by? znany z kontrowersyjnych i kwiecistych wypowiedzi. Jego sztandarowym has?em przez d?ugi czas by?o has?o: "Balcerowicz musi odej??" (gdy Leszek Balcerowicz by? szefem NBP) oraz: "Wszyscy oni ju? rz?dzili i rozkradli Polsk?".



Czterokrotnie bez powodzenia kandydowa? w wyborach prezydenckich - w 1995 roku zdoby? 1,32 proc. poparcia; w 2000 r. - 3,05 proc. poparcia; w 2005 r. zdoby? trzecie miejsce - 15,11 proc. (w drugiej turze popar? kandydata PiS - Lecha Kaczy?skiego). W 2010 roku wystartowa? po raz czwarty. Tym razem zdoby? 1,28 proc. g?os?w.

W wyborach parlamentarnych we wrze?niu 2001 r., w kt?rych Samoobrona otrzyma?a 10,2 proc. g?os?w, Lepper zosta? pos?em na Sejm IV kadencji. "Samoobrona jest biczem bo?ym na to, co si? dzieje w Polsce" - m?wi? Lepper po wej?ciu jego partii do parlamentu. "Wersal si? sko?czy? w dniu, kiedy Samoobrona wesz?a do Sejmu" - podkre?la?.



W nowym Sejmie na kr?tko obj?? funkcj? wicemarsza?ka Izby. Jednak po tym, jak uniemo?liwi? eksmisj? kupc?w z w?oc?awskiego rynku oraz oskar?y? z trybuny sejmowej kilku polityk?w o przyj?cie wysokich ?ap?wek, pod koniec listopada 2001 r. zosta? odwo?any z tej funkcji.

Pod koniec pa?dziernika 2005 r. w Sejmie V kadencji ponownie zosta? wybrany na stanowisko wicemarsza?ka Sejmu.

W 2006 roku Samoobrona wesz?a do rz?du. Umow? koalicyjn? z PiS Samoobrona podpisa?a, gdy premierem by? Kazimierz Marcinkiewicz. Do porozumienia do??czy?a LPR i 5 maja 2006 r. powsta? koalicyjny rz?d PiS-Samoobrona-LPR kierowany przez Marcinkiewicza. Lepper zosta? wicepremierem i ministrem rolnictwa. 10 lipca dosz?o do zmiany na stanowisku szefa rz?du - obj?? je Jaros?aw Kaczy?ski.

Do kryzysu w relacjach PiS - Samoobrona dosz?o kilka miesi?cy p??niej w czasie prac nad bud?etem na 2007 r. 22 wrze?nia w atmosferze wzajemnych zarzut?w mi?dzy politykami koalicji, na wniosek premiera Jaros?awa Kaczy?skiego, prezydent Lech Kaczy?ski odwo?a? Leppera z funkcji w rz?dzie.

Nied?ugo potem rozpocz??y si? rozmowy o powrocie Samoobrony do koalicji - Lepper powr?ci? do rz?du w pa?dzierniku, powt?rnie zostaj?c wicepremierem i szefem resortu rolnictwa.

9 lipca 2007 r. prezydent odwo?a? Leppera z funkcji wicepremiera i ministra rolnictwa.

W 2004 r. otrzyma? tytu? doktora honoris causa Mi?dzynarodowej Akademii Kadr w Kijowie - za osi?gni?cia w zbli?aniu narod?w polskiego i ukrai?skiego. W 2007 roku zosta? honorowym profesorem Mi?dzynarodowej Akademii Kadr w Kijowie.

Lepper opublikowa? kilka ksi??ek, m.in. : "Ka?dy kij ma dwa ko?ce" (2001r.), "Lista Leppera" (2002 r.), "Czas barbarzy?c?w (2005 r.). Wyst?pi? w dw?ch filmach: w komedii Jerzego Gruzy, "Gulczas, a jak my?lisz?" oraz w filmie Mariana Eherta "Kto rz?dzi w Auschwitz". W obu wcieli? si? w rol? samego siebie.

W 1995 otrzyma? Medal Nadziei im. Papie?a Jana Paw?a II, a nast?pnie Order ?wi?tej Brygidy (przewodnicz?cym jego Kapitu?y jest ks. Henryk Jankowski). W 2003 zosta? mu przyznany tytu? "Cz?owieka Roku" pisma akademickiego "Forum Psychologiczne". W 2001 zosta? w Nowym Jorku odznaczony przez Roberta Kennedy'ego Jr. Medalem im. Alberta Schweitzera przyznanym przez Instytut na rzecz Dobra Zwierz?t

By? ?onaty, osieroci? syna i dwie c?rki.

?r?d?a :
 

HaiT

Advanced User
Joined
Mar 28, 2010
Messages
431
Reaction score
21
Odp: Andrzej Lepper - zm. 5 sierpnia 2011 w Warszawie

Dzieki za naj?wie?sz? informacje!
+ dobry kawa?ek lektury wieczornej.
Jedyne co moge dodac od siebie to [*].
 

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Andrzej Lepper - zm. 5 sierpnia 2011 w Warszawie

Plagiat z oneta, kopiowanie czyje? pracy nie jest mi?e....

Przykro mi i jego rodzinie.

@down, oj cicho!
 
Last edited:

Msq

Active User
Joined
Jul 4, 2010
Messages
128
Reaction score
40
Last edited:

HateThisSite

Advanced User
Joined
Feb 14, 2011
Messages
465
Reaction score
60
Odp: Andrzej Lepper - zm. 5 sierpnia 2011 w Warszawie

Przykro mi, ale co ja mam do tego?
Niczym mi nie imponowa?, mo?e jednym chodzi? na solarke jako jeden z niewielu polak?w.
Codziennie na ?wiecie umiera du?o ludzi, ka?dy jest wyj?tkowy.
Jednym s?owem - niech spoczywa w pokoju.

@Nights
images

Sam si? umiem broni?, nie udawaj m?drego.
 
Last edited:

Bounty Hunter

Active User
Joined
Sep 11, 2010
Messages
149
Reaction score
22
Odp: Andrzej Lepper - zm. 5 sierpnia 2011 w Warszawie

skowronczyk_krotkopalcowy_44660.jpg

Bardziej b?d? p?aka? po ?mierci mojego chomika.
Zawsze mnie ten cz?owiek wkurwia?, co chwile na ?wiecie ginie jaka? osoba lepsza od NIEGO.
 

Nights

Ten typ ;)
Joined
May 12, 2010
Messages
350
Reaction score
32
Odp: Andrzej Lepper - zm. 5 sierpnia 2011 w Warszawie

Ja pierdole, najgorsze w?a?nie, co mo?na by?o zrobi? to za?o?y? temat na tnecie, gdzie dzieciaki b?d? sobie nabija? posty i wypisywa? ?a?osne komentarze. Zeszli?cie poni?ej poziomu.

#up
Nie ma to jak por?wnywa? Leppera do chomika, boshe.
 

Eldryzif

Advanced User
Joined
Aug 21, 2009
Messages
238
Reaction score
14
Odp: Andrzej Lepper - zm. 5 sierpnia 2011 w Warszawie

"The former boxer and pig farmer unsuccessfully ran four times for presidential of Poland."


Pig farmer, ss-ss-ss-ss...
 

Bounty Hunter

Active User
Joined
Sep 11, 2010
Messages
149
Reaction score
22
Odp: Andrzej Lepper - zm. 5 sierpnia 2011 w Warszawie

@najts
Od kiedy w hyde parku nabija si? posty xd?
@eldryzif
Najs :D
@top
I tak by? z?odziejem tak jak ca?y rz?d Polski.
 

hiroh

Senior User
Joined
Jul 25, 2011
Messages
631
Reaction score
27
Odp: Andrzej Lepper - zm. 5 sierpnia 2011 w Warszawie

ja przyznam ?e nale?a?a mu si? szubienica, jeszcze niech kilkaset si? powiesi to zbudujemy Polskie now? !!

Dobrze mu tak, z?odziej polski decydent



pozdrawiam hiroh
 

One

My?l?cy
Joined
Apr 6, 2008
Messages
445
Reaction score
217
Age
29
Odp: Andrzej Lepper - zm. 5 sierpnia 2011 w Warszawie

Nie ma to jak por?wnywa? Leppera do chomika, boshe.

POPIERAM! To? to bezczelno?? tak obra?a? biednego chomika!
 

Blackq

Advanced User
Joined
Oct 29, 2010
Messages
339
Reaction score
74
Age
31
Odp: Andrzej Lepper - zm. 5 sierpnia 2011 w Warszawie

Nie do?? ?e na ka?dej stronie informacyjnej b?dzie spam o Lepperze przez kolejny miesi?c to jeszcze te info musia?o pojawi? si? na forum tibijskim gdzie 90% u?ytkownik?w kompletnie nie interesuje si? polityk? i wi?kszo?? os?b poni?ej 15 roku kompletnie nie wie kto to jest ; )
 

Always

Advanced User
Joined
Jul 31, 2008
Messages
429
Reaction score
105
Age
28
Odp: Andrzej Lepper - zm. 5 sierpnia 2011 w Warszawie

W Hyde Park posty si? nie naliczaj? m?j drogi. xd
Przed zwrotami stawiamy przecinek, m?j drogi.

Generalnie temat bez wi?kszego sensu, same zer?ni?te informacje. ?adnego pytania, kt?re rozbudzi?oby jak?kolwiek dyskusj?, ?adnej Twojej opinii. Brawo, support!
 

Chajtek

Ten prawdziwy...
Joined
Apr 20, 2008
Messages
483
Reaction score
41
Odp: Andrzej Lepper - zm. 5 sierpnia 2011 w Warszawie

No dobra, ale od tego mamy chyba tvn24, onet, interie, wp i inne strony informacyjne, a tym tematem "powa?n?" spraw? pozostawi?e? dzieciakom, kt?re wol? si? poprawia? i pierdoli? o chomikach, a polityka, powstanie SLD i inne sprawy z tym zwi?zane kompletnie ich nie obchodz?, bo...to jest forum tibijskie.

Mimo wszystko tak?e uwa?am, ?e masa ludzi ginie, a jest o nich tylko pasek, kt?ry znika za 5 sekund, tyle.
 
Last edited:

Ulfur

Senior User
Joined
Aug 20, 2010
Messages
782
Reaction score
106
Age
30
Odp: Andrzej Lepper - zm. 5 sierpnia 2011 w Warszawie

Przynajmniej w za?wiatach b?dzie mie? lepsze solarium. ( :
 

Kazia

REDRUM
Joined
May 15, 2009
Messages
490
Reaction score
281
Odp: Andrzej Lepper - zm. 5 sierpnia 2011 w Warszawie

Nie potraficie dyskutowa? na poziomie - nie b?dzie dyskutowa? na ten temat wcale. Zamykam.
 
Status
Not open for further replies.
Top