What's new

Ferdydurke.

Status
Not open for further replies.

Korzonek

Forum friend
Joined
Apr 11, 2008
Messages
940
Reaction score
190
Age
29
Witam,

mam jutro sprawdzian z "Ferdydurke" - i tu pojawia si? moja pro?ba. Macie jakie? w?asne opracowania ze szko?y, pytania czy mo?e sami pami?tacie w skr?cie o co chodzi w owej ksi??ce?

Regards,
Korzonek.
 

Arkam

Forum friend
Joined
Dec 20, 2008
Messages
1,980
Reaction score
180
Odp: Ferdydurke.

Jak to Ci pomo?e to mog? podes?a? audio booka ;P
 

Blackq

Advanced User
Joined
Oct 29, 2010
Messages
339
Reaction score
74
Age
31
Odp: Ferdydurke.



Jedyne to pami?tam z tej ksi??ki to gwa?cenie przez uszy :|
 

Korzonek

Forum friend
Joined
Apr 11, 2008
Messages
940
Reaction score
190
Age
29
Odp: Ferdydurke.

Nasza pani od Polskiego wspomina?a co? o Grotesce i bitwie na miny pomi?dzy Mi?tusem a jakim? waflem, wiecie co? na ten temat?
 

Arkam

Forum friend
Joined
Dec 20, 2008
Messages
1,980
Reaction score
180
Odp: Ferdydurke.

to by? jaki? beef? ;D
 

Twojkaprys

Active User
Joined
Oct 9, 2010
Messages
101
Reaction score
11
Odp: Ferdydurke.

Mi przychodzi do g?owy tylko jeden cytat, jeden z ulubionych:

Porzu?cie zatem owo cackanie si? ze sztuk?, porzu?cie — na Boga! — ca?y ten system wydymania jej, wyolbrzymiania, i zamiast upaja? si? legend?, pozw?lcie, aby fakty was stwarza?y. I ju? to jedno powinno by przysporzy? wam niez?ej ulgi, otwieraj?c was na Rzeczywisto?? — ale zarazem pozb?d?cie si? l?ku, ?e to zubo?y wam i skurczy ducha — albowiem Rzeczywisto?? jest zawsze bogatsza od naiwnych iluzji i k?amliwych fikcji. I zaraz uka?? wam, jakie to bogactwa oczekuj? was na nowej drodze.

Pewnie nie pomo?e Ci on zbyt wiele, ale poczyta? teksty warto?ciowe zawsze warto!
Pozdrawiam i ?ycz? powodzenia z trawieniem "Ferdydurke" :)
 

Kazia

REDRUM
Joined
May 15, 2009
Messages
490
Reaction score
281
Odp: Ferdydurke.

Nasza pani od Polskiego wspomina?a co? o Grotesce i bitwie na miny pomi?dzy Mi?tusem a jakim? waflem, wiecie co? na ten temat?
To byla biwa pomiedzy mietusem a syfonem, bitwa na miny, ktora, o ile dobrze pamietam, mietus przegral. Chodzilo w tym o to, ze mietus byl zdecydowanym przeciwnikiem upupiania w szkole i gardzil tymi, ktorzy nalezeli do chlopiat(czyli m.in. syfon), gdyz on sam nalezal do chlopcow.

Z racji tego, ze "ferdydurke" to groteska, szczerze watpie, by streszczenie cos ci dalo, ale jesli to twoja jedyna droga ratunku, a nie potrafisz lac wody, polecam zahaczyc takze o problematyke utworu.
 

Morgana88

New User
Joined
Oct 14, 2013
Messages
0
Reaction score
0
Odp: Ferdydurke.

Pami?tam, ?e ta ksi??ka by?a maksymalnie pokr?cona i ?e nie rozumia?am jej b?d?c w szkole. Teraz to jedna z moich ulubionych ksi??ek :)
 
Status
Not open for further replies.
Top