What's new

-Inne "Critts!" - Nowa gra MMORPG tworzona przez Polak?w !

Status
Not open for further replies.

Eldiane

Advanced User
Joined
Aug 28, 2008
Messages
490
Reaction score
45
logocritts1.png

Witam!

Jestem Kregox i chcia?bym Wam, drodzy forumowicze, przedstawi? bloga po?wi?conego grze, kt?ra jest na etapie tworzenia.

Dzie?o, kt?re tworzymy razem z Szymkiem i Larv? od oko?o siedmiu miesi?cy, nazywa si? Critts!. B?dzie to bardzo nietypowa gra MMORPG nawi?zuj?ca troch? do karcianek w stylu magic the gathering.

Wsp??pracujemy z du?? firm?.

Start gry przewidziany jest w te wakacje, aczkolwiek nie znamy jeszcze dok?adnej daty release'u. Aktualnie gra przygotowana jest do pierwszych beta test?w.

Nie bazujemy na ?adnych gotowych rozwi?zaniach, gra jest tworzona od zera na autorskim silniku!

Na naszym blogu umieszczami informacje z post?pem tworzenia gry, screenami, opisami systemu gry, fabu?y i tym podobnymi.



Zach?cam do dyskusji w tym temacie, jak r?wie? do komentarzy na naszym blogu. Bardzo ch?tnie odpowiemy na wszystkie pytania zwi?zane z nasz? gr? :)

==========================================================================
Dlaczego Critts! b?dzie innowacyjn? gr??
==========================================================================

Zdecydowana wi?kszo?? gier MMORPG na rynku podlega podobnym zasadom: wcielasz si? w wojownika/maga/?ucznika i podr??ujesz przez ?wiat zabijaj?c potwory. W grze Critts! postawili?my na totaln? innowacyjno?? i nietypowy system gry.

W Critts! rozpoczynasz gr? jako pocz?tkuj?cy mag, kt?ry walczy z si?ami z?a za pomoc? zakl?? i stwor?w zakl?tych w kartach. Ka?dy gracz ma tali? 24 kart z r??nymi zakl?ciami - zmniejszaj?cymi atrybuty wrog?w, zadaj?cymi obra?enia, regeneruj?cymi man? i tym podobne. W momencie zawi?zania si? walki, ze swoich 24 kart, gracz dostaje do r?ki 5 kart, kt?re mo?e natychmiastowo wykorzysta? w walce. Co sze?? sekund walki, gracz dostaje do r?ki kolejn? kart?. Kolejno?? kart otrzymywanych z talii jest losowa, co czyni gr? nieprzewidywaln?. Opr?cz kart z zakl?ciami, w talii gracza mog? znale?? si? karty z Crittami - ba?niowymi stworkami, kt?re mo?na wzywa? podczas walki. Po rzuceniu karty z Crittem, ten pojawia si? na polu walki i zaczyna atakowa? naszego wroga. Dodatkowo, obecno?? Critta na polu walki powoduje, ?e wrogie Critty nie mog? zaatakowa? naszej postaci - najpierw musz? rozprawi? si? z naszym stworkiem, zatem s?u?y on te? ochronie.

Wrogowie (moby), z kt?rymi przyjdzie nam si? zmierzy?, dzia?aj? na tej samej zasadzie - te? maj? swoje talie kart i te? staraj? si? tak z nich korzysta? aby wyeliminowa? gracza. W wi?kszo?ci gier MMORPG przeciwnicy nie s? zbyt rozgarni?ci - ich skrypty zazwyczaj polegaj? na szar?y na posta? gracza i atakowanie ze wszystkich dost?pnych umiej?tno?ci. W grze Critts! przeciwnicy posiadaj? prawdziw? sztuczn? inteligencj?, stosuj? rozmaite zagrania i stanowi? wyzwanie dla graczy. Ich decyzje oparte s? na obliczaniu mo?liwych wariant?w, podobnie jak wykonuj? to programy do gier w szachy.

Zniszczeni wrogowie czasami zostawiaj? swoje karty, czasami r?wie? tak?e magiczne przedmioty, kt?re nasza posta? mo?e ubra? i otrzymywa? pewne korzy?ci z nimi zwi?zane (na przyk?ad posiadanie zbroi zwi?ksza wsp??czynnik obrony gracza oraz wszystkich Critt?w, kt?re wezwie).

Po zabiciu wroga nasza posta? otrzymuje do?wiadczenie, kt?re jest jej potrzebne aby awansowa? na wy?sze poziomy do?wiadczenia. Im bardziej do?wiadczona posta?, tym wi?cej punkt?w ?ycia i many posiada, wy?sze atrybuty podstawowe i tym podobne.

W dodatku, je?li posta? podczas walki u?ywa?a Critta, to ten r?wie? otrzyma cz??? do?wiadczenia, co z czasem pozwoli awansowa? mu na wy?sz? rang? i zwi?kszy? jego umiej?tno?ci.

System gry w Critts! wywodzi si? ze znanych karcianek, jest jednak znacznie uproszczony, osadzony w grze masowej i w czasie rzeczywistym.

Dlatego uwa?amy, ?e mamy prawo nazywa? nasz? gr? innowacyjn? gr? MMORPG.

Gra b?dzie w pe?ni po polsku.

==========================================================================

Galeria zdj??:
Zrzut-1.jpg

czarodziej.jpg


Pozdrawiam,
Kregox



//edit mam nadziej? ?e modowi i administratorzy przymkn? oko na to ?e jest to ju? co? "ponad" tibie patrz?c ?e wypromowa?em na tym forum dwa swoje wczesniejsze projekty

~~
Inne PokemonWorldOnline
- Eldiane
Posty -1.372 Odwiedzin -76.665

~~Tibia 8.40 [Zapowied?] Terania RpG
- Eldiane
Posty -654 Odwiedzin -26.355
 

Jensej

Senior User
Joined
Mar 30, 2009
Messages
1,252
Reaction score
161
Odp: "Critts!" - Nowa gra MMORPG tworzona przez Polak?w !

ohoho. Jestem zachwycony jednak?e prosi?bym o wi?ksz? dawk? zdj??. Bardzo orginaly pomys? ale nie do ko?ca gdy? podobnego typu by?a bajka (te? co? z kartami.
Reasumuj?c ?ycz? powodzenia i czekam na testy
 

xElf

Advanced User
Joined
Apr 6, 2011
Messages
364
Reaction score
48
Odp: "Critts!" - Nowa gra MMORPG tworzona przez Polak?w !

Yu Gi Oh - co? w ten dese?, tak?
Ja osobi?cie uwielbiam takie gry i bardzo ch?tnie zagram. ?ycz? powodzenia w projekcie, a zarazem pozdrawiam.
 

Grzonas

Senior User
Joined
Feb 1, 2010
Messages
579
Reaction score
45
Odp: "Critts!" - Nowa gra MMORPG tworzona przez Polak?w !

Po przeczytaniu opisu jestem zachwycony t? now? Polsk? gr?. Oryginalny pomys? na tworzenie, ciekawa fabu?a grafika te? nie najgorsza. ?ycz? powodzenia i jak najwi?kszej liczby graczy. Ja na pewno si? zjawie.
 

Vegan

User
Joined
May 11, 2008
Messages
43
Reaction score
5
Odp: "Critts!" - Nowa gra MMORPG tworzona przez Polak?w !

Na pewno narobicie nie ma?ego zamieszania swoim projektem tak jak zawsze zreszt? ;)
Czekam na date beta test?w i wi?cej screen?w.
 

Nonix

Advanced User
Joined
Oct 27, 2008
Messages
314
Reaction score
30
Odp: "Critts!" - Nowa gra MMORPG tworzona przez Polak?w !

-Dlaczego tam pisze co? po Portugalsku?
-B?d? jakie? Miasta/NPC?
-Po przegranej walce budzimy sie w tym samym miejscu czy w ?wi?tyni?
-Zmienicie oprawe graficzn??
-Otwarty ?wiat?
-Nie za ma?o macie na Open Bete?
-Mo?e napiszesz co? o PVP?
 

Eldiane

Advanced User
Joined
Aug 28, 2008
Messages
490
Reaction score
45
Odp: "Critts!" - Nowa gra MMORPG tworzona przez Polak?w !

Na wszystkie pytania b?dziemy odpisywa? dopiero p??nym wieczorem.
Pozdrawiam
Kregox
 
Last edited:

damian 113

Active User
Joined
Oct 27, 2009
Messages
86
Reaction score
1
Odp: "Critts!" - Nowa gra MMORPG tworzona przez Polak?w !

Jestem zachwycony! Z pocz?tku (po pierwszym obrazku) od razu odechcia?o mi si? nawet czyta? zapowiedzi, ale gdy przeczyta?em pozytywne komentarze, to...
Mile mnie zaskoczy?e?. Mam nadziej?, ?e kiedy wystartuje napiszesz mi na PW (Bardzo bym o to prosi?). Wejde na 100%. Wrzuci?by? kilka screen?w? Prosze :l
 
Status
Not open for further replies.
Top