What's new

Jak w ?atwy spos?b narysowa? ?adny he?m.

Status
Not open for further replies.

fragarak

Advanced User
Joined
Mar 21, 2010
Messages
160
Reaction score
2
Witam wszystkich!
Dzi? chc? pokaza? wam jak narysowa? ?adny he?m u?ywaj?c programu PAINT w rozmiarach 32x32 pixele.

Krok 1 - KONTURY
Narysuj ?adny lineart (kontury). Mo?ecie si? wzorowa? na moim.
obraz1ar.png


Krok 2 - DOBIERANIE KOLOR?W
W tym etapie musicie wybra? sobie kolory na jakie pokolorujecie wasz he?m. Ja wybra?em 2 i s? to NIEBIESKI i Z?OTY.
obraz2za.png


Krok 3 - KOLOROWANIE I CIENIOWANIE
Na tym etapie poka?? wam jak cieniowa? najpierw niebieskim a potem z?otym tworz?c he?m.

obraz3bs.png

obraz4f.png

obraz5e.png

obraz6.png

obraz7.png

obraz8m.png

obraz9m.png


Tak wi?c na tym zako?czmy cieniowanie z racji tego ?e jest to prosty he?m wi?c nie b?d? narazie pokazywa? jak zrobi? odbite ?wiat?o lub temu

podobne cienie i blaski.

Krok 4 - SKLEJANIE
Teraz musicie skopiowa? gotow? po?ow? he?mu i wklei? j? z drugiej strony tak aby obie cz??ci r?wno si? styka?y.
obraz10o.png


Krok 5 - T?O
Na koniec musicie zmieni? t?o z bia?ego na takie jak pokazane jest poni?ej (Nie mo?e by? inne tylko takiego koloru jak zrobi?em ja).
obraz11.png


helmetgotowy.png



TO JU? KONIEC PORADNIKA. MAM NADZIEJ? ?E SI? PRZYDA. ZAPRASZAM TAK?E DO JEGO OCENIENIA :D Powodzenia w rysowaniu.
 

rajkos

Advanced User
Joined
Feb 26, 2009
Messages
205
Reaction score
2
Odp: Jak w ?atwy spos?b narysowa? ?adny he?m.

Bardzo ?adny przejrzysty poradnik. Wszystko git opisane :).
10/10
Mam pytanie. Jak dobierasz kolor z?oty ? ( chodzi mi o ten Odc. Nas. te w paincie )
tu all na screenie
 

fragarak

Advanced User
Joined
Mar 21, 2010
Messages
160
Reaction score
2
Odp: Jak w ?atwy spos?b narysowa? ?adny he?m.

To b?dzie co? ko?o tego :D
nowyobrazmapybitowejox.png
 

Nixodin

Advanced User
Joined
Mar 31, 2010
Messages
197
Reaction score
10
Odp: Jak w ?atwy spos?b narysowa? ?adny he?m.

Dobry poradnik, ale he?m jest symetrycznie wycieniowany. Sam tak robi?em do pewnego momentu z niekt?rymi itemami - ale tak jest nie?adnie.
Zabrak?o porad w rysowaniu konturu tego he?mu.
 

fragarak

Advanced User
Joined
Mar 21, 2010
Messages
160
Reaction score
2
Odp: Jak w ?atwy spos?b narysowa? ?adny he?m.

Wiem ?e jest symetrycznie wycieniowany ale zobacz co napisalem u g?ry :D
Tak wi?c na tym zako?czmy cieniowanie z racji tego ?e jest to prosty he?m wi?c nie b?d? narazie pokazywa? jak zrobi? odbite ?wiat?o lub temu

podobne cienie i blaski.
 

Nixodin

Advanced User
Joined
Mar 31, 2010
Messages
197
Reaction score
10
Odp: Jak w ?atwy spos?b narysowa? ?adny he?m.

Jak ju? robisz poradnik to zr?b kompletny (taka skromna uwaga)
A tak to nic nie mam, jest wporzo.
 

Yondaime

Advanced User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
311
Reaction score
21
Odp: Jak w ?atwy spos?b narysowa? ?adny he?m.

Po 1sze he?m nie jest wcale "?adny"
po 2gie co to ma znaczy?? "Tak wi?c na tym zako?czmy cieniowanie z racji tego ?e jest to prosty he?m wi?c nie b?d? narazie pokazywa? jak zrobi? odbite ?wiat?o lub temu

podobne cienie i blaski." nie obja?ni?e? najwa?niejszego.
a po 3cie z?y dzia?
 

Riverses

User
Joined
Dec 6, 2009
Messages
28
Reaction score
0
Odp: Jak w ?atwy spos?b narysowa? ?adny he?m.

Te? my?l? ?e nie jest jaki? wspania?y ten he?m za poradnik 5/6 za he?m 3/6
 

Seylock

Active User
Joined
Oct 21, 2010
Messages
147
Reaction score
5
Odp: Jak w ?atwy spos?b narysowa? ?adny he?m.

W sumie od 1 i 2 punkt jest spoko. W trzecim ju?, te? jest dobrze, ale no w?a?nie tylko pokaza?e? jak cieniowa?, a nie poda?e? jakich? definicji czy rad. I przez to w?a?nie ludzie b?d? si? wzorowa? na Twojej pracy (i tylko wzorowa?, co jest dobre przez pierwsze prace), ale potem sami gdy chc? co? wywnioskowa? z swoich umiej?tno?ci, czy zasad cieniowania, to nie wiedz? co powiedzie? - czy tu ma by? ciemniej bo to a tu ja?niej bo tamto, tylko najwy?ej mog? powiedzie? - bo fragrak tak kaza?. Poradnik w sumie 9/10
 

fragarak

Advanced User
Joined
Mar 21, 2010
Messages
160
Reaction score
2
Odp: Jak w ?atwy spos?b narysowa? ?adny he?m.

Po 1sze he?m nie jest wcale "?adny"
Poradnik jest robiony dla tych co nie potrafi? wgle rysowac, no moze jakies lipne rzeczy a ten he?m jest nawet za ?adny jak na ciebie Yondaime :D
Ja poradnik zrobi?em nie po to ?eby mi go ktos ocenia? czy ?adny czy brzydki tylko po to ?eby pom?c innym:p
 

lorinas

New User
Joined
Nov 29, 2009
Messages
9
Reaction score
1
Odp: Jak w ?atwy spos?b narysowa? ?adny he?m.

Zar?biscie !! 10/10 powinienes byc grafikiem cipsoft !:D
 

Yondaime

Advanced User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
311
Reaction score
21
Odp: Jak w ?atwy spos?b narysowa? ?adny he?m.

Po za fajnym lineartem nie widz? w nim nic fajnego(jak we wszystkich twoich pracach z wyj?tkiem kuszy).....
 
Last edited:

fragarak

Advanced User
Joined
Mar 21, 2010
Messages
160
Reaction score
2
Odp: Jak w ?atwy spos?b narysowa? ?adny he?m.

No to twoj problem. jak wyzwalem cie na pojedynek to nie zrobiles he?mu bo ,,musia?es sie uczyc''. pozwol niech uzytkownicy os?dza czy moja czy twoja galeria jest lepsza.
 

Coore

Senior User
Joined
May 2, 2011
Messages
511
Reaction score
33
Odp: Jak w ?atwy spos?b narysowa? ?adny he?m.

Mi tam si? bardzo podoba 9/10 spr?buje zrobi? podobny he?m wed?ug poradnika. Reput leci :)
 

fragarak

Advanced User
Joined
Mar 21, 2010
Messages
160
Reaction score
2
Odp: Jak w ?atwy spos?b narysowa? ?adny he?m.

Dzi?ki :D i powodzenia w tworzeniu. :p
 

Oskar

Forum friend
Joined
Jan 24, 2009
Messages
2,256
Reaction score
331
Odp: Jak w ?atwy spos?b narysowa? ?adny he?m.

<sarkazm>WoooooooooW !</sarkazm>
Ekhm...
Poradnik to zbi?r informacji przydatnych do uko?czenia czego?.
Podkre?l? dwa ?adne polskie s?owa - ZBI?R oraz INFORMACJI. No niestety, zbioru tutaj nie widz?. Kilka obrazk?w to ?aden zbi?r, a tym bardziej informacji, ale do tego za chwil?.
Zbi?r to zestaw r??nych obiekt?w, bez wyr??nionej kolejno?ci
Okey, po cz??ci masz kilka 'obiekt?w', ale co do ich 'r??no?ci' bym polemizowa?, ale pomi?my ten delikatny temat.

Druga kwestia - informacji. Z przykro?ci? musz? stwierdzi?, i? Tw?j wysi?ek, kt?ry ograniczy? si? do napisania... <liczy> ... 12 zda?, w kt?rych brakuje interpunkcji, sk?adni, sensu logicznego oraz, tak, w?a?nie informacji (sic!). Dowody?
Na koniec musicie zmieni? t?o z bia?ego na takie jak pokazane jest poni?ej (Nie mo?e by? inne tylko takiego koloru jak zrobi?em ja)
'Na takie jak pokazane jest poni?ej', r?wnie dobrze mog? odpowiedzie? na pytanie pokroju 'jaki kolor lubisz?' - 'sp?jrz na m?j avatar, widzisz ten pixel na pozycji 34x56? Tak, to m?j ulubiony kolor.' (btw to sarkazm).

Ale teraz og??em na temat poradnika - a? tak z?y nie jest, ale nic nie pokaza?e?. Takie og?lnikowe strz?py informacji to mog? znale?? na lekcji plastyki w przedszkolu. Albo robisz porz?dny poradnik, albo co? czym nie mo?na si? nawet podetrze?.

#down
Nie chcia?em nikogo obra?a?, ale jak co? robi? to porz?dnie.
 
Last edited:

fragarak

Advanced User
Joined
Mar 21, 2010
Messages
160
Reaction score
2
Odp: Jak w ?atwy spos?b narysowa? ?adny he?m.

Oskar masz racje. Na nast?pny raz poradnik b?dzie porz?dniejszy ale uwa?am ?e na tym takze mozna sie wzorowac. Dzi?ki za szczer? i uzasadnion? krytyk?.
 
Status
Not open for further replies.
Top