What's new

Ci??kie czasy serwer?w RPG?

Status
Not open for further replies.

Genius

Active User
Joined
Feb 1, 2011
Messages
50
Reaction score
14
Wielu z was pewnie zauwa?y?o ?e ci??ko jest teraz znale?? dobry serwer RPG je?li si? taki znajdzie to mo?na zauwa?y? ?e populacj? na takim otku jest bardzo mizerna co powoduje kr?tki ?ywot takiego serwera. Jak my?licie czym to jest spowodowane? Mo?e dlatego ?e aktualne pokolenie graczy nie lubi odkrywa? oraz czerpa? z tego przyjemno?ci a zamiast tego wol? ju? wbi? na znan? im mapy typu RL/EVO oraz szybko wbi? poziom pozwalaj?cy im uczestniczy? walkach gildyjnych? Mo?e macie jakie? inne sugestie dlaczego serwery RPG s? tak nie doceniane.


#Dla mod?w, temat jest tutaj, poniewa? zahaczamy o w?asn? map? na serwerze, wiec s? to r?wnie? mapperskie pogaduszki.
 

Shikate

Nie przejdziesz!
Joined
Feb 11, 2011
Messages
946
Reaction score
92
Odp: Ci??kie czasy serwer?w RPG?

Temat zosta? mimo wszystko przeniesiony, bo znacznie bardziej pasuje w tym miejscu.

Ja wychodz? z za?o?enia, ?e trudno jest o dobry serwer RPG. We?my na przyk?ad Altaron - owszem, jest w ca?o?ci serwerem RPG, ale tyle ile tam jest niedoci?gni??... po prostu ludzie, kt?rzy lubi? ten rodzaj OTS wejd? i wyjd? (nie wszyscy, ale znam wiele takich). Rynek OTS nie oferuje nic nowego na razie. OTS'y RPG maj? to do siebie, ?e musz? naprawd? zach?ci? graczy. Bo ja jako fan takiego rodzaju gry nie p?jd? na pierwszy lepszy serwer, kt?ry ma swoj? map? czy zadanie typu: zabij 20 szczur?w.

No i jeszcze wiele serwer?w to pseudo RPG - np. s? na nim tp i ca?a reszta, ale jedno nowe zadanie czyni go RPG dla wielu os?b. Na razie nie wiem, czy s? trzy prawdziwe serwery RPG.
 

Kuzirashi

ASP.NET MVC, JS-SPA, PHP, NODE
Joined
Jul 24, 2010
Messages
772
Reaction score
157
Odp: Ci??kie czasy serwer?w RPG?

Jak si? serwery RPG "robi" 4 lata i dalej status to "w trakcie" mo?na jedynie ?yczy? powodzenia wszystkim tym serwerom ; )
 

Raoul

Advanced User
Joined
Nov 25, 2009
Messages
183
Reaction score
12
Odp: Ci??kie czasy serwer?w RPG?

Nie ma gry bo nie ma serwer?w rpg. Ja przez rok nie widzia?em ?eby wystartowa? jakikolwiek rpg z prawdziwego zdarzenia. Podajcie mi serwery rpg kt?re nie s? w trakcie tworzenia.
 

Kuzyn

Dziad.
Staff member
Joined
May 3, 2008
Messages
1,937
Reaction score
165
Odp: Ci??kie czasy serwer?w RPG?

Nie ma gry bo nie ma serwer?w rpg. Ja przez rok nie widzia?em ?eby wystartowa? jakikolwiek rpg z prawdziwego zdarzenia. Podajcie mi serwery rpg kt?re nie s? w trakcie tworzenia.

Atlantyda, ju? upad?a :D (3 razy?)
 

brtek00

Active User
Joined
Jul 15, 2008
Messages
50
Reaction score
1
Odp: Ci??kie czasy serwer?w RPG?

Atlantyda upadla 2 razy, sam na niej gra?em. Og?lnie ots bym dobry, tylko jak kto? wy?ej si? wypowiedzia?, ?eby serwer ots zaistnia? musi by? w 100% gotowy, a nie jak zawsze wszyscy pisz? "ots 100% RPG, 100% zbalansowane profesje" gdzie tak na serio ots nie jest sko?czony nawet w 50%... Potem to wychodzi w praniu, dlatego jak ju? si? bra? za taki ots, trzeba po?wi?ci? multum czasu i przed startem zrobic z 5 edycji test serwa, tak jak kiedy? np: by?o to robione z Elothem, tam test serwer trwa? bardzo d?ugo. Jest kilka ots?w kt?re s? robione od kilku lat, zobaczymy co z nich wyjdzie.
Ostatnio wyszed? niby 100% sko?czony ots rpg bodaj?e Ruthless Chaos, czasami sobie na nim pogrywam, na pocz?tku gra?o po 150 ludzi teraz w godzinach szczytu mo?na tam zobaczy? 17-25~~ os?b online przez co? Przez niedopracowanie otsa, pisa?o si? wiele o nim jaki to on nie jest super i wszystko super dopracowane, a wysz?o w praniu, ?e tak nie jest i jako? nie widzi mi si?, ?eby ten ots jeszcze po?y? wi?cej ni? z 2 miechy. Prawda jest taka, ?e chyba nigdy si? nie doczekamy otsa RPG z prawdziwego zdarzenia, trzeba trzymam kciuki za cipsoft, niech wywali te wszystkie boty, z??czy serwery i mo?e z czasem tibia stanie si? lepsz? gr? ni? jest aktualnie. Pozdrawiam.
 
Last edited:

Zbizu

Luakami
Joined
Mar 13, 2010
Messages
719
Reaction score
104
Age
28
Odp: Ci??kie czasy serwer?w RPG?

Rpgi to serwery z fabu??, gdzie jak sam skr?t wskazuje gracz wciela si? w jak?? rol?.
Prawda jest taka, ?e ludzie robi? jak?? skomplikowan? fabu?? i pierdyliard zada? zapominaj?c, ?e samo bieganie za zadaniami frajdy nie daje.
Standardy gry s? mocno obni?ane poprzez trudne do nauki czary oraz niskie mno?niki do?wiadczenia.

Gracze wchodz? na serwery ?eby pogra? w tibie a to, co spotykaj? na tych udziwnianych rpgach nie ma z ni? nic wsp?lnego.
Mo?ecie sobie narzeka? na teleporty czy wy?sze exp raty ale to jest co? ale dla mnie zawsze b?dzie mia?o wi?cej klimatu, ni? jakie? udziwniane rpgi.
 

Shikate

Nie przejdziesz!
Joined
Feb 11, 2011
Messages
946
Reaction score
92
Odp: Ci??kie czasy serwer?w RPG?

W?a?nie... Najpierw trzeba wiedzie? co to RPG, aby w?a?ciwie rozpozna?.
 

Anakonta

Senior User
Joined
Oct 5, 2010
Messages
536
Reaction score
10
Odp: Ci??kie czasy serwer?w RPG?

Nie nale?y wini? tylko niedopracowanie serwera, ilo?? graczy zale?y te? od panuj?cej atmosfery na ots a jak wszyscy wiemy wsz?dzie panuje nieub?agane chamstwo a co z tym si? wi??e prostactwo i z?odziejstwo. A te serwery co maj? ju? po kilka lat zapowiedzi nigdy nie wystartuj?, podam przyk?ad, ostatnio wysz?a gra Banished, mo?e s?yszeli?cie, mo?e nie. Zosta?a ona stworzona od 0 przez jednego cz?owieka i na pewno nie zaj??o mu to tyle co np. ekipie Eternal Kingdoms. A poza tym interesuje si? rynkiem gier mmo i coraz wi?cej jest tworzonych szajs?w kt?re s? nazywane mmorpg a nie maj? nic wsp?lnego z rpg, zdarza si? ?e wyjdzie porz?dna gra mmorpg kt?ra ma prawo si? tak nazywa? ale upada po kilku miesi?cach. Dzisiejsi gracze to 90% m?odzie? kt?ra jak wiemy jest leniwa i chc? mie? wszystko na szybko wi?c producenci si?gaj? po to grono odbiorc?w bo jest najliczniejsze i tworz? typowe odm??d?acze kt?re z zasady s? chujowe i nawet producenci o tym wiedz? bo liczy si? tylko kasa.
 

Zbizu

Luakami
Joined
Mar 13, 2010
Messages
719
Reaction score
104
Age
28
Odp: Ci??kie czasy serwer?w RPG?

@Up
No i tu masz racj?. Nawet Cipsoft przerobi? swoj? gr? tak, ?e teraz wszystko na tacy podaj?.
Nienawidz? gier robionych pod idiot?w kt?re przechodz? si? same bo nie daj? ?adnej satysfakcji.

Na otsach tego nie ma, dlatego ludzie jeszcze graj?. A ocenianie po tp roomie czy ots jest rpgiem to dla mnie g?upota.
Tp room wcale nie stoi na przeszkodzie w zrobieniu dobrego rpga bo raz ?e mo?na nie robi? teleport?w powrotnych a dwa ?e tp room nie ogranicza mo?liwo?ci zrobienia du?ego kontynentu usianego zadaniami.
 
Status
Not open for further replies.
Top