What's new

Kompilacja Jak Odaplic pliki exe na Ubuntu 10.4

Status
Not open for further replies.

chuchro122

User
Joined
Mar 21, 2013
Messages
29
Reaction score
0
Witam mam problem .. Ot?? to kupi?em dedyka z oprogramowaniem Ubuntu 10.4. Gdy odpalilem zdalny pulpit sci?gn??em Winrara i nie moge go otworzy? tzn. nwm przez jaki program mam go odpalic.. PROSZE O POMOC !! ! NWM CO MAM ROBIC...
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Jak Odaplic pliki exe na Ubuntu 10.4

Wiec kupiles linuxa nie majac pojecia co robisz i teraz probojesz dzialac na nim jak na windowsie? To pozdrowienia dla ciebie. Najpierw pomysl co robisz, najpierw poczytaj i popytaj jak nie wiesz czegos, a pozniej sie za cos zabieraj, bo potem takie problemy i jakies pisanie caps lockami w temacie co jest irytujace(generalnie glupota ktora to spowodowala).

Przydatny temat:
http://tibia.net.pl/threads/545782-Kompilacja-TFS-0-4-pod-Linuxem
Ewentualnie dziesiatki poradnikow na forum ktore mozesz znalezc i moga ci sie przydac.
 

chuchro122

User
Joined
Mar 21, 2013
Messages
29
Reaction score
0
Odp: Jak Odaplic pliki exe na Ubuntu 10.4

Tak wlasnie chodzi mi o to ze nie moge odpalic zadnego pliku kt?ry sciagam.. i nwm jakim programem mam to odpalic..
 

Pan Kropelka

Active User
Joined
Mar 21, 2013
Messages
126
Reaction score
40
Age
28
Odp: Jak Odaplic pliki exe na Ubuntu 10.4

Kikimora napisa?... LINUX TO NIE WINDOWS!

GOOGLE.PL, i dajesz... :)
Nikt nie b?dzie wszystkiego za Ciebie szuka?, wpisujesz odpowiednie has?o, klikasz "szukaj" i si? uczysz. :p
 

Crossfadee

User
Joined
Mar 26, 2013
Messages
36
Reaction score
1
Odp: Jak Odaplic pliki exe na Ubuntu 10.4

WinRar na ubuntu, widzisz i nie grzmisz...
 

Kuzirashi

ASP.NET MVC, JS-SPA, PHP, NODE
Joined
Jul 24, 2010
Messages
772
Reaction score
157
Odp: Jak Odaplic pliki exe na Ubuntu 10.4

Jest taki program na Linuxa jak WINE. S?u?y do emulacji plik?w .exe. Ale nie polecam takiego podej?cia. Linux to linux i nale?y mu si? szacunek, nawet je?li tylko to system operacyjny. Poza tym nie jest to chyba najlepsze rozwi?zanie je?eli chodzi o wydajno??.
 

chuchro122

User
Joined
Mar 21, 2013
Messages
29
Reaction score
0
Odp: Jak Odaplic pliki exe na Ubuntu 10.4

Tak . To np sci?gn??em ten program WINE i co z tego jezeli nie moge go zainstalowac.. Jak go otwieram to wyskakuje mi Montowanie Archiw?w.. chodzi mi o to przez jaki program ktory jest na linuxie moge zainstalowac te WINE zeby potem juz instalowac inne progarmy...
 

Debski

Senior User
Joined
Apr 16, 2008
Messages
1,491
Reaction score
266
Odp: Jak Odaplic pliki exe na Ubuntu 10.4

Pierw poczytaj jak si? korzysta z linuxa, potem zadawaj g?upie pytania. ALE DOBRZE, POMOGE CI!
wejd? w terminal
wpisz
sudo apt-get install wine

JAK NIE WIESZ CO TO TERMINAL, TO KLIKNIJ CTRL + ALT + T
 

chuchro122

User
Joined
Mar 21, 2013
Messages
29
Reaction score
0
Odp: Jak Odaplic pliki exe na Ubuntu 10.4

Zrobilem tak mam sciagnietego wine i teraz chce otworzyc folder przez wine to wyskakuje takie co? :
The file '/home/desktop/Desktop/Silnik.rar' is not marker as executable. If this was downloaded or copier form an untrusted source it may be dangerous to run. For more details, read about the ... i co Ty na to?
 

Debski

Senior User
Joined
Apr 16, 2008
Messages
1,491
Reaction score
266
Odp: Jak Odaplic pliki exe na Ubuntu 10.4

Bo ca?y czas ?le si? za to zabierasz.
tym razem wprowad? polecenie:
sudo apt-get install rar

wine otwiera pliki .exe a nie .rar
 
Last edited:

chuchro122

User
Joined
Mar 21, 2013
Messages
29
Reaction score
0
Odp: Jak Odaplic pliki exe na Ubuntu 10.4

No i Git otworzy?em ale teraz musze zainstalowac xampa.. znasz komendy ?.. ktore mam wpisac w Terminal?
 

Kuzirashi

ASP.NET MVC, JS-SPA, PHP, NODE
Joined
Jul 24, 2010
Messages
772
Reaction score
157
Odp: Jak Odaplic pliki exe na Ubuntu 10.4

Bo zaraz jebn?. Powiem Ci tak. Na debianie przy u?yciu samej konsoli, bez ?adnego pulpitu by? to o wiele szybciej zainstalowa?. Zobacz poradnik i dla Ciebie by?oby lepiej, gdyby? wi?cej nie odpala? tego pulpitu dop?ki nie postawisz tego serwera. Moga sugestia = PuTTY plus WinSCP plus strona w przegl?darce z otwartym poradnikiem. Mi?ego dnia i powodzenia.
 
Last edited:

Crow1920

Advanced User
Joined
Jun 19, 2012
Messages
391
Reaction score
24
Odp: Jak Odaplic pliki exe na Ubuntu 10.4

Stary nie rozumiesz ?e jesli masz OTS'a pod linuxa a nie wiesz nawet jak wpisac komendy zeby zainstalowac Wine itd, to jak chcesz reszte ogarna? ? Poczytaj poradniki jest ich tutaj mn?stwo na forum. Wystarczy poszuka? odpowiedniego dzia?u.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Jak Odaplic pliki exe na Ubuntu 10.4

Boze czlowieku ogarnij, ze ty masz tam linuxa a nie windowsa.
Nie masz sie zastanawiac jak zainstalowac i odpalic programy windowsowe na linuxie tylko znajdz odpowiedniki programow ktore dzialaja na linuxie...

Stracisz polowe wydajnosci uzywajac jakichs emulatorow windowsa. W takim wypadku juz lepiej bylo po prostu wziac hosting z windowsem... Wziales linuxa, zeby bylo taniej i wydajniej a konfigurujesz to tak, ze bedzie mniej wydajnie.

Po 1 skompiluj sobie silnik na linuxa(poradnik masz) i odpalaj jak czlowiek...
Do obslugi serwera tibii na linuxie potrzeba w sumie chyba ze 4 polecen/skrotow ktore latwo zapamietac(screen, ./, ctrl+a+d, ctrl+c), wiec nie wiem po co chcesz sciagac jakies gowna i sie z tym meczyc.
Web serwer masz na 99% zainstalowany w wykupionym hostingu bo teraz praktycznie wszedzie jest. Po prostu wrzuc stronke do /var/www i bedzie dzialac bo apache juz masz zainstalowane. A nie jakis xamppppp...

Wiecej ci nie bede pisac w tym temacie bo kazdy byl kiedys zielony i nikt nie zakladal tak 'genialnego' tematu bo wystarczy wpisac w google nie wiem, "podstawowe polecenia linux" i znalezc pare poradnikow "kompilacja tfs pod linuxem" i w ciagu godziny masz wszystko ogarniete co potrzebujesz...
No albo... Trollujesz bo w sumie nie wieze, ze mozna az takiego glupka z siebie robic nie wiedzac co sie robi a zaczynajac z tym dzialac... Co w sumie nie wiem czy ma byc smieszne czy co chcesz tym osiagnac...
 
Status
Not open for further replies.
Top