What's new

du?e zu?ycie procesora

Status
Not open for further replies.

MaSny

Senior User
Joined
Apr 6, 2009
Messages
658
Reaction score
82
siema, licze na wasz? pomoc, mam juz od jakiego? czasu problem z lapkiem, to co sie dzieje doprowadza mnie do sza?u i ch?tnie wyj@@@? by to w ciul no ale mniejsza, czyta?em sporo temat?w na forach o tym ale nic mi nie pomaga mianowicie, co kolwiek bym robi? lapek ma zurzycie 70-100% zu?ycia,
Beztytulu_wsnehhh.png

zacinaj?ce filmy, powolne uruchamianie, b??dy nie daj? mi korzysta? z lapka jak wy??cze proces co ma np 50cpu to za moment inny proces ma te 50cpu. nie czaje... ;/
co jaki? czas jest co? takiego:
Beztytulu_wsnehhn.png


nie piszcie ?eby formata zrobi? bo niemam jak.... no chyba ?e to ostateczno?? ;/ te? niechce dawa? do servisu bo szkoda kasy na to g?wno.
 

DawToreq

Deus est.
Joined
Feb 14, 2010
Messages
356
Reaction score
46
Odp: du?e zu?ycie procesora

zmien przegladarke hyhyhyhyh i co odpalasz ze wyskakuje Ci ten blad? albo co zamykasz i windows odpala z tym bledem?
 

MaSny

Senior User
Joined
Apr 6, 2009
Messages
658
Reaction score
82
Odp: du?e zu?ycie procesora

kapa bo np firefox wgle niechce mi sie ?adowac ie tez a.nawet bez przegladarki cpu wskaje na explorer itd. ten b?ad tak z dupy ni z ow?t wyskakuje
 

#NOOB

Senior User
Joined
May 25, 2014
Messages
901
Reaction score
89
Odp: du?e zu?ycie procesora

pomysl o formacie bo pewnie syfu nalapales. mialem to samo na swoim lapku tylko ze zuzycie bylo caly czas 100%. tyle w tym szczescia ze nic do stracenia nie mialem i machnalem format.


//O bo?e co za pad?o hsauhasuash 1.06 Ghz i 2GB RAM XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Takie kompy by?y dobre 15 lat temu :p Zainwestuj w kompa :p
 
Last edited:

MaSny

Senior User
Joined
Apr 6, 2009
Messages
658
Reaction score
82
Odp: du?e zu?ycie procesora

;( niechce tego robic
 

MaSny

Senior User
Joined
Apr 6, 2009
Messages
658
Reaction score
82
Odp: du?e zu?ycie procesora

he, ten problem rozwi?zany, ale dalej tnie i zu?ycie procka 100% ;(
 

Clean-Sector

Senior User
Joined
May 13, 2012
Messages
1,253
Reaction score
53
Odp: du?e zu?ycie procesora

A jaki masz system? i ile RAM ?
 

Clean-Sector

Senior User
Joined
May 13, 2012
Messages
1,253
Reaction score
53
Odp: du?e zu?ycie procesora

Mia?em taki sam laptop i mi te? nic nie pomaga?o, nawet format wi?c musia?em zmieni? laptop na nowy :p

Ps. Nie wiem mo?e ci si? uda to ogarn??.
 

DawToreq

Deus est.
Joined
Feb 14, 2010
Messages
356
Reaction score
46
Odp: du?e zu?ycie procesora

a jak odpalasz kompa to od razu masz 100%? jak tak to powylaczaj wszystko i jak dalej tak bedzie to sprawdz w msconfig>uruchamianie czy nie odpala Ci jakiegos gowna przy starcie
 

Uxi

Advanced User
Joined
Feb 9, 2015
Messages
291
Reaction score
6
Odp: du?e zu?ycie procesora

Hmm po pierwsze usu? zb?dne programy,zmie? system na Windows XP b?dzie szybciej si? w??cza? i wg all b?dzie gra?o szybciej.
Po drugie te? mia?em tak na stacjonarce 100% u?ycia procesora musisz z defragmentowa? dysk,przeczy?ci? rejestr tym programem
Potem w??cz kompa na trybie awaryjnym wejd? w start uruchom>msconfig>us?ugi i powy??czaj zb?dne programy startowe typu gg,skype,hamchi itp.

Po za tym za 999z? masz ju? lepszego PC.

Polecam kopi? komputer z

S? u?ywane Powystawowe ja mam osobi?cie tego

Nawet dobry PC wejdzie mi FIFA 14 COD 4 MW,GTA 4 chyba.Ten komp jest nawet dobry na tibie 8.6 nawet pojdzie server ale nie wiem na ile os?b xD.A jak go nie chcesz to polecam zak?adk? z i3 lub AMD!ale amd s? za 800-900z?

---------- Tre?? dodana o 12:36 ----------

Dodam ?e mo?esz kupi? laptop z Core i3 i5 i7 od koloru do wyboru ja mo?e kupie sobie z i7 ale to na przysz?y rok lub za 2 lat bo tego kupi?em rok temu ?adnych problem?w.Dobra firma,kontakt z t? firm?,jak kupisz jaki? pc to m?w to ci pomog? ogarn?c sterowniki do tego kompa lub sobie pobierz Drver BOOSTER

---------- Tre?? dodana o 12:44 ----------

A jeszcze na tym pc co da?em ma WIN 7 Profesional 64-bit i hula jak ta lal po optymalizacji oraz modyfikacji paru rzeczy ale bez tego te? ogarnia!
 

MaSny

Senior User
Joined
Apr 6, 2009
Messages
658
Reaction score
82
Odp: du?e zu?ycie procesora

narazie mi skanuje 5% a juz z 30 wiirow... Zobaczymy co sie stanie czy wgle sie zalonczy xd a co do nowego lapka/kompa pomysle nad tym xd
 

Uxi

Advanced User
Joined
Feb 9, 2015
Messages
291
Reaction score
6
Odp: du?e zu?ycie procesora

hmm jak tak m?wisz to na pewno du?o wirus?w jest...jakiego antywirusa masz?
 

MaSny

Senior User
Joined
Apr 6, 2009
Messages
658
Reaction score
82
Odp: du?e zu?ycie procesora

odpuszczam, formata musze robic;( avast
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: du?e zu?ycie procesora

Ja pierdziele, taki syf w kompie masz, ze to jest nie do pomyslenia. Chrom odpala ze 20 pewnie dodatkow o ktorych nawet nie wiesz, a do tego pewnie kilka takich o ktorych wiesz...
Poza tym za slaby ten sprzet zeby cokolwiek uciagnac, nawet przegladarke i system...
System 1gb ramu, przegladarka 0.5, dodatki i wirusy zeby to plynnie chodzilo to pewnie by wymagaly z kolejne 3gb... Z prockiem to samo. 1ghz na system, 1ghz na chrome i ze 3 na syf w kompie. Jak bys tam mial porzadek to by to moze jeszcze jakos chodzilo. A ze masz nasrane w kazdym mozliwym miejscu to jest jak jest i nie narzekaj. Formata robic nie trzeba, ale musisz wiedzie co i jak. A jak ty nie potrafisz utrzymac porzadku na kompie, co jest latwiejsze niz jego pozniejsze sprzatanie, to nie ogarniesz. Na serwis nie chcesz wydawac. Formata nie chcesz robic. Moze wyjeb tego kompa przez okno bo sie do niczego innego nie nadaje w takim razie? Kupowac nowego tez nie chcesz, wiec moze nie jest ci pisane korzystanie z komputera i internetu? Moze kup sobie maca dla owieczek, odpalasz i wszystko dziala, nie musisz robic nic, system sie nie zasyfi i nie bedzie spowalniac praca sprzetu nawet po latach uzywania(no moze minimalnie)... Z windowsem jednak cos tam musisz robic i cos tam mozesz robic wiecej jesli chcesz, no i idealny pod wzgledem takiej optymalizacji nie jest, bo zwalnia u kazdego. O linuxie na przykald to nie wspominam w ogole bo tu juz trzeba chciec i trzeba robic ;P Ty jak nie robisz nic to ci odpowiada mac. Z tym, ze za drogo...
Btw. Nie wiem co tak placzesz o formata. Pol godzinki roboty czy cos i zrobione. No chyba, ze musisz dane backupowac, gdzie samo kopiowanie moze ci zajac w jedna strone troche czasu... Ale w sumie na twoim miejscu bym nie zachowywal nic, bo zachowasz ze 2/3 wirusow z kompa razem z tym co bys chcial...

Jeszcze taka mala dygresja w zwiazku z tym tematem... Najwiekszy problem jest z tymi, co zaczynaja ogarniac temat i sie czuc dobrze na kompie...
Bo jak ktos jest totalnym laikiem i dopiero zasiadl to sie boi cos zepsuc, wiec nigdzie nie klika i o wszystko pyta. Nie sciagnie syfu bo sie boi kliknac "ok" nawet... Najwiekszym problemem do naprawienia to jest to, ze czasem jak wyjdzie jakas aktualizacja czy cos to trzeba to zainstalowac, albo zmienic UI no sie ktos przyzwyczail a po aktualizacji jest inne...
Jak ktos ogarnia to ogarnia, zabezpieczy sie, sam sobie posprzata, nie narobi syfu przede wszystkim. Problemu nie ma.
A jak ktos zaczyna troche sie lepiej i pewniej czuc to robi gowno pod siebie i nawet o tym nie wie...
 
Last edited:

#NOOB

Senior User
Joined
May 25, 2014
Messages
901
Reaction score
89
Odp: du?e zu?ycie procesora

Jak mo?na korzysta? z Avasta? Przecie? to jest najwi?kszy szajs jaki mo?e by? xD
Ja jad? na samym Windows Defender i m?j komp nie muli, nie wywala b??d?w, a u?ycie procka/dysku/pami?ci wynosi od 5 do 8%, system szybko si? uruchamia, a nawet nie mam dysku ssd tak?e...
Wystarczy nie ?ci?ga? g?wien z nieznanych storn i jak ?ci?gasz co? z dobreprogramy i z podobnych stron to zawsze wy??czaj asystenta pobierania, bo to pewnie te? jakie? chujostwo dorzuca.
 

MaSny

Senior User
Joined
Apr 6, 2009
Messages
658
Reaction score
82
Odp: du?e zu?ycie procesora

[MENTION=42316]Placek[/MENTION] rozumie, tego lapka ju? mam d?ugo, wcze?niej moja partnerka sie nim bawi?a, syf jest nie gram na nim, tylko mappuje i od czasu do czasu wbijam na jakies tam otki. a z tymi dodatkami to mam uBlock, Flash Player +, nie jestem dobry w te klocki, wola?em rozwi?za? problem pytaj?c si? tych co wiedz? co? na ten temat, nie wnios?e? nic nowego czego bym nie wiedzia? swoj? d?ug? przemow? xd.
 
Status
Not open for further replies.
Top