What's new

Jak przej?? rooka

Dine

User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
18
Reaction score
1
Witam!
W tym poradniku opisz? jak szybko wyj?? z Rokgaardu nie u?ywaj?c bota!
Poradnik dla leniwych na ko?cu poradnika w?a?ciwego.

1. Wst?p.

Czy czasami nie denerwowa?o Ci? to, ?e przej?cie rooka zajmuje Ci ca?y dzie?? Czy nie denerwowa?o ci? to, ?e masz strasznie ma?o kasy po wyj?ciu na maina? W tym poradniku opisz? jak przej?? wysp? Rookagrd.

2. Pierwsze kroki!


Wi?c tak: Pierwsze co powinni?my zrobi? to zdoby? Mace - najlepsz? bro? obuchow? na rooku. Wyrzucamy zbroj?, kt?r? dostali?my, aby zwolni? jak najwi?cej capa. Powinni?my te? w miar? szybko wykupi? backpack.

S? dwie metody zarobku. Wybieramy t?, kt?ra wolimy. Na dodatek CipSoft obdarowa? nas cennym prezentem w postaci jab?ka [apple], kt?re mo?emy sprzeda? kolekcjonerom za oko?o 20gp.

Pierwsza metoda - zabieranie fooda.
Udajemy si? do zaznaczonego obszaru.


Zabijamy sheepy, rabbity, deery, chickeny zbieraj?c jedzenie i pi?ra. Pi?ra sprzedajemy graczom, a jedzenie NPC Williem'u, kt?ry znajduje si? w m?ynie.
Cennik:
Meat: 2gp
Ham: 4gp
-Podczas zabijania zwierz?tek ro?nie nam skill !
-Cz?sto s? zaj?te
-Mi?so jest ci??kie


Tak? metod? ciu?amy 30-50gp (w zale?no?ci od ceny Mace) i kupujemy nasz? kochan? maczug? ;)

Druga metoda
- zbieranie rat?w.
Udajemy si? do kana??w. Wej?cie znajdziemy tu? przed temple w postaci kratki ?ciekowej. Po wej?ciu kr??ymy po kana?ach i zbieramy ?wie?e cia?a szczur?w. Kiedy nazbieramy osiem idziemy do NPC Seymour i zagadujemy do niego:
Gracz: Hello
Seymour: Hello, Player. What do you need?
Gracz: (x*) Rat.
Seymour: Have you brought a dead rat to me to pick up your reward?
Gracz: Yes.
Seymour: Thank you! Here is your reward.
Gracz: Bye.
* x - tu wpisujemy ile chcemy da? mu szczur?w.
Za jednego szczura dostajemy 2gp. Czynno?? powtarzamy a? uzbieramy na mac?.
-Metoda jest szybsza je?li gra wiele os?b, bo im wi?cej oni zabij? szczur?w , tym wi?cej my zarobimy.
- Wada jest taka, ?e szczury s? ci??kie.


3. Pierwsze poziomy.

Mamy ju? nasz? bro?! Idziemy wi?c na szczury!
Szczur, Rat Hp:20; Exp:5; Loot:Cheese, 0-4 Worms, 0-4gp.

Mamy do wyboru dwa du?e expowiska z owymi potworami.
Pierwsze expowisko, to kana?y pod miastem. Wej?cie do nich znajdziemy przed ?wi?tynia, w postaci kratki ?ciekowej. Niestety chodzi tutaj mn?stwo os?b, wi?c ?eby zdoby? lvl trzeba si? nie?le nachodzi? w poszukiwaniu szczur?w.
Dlatego te? polecam Drugie expowisko. Mianowicie s? to szczury pod sklepem Al Dee. Kto to Al Dee? Gdzie jest jego sklep? No i gdzie szczury ?!

Na tej mapce przedstawi?em doj?cie do sklepu Al Dee. Wej?cie na szczury znajduje si? w p??nocnej cz??ci sklepu w postaci znanej nam kratki ?ciekowej, kt?ra czasami mo?e by? przykryta jak?? skrzynk?.

Rada:
Na trzeci poziom r?wnie? potrzebna 100 expa, wi?c je?li fajnie si? nam expi mo?emy zosta? w kana?ach.

4. Ekwipunek ci?g dalszy!

Teraz czas sko?owa? reszt? eq. Przy expieniu na ratach powinni?my nazbiera? ju? troch? got?wki wi?c kupujemy za 10gp Leather Legs u NPC Obi.
Teraz idziemy na trolle.

Schodzimy na d?l, potem idziemy w prawo i jeszcze raz schodzimy na d??, a? dojdziemy do Ork?w. Nie pr?buj z nimi na razie walczy?, lepiej je omija?.
Przeszukujemy cia?a w poszukiwaniu cz??ci naszego eq:
-Studded Helmet - 2 arm. Cz?sto w cia?ach ork?w, warto zbiera? i sprzedawa? w sklepie za 20gp.
-Studded Armor - 5 arm. Poziom z orkami.
-Studded Shield - 15 def. Tak jak wy?ej.
-Leather Boots - 1 arm. Na poziomie z trollami.
-Rope - co prawda to nie zbroja czy he?m, ale mie? line to podstawa.

Tak przygotowani mo?emy stawi? czo?o silniejszym potworom na wyspie nowych...

5. Kolejne poziomy.


Zaznaczy?em tu kilka expowisk. Poza tym ju? w drodze na upatrzone expowisko spotkamy wiele przedstawicieli kr?lestwa zwierz?cego.
Oto expowiska jakie mamy do wyboru.
1. Wolf cave. Znajdziemy to wilki. Miejsce niestety cz?sto oblegane przez innych graczy.
2. Znajdziemy tu kilka paj?k?w.
3. Mi?ki. Daj? ca?kiem sporo expa i fooda.
4. Bug cave. Du?y resp bug?w.

Na podanych wy?ej expowiskach wbijamy 4-5 poziom. Najlepiej uda? si? do wcze?niej upatrzonej miejsc?wki tu? po restarcie serwera.

Opcjonalne: Je?li mamy ch?? to mo?emy wykona? Bear Room Quest. Wystarczy poprosi? jakiego? rookstayera o pomoc. :)

6. Czas zabi? co? silniejszego !
No, mo?e nie do ko?ca.


Mamy ju? po?ow? sukcesu!
Teraz odpowiednim expowiskiem dla nas s? trolle i paj?ki.
Udajemy si? wi?c o tutaj:

Schodzimy do podziemi. Wita nas poison spider. Teraz mamy do wyboru trolle, kt?re daj? troch? kaski i z?omu(po prawo), albo spidery na, kt?rych wbijemy poziom du?o szybciej. (drugi poziom, -2)
Tak czy inaczej po wyczyszczeniu jednego expowiska mo?emy przej?? na drugie. Powinni?my tu bez trudu wbi? ?smy poziom.
Czasami warto zej?? na poziom ze szkieletami, kt?re daj? ca?kiem niez?y loot w postaci mace czy brass shield, kt?re z powodzeniem sprzedamy, za niez?e pieni?dze (jak na nasz lvl).

7. Powi?kszamy bud?et!

Czas nieco zarobi?! Dobrze aby?my na ?smym levelu, tu? przed opuszczeniem wyspy wykonali dzi?ki, kt?remu nieco si? wzbogacimy (oczywi?cie je?li nie wykonali?my go wcze?niej).
Wykonujemy r?wnie? .
Najlepiej poprosi? jakiego? Rookestayerea o pomoc bo sami mo?emy nie da? sobie rady.

Na ?smym poziomie powinni?my mie?:
Legion Helmet (30-40gp)
Chain Armor (70-100gp)
Leather Legs
Leather Boots

Mace (30-50gp)
Carlin Sword (50gp)

R??nie bywa z tarcz?, mo?emy mie? Studded je?li nic nam nie wypad?o, albo Brass je?li zabili?my par? szkielet?w, czy te? nawet Plate je?eli zmierzyli?my si? Minotaurem.
+to co wylotowali?my.
Wi?c sprzedajemy na rooku wszystko opr?cz Carlin Sworda, Butk?w i liny. Dlaczego? But?w i tak nie zmienimy od razu wi?c lepiej je sobie zostawi?, a je?li zamierzamy zamieszka? w Carlin NPC sprzedaj?cy bro? kupi od nas Carlin Sworda za 117gp.

Koniec!
Powinni?my mie? co? oko?o 1-2k.

*Poradnik dla leniwych!

W punktach opisz? tu co robi?, dla leniwych.
1.Logujemy si? do gry.
2. Sprzedajemy jab?ko za oko?o 20gp
3. Teraz trzeba uzbiera? jeszcze 20gp~ wi?c idziemy, albo zabija? sheepy, rabbity itp. a potem sprzedajemy food u NPC Willy, albo schodzimy do kana??w i zbieramy martwe raty, kt?re sprzedajemy u Seymura.
4. Kupujemy mace.
5. Expimy na ratach do 2lvl
6 Wychodzimy z miasta i idziemy nazbiera? sobie jakie? eq w jaskini z Mino Hell quest. (Przeszukujemy cia?a ork?w i minos?w)
7. Wychodzimy z miasta i chodzimy sobie po wschodniej cz??ci wyspu wst?puj?c do Wolf Cave, a? nabijamy 4lvl.
8. Teraz idziemy do jaskini z paj?kami, trollami i trzema szkieletami. Expimy tam spokojnie do ?smego poziomu.
9. Teraz wykonujemy wszystkie jakie tylko mo?na questy, aby si? troch? wzbogaci?. Najwa?niejsze to Bear Room i Mino Hell Quest.
10. Sprzedajemy eq, bo o ile tu mo?emy je sprzeda? za ?adne pieni?dze na mainie s? nic nie warte.
Koniec!
 
Last edited:

Gummis

Active User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
147
Reaction score
17
Poradnik ?adny, ale zr?b jaki? wst?p i popraw beznadziejnie spolszczone zwroty typu "rookowej", a wtedy artyku? znajdzie si? w poradnikach.
 

Bigbone

New User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
3
Reaction score
0
Poradnik jest dobry. Wy?apa?em 1 b??d mianowicie, ?e Carlin Sword kosztuje 247 gp. Carlin Sword kosztuje 117 gp. Do expowisk mog?e? doda? jeszcze wie?e trolli oraz miejsce wiecznie obl??one, czyli jaskinia, w kt?rej s? trole, orki (chyba wiadomo o co chodzi), questy (mino hell i bear room). Tam tak?e mo?na zarobi? kase (du?o). Podczas wykonywania bear room quest warto zabra? backpack z presentem, kt?ry zamienimy na legion helmet.
Og?lnie jest cacy. Good job man :D 9/10
 

Gummis

Active User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
147
Reaction score
17
Poprawi?em drobne b??dy w poradniku. Przenosz?...
 

Przemek

Hejtuj!
Joined
Apr 4, 2008
Messages
634
Reaction score
181
Poradnik ?adny , przejrzysty i rozrysowany :p
Druga metoda - zbieranie rat?w.

Spos?b dobry wiadomo ,ale czy nie lepiej zabija? szczury i zbiera? serek? Taka sama cena jak za rata (2gp). Serek jest lekki , po?ywny i si? nie psuje :p
 

Aleq

Active User
Joined
Apr 7, 2008
Messages
87
Reaction score
4
Poradnik ca?kiem fajny, ale moim zdaniem to latanie do wolf cave, respa bear?w na zachodniej cz??ci wyspy jest bez sensu :p po co tak gania?? zdecydowanie lepsze jest Troll Tower i jaskinia z bugami i spiderami (wej?cie do niej jest w mie?cie, obok takiej stodo?y i pola).
 

Wawus

Active User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
70
Reaction score
9
Poradnik fajny, tylko jeden b??d:

Rookgardu nie da si? przej?? ;)
Da si? ew. z niego wyj?? - nie bierz tego jako zaczepk? czy zn?canie si? - poprostu stwierdzam fakt :)
 

Kolacjetr

Active User
Joined
Apr 16, 2008
Messages
60
Reaction score
3
1.
NPC sprzedaj?cy bro? kupi od nas Carlin Sworda za 117gp.
2.
-Mi?so jest ci??kie

1. Za 118 gp jest w skepie.
2. Napewno s? letsze od martwych szczur?w i ja bym napisa? ?e s?letkie.

A co do poradnika jest spoko i przejrzysty. Mo?e z niego skorzystam.:cool:
 
Last edited:

Dine

User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
18
Reaction score
1
Poradnik przeszed? niewielk? modernizacj?.
Ponumerowa?em poszczeg?lne dzia?y poradnika, doda?em wi?cej tekstu w "Pierwsze Poziomy", doda?em wiele ma?ych grafik i mapk? jak doj?? do sklepu Al Dee i na trole ;)
Comment plx!

2. Napewno s? letsze od martwych szczur?w i ja bym napisa? ?e s?letkie.
Letsze? L?ejsze plx?? Tylko, ?e z kana??w do Seymura mamy blisko a od mi?sodajnych zwierz?tek do Williego jest spory kawa?ek.
 
Last edited:

_Maniek

User
Joined
Jun 17, 2008
Messages
11
Reaction score
0
:)

:)

Poradnik jak najbardziej dobry. Znalaz?o si? w nim wszystko to co potrzebne, przyda si? wielu osobom zaczynaj?cym swoj? przygod? z t? gr?..Jak zwykle gratuluj? trudu danego w ten artyku? ;d Mi by si? nie chcia?o, zw?aszcza, ?e teraz ka?dy krytykuj? ka?dego..No, ale nie b?d? odbiega? od tematu i napisz? tylko tyle, ?e potrzeba wi?cej takich poradnik?w!
 

Aen

Przewodnicz?cy
Joined
Apr 2, 2008
Messages
215
Reaction score
28
O wiele lepszy w por?wnaniu do poradnika Ewande, tu przynajmniej pisze co i jak, a nie zdob?d? eq i id? wyboci?, je?li kto? zaczyna swoj? przygod? z Tibi? to ten poradnik jest w sam raz dla niego, wa?ne info kt?re ka?dy powinien zna? od samego pocz?tku co nie zawsze jest mo?liwe.
 

devileks

New User
Joined
May 18, 2008
Messages
4
Reaction score
0
Poradnik ca?kiem ca?kiem ale ja mam inny spos?b mianowicie na 2 lvlu idziemy z jak?? ekip? na mino hell i beer room qest<mamy eq <potem tylko siedzie? na szkieletach od 4 do 8 i na maina;D
 

Tutatong

User
Joined
Jun 19, 2008
Messages
33
Reaction score
0
Odp: [Poradnik] Jak przej?? rooka by Dine

Odp: [Poradnik] Jak przej?? rooka by Dine

Poradnik przejrzysty, ?adny ale po co si? bawi? w kupowanie eq itd? ja przechodz? rooka tak id? zbiera? raty a? nazbieram 50 gp kupuje w sklepie tarcze i mace wbijam 2 lvl i id? na wolfy siedz? tam do 8 poziomu czasem trzeba poczeka? a? ?ycie si? zregeneruje bo z takim eq mocno bija ale to jest o wiele szybszy spos?b :]
 
Joined
Oct 18, 2008
Messages
15
Reaction score
1
Odp: [Poradnik] Jak przej?? rooka by Dine

Odp: [Poradnik] Jak przej?? rooka by Dine

Domy?lnie
Poradnik ?adny , przejrzysty i rozrysowany :p
Cytat:
Druga metoda - zbieranie rat?w.
Spos?b dobry wiadomo ,ale czy nie lepiej zabija? szczury i zbiera? serek? Taka sama cena jak za rata (2gp). Serek jest lekki , po?ywny i si? nie psuje :p
__________________
 

DarkPichu

User
Joined
Aug 30, 2008
Messages
31
Reaction score
1
Odp: [Poradnik] Jak przej?? rooka by Dine

Odp: [Poradnik] Jak przej?? rooka by Dine

Troch? nieaktualny poradnik, mo?e go od?wie?ysz ;)
 

Grajcz

User
Joined
May 31, 2009
Messages
19
Reaction score
0
Age
32
Odp: [Poradnik] Jak przej?? rooka by Dine

Odp: [Poradnik] Jak przej?? rooka by Dine

@up
Ja gratuluje wbicia pierwszego posta od?wie?aj?c temat sprzed miesi?ca;)
@topic
Poradnik jak wiele innych - bezmy?lny, schematyczny.
Widzia?em ju? dziesi?tki poradnik?w w tym stylu no ale roz???my tw?j na czynniki pierwsze.
Co do sprzeda?y jab?ka - mog? by? z tym problemy bo jest to "niby" rar - gdy? je?li komu? si? chce to robi 20 postaci i ma tego pod dostatkiem (a z regu?y wi?cej ni? sto si? nie zbiera).
Jak dla mnie sprzeda? jab?ka to strata czasu.
Zgadzam si? z zarabianiem na mace - to podstawowa i niezb?dna bro? dla kt?rej warto po?wieci? te par? minut na ratach/kr?likach.
Ja osobi?cie wol? metod? z foodem ale to ju? wolna wola.
Co do wskazania expowiska na ratach - ca?kowicie si? zgadzam, resp pod sklepem jest du?o lepszy;)
Dalsza cz??? jest wed?ug mnie w?a?nie schematyczna i zb?dna.
Czas kt?ry tracisz na ubicie orka - mo?esz wykorzysta? na ubicie 6+ rat?w.
Jak?
Proste resp pod sklepem Al Dee - o 7 rano nie ma tam NIKOGO.
z mac? zdejmujemy rata na 1/2 hity.
Przy dobrym obraniu trasy (z "go?cinnym") wst?pem na bugi mo?na tam wbi? 8 lvl w 1,5 go 2 godzin z zyskiem w z?ocie oko?o 1000 gp;)
Zanim zdob?dziesz na 3/4 lvlu to eq na orkach ja wbije ju? 5/6 lvl;p
Dalszy exp zaznaczony przez ciebie to tak zwana trasa "cierpliwych".
Czemu j? tak nazywam?
Spr?buj t? tras? (Bugi->wilki->skeletony->nied?wiedzie->bugi) przej?? cho? raz i nikogo nie spotka? (zak?adam ?e expisz po 6 rano...bo o p??nocy to mo?e nikogo nie spotkasz).
Nieraz cz?owieka krew zalewa bo raz na 5 razy trafi si? ?e wilki s? wolne - a samemu ubi? 3 szkielety to cud.
Misie cz?sto wolne ale to dlatego ?e s? nieop?acalne (ci??ko si? bije - ma?y exp).
Bugi to cudem trafisz ?e nie s? ubite...
Nerwicy si? mo?na nabawi?;p
"Opcjonalne: Je?li mamy ch?? to mo?emy wykona? Bear Room Quest. Wystarczy poprosi? jakiego? rookstayera o pomoc. "
Z t? pomoc? od Rookstayer radz? bardzo ostro?nie...ten quest jest idealny do trapowania;p
A minos dla gracza w studded armie jest zab?jczy;)
Zreszt? na ten quest nawet z pomoc? straci si? oko?o 15 minut zyskuj?c w zamian ~150 gp (licz?c z warto?ci? armora).
Exp na trolach i paj?kach jest jak dla mnie wysoce nieefektywny.
Trole d?ugo si? bije - jestem pewien ?e na ratach pod Al Dee du?o szybciej wbije exp;)
Kasy z nich te? wyjdzie du?o mniej ni? z rat?w...
Co do pomys?u ?eby przed wyj?ciem z rooka zarobi? na questach - pomys? niez?y je?li si? komu? nie ?pieszy ale mocno ryzykowny.
Na mino hell ?eby nie zosta? trapni?tym trzeba wyczu? moment - mo?na tam straci? nawet godzin?...
A w przypadku deda nie dosy? ?e stracimy "planowany" zysk to jeszcze b?dziemy odrabia? straty w expie;/
Ja osobi?cie nie radz? ufa? rookstayerom - p?j?? na mino hell TYLKO z jednym rookstayerem to 90% trap...
Sam mia?em 20 lvl na rooku i znam wiele metod uprzykrzenia ?ycia newbie...
80% os?b kusi si? na taki spos?b:
Ja zblocze mino i m?wi? ?eby biegiem szli po nagrody...
Uprzednio oczywi?cie "czyszcz?" pomieszczenie z skrzynek aby cwaniak mi nie schowa? si?;p
Nawet je?li umknie 5-6 minosom to na g?rze czekaj? ju? zrespione hordy ork?w - wielu ju? posmakowa?a goryczy zaufania;p
Koniec - powinni?my mie? 1-2k?
Szczerze w?tpi? ?eby? tym sposobem tyle zarobi?.
Za eq dostaniesz 300+gp...
Loot z potwor?w kt?re polecasz to grosze w z?ocie (mo?e przez 8 lvli uzbiera 300-400 gp).
Zak?adaj?c ?e masz 6-7 h czasu na latanie z lootem z skeleton?w to tyle zarobisz - w innym wypadku 1 k to max i to przy 3h+...

Podsumowuj?c:
Wiem ?e expienie na ratach 8 lvli brzmi ?miesznie - ale je?li nie pr?bowa?e? tego to nie wiesz jak to wygl?da.
Oczywi?cie si? mo?na spiera? co do skuteczno?ci sposob?w (wp?ywa na nie wiele czynnik?w typu godzina expienia) - ja jednak nie polecam twojego sposobu.
 

furry1

User
Joined
Aug 16, 2009
Messages
12
Reaction score
1
Odp: [Poradnik] Jak przej?? rooka by Dine

Odp: [Poradnik] Jak przej?? rooka by Dine

Poradnik jest ok ale opisze moj sposob bardzo prosty robie 2lv ide na chain armor questa tam od razu jest pudelko ktore mozna zamienic na legion helmet w bibliotece piszac hi box yes przeszukuje orki zeby studded shielda znalesc i ide na wolfy na samej gorze po prawej jest zejscie do nich no i po drodze biore hatcheta z skeletona i na wolfach na bocie do 8lvla
 

reres_111

Active User
Joined
Nov 21, 2008
Messages
131
Reaction score
5
Odp: [Poradnik] Jak przej?? rooka by Dine

Odp: [Poradnik] Jak przej?? rooka by Dine

Dam wam lepszy poradnik:
1.Nastawiasz bota.
2.Idziesz si? przej??.
3.Przychodzisz do domq robisz se kaw? i cieszysz si? mainem xd
Oczywi?cie ?art lecz niekt?rzy tak robi?.
Co do poradnika super wida? ?e po?wi?ci?e? troch? czasu a to si? liczy.
 

Astobales

Advanced User
Joined
Nov 16, 2009
Messages
383
Reaction score
113
Odp: [Poradnik] Jak przej?? rooka by Dine

Odp: [Poradnik] Jak przej?? rooka by Dine

Poradnik przeci?tny , widzia?em lepszy :)
Nie krytykuje za bardzo poniewa? wiem ?e si? napracowa?e?.
Albo u mnie nie by?o sreen?w albo w ogol? ich nie ma.
Poradnik dobry , lecz osoba 1 raz graj?ca w tibie bez sreen?w sobie nie poradzi.

8/10

Pozdrawiam
Astobales
 

dawajbota

User
Joined
Jan 31, 2009
Messages
37
Reaction score
0
Odp: [Poradnik] Jak przej?? rooka by Dine

Odp: [Poradnik] Jak przej?? rooka by Dine

dla leniwych radzil bym przed wyjsciem do "szkoly <ale nie koniecznie> puscic sobie bota na woffy ;] masz 3 h i jestesmy na mainie;]
 
Top