What's new

Co z tym serwerem jest nie tak/co trzeba zmienic? Ellesis.pl

Ellesis

User
Joined
Feb 18, 2010
Messages
34
Reaction score
1
Czesc, mam pytanie a wlasciwie pewien problem. Niedawno postawilem nowy serwer typu high rate - ellesis.pl, naprawde moim zdaniem zapowiadal sie obiecujaco. Info o serwerze: www.ellesis.pl/serw.png

Juz naprawde brak mi pomyslow co robic aby gralo wiecej ludzi. Mam wiele atutow, ktore powinny przyciagnac graczy do mojego serwera, np:
- Prawdziwe niebo (z chmurkami itp)
- Dziesiec zupelnie nowych potworkow( bossy gry z nowymi grafikami)
- Duza mapa evolutions (67 mb)
- System peleryn (Rowniez nowe grafiki, uzywane zamiast amuletow)
- Darmowy vip, super mr, super sd, bush trap, exp ring, tear of cloak
- Duzo nowych skryptow
- Jeden z najtanszych sms shop

Problem raczej nie tkwi w reklamie gdyz zaplacilem za reklame na otservlist.org oraz otslist.eu, oprocz tego temat tutaj na tnecie, niestety niezbyt popularny.

Najgorsze jest to, ze zupelnie nie wiem co robie nie tak. Tego samego dnia moj znajomy odpalil serwa (evo-ots.pl), ktory tak naprawde nie mial nic szczegolnego w sobie, a jednak juz pierwszego dnia gralo powyzej 100 osob.

Jesli ktos mialby ochote sprawdzic co jest nie tak jak powinno to serdecznie zapraszam i bardzo mocno dziekuje za ewentualna pomoc :) Pozdrowienia
 

Orion

Active User
Joined
Apr 6, 2008
Messages
58
Reaction score
8
Age
32
Odp: Co z tym serwerem jest nie tak/co trzeba zmienic? Ellesis.pl

C??, sprawdzi?em serwer i pow?d, dla kt?rego graczy jest tak ma?o jest jeden - NUDA. Przez znakomit? wi?kszo?? czasu expienie polega na klikaniu dw?ch hotkey?w, tj. czar i manaruna. Expowiska s? niedopracowane, potwory ?a?osne. Questy to jedna wielka kpina. Dla przyk?adu Firewalker Boots Quest polega na zabijaniu, wzi?tych z kosmosu (brak przemy?lanych spawn?w) potwor?w w jakiej? pseudo ?adnej jaskini.

Do tego dochodzi te? fakt, ?e druga promocja do kupienia jest tylko za sms, co doskonale zniech?ca potencjalnego gracza. Jedyne, co mo?na oceni? na plus to gracze. Podczas swojej kr?tkiej przygody (10k lvl) pozna?em tam kilka fajnych os?b, kt?re (chyba dla zabicia nudy) pomagaj? nowym graczom.

Popracuj troch? nad serwerem.

Pozdrawiam,
Orion.

PS. A mo?e Ty mi powiesz jak wyj?? z expowiska dla low lvl? Tego z rotwormami.
 
Joined
Mar 1, 2010
Messages
31
Reaction score
1
Odp: Co z tym serwerem jest nie tak/co trzeba zmienic? Ellesis.pl

Zgadzam sie z panem @up ..
porobiliby jakies lepsze itemki za free np. god wand bedzie za free a np. Pro Wand w sms moze byc . przydalaby sie mapka lepsza do war i wiecej gmow .
 

Fiu

Active User
Joined
Dec 19, 2009
Messages
59
Reaction score
2
Odp: Co z tym serwerem jest nie tak/co trzeba zmienic? Ellesis.pl

;). Wi?c tak, pomog? CI przyci?gn?? ludzi na serwer skontaktuj si? ze mna ;s.
 

Orion

Active User
Joined
Apr 6, 2008
Messages
58
Reaction score
8
Age
32
Odp: Co z tym serwerem jest nie tak/co trzeba zmienic? Ellesis.pl

Postanowi?em da? serwerowi troch? wi?cej czasu z nadziej?, ?e si? rozkr?ci, ale... na wy?szych poziomach nadal jest to samo. Og?lny scenariusz expienia na twoim serwerze to mutated raty -> mutated hydry -> pudziany -> fire child (bodaj?e!).

Co do samych potwor?w - naucz si? je robi?. Nie sztuk? jest wzi?? np. Hydr?, skopiowa? trzy razy, zmieni? nazw? i si?? uderze?. Niewa?ne, czy zabijam Hydr?, Hydr? Pro, czy Mutated Hydr? i tak doskonale wiem, co mo?e mi z niej spa?? oraz jakich atak?w u?yje. Tak samo jest z wi?kszo?ci? potwor?w. Pudziany wygl?daj? mi na przerobione Elfy. Pomimo ?e bij? ponad 20k to i tak spada z nich jakie? jab?ko, kilka gp i inne ?mieci. Przepisz jeszcze raz potwory, pozmieniaj troch? ataki, dodaj unikalny loot.

Kolejna sprawa to te kody, kt?re nale?y wysy?a?, co par? minut. Daj wi?cej czas na ich wpisanie. Ju? kilka razy mia?em sytuacj?, ?e by?em otoczony przez potwory i nie mia?em jak wpisa? tego kodu. Dostawa?em kicka, a nast?pnie logowa?em si? bez manashielda, przez co mog?em pa??.
 

Ellesis

User
Joined
Feb 18, 2010
Messages
34
Reaction score
1
Odp: Co z tym serwerem jest nie tak/co trzeba zmienic? Ellesis.pl

Hmm dobra, zaczne od najprostszego.
Kody wogole zostana usuniete, zmienie troche ten system przeciw botom bo ten chyba nie ma najmniejszego znaczenia. Z tym nie bedzie problemu.

Co do tych potworkow, mialem wrazenie, ze ich ataki i stosunek hp do expa jest dobry, ale przyznaje ze z lootem nie ma rewelacji.

Z ta promocja to jednak nie ma chyba az takiej tragedii, bo kosztuje tylko jednego smsa, a jest duzo konkursow i eventow dzieki ktorym mozna zdobyc te punkty za darmo.

No i to co wymaga chyba najwiecej poswiecenia czasu - Nuda.
Przy nastepnym evencie chce wprowadzic System Zamkow, Dueli, oraz Bonusow. Mam nadzieje, ze to w jakims stopniu pomoze.

@Orion, dzieki ze postarales sie pomoc, ale bylbym jeszcze bardziej wdzieczny gdybys mogl mi podac pare przykladow, a wlasciwie sposobow na ta "nude"
 

Fiu

Active User
Joined
Dec 19, 2009
Messages
59
Reaction score
2
Odp: Co z tym serwerem jest nie tak/co trzeba zmienic? Ellesis.pl

Up ja mam spos?b na nude i wiem dlaczego nie gra wiecej osob prosze cie skontaktuj sie ze mna a nie pozalujesz
 

Orion

Active User
Joined
Apr 6, 2008
Messages
58
Reaction score
8
Age
32
Odp: Co z tym serwerem jest nie tak/co trzeba zmienic? Ellesis.pl

@Orion, dzieki ze postarales sie pomoc, ale bylbym jeszcze bardziej wdzieczny gdybys mogl mi podac pare przykladow, a wlasciwie sposobow na ta "nude"

Wiesz, sam do ko?ca nie wiem, co mog?oby pom?c, poniewa? nie gram na serwerach high rate i nigdy si? nimi nie interesowa?em. Denerwuje mnie wielka, na OTSach high rate, bo ogranicza si? tylko do uderzania najsilniejszymi czarami i u?ywaniu super manaruny. M?g?by? pomy?le? nad jakim? urozmaiceniem. Ponadto zmieni?bym ilo?? many potrzebnej na rzucenie najsilniejszych czar?w, bo teraz jest ona tragiczna ma?a i umo?liwia spammowanie tymi czarami.

Na Twoim miejscu rozwa?y?bym tak?e mo?liwo?? zmiany sposobu otrzymywania addon?w. To wcale nie jest fajne, kiedy za grosze kupujemy wszystkie addony. Z drugiej strony nie wyobra?am sobie real addon systemu i graczy na 20k+ poziomie, kt?rzy bij? dwarfy ?eby mie? iron ore. W tym momencie s? dwa sposoby:


  • addon itemy spadaj? z silniejszych potwor?w, tak ?eby zdobycie ich by?o jakim? wyzwaniem;
  • stworzenie w?asnego systemu addon?w, chocia?by poprzez stworzenie misji/quest?w na addony. I w tym momencie znowu pojawia si? kilka sposob?w:

  • id? do NPC, dostaj? zadanie zabicia 25 potwor?w X, 30 potwor?w Y, i 50 potwor?w Z. Wracam i dostaj? nagrod?.
  • id? do NPC, dostaj? zadanie przyniesienia przedmiotu X. Wracam i dostaj? nagrod?
  • id? wraz z dru?yn? na quest o nazwie XYZ, po d?ugiej i mozolniej walce z porz?dnymi potworami dochodz? do samego ko?ca, gdzie po zabiciu bossa/naci?ni?ciu jakiej? d?wigni ustawiane jest jakie? storagevalue po czym id? do NPC, kt?ry po sprawdzeniu tego storagevalue daje mi addon
Sam wi?c widzisz, ?e mo?liwo?ci jest wiele je?eli chodzi o addon system. Wszystko zale?y od Twojej wyobra?ni i poziomu umiej?tno?ci.

Na koniec poprawi?bym te nieszcz?sne expowiska, bo cz??? z nich naprawd? jest do dupy i a? nie chce si? w takim miejscu expi?. Zacz??bym od tego spawnu dla low leveli, gdzie na jakim? trawniczku jest dos?ownie wszystko: ???wie, roty, rotworm queeny, dragony, lizardy i wiele innych.

Mam nadziej?, ?e chocia? troch? pomog?em. Jak przyjdzie mi co? do g?owy to odezw? si? tutaj lub w grze. :)


Pozdrawiam,
Orion.
 
Top