What's new

Inne dotpay kilka pyta?

Status
Not open for further replies.

Lukas16

User
Joined
Dec 23, 2009
Messages
36
Reaction score
3
witam chce zalozyc na swojego ots m?j sms shop. Niestety mam 15 lat i raczej konto na dotpayu odpada. I tu mam pytanie czy jak stworze sobie konto i napisze sobie ze mam 18 lat to kto? to sprawdzi? Dodam jeszcze ,?e nikt z rodzic?w nie da mi zalozyc na siebie bo mam ?redniowiecze w domu. I jak juz kompletnie sie nie da na tym dotapayu to czy jest jaki? podobny serwis alternatywny? Pozdrawiam
 

Skyy

Active User
Joined
Jul 22, 2012
Messages
52
Reaction score
11
Odp: dotpay kilka pyta?

Nikt raczej nie b?dzie sprawdza? ile masz lat naprawd? ale osiemnastka niestety jest wymagana. Konto bankowe tak?e jest potrzebne ale z tego co wiem to nie trzeba mie? 18 lat, ?eby takowe posiada?. Do homepay 18 lat te? jest wymagane, na zaypay tak?e a innych serwis?w w sumie nie znam. Jak chcesz to szukaj ale rozwi?zania nie widz?. No chyba, ?e poprosisz starszego koleg? o przys?ug? ; ).
 

damianp

Active User
Joined
Jul 1, 2012
Messages
68
Reaction score
2
Odp: dotpay kilka pyta?

Mo?e zajrzyj na t? stron?, tu z tego co czyta?em nic nie pisz? w regulaminie ?e trzeba mi?? uko?czone 18 lat


jak pomog?em daj reputka +
Pozdrawiam
 

Lukas16

User
Joined
Dec 23, 2009
Messages
36
Reaction score
3
Odp: dotpay kilka pyta?

Dzi?ki wielkie jeste? gosc i repucik leci ; )
 

Quomak

Senior User
Joined
Jul 15, 2010
Messages
631
Reaction score
40
Age
10
Odp: dotpay kilka pyta?

Masz ?wiadomo??, ?e nie bez powodu jest wymagane 18 lat?
Je?eli otrzymujesz dochody, musisz rozliczy? si? z PIT...
Je?eli nie ma owego pkt. w regulaminie (Przyznam, ?e nie czyta?em) - nie usprawiedliwia ci? to...
W internecie poczytaj sobie na temat ProfitSms, nie s?uchaj jednej wypowiedzi z jednego ?r?d?a, poczytaj troszke...

Popyta?em i chyba do okre?lonej kwoty mo?esz poni?ej 18 ale Pami?taj:
Mo?esz mie? problemy, robisz wszystko na w?asn? odpowiedzialno??...
Mo?e lepiej popytaj wujk?w, ciotki, koleg?w, osoby pe?noletnie :)
 
Last edited:

Sco

Senior User
Joined
Mar 6, 2011
Messages
551
Reaction score
62
Odp: dotpay kilka pyta?

Je?eli otrzymujesz dochody, musisz rozliczy? si? z PIT...
akurat troszk? o tym wiem, podatek z dochod?w dzieci odliczaj? rodzice
autor nie jest zainteresowany ju? w?tkiem, wi?c zamykam.
 

Quomak

Senior User
Joined
Jul 15, 2010
Messages
631
Reaction score
40
Age
10
Odp: dotpay kilka pyta?

Autor nie poprosi? jeszcze o zamkni?cie, gdy tego dokona dopiero to zr?b...

@Edit

"Jednym z nielicznych wyj?tk?w od tej zasady s? dochody ma?oletnich dzieci z pracy. Nale?y je wykaza? w odr?bnym zeznaniu podatkowym, sporz?dzanym na imi? i nazwisko ma?oletniego dziecka. Zeznanie to podpisywane jest przez rodzica lub opiekuna prawnego".

A jak napisa? autor "Mam w domu ?redniowiecze" (Na konia mo?ci Panie)...
Czyli nie mo?e polega? na podpisie rodzica, a sam si? nie rozliczy ....
Drog? dedukcji:

  • Pracuje
  • Otrzymuje dochody
  • Nie otrzyma podpisu od rodzica
  • Bez rozliczenia z godnie z nowymi ustawami i ulgami podatkowymi - Mo?e mie? k?opoty...
 
Last edited:

Sco

Senior User
Joined
Mar 6, 2011
Messages
551
Reaction score
62
Odp: dotpay kilka pyta?

"Jednym z nielicznych wyj?tk?w od tej zasady s? dochody ma?oletnich dzieci z pracy. Nale?y je wykaza? w odr?bnym zeznaniu podatkowym, sporz?dzanym na imi? i nazwisko ma?oletniego dziecka. Zeznanie to podpisywane jest przez rodzica lub opiekuna prawnego".

Jaki bleff, gdzie to wyczyta?e??
 

Exedras

Senior User
Joined
Jul 31, 2008
Messages
701
Reaction score
25
Odp: dotpay kilka pyta?

Czyli jak ja za?o?y?em na konto brata poda?em pesel itp a nie mam 18 lat te? mi co? grozi ? :O
 

damianp

Active User
Joined
Jul 1, 2012
Messages
68
Reaction score
2
Odp: dotpay kilka pyta?

Tobie mo?e nic nie grozi, ale brat z pewno?ci? p?jdzie siedzie? ;)
Ale z tego co widzia?em ju? kilka ots;?w korzysta z tego serwisu.
Moim zdaniem nic nikomu nie grozi poniewa? umowa nie mo?e zosta? zawarta przez internet,
na umowie musi znale?? si? podpis konsumenta.
 

Quomak

Senior User
Joined
Jul 15, 2010
Messages
631
Reaction score
40
Age
10
Odp: dotpay kilka pyta?

Jednak musisz pami?ta?, ?e ka?dy serwis zaznacza sobie prawo takim zdaniem:

"Za?o?enie konta r?wna si? z akceptacj? regulaminu", nawet TNET przy rejestracji tego wymaga, zreszt? jak ka?de forum :p
Ale gdyby w regulaminie by? punkt np.

1. Za?o?enie konta
1.1 Za?o?enie [bla bla bla], do??czenie do serwisu wymaga dokonania jednorazowej op?aty w okresie (np.) tygodnia

To w?a?ciciel ma prawo do egzekwowania kwoty.
Na tej zasadzie dzia?aj? takie serwisy jak pobieraczek...

@Edit

Pozwol? sobie jeszcze przytoczy?

"Podlegaj?ce opodatkowaniu dochody dzieci, kt?re nie uko?czy?y 18 lat (dzieci ma?oletnie), dolicza si? do dochod?w rodzic?w (chyba ?e nie przys?uguje im prawo pobierania po?ytk?w ze ?r?de? przychod?w dzieci). Wyj?tkiem s? dochody dziecka z pracy, stypendi?w oraz dochody z przedmiot?w oddanych im do swobodnego u?ytku, kt?re nie podlegaj? ??czeniu z dochodami rodzic?w. Przy czym dochody dziecka z pracy nale?y rozumie? szeroko. Jest to zatem nie tylko pensja wyp?acana na podstawie stosunku pracy, ale tak?e wynagrodzenie z um?w cywilnoprawnych (np. zlecenie czy o dzie?o), sta?y czy praktyk uczniowskich."
 

Exedras

Senior User
Joined
Jul 31, 2008
Messages
701
Reaction score
25
Odp: dotpay kilka pyta?

To co b?dzie je?li wyp?ace pieni?dze z dotpay na konto i nie rozlicze si? poprostu nic nie zrobie ? Czy to si? samo automatycznie rozlicza ? Nie wiem nie rozumiem tego mo?e mi kto? to wyt?umaczy? ?
 
Status
Not open for further replies.
Top