What's new

Galeas Kr?lewskiej Floty Ishvataalu

Status
Not open for further replies.

Oem

Ninja
Joined
Jul 20, 2010
Messages
161
Reaction score
28
- 15 stopni na p??noc! Utrzymywa? kurs! Przed ?witem chc? ujrze? brzegi Saghvaradu! - dono?ny g?os admira?a Feyteley'a zdawa? si? przebija? huk morskich fal uderzj?cych o burt? "Accusaresa”.

Wiatr wzmaga? sie ju? od godziny, nad oceanem wisia? sztorm, got?w uderzy? w ka?dej chwili w samotn? Ishvaata?sk? flot?. Przed niespe?na trzema tygodniami z rozkazu marsza?ka Victusa Alexandrusa, zarz?dcy Naterii, a jednocze?nie sprawuj?cego piecz? nad najwi?kszym portem Imperium, wys?ana zosta?a flota sk?adaj?ca si? z kilkudziesi?ciu galeas?w i paru ci??kich liniowc?w. Ich zadanie by?o proste i rutynowe – uzupe?ni? garnizon stolicy Saghvaradu, kt?ry opustosza? po zarz?dzeniu kolejnej „misji pokojowej” na wodach terytorialnych Karamathu. Flota znajdowa?a si? w okolicach 42 stopnia szeroko?ci geograficznej p??nocnej w odleg?o?ci 1 dnia drogi od celu.

- Admiraleee! Okr?t na sterburcie! Dwie mile od nas! - krzyk jednego z marynarzy, uwijaj?cego si? przy ?aglach, by? ledwie s?yszalny na tle huku fal.
- Harold, luneta, szybko! - dow?dca Feyteley'a by? zaskoczony nag?ym spotkaniem z obcym okr?tem.
- To nie mo?e by? ?aden z naszych, ani z Arthaliejskich. Na piracki bryg to zdecydowanie za blisko Saghvaradu. - admira? pr?bowa? oceni? wygl?d statku znikaj?cego co rusz mi?dzy wzburzonymi falami.

Nagle jeden z silniejszych poryw?w wiatru ods?oni? flag? znajduj?c? si? a maszcie obcego okr?tu. Wykrzywiona twarz bestii, z pot??nymi k?ami na czarnym tle – chor?giew m?wi?a sama za siebie.

- ORKOWIEEE!!!


20391658.jpg


18178567.jpg


20671223.jpg
 

Vergil93

Advanced User
Joined
Jun 19, 2010
Messages
263
Reaction score
6
Odp: Galeas Kr?lewskiej Floty Ishvataalu

Ladnie, schludnie i estetycznie i do tego ta historyja nadaje niezly klimat. Nic dodac nic ujac, 8/10.
Pozrdawiam!

Edit: @Down:
Bo nie ma nic perfekcyjnego.
 
Last edited:

SandM

User
Joined
Oct 27, 2009
Messages
30
Reaction score
1
Odp: Galeas Kr?lewskiej Floty Ishvataalu

Heh, powy?szy post roz?o?y? mnie na ?opatki. "Nic dodac nic ujac, 8/10." To czemu tylko 8/10?
A tera moja opinia, a wi?c. Historyjka wprowadza w klimat i o to chodzi - pozytyw. Na statku wszystko ok. Troch? mi te kamienie nie pasuj?, ale niech ju? b?d?. Inne dodatki pasuj?. Spodoba? mi si? pomys? z tym kuszami (tak to si? nazywa? wiece chyba o co chodzi :) ). Je?eli chodzi o sam statek <nie dodatki> to jak najbardziej wszystko ok. :)

@Edit
O! W?a?nie! Balisty. :D Zapomnia?em tej nazwy. :) Heh, nie no, spoko.
 
Last edited:

Oem

Ninja
Joined
Jul 20, 2010
Messages
161
Reaction score
28
Odp: Galeas Kr?lewskiej Floty Ishvataalu

Co do kusz (balist) , to le??ce kamienie to rodzaj amunicji. Tak sobie wymysli?em ze balisty b?d? strzela? kamieniami tak jak si? strzela z procy :)
 

FerN

Senior User
Joined
Apr 10, 2009
Messages
597
Reaction score
27
Odp: Galeas Kr?lewskiej Floty Ishvataalu

Hahahahah, dobre. Balista (ta, kt?r? zaprezentowa?e? na statku) i amunicja typu g?azy i kamienie, dobre ^^

#Topic
Nie wykaza?e? si? niczym specjalnym. Normalny, nuudny statek. 3/10


#Down
Ale przecie? jest to raczej niemo?liwe, ?eby z takiej balisty strzela? "kamykami", tak wi?c mog?e? ju? j? zast?pi? katapult?.
 
Last edited:

Oem

Ninja
Joined
Jul 20, 2010
Messages
161
Reaction score
28
Odp: Galeas Kr?lewskiej Floty Ishvataalu

?eby daleko nie szuka?

"Stanowi?a rodzaj ci??kiej kuszy, wyrzucaj?cej pociski (be?ty, kule, kamienie, k?ody drewna), o ?redniej wadze 30–100 kg"

Sorry ale innej balisty w Tibii nie ma :p
 

Dark Magican

Senior User
Joined
Apr 13, 2009
Messages
677
Reaction score
42
Odp: Galeas Kr?lewskiej Floty Ishvataalu

Przepraszam, lecz lektury nie przeczytam, mapa ca?kiem Schludna nic doda? nic uj??.
Szczeg???w nie brakuje, mog?e? doda? troszeczk? wi?cej ma?ych kamyczk?w.
Dawaj wi?cej wystawek!
Mam nadziej? ?e dop?ynie do wyspy <lol2>
9/10
 
Status
Not open for further replies.
Top