What's new

jak s?dzicie ma szans? wypali?...? ^ ^

Status
Not open for further replies.

Fardos

Senior User
Joined
Mar 21, 2009
Messages
868
Reaction score
34
Witajcie, od d?u?szego czasu korci mnie aby zrobi? otsa z lov expem z p?atnym ale tanim pacc (z mo?liwo?ci? kupna pacc w grze) na mapie vanilii jednak pytanie czy to by wypali?o? jak s?dzicie... ^ ^ (pod protok?? 8.6)
 

Advent Child

Advanced User
Joined
Nov 11, 2008
Messages
345
Reaction score
9
Odp: jak s?dzicie ma szans? wypali?...? ^ ^

Bardzo mo?liwe ale nie spodziewaj si? fenomenu
 

Matt

Banned
Joined
May 9, 2013
Messages
595
Reaction score
46
Odp: jak s?dzicie ma szans? wypali?...? ^ ^

50 os?b mo?e i wyci?gniesz w tych czasach na dobrym serwerze lecz zwrot?w za serwer dedykowany to ja bym si? nie spodziewa?.
 

Fardos

Senior User
Joined
Mar 21, 2009
Messages
868
Reaction score
34
Odp: jak s?dzicie ma szans? wypali?...? ^ ^

Bardzo mo?liwe ale nie spodziewaj si? fenomenu

Nie spodziewam, chodzi mi raczej o to czy b?dzie gra?o cho? to 50 os i mia?o by szans? zwrotu za dedyka (zarobk?w nie potrzebuje wi?kszych ^ ^, po prostu t?skni? za starym Kamikadze2)

50 os?b mo?e i wyci?gniesz w tych czasach na dobrym serwerze lecz zwrot?w za serwer dedykowany to ja bym si? nie spodziewa?.

Dok?adniej to za VPS'a bo wi?cej na tego typu otsa nie potrzeba : P czyli jakby ka?dy z tych 50 os wys?a? sms'a by?by zwrot ^ ^"

btw suma sumarum - zagrali by?cie na czym? takim?
 

Matt

Banned
Joined
May 9, 2013
Messages
595
Reaction score
46
Odp: jak s?dzicie ma szans? wypali?...? ^ ^

Zale?y za ile te? kupi?e? tego vps'a.
Je?li ka?dy by wys?a? sms, dajmy za 1.co? to policz to sobie, ?e Ty dostajesz z tego jakie? kilkadziesi?t groszy bodaj?e * ilo?? tych graczy i b?dziesz wiedzia?.
Zagra? nie zagram bo w tibie dosy? d?u?szy czas nie gram.
 

Advent Child

Advanced User
Joined
Nov 11, 2008
Messages
345
Reaction score
9
Odp: jak s?dzicie ma szans? wypali?...? ^ ^

Ja akurat te? bym nie zagra?, bo zwykle gram tylko na czym? unikatowym i jak gram to po?wi?cam na to du?o czasu ^^
 

kostek90

Active User
Joined
Feb 11, 2012
Messages
69
Reaction score
2
Odp: jak s?dzicie ma szans? wypali?...? ^ ^

Sam w zim? podejmowa?em si? podobnego przedsi?wzi?cia, mawa o serwerze z map? vanilla i typowymi low ratami. Mia?em gotowy dedyk, jednak nie zabrak?o r?wnie? licznych problem?w z samym serwerem i ostatecznie zako?czy?o si? na testach.

Sam teraz jakbym gra? to w?a?nie na takim serwie, fajnie wspominam czasy vengardii, otexa. By? klimat, gra by?a nie za trudna nie za ?atwa. Nie brakowa?o wojen etc. Dzi? pewnie ci??ko by?oby powt?rzy? suckes otexa i 200/300 os?b online na ka?dym z 3 serwer?w, ale nawet dla tych 50/70 uwa?am ?e warto. Gdyby zrobi? co? na prawd? porz?dnego i dobrze to zareklamowa? to my?l?, ze mog?oby gra? i 100+ os?b.

Jak b?dziesz mia? konkretne plany to pisz, b?d? m?g? zaoferowa? swoj? pomoc
 

Xart Irok

Senior User
Joined
Sep 7, 2008
Messages
2,925
Reaction score
419
Age
32
Odp: jak s?dzicie ma szans? wypali?...? ^ ^

O Chryste panie kiedy ja ostatni raz widzia?em map? vanilli chyba za czas?w ?wiat?o?? tibii na ots kt?rego jeszcze prowadzi? ELF...
A wracaj?c do tematu nie wiem jak jest ots ale sama w sobie tibia ju? przemija, pami?tam pocz?tki jak na serwerach by?o ??cznie 60k ludzi, a teraz raptem 10k gra... Teraz to tylko kwestia czasu kiedy ?wiat tibii zniknie z ekran?w...
 

Seya

Senior User
Joined
Jun 4, 2008
Messages
1,344
Reaction score
83
Odp: jak s?dzicie ma szans? wypali?...? ^ ^

@up.
Nie jest a? tak ?le , mo?e w dzisiejszych czasach spad?a ilo?? ludzi online na globalu , ale te? podnios?a si? liczba os?b graj?cych na Otkach , tak?e graczy a? tak wielu nie uby?o :)
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: jak s?dzicie ma szans? wypali?...? ^ ^

@up
Gowno prawda. Na otsach tez gra mniej ludzi i nie wiem skad wziales statystyki, ze gra wiecej...
Masz teraz na otservliscie 21k, kiedys gralo powyzej 30 zawsze, o kazdej godzinie.
Na otslist masz 8k. A kiedys tez ciagle po 30k bylo. A rekordy? Po 47k otslist, 69k otservlist.
Takze schowaj sie ze swoimi pomyslami.

Jednym slowem na rl gralo 40-60k osob caly czas, na ots gralo 50k osob.
Teraz na rl gra 20k, na ots gra 20k.

Ci co jeszcze w ogole graja na otsach wbijaja na 8.6 wbic lvl i sie bic z reszta gildii, co tydzien zmieniaja serwer i maja wyjebane(polaczki). Czesc osob gra tez na najnowyszch serwerach ktore powstaja, czyli 9.8+.
Nikt juz prawie nie wchodzi na jakies inne mapy jak rl lub evo z teleportami. A na serwery typu "rpg" to juz tym bardziej.
 

Fardos

Senior User
Joined
Mar 21, 2009
Messages
868
Reaction score
34
Odp: jak s?dzicie ma szans? wypali?...? ^ ^

@up
Gowno prawda. Na otsach tez gra mniej ludzi i nie wiem skad wziales statystyki, ze gra wiecej...
Masz teraz na otservliscie 21k, kiedys gralo powyzej 30 zawsze, o kazdej godzinie.
Na otslist masz 8k. A kiedys tez ciagle po 30k bylo. A rekordy? Po 47k otslist, 69k otservlist.
Takze schowaj sie ze swoimi pomyslami.

Jednym slowem na rl gralo 40-60k osob caly czas, na ots gralo 50k osob.
Teraz na rl gra 20k, na ots gra 20k.

Ci co jeszcze w ogole graja na otsach wbijaja na 8.6 wbic lvl i sie bic z reszta gildii, co tydzien zmieniaja serwer i maja wyjebane(polaczki). Czesc osob gra tez na najnowyszch serwerach ktore powstaja, czyli 9.8+.
Nikt juz prawie nie wchodzi na jakies inne mapy jak rl lub evo z teleportami. A na serwery typu "rpg" to juz tym bardziej.

czyli s?dzisz ?e pomys? ma ma?a szans? na powodzenie? a ja i tak spr?buj? : ) Btw. je?li kto? ma jakie? ciekawsze propozycje piszcie na gadu... najciekawsze wykorzystam ^^
 

Brzustek

Senior User
Joined
May 30, 2012
Messages
725
Reaction score
29
Odp: jak s?dzicie ma szans? wypali?...? ^ ^

Fardos- Dawno tej mapy nie by?o, je?eli dobrze serwer zareklamujesz, zainwestujesz w dobry dedyk ma szans? to wypali? na pewno kto? b?dzie chcia? sobie przypomnie? stare dobre klimaty. Ja osobi?cie, mo?e i bym wbi? no ale c?? jak zrobisz zobaczymy. Powodzenia
 

Infelicity

Why bother...
Joined
Dec 30, 2011
Messages
1,091
Reaction score
59
Odp: jak s?dzicie ma szans? wypali?...? ^ ^

Ja bym nie zagral.
zagral bym na rpg ktore jest o wiele bardziej rozwiniety i zrobiony od graczy dla graczy, cos na styl "Good Old Improved Tibia"
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: jak s?dzicie ma szans? wypali?...? ^ ^

czyli s?dzisz ?e pomys? ma ma?a szans? na powodzenie?
Z poczatku raczej male. Ale jak sie nie poddasz od razu po pierwszych 'porazkach' to mozesz cos tam wyciagnac.
Zbyt duzo ludzi na poczatku nie wejdzie. Ale jesli bedzie widac, ze serwer dziala i da sie na nim grac i jest fajnie ogolnie, a wszystko jest ogarniete i nie ma masy bledow itp... to ludzie zaczna wchodzic. Jak nie na 1 to moze na 2 edycje. Co w sumie moze zajac i pare miesiecy... A kto wie czy za rok ktos bedzie grac w tibie jeszcze...
Probowac mozna stawiac nowy projekt. Ale nie ma co liczyc na masy graczy na starcie. A czas zeby tych fanow serwera zebrac to tez nie jest tydzien, tylko troszke wiecej...
 

kostek90

Active User
Joined
Feb 11, 2012
Messages
69
Reaction score
2
Odp: jak s?dzicie ma szans? wypali?...? ^ ^

A ja wam powiem, ?e si? mylicie bo to nie jest jaka? no?nejmowska mapa, ludzie j? lubili i my?l?, g?ownie przez pi?kno zachowane w prostocie, ?atwo si? j? poznawa?o. Dobrze zbalansowany serwer mia?by szanse powodzenia, wydaje mi si? ?e 70-100 to jest ca?kiem sporo, tym bardziej jak na tak? map? a tyle by si? znalaz?o..
Najwa?niejsze jest jednak stworzenie odpowiedniego serwera pozbawionego b??d?w i braku balansu

a no i tak btw, nie s?uchaj tych co m?wi?, ?e to nie ma szans wypali?. Nie spr?bujesz to si? nie dowiesz, ja sam osobi?cie znam spor? grupk? ludzi kt?ra by ch?tnie wr?ci?a do takiego serwera, a to ju? dobry start..
Najlepsi s? Ci co uwa?aj?, ?e stworz? pot?gi ots implementuj?c liczne innowacje. Najbardziej huczne serwery, a najszybciej podupadaj?. Nie dociera do nich, ?e ludziom si? nie chce zapierdala? 15 minut na rotwormy, po to by wyjeba? si? na dsie i wr?ci? do punktu wyj?cia. Aczkolwiek du?y props za prac? i pomys?y bo s? nieraz bardzo ciekawe, ale mimo wszystko to ludzi do nie trafia
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top