What's new

Bazyliszek

Kozaq

Advanced User
Joined
May 24, 2008
Messages
399
Reaction score
40
Witam ostatnio zobaczylem dosc ciekawy temat o czyms (nikt jeszcze nie wie co to tak dokladnie jest) co sie zwie "Basilisk" (Bazyliszek).
Wiele osob probowalo do tego dojsc lecz nikomu sie to nie udalo.
Znalazlem kilka starych screen shotow.
1.
2. (Na tym ss gdy zjedziemy na dol ujzymy napis "You may not attack this person" wiec juz wiemy ze to nie monster)
3. (Droga do bazyliszka)
Znalazlem jeszcze wiecej ss'ow ale to jedno i to samo.
@Edit
Przypomnialo mi sie cos.
Krol Kaaz mowil cos o skorze bazyliszka, jesli przyniesiesz skore bazyliszka zostaniesz nagrodzony. (Mi sie zdaje ze tu chodzi o klucz do skarbca. Wystarczy uzyc Obsidian Knife na dead Bazyliszka). Lecz kazdy ma o tym inne zdanie.

Co myslicie na ten temat?
______________
@Down
To nie jest monster gdy go probojesz zaatakowac wyskakuje ci napis "You may not attack this person"
 

Taki Tam

Advanced User
Joined
Dec 19, 2008
Messages
447
Reaction score
33
Odp: Bazyliszek

No bardzo ciekawe szczeg?lnie to ze skarbcem w kazo heh idziesz tam zabijasz go o knifem i masz blessed shield ale jak go zabic?
 

Przemek

Hejtuj!
Joined
Apr 4, 2008
Messages
634
Reaction score
181
Odp: Bazyliszek

Troszk? o nim czyta?em. Ba, nawet widzia?em go za t? ?cian? ;p Zainteresowa?a mnie mapa wykonana przez Kemora. Na poziomie -8 przy ?cianie blisko bazyliszka zaznaczone jest miejsce takie jak rope place. By? mo?e mo?na to rozkopa? kilofem? Kt?? to wie. Jak b?de mia? czas to si? troszk? rozejrz? w tamtych okolicach ;-)
 

$peqto

Senior User
Joined
Jun 20, 2008
Messages
797
Reaction score
69
Odp: Bazyliszek

Na screenie na -6 zamiast w g?r? i?? to w lewo a tam mo?na ujrze? skamienia?ych przez bazyliszka rycerzy i wszystko zasypane ;P
Bazyliszek istnieje od dawna, a widzia?em go nie raz.
Nikt nie rozwi?za? zagadki.
 

Dragson

Active User
Joined
Apr 1, 2009
Messages
96
Reaction score
11
Age
37
Odp: Bazyliszek

Witam ostatnio zobaczylem dosc ciekawy temat o czyms (nikt jeszcze nie wie co to tak dokladnie jest) co sie zwie "Basilisk" (Bazyliszek).
Wiele osob probowalo do tego dojsc lecz nikomu sie to nie udalo.
Znalazlem kilka starych screen shotow.
1.
2. (Na tym ss gdy zjedziemy na dol ujzymy napis "You may not attack this person" wiec juz wiemy ze to nie monster)
3. (Droga do bazyliszka)
Znalazlem jeszcze wiecej ss'ow ale to jedno i to samo.
@Edit
Przypomnialo mi sie cos.
Krol Kaaz mowil cos o skorze bazyliszka, jesli przyniesiesz skore bazyliszka zostaniesz nagrodzony. (Mi sie zdaje ze tu chodzi o klucz do skarbca. Wystarczy uzyc Obsidian Knife na dead Bazyliszka). Lecz kazdy ma o tym inne zdanie.
Co myslicie na ten temat?

W?tpi? czy jest to klucz do skarbca , nawet je?eli si? otworzy drzwi to pod fire fieldami s? kamienie przez kt?re nie da si? przej??.

@Topic Ta historia z bazyliszkiem jest interesuj?ca , sam zwa?ci?em 2 dni na pr?bach doj?cia do niego , niestety si? nie uda?o :(. Mo?e w ko?cu rozwi??e t? zagadk?:up:
Pozdrawiam
 

Boshe

Active User
Joined
May 6, 2009
Messages
125
Reaction score
34
Odp: Bazyliszek

; O
3 lata temu w podstaw?wce jeszcze ?miali?my si? z qmpla, bo powiedzia?, ?e jest w tibi monster-Bazyliszek i wygl?da jak snake.
I do teraz wo?amy na niego Bazyliszek.
Jestem ciekaw czy kiedy? kto? rozwi??e t? zagadk?.
Oczywi?cie sam te? b?d? pr?bowa?. Aczkolwiek mo?e to by? kolejna zagadka cipsoftu kt?ra niema sensu.
 
Last edited:

Always

Advanced User
Joined
Jul 31, 2008
Messages
429
Reaction score
105
Age
28
Odp: Bazyliszek

(Na tym ss gdy zjedziemy na dol ujzymy napis "You may not attack this person" wiec juz wiemy ze to nie monster)
Przecie? Bazyliszek to NPC.
A je?li sk?r? dostaniemy jakim? sposobem , to mo?e dostaniemy ?rubokr?t Kurik'a ?
O kluczu do skarbca nawet nie marz.
A ko?o Bazyliszka jest ???ta kropka.
Czyli znaczek przechodzenia na inny poziom.
Kto wie ?
Mo?e jednak idzie si? do niego dosta? ?

@edit.
Skan skarbca by Bot NG.
2uo2b05.jpg

Po ka?dym resecie servera mia?by? mie? DSL , Golden helmet , Great shield ?
Wolne ?arty.


@down
W kopalni Kazo.
Tej ko?o Parowca.
 
Last edited:

Mayit

Advanced User
Joined
Jun 4, 2008
Messages
295
Reaction score
32
Age
30
Odp: Bazyliszek

Oo.. Bazyliszek :) nie wiem czy nie zrobie sobie takiego monstera na otsa ;p . Hm..mam pytanie gdzie go mo?na zoabczy???:confused:
 

kan240

Active User
Joined
Nov 10, 2008
Messages
54
Reaction score
1
Odp: Bazyliszek

Oo.. Bazyliszek :) nie wiem czy nie zrobie sobie takiego monstera na otsa ;p . Hm..mam pytanie gdzie go mo?na zoabczy???:confused:
Mo?na go zobaczy? w gdzie? Kazo na poziomie -8 (minus osiem)
 

Kamil

Wielki powr?t
Joined
Apr 10, 2008
Messages
1,730
Reaction score
243
Age
32
Odp: Bazyliszek

Hmm pierwszy raz s?ysz? o czym? takim jak Bazyliszek czy pok?j nagr?d. Lubie gdy Tibia ma niewyja?nione zagadki do obecnej pory, ale nie lubi? gdy s? to zagadki bez rozwi?zania. Tak jak zauwa?ono wcze?niej doj?cia do skarbca na pewno by? nie mo?e, gdy? co reset itemy s? odnawiane. Chyba, ?e zagadk? da si? rozwi?za? tylko raz - pok?j zostanie wyczyszczony a bazyliszek z mapy skasowany. To by mia?o jaki? sens. Jednak najprawdopodobniej ani do niego si? nie da doj?? ani do innych potwor?w jak Ghoul czy Tarantulla.
 

Waycher

Advanced User
Joined
Nov 15, 2008
Messages
276
Reaction score
27
Odp: Bazyliszek

Oj wiele legend kr??y?o o bazyliszku jednak, ka?da by?a inna. Jedyn? wsp?ln? rzecz? by?o to ?e dostawa?o si? tp do skarbca w kazz i mo?na by?o wzia?? tylko jedn? rzecz. Mam nadziej? ?e nie jest to zagadka z typu tarantula na rooku, tylko co? nad czym naprawd? trzeba pokmini?, chod? przebieg historii inaczej na to wskazuje.

@Przemek jak co? odkryjesz daj cynk :O
 

Valkolec

New User
Joined
Sep 26, 2008
Messages
4
Reaction score
1
Odp: Bazyliszek

Hmmm ,a czy nikt nie pomy?la? ?e to mo?e by? npc zwi?zany z questem o kt?rym m?wi? kr?l kaaz ??? Mo?e b?dzie to co? w stylu Blind Orca ? o_O
 

OgarnijSie

User
Joined
Jun 7, 2009
Messages
11
Reaction score
0
Odp: Bazyliszek

Zaczekajcie bo odbiegli?cie do tematu, m?wicie o ZABICIU bazyliszka, a przecie? nie mo?na go atakowa?. Tak?
Tak.
Bazyliszka widzia?em i to jeszcze starym charem, zaciekawi?o mnie to, co do "???tej kropki" na minimapie jest faktycznie, ale nie wiem po co. :)
Kilofem pr?bowa?em ( z reszt? nie tylko ja ).
Nie wiem sam o co z nim chodzi, zaraz spr?buj? to ogarn??.
Pozdrawiam!
 

Xeruun

Active User
Joined
May 24, 2009
Messages
54
Reaction score
2
Odp: Bazyliszek

Kolejny mit do obalenia lecz w?tpi?, ?e marzenie dostania si? do skarbca jest mo?liwe gdyby tak te wszystkie legendarne przedmioty straci?y by swoj? warto??.
Co do " OgarnijSie " Wydaje mi si?, ?e ma on w pewnej cz??ci swojej wypowiedzi racje.
 

OgarnijSie

User
Joined
Jun 7, 2009
Messages
11
Reaction score
0
Odp: Bazyliszek

Dzi?ki wielkie, ale nie chodzi mi teraz o to.
Po prostu d??ycie nie w to co powinni?cie, przyda?oby si? rozmawia? o tym co zrobimy, jakie plany mamy by Bazyliszka obali?. Nie s?dzicie by by?o fajnie (o ile si? uda) by? pierwszym krajem, kt?ry obali bazyliszka?
Ja bym si? cieszy?,?e to akurat kraj, w kt?rym si? urodzi?em i w nim pozostan?.
W Tibii pokazali?my wiele naszych sukces?w, przyda?oby si? ruszy? i z Bazyliszkiem.
Co do mojej dzisiejszej wyprawy na tego oto osobnika.
Nic mi si? nie uda?o ;) Co do tej kropki to s?dz?, ?e tylko z g?ry mo?na zej??. Dlatego w?a?nie ona tam jest, ale wej?? si? nie da.
Panowie cisza, bo apeluj?.
PR?BUJMY CO? Z TYM ZROBI?!
 
Joined
Nov 16, 2008
Messages
29
Reaction score
1
Odp: Bazyliszek

Witam ostatnio zobaczylem dosc ciekawy temat o czyms (nikt jeszcze nie wie co to tak dokladnie jest) co sie zwie "Basilisk" (Bazyliszek).
Wiele osob probowalo do tego dojsc lecz nikomu sie to nie udalo.
Znalazlem kilka starych screen shotow.
1.
2. (Na tym ss gdy zjedziemy na dol ujzymy napis "You may not attack this person" wiec juz wiemy ze to nie monster)
3. (Droga do bazyliszka)
Znalazlem jeszcze wiecej ss'ow ale to jedno i to samo.
@Edit
Przypomnialo mi sie cos.
Krol Kaaz mowil cos o skorze bazyliszka, jesli przyniesiesz skore bazyliszka zostaniesz nagrodzony. (Mi sie zdaje ze tu chodzi o klucz do skarbca. Wystarczy uzyc Obsidian Knife na dead Bazyliszka). Lecz kazdy ma o tym inne zdanie.
Co myslicie na ten temat?
______________
@Down
To nie jest monster gdy go probojesz zaatakowac wyskakuje ci napis "You may not attack this person"


M?j kuzyn mi to na realu ostatnio pokaza?!!! na 8.4 tibii jeszcze...!

Wydaj? mi si?, ?e mo?na jako? do niego dotrze?...
 
Last edited:

htB

Active User
Joined
Jun 11, 2009
Messages
87
Reaction score
7
Odp: Bazyliszek

Ka?dy dobrze wie, ?e to NPC, wi?c atakowa? go si? nie da. Najprawdopodobniej on daje misj?, po kt?rej wype?nieniu otrzymujemy jego sk?r?. ???ta kropka na mapie oznacza zej?cie z g?ry, a wej?? ju? si? nie da (taka blokada).
Nie wiem jak doj?? konkretnie do tego Bazyliszka, dzi? planujemy z kolegami to rozwa?y?.
Pozdrawiam.
 

xajer

Advanced User
Joined
Jan 16, 2009
Messages
150
Reaction score
7
Odp: Bazyliszek

Tylko jak wida? na tym screenshocie

Jest tam jakie? wej?cie z do?u to niech kto? kto ma Tibia Bot NG zobaczy co jest pod spodem i mo?e jakim? cudem uda mu si? tam wej?? lub pr?bujcie napisa? do niego przez ?cian? Hi i mo?e co? odpowie.

@Edit

Czyta?em przed chwil? ?e jak idzie si? na Desert Questa to jest tam jaki? NPC ?lepy mo?e bazyliszek go o?lepi? i jak dasz mu mikstur? to on odzyskuje wzrok i daje jaki? klucz mo?e trzeba co? przy tym pokombinowa? mo?liwe ?e jest to rozwi?zanie nurtuj?cej zagadki BAZYLISZKA !!!!
 
Last edited:

Paczusia

Advanced User
Joined
Mar 9, 2009
Messages
167
Reaction score
18
Age
30
Odp: Bazyliszek

Nie ma zejscia na dol.. -8 to ostatni poziom w tibi, nie ma nizszego, a bazyliszek wlasnie znajduje sie na -8. Watpie by slepy cos pomogl, bazyliszek zamienia w kamien nie oslepia.
 

Stawik94

Advanced User
Joined
Jun 12, 2009
Messages
291
Reaction score
18
Odp: Bazyliszek

Pr?bowa?em i z botem i ze ?lepym niestety nic... Zdaje si? ze ten bazyliszek to pic..Nie da Sie zej?? ni?ej ale interesuje mnie jedna rzecz... Bo spotka?em sie juz z takim czym? ze taka dziura by?a teleportem... Moze Cie Przenie?? gdzie? bo takowe ju? widzia?em... Wiec mo?e poszuka? jakiego? teleportu kt?ry przeniesie nas do s?ynnego bazyliszka ?
 
Top