What's new

-Inne Custom Map z TP - projekt tworzony od zera.

Status
Not open for further replies.

Pan Kropelka

Active User
Joined
Mar 21, 2013
Messages
126
Reaction score
40
Age
28
Witam Forumowicz?w! :p

Na samym pocz?tku pragn? zakomunikowa?, ?e temat tworz? w celu sprawdzenia zainteresowania moim projektem open tibia.
Forum przegl?dam od jakiego? czasu, cho? dopiero teraz za?o?y?em oficjalne konto i zaczynam dzia?a?! :)
Jestem w trakcie tworzenia projektu Custom Map wraz z teleportami, jak na razie uko?czone zosta?o g??wne miasto, pracy jest jeszcze bardzo du?o, do tej pory pracuj? sam, nie mam ?adnej osoby, kt?ra ze mn? wsp??pracuje i pomaga mi przy tworzeniu serwera.
Jest wiele serwer?w tego typu, ale g??wnie s? to mapy evolution, ja tworz? co? swojego, wszystko jest tworzone od zera (g??wnie chodzi o map?), oczywi?cie musia?em si? na czym? wzorowa? i owszem wzorowa?em si? na starym, dobrym evolution, przez co schemat miasta przypomina troch? t? map?, ale nie - to nie jest evolution. ;)
Temat jest tworzony r?wnie? ze wzgl?du na to, czy moja praca nie p?jdzie w b?oto, na chwil? obecn? mog? udost?pni? wam zrzuty z architektury miasta oraz mini mapy, poniewa? reszta jest w trakcie tworzenia.

Mini mapa:​

minimap.PNG


1.PNG


2.PNG


3.PNG


4.PNG


5.PNG


6.PNG


7.PNG

Je?eli chodzi o zdj?cia, to ju? wszystko, z czasem b?d? udost?pnia? w temacie, jak id? prace nad serwerem, chcia?bym r?wnie? zaznaczy?, ?e przy tworzeniu mapy nie u?ywa?em ?adnych poradnik?w, ani niczego podobnego, ucz? si? sam. Je?eli chodzi o moj? znajomo?? ze sprawami open tibia, to pracowa?em ju? przy kilku projektach, wi?c do?wiadczenie mam, cho? tym razem tworz? wszystko sam.
Mno?nik na serwerze b?dzie niski, dzi?ki temu gra na serwerze nie sko?czy si? po miesi?cu.
Prac? przewiduj? zamkn?? w okresie wakacyjnym, jako i? projekt tworzony jest od zera, wymaga bardzo du?o pracy.
Wi?cej informacji nie mog? udzieli?, dlatego ?e wszystko jest w fazie budowy, zamieszczam ankiet?, jaki waszym zdaniem klient jest najlepszy?
Poszukuj? os?b, kt?re s? ch?tne przy??czy? si? do projektu, kontakt poprzez prywatn? wiadomo??.

Nazwa, jak i dok?adne dane nie s? jeszcze znane.

Jak klient?
*8.60?
*Najnowszy?
 

SanninStory

https://www.twitch.tv/sdrn
Joined
Oct 13, 2012
Messages
1,778
Reaction score
119
Odp: Custom Map z TP - projekt tworzony od zera.

Zobaczymy jak to si? potoczy.
Serwer z teleportami i custom map, hmm ciekawe lecz potrzebowa? by? jaki? ciekawych skrypt?w jak i unikalnego wygl?du clienta jak i acc makera.
Mo?esz napisa? na pw je?li chcesz pomocy, jak znajd? czas mog? zrobi? ci wygl?d clienta.

Pozdrawiam.
 

Pan Kropelka

Active User
Joined
Mar 21, 2013
Messages
126
Reaction score
40
Age
28
Odp: Custom Map z TP - projekt tworzony od zera.

Zobaczymy jak to si? potoczy.
Serwer z teleportami i custom map, hmm ciekawe lecz potrzebowa? by? jaki? ciekawych skrypt?w jak i unikalnego wygl?du clienta jak i acc makera.
Mo?esz napisa? na pw je?li chcesz pomocy, jak znajd? czas mog? zrobi? ci wygl?d clienta.

Pozdrawiam.

Dzi?ki Wielkie, jak ju? b?d? w fazie wyko?czenia, to ch?tnie si? zg?osz?, co do klienta.
Je?eli chodzi o skrypty, to mam w planach wprowadzi? co?, czego jeszcze nigdzie nie ma, cho? nie wiem, czy ten pomys? b?dzie wykonalny, zobaczymy - najpierw musz? w 100% wyko?czy? map?, miasto ju? jest, ale tereny poboczne to nie chwila roboty. :p

Niebawem kolejne screeny i status prac.

Prosz? o komentowanie tematu i wyra?anie opinii.

Jak klient?
*8.60?
*Najnowszy?
 
Last edited:
F

faa

Guest
Odp: Custom Map z TP - projekt tworzony od zera.


Moja propozycja /\ tak? kolejke jak w filmiku.
Tibia - oczywi?cie, ?e najnowsza, nie r?b zbocia?ego g?'wna 8.6
Najnowsza tibia daje mn?stwo mo?liwo?ci, massa item?w, mounty, super grafiki, nowe addony. Na najnowszej tibi te? s? boty, to oczywiste, ale nie s? na tyle opanowane co syfiasty elfbot, mo?esz zreszt? zobaczy? otsy pod nowsz? tibie jak ludzie boc?, taki shadowcores jak by by? pod 8.6 to przez ten czas ju? by tam lata? z 900 lvl. Na najnowszym kliencie ludzie zostan? na d?u?ej, pe?no odkrywania, poznawania wszystkiego (czyt. rl map, ci?gle co? nowego) tak samo na twoim serverze mo?e by?, 8.6 nie ma sensu, ludzie wbij? pobij? sie pare dni i elo bo nic wi?cej do roboty na syfach 8.6 nie ma do roboty.
Og?lnie powodzenia.
 

Infelicity

Why bother...
Joined
Dec 30, 2011
Messages
1,091
Reaction score
59
Odp: Custom Map z TP - projekt tworzony od zera.

Eh, nie podoba mi sie border drogi w miescie.

Ogolnie po co grac na sklejce map z tneta i otlandu?
 

Alelejkum

Advanced User
Joined
Feb 28, 2013
Messages
184
Reaction score
15
Odp: Custom Map z TP - projekt tworzony od zera.

Witam.

Fajnie ?e jeszcze s? ludZie kt?rzy chc? sami co? zrobi? od zera ;-) ( sam tworz? map?, r?wnie? od zera jako pocz?tkuj?cy mapper wi?c wiem jak to jest ;-) )
Odno?nie clienta polecam 8.6 i silnik TFS.
8.6 jest najrzadziej popularnym clientem w OT no u nie ukrywajmy - ElfBot 8.6 da Ci spor? liczb? graczy :p

Jakby? mia? jakie? pytania czy problemy wal na PM :)

Powodzenia i wytrwa?o?ci !

---Aktualizacja---

Do 2x up...

Kolego nie zapominaj ?e to w?a?nie "zasyfiale" 8.6 jest teraz najpopularniejszym clientem.
Sam chc?c otwiera? serwer na pewno nie postawi? bym go na najnowszej wersji mimo tych wszystkich "mo?liwo?ci"..
To tyle ode mnie na temat clienta.
 
F

faa

Guest
Odp: Custom Map z TP - projekt tworzony od zera.

Witam.

Fajnie ?e jeszcze s? ludZie kt?rzy chc? sami co? zrobi? od zera ;-) ( sam tworz? map?, r?wnie? od zera jako pocz?tkuj?cy mapper wi?c wiem jak to jest ;-) )
Odno?nie clienta polecam 8.6 i silnik TFS.
8.6 jest najrzadziej popularnym clientem w OT no u nie ukrywajmy - ElfBot 8.6 da Ci spor? liczb? graczy :p

Jakby? mia? jakie? pytania czy problemy wal na PM :)

Powodzenia i wytrwa?o?ci !

---Aktualizacja---

Do 2x up...

Kolego nie zapominaj ?e to w?a?nie "zasyfiale" 8.6 jest teraz najpopularniejszym clientem.
Sam chc?c otwiera? serwer na pewno nie postawi? bym go na najnowszej wersji mimo tych wszystkich "mo?liwo?ci"..
To tyle ode mnie na temat clienta.

Najpopularniejszym ? Powoli ju? nie, najlepsze teamy posz?y na shadowcores, same g?w'niaki zosta?y na 8.6, najpopularniejszy bo jest elfbot, i gra banda dzieciaczk?w bez pvp. Na szcz??cie coraz mniej tego syfu ludzie tworz?, a jak tworz? to tylko pod kase, bo 8.6 si? nie stawia dla zabawy, noi 8.6 stawiaj? te? g??wnie nieudacznicy bo do 8.6 maj? wszystko gotowe.
 

Ganu

Advanced User
Joined
Mar 2, 2009
Messages
361
Reaction score
23
Odp: Custom Map z TP - projekt tworzony od zera.

Jeszcze dochodzi kwestia, ?e trzeba w tej chwili naprawd? po?wi?ci? sporo czasu, aby serwer pod najnowszego klienta wypali?. Shadowcores ile graczy z ots?w 9.8 (sumuj?c graczy online i wyci?gaj?c procentow? ilo?? ze wszystkich serwer?w) zbiera? 30-60% oko?o?, wi?c ci??ko by?oby si? wybi?. Na 8.6, je?eli by?by odpowiedni stage kt?ry by pozwala? zar?wno na d?ug? gr?, jak i dobrze zbudowane pvp pozwalaj?ce na zabijanie ze zgranym teamem odpowiednio wysokich lvli to s?dze, ?e 100+ utrzyma?by.

Gl & Hf
 

Benzyniak

Senior User
Joined
Feb 17, 2013
Messages
550
Reaction score
13
Odp: Custom Map z TP - projekt tworzony od zera.

Taaak bo na shadowcores nikt nie boci... wez sie nie osmieszaj : ) Jak narazie pokazales drogi ekspresowe temple > depo ktore zastapisz teleportem ;( Wiec kij wie co z tego bedzie ehh
 

Nevox

Advanced User
Joined
Aug 22, 2012
Messages
342
Reaction score
20
Odp: Custom Map z TP - projekt tworzony od zera.

Je?li chodzi o mapk?, to zdecydowanie brakuje detali. Dodaj wi?cej urozmaice? takich jak: kamyczki, ?wir, krzaki, drzewa, kwiaty itd, ale doceniam to, ?e robisz mapk? od 0, co w tych czasach trudno jest zobaczy?. Klient, osobi?cie polecam najnowszy, nowe outy, mounty itd. Ale tutaj potrzeba ju? wi?cej czasu. Jednak, gdy masz ch?ci i zapa? do pracy, to na pewno dopniesz swego. Z niecierpliwo?ci? czekam na kolejne ss, jak i zapowied? Twojego serwera.
Pozdrawiam, :)
 

Pan Kropelka

Active User
Joined
Mar 21, 2013
Messages
126
Reaction score
40
Age
28
Odp: Custom Map z TP - projekt tworzony od zera.

Dzi?ki za opinie, uwagi i propozycje!
Poni?ej dwa screeny z map edytora, prace pobocznych teren?w nie s? ju? takie ?atwe, dlatego te? czas b?dzie si? d?u?y?. :p
?apcie! :)

chatkapuchatka.PNG


chatkapuchatka2.PNG


Drugi screen przedstawia podziemie "budynku" +1, poni?ej b?dzie Black Knight Quest.
 
Last edited:

subzero123

Active User
Joined
Apr 13, 2012
Messages
104
Reaction score
2
Odp: Custom Map z TP - projekt tworzony od zera.

?adne mapki, mi si? by nie chcia?o ca?kiem od zera robi? projekt.... Zmieni?bym jak kolega UP m?wi? bordery w mie?cie (Metal Fitting)... Odpowiednio dobrane itemy, nie jest za du?o "napa?kane" w jednym miejscu jak na wi?kszo?ci OTS :) :)
 

Pan Kropelka

Active User
Joined
Mar 21, 2013
Messages
126
Reaction score
40
Age
28
Odp: Custom Map z TP - projekt tworzony od zera.

Od?wie?am, czekam na wi?cej opinii i propozycji. ;)
Dopiero dzisiaj wr?ci?em do domu, wi?c nic jak na razie nie doda?em, jutro postaram si? co? wrzuci?!
 

Axenix

Active User
Joined
May 21, 2012
Messages
94
Reaction score
3
Odp: Custom Map z TP - projekt tworzony od zera.

fajny projekt :d jest taka mozliwosc ze zrobisz to na tibie 8.7?byly by mouty:D
 

Pan Kropelka

Active User
Joined
Mar 21, 2013
Messages
126
Reaction score
40
Age
28
Odp: Custom Map z TP - projekt tworzony od zera.

fajny projekt :d jest taka mozliwosc ze zrobisz to na tibie 8.7?byly by mouty:D

Wszystko b?dzie sz?o z biegiem czasu - czyli b?dzie pod najnowsz? tibi?. ;)
 

Alelejkum

Advanced User
Joined
Feb 28, 2013
Messages
184
Reaction score
15
Odp: Custom Map z TP - projekt tworzony od zera.

Najpopularniejszym ? Powoli ju? nie, najlepsze teamy posz?y na shadowcores, same g?w'niaki zosta?y na 8.6, najpopularniejszy bo jest elfbot, i gra banda dzieciaczk?w bez pvp. Na szcz??cie coraz mniej tego syfu ludzie tworz?, a jak tworz? to tylko pod kase, bo 8.6 si? nie stawia dla zabawy, noi 8.6 stawiaj? te? g??wnie nieudacznicy bo do 8.6 maj? wszystko gotowe.


Ehh.. Szkoda s??w no ale...

JA tworze projekt pod 8.6 od zera... To znaczy ?e jestem nieudacznikiem ? Nie wydaje mi si?...

Zobacz ile ludzi stworzy?o lub tworzy sewery pod 8.6, nad sam? map? pracuj? po kilka ?adnych miesi?cy a Ty ich nazywasz nieudacznikami ? Opanuj si?, jak Ci nie le?y 8.6 to graj na najnowszej wersji a starszym daj spok?j i nie komentuj w ten spos?b...
 

Axenix

Active User
Joined
May 21, 2012
Messages
94
Reaction score
3
Odp: Custom Map z TP - projekt tworzony od zera.

jak zrobisz pod tibie 9.0+to bedzie klopot z ip chngerem ,zrob mase questow tylko nie takich co w 2min sie robi tylko 1 quest=1,2godziny ii pokasz zdjecia z questow
 

Pan Kropelka

Active User
Joined
Mar 21, 2013
Messages
126
Reaction score
40
Age
28
Odp: Custom Map z TP - projekt tworzony od zera.

Ehh.. Szkoda s??w no ale...

JA tworze projekt pod 8.6 od zera... To znaczy ?e jestem nieudacznikiem ? Nie wydaje mi si?...

Zobacz ile ludzi stworzy?o lub tworzy sewery pod 8.6, nad sam? map? pracuj? po kilka ?adnych miesi?cy a Ty ich nazywasz nieudacznikami ? Opanuj si?, jak Ci nie le?y 8.6 to graj na najnowszej wersji a starszym daj spok?j i nie komentuj w ten spos?b...

Takie sprawy za?atwiajcie sobie poprzez prywatn? wiadomo??, to nie jest temat do k??tni... :|

jak zrobisz pod tibie 9.0+to bedzie klopot z ip chngerem ,zrob mase questow tylko nie takich co w 2min sie robi tylko 1 quest=1,2godziny ii pokasz zdjecia z questow

IP Changer pod wy?sze klienty te? istnieje, spokojnie. :)
Co do quest?w, to oczywi?cie znajd? si? takie, kt?re b?d? polega?y na zabij -> we? nagrod?, ale te? te drugie, kt?re nie b?d? polega?y na samym zabiciu potwora. :)
 

Samman

Senior User
Joined
Aug 23, 2009
Messages
782
Reaction score
39
Odp: Custom Map z TP - projekt tworzony od zera.

Wszelkie kolejne komentarze pod moim, zwi?zane z k??tniami b?d? nagradzane ostrze?eniami. Prosi?bym, aby takie sprawy wyja?niane by?y na PW.
 

Pan Kropelka

Active User
Joined
Mar 21, 2013
Messages
126
Reaction score
40
Age
28
Odp: Custom Map z TP - projekt tworzony od zera.

W po?cie wy?ej napisa?em, ?e b?d? szed? z biegiem czasu, czyli protok?? zosta? zmieniony na chwil? obecn? pod 9.6, decyzja zosta?a podj?ta dzi?ki Wam! :)
Sam uwa?am to za bardzo dobre rozwi?zanie, poniewa? z ka?dym update b?d? m?g? wprowadza? co? nowego, a na chwil? obecn? nie ma wiele takich serwer?w.
Jutro powinienem podes?a? wam status prac - nowe screeny. :)

mount_PNG_640x400_crop_q85.jpg
 
Status
Not open for further replies.
Top