What's new

Historia Fergoni cz.1

Status
Not open for further replies.

Jimmer

Przodownik
Joined
Mar 27, 2009
Messages
107
Reaction score
24
Ostatnie tchnienie w Dherolu zamar?o. Stoj?cy dooko?a dworzanie stali wpatrzeni w martwego kr?la. Kr?la, kt?ry zrobi? dla Fergoni tak wiele... Zabi?y ko?cielne dzwony, w?r?d t?umu zgromadzonego na dziedzi?cu rozleg? si? krzyk - "Kr?l nie ?yje!". Zapanowa?a dziwna atmosfera. Zachodz?ce s?o?ce o?wietla?o pomara?czowym blaskiem mury zamku, zwanego Dergenaf, jego promienie odbija?y si? od fosy. Panowa?a cisza, kt?r? zak??ca? tylko p?acz ma?ego dziecka, kt?re zgubi?o gdzie? swoj? matk?. Zapada? zmrok. Ludzie zacz?li si? rozchodzi? do swych dom?w, w ich g?owach k??bi?y si? my?li - "Kto zostanie nowym kr?lem? Kto uchroni nas przed Negranem? Co z nami b?dzie?". Tymczasem Negran - znakomity mag, specjalizuj?cy si? w ?ywiole lodu, kt?ry nieraz chcia? podporz?dkowa? sobie Fergoni? nie pr??nowa?. Chc?c wykorzysta? panuj?ce bezkr?lewie, opracowa? plan, dzi?ki kt?remu zdob?dzie upragnion? krain?.
?wita?o... Rozpoczyna? si? dzie? wa?ny dla Fergo?czyk?w. Na zamku Dergenaf rozwieszono czarne flagi na znak ?a?oby. Dherol nie mia? syna ani ?ony. ?y? samotnie. By? znakomitym magiem. Mia? w swym ?yciu wiele sekret?w, najwa?niejszym dla niego by?o co? w zamku - jaka? figura. Nikt w kr?lestwie nie wiedzia?, kto zostanie wybrany na nowego kr?la. W mie?cie zjawi?o si? kilkunastu kandydat?w na tron. Nowego w?adc? mieli wybra? doradcy Dherola, ludzie, kt?rym na sercu le?a?o dobro pa?stwa. Pogrzeb kr?la mia? si? odby? w samo po?udnie. T?umy ludzi, chc?cych po?egna? zmar?ego wodza sta?y na dziedzi?cu i dooko?a pot??nego zamku, kt?ry wed?ug legend zosta? zbudowany przez krasnolud?w, kt?rzy zamieszkiwali te tereny setki lat wcze?niej. Pogrzeb odprawi? biskup Grandelieu, kt?ry by? dobrym przyjacielem Dherola. Uroczysto?? ta zgromadzi?a przybysz?w tylko z niedalekich kr?lestw, bowiem pogrzeb odby? si? dzie? po ?mierci w?adcy. Ministrom, z niewiadomych przyczyn zale?a?o na szybkim wyborze kr?la. Tu? po pogrzebie w?r?d p?aczu mieszka?c?w Fergoni, w g??wnej sali zamku zgromadzili si? kandydaci na tron. Ka?dy z osobna wzywany by? do gabinetu ministr?w. Trwa?o to kilka godzin, doradcy po burzliwych obradach obrali na kr?la starszego szlachcica - Karteniusza. By?a ju? noc, nowy kr?l mrukn?? co? pod nosem, u?miechn?? si? cynicznie i poszed? do kr?lewskiej komnaty, kt?r? niegdy? zajmowa? Dherol. Fergonia zasn??a... Niema?e by?o zdziwienie i strach jaki zasta? Fergo?czyk?w o ?wicie. Miasto zasypa? ?nieg, dachy dom?w ledwo podtrzymywa?y takie ilo?ci bia?ego puchu, a pod zamkiem wyros?a niezwykle wysoka g?ra, otoczona lodowymi cierniami. Fergo?czycy zrozumieli co si? sta?o. Pi?kna dot?d kraina straci?a sw?j urok, sta?a si? mro?na. S?o?ce, ju? nie tak jak dawniej rzuca?o swoje promienie na skromne chaty wie?niak?w, wille bogaczy... Negran wyszed? na najwy?sz? wie?? swojego zamku i wybuchn?? ?miechem. ?miechem tak g?o?nym, ?e a? strasznym. Fergonia zosta?a podbita.


Prosz? o komentarze oraz odpowied?, czy mam dalej kontynuowa? histori? Fergoni.

Pozdrawiam
Jimmer
 

Jimmer

Przodownik
Joined
Mar 27, 2009
Messages
107
Reaction score
24
Odp: Historia Fergoni cz.1

Riffresz!

Skomentuje kto?? Bo nie wiem czy mam to kontynuowa?...
 

JN1996

User
Joined
Mar 26, 2009
Messages
21
Reaction score
0
Odp: Historia Fergoni cz.1

Podoba mi si?. Jak dla mnie to dosy? ciekawe i chcia?bym, ?eby? kontynuowa? bo my?l?, ?e dalsze cz??ci napiszesz lepiej o tej.
 

eLeXo

C'est la vie
Joined
Apr 15, 2008
Messages
505
Reaction score
58
Odp: Historia Fergoni cz.1

Mi si? ta pierwsza cz??? nie podoba?a bo same opisy i nudy, ale mo?esz spokojnie kontynuowa? to opowiadanie :D
Jednak pami?taj dodawaj do swojego opowiadania ciekaw? akcj? : jak?? walk?, a nawet mo?e by? scena drastyczna, albo mi?osna xD
 

Jimmer

Przodownik
Joined
Mar 27, 2009
Messages
107
Reaction score
24
Odp: Historia Fergoni cz.1

Pierwsza cz??? mojego opowiadania mia?a za zadanie by? prologiem (wst?pem) do przedstawienia pozosta?ych cz??ci historii Fergoni. Mia?a przedstawi? ?wiat, w kt?rym b?d? si? dzia? nast?pne cz??ci oraz przybli?y? niekt?re miejsca i bohater?w.

Pozdrawiam
Jimmer
 

Deaven

Advanced User
Joined
Mar 25, 2009
Messages
422
Reaction score
77
Odp: Historia Fergoni cz.1

Opowiadanie nie jest z?e ale:
kt?rym na sercu le?a?o dobro pa?stwa.
bardziej pasowa?oby np. byli odpowiedzialni za losy pa?stwa, bo to co napisa?e? mo?na dwuznacznie zrozumie?.
Nie pisz te? ?e "....na drugi dzie?" (z tym, ?e przyjechali tylko z pobliskich stron) bo to wynika z kontekstu.
Zauwa?y?em, ?e cz?sto sytuacje warto uwagi opisujesz szybko w kilku wr?cz s?owach, a ma?o wa?ne sprawy (takie jak opis na pocz?tku) w kilku zdaniach.
To chyba tyle co uda?o mi si? zauwa?y?.
Czekam na dalsz? cz???, sam mam ochot? napisa? opowiadanie:D
Pozdrawiam
Deaven
 

Dragson

Active User
Joined
Apr 1, 2009
Messages
96
Reaction score
11
Age
37
Odp: Historia Fergoni cz.1

Powiniene? kontynuowa? opowiadanie , wiadomo wst?p prawie zawsze jest nudny ale to nie znaczy ?e , taka jest ksi??ka :).
Czekam na dalsze cz??ci.
 
Status
Not open for further replies.
Top