What's new

Inne Jak zacz?? z hostem 7.6 ?

Status
Not open for further replies.

Vernix

Active User
Joined
Dec 25, 2008
Messages
113
Reaction score
4
Cze??, witam, Czo?em !
Nie wiem nawet od czego zacz??,?eby nie zrobi? z siebie jeszcze wi?kszego g?upka, wi?c mo?e najpierw przedstawi? swoj? wizj?,a nast?pnie ca?? ksi?g? problem?w :wow2: .
Mo?e na pocz?tku powiem,dlaczego 7.6 a nie nic innego - nienawidz? botter?w,guild war?w itp. itd. No nie, guild wary mog? by?, ale nie takie jak na obecnych otsach 8.6+,gdzie ca?a gra na serwerze na tym si? opiera, nie, nie, nie.. Boter?w.. unikn?? sie nie da, ale co to za gra teraz na 8.6 bez bota? Gra?em x razy na r??nych otsach, g??wnie jakie? evo, ale nie tylko - na ka?dym, no mo?e na prawie ka?dym - expowisku bot, bot za botem lata? ... Kiedy jeszcze ja zaczyna?em przygod? z OTS'ami (ba, nawet mia?em z koleg? w?asny projekt, gdzie 5-6 lat temu gra?o po 20 os?b! wiem,?e na tamte czasy to tyle co nic, ale nawet taka garstka os?b kt?ra gra?a i zd??y?a pozna? nasz projekt naprawd? bardzo cieszy,bo mimo braku talentu, umiej?tno?ci tworzyli?my co? na w?asnych potyczkach,sp?dzili?my bardzo d?ugo nad tym,mimo,?e rewelacji ?adnej nie by?o) czego? takiego nie by?o, jasne, gra?y boty, ale ka?dy si? z tym ukrywa?, bocili w nocy(sam nawet tak robi?em),bo bali si? bana - to by?o fajne, taka.. anarchia (haha). Do czego zmierzam, od d?u?szego czasu cz?sto napotyka?a mnie ch?? zagrania w Tibi?, takiego.. powrotu do przesz?o?ci,no ale ci??ko znale?? co kol wiek,co przyku?o by moj? uwag?,obecnie zakleszczy?em si? na chwil? na CafeOtsie - gdzie koledzy gm'a dostaj? jakie? "super itemki",maj? najwi?ksze lvl'e no i jak kogo? nie lubi? to ubijaj? go tak d?ugo,a? z?api? rs'a ;- D. (oczywi?cie na komputerze 24/7) Mnie to nie dotyczy(?eby nie by?o,?e si? ?ale haha) omijam ich problemy na GC ?ukiem :>. Mniejsza o to, bo zacz??em pisa? histori? mojego ?ycia na komputerze.. CafeOts mi si? spodoba?,jest kilka ciekawych skrypt?w, mapa te? .. nie jest najgorsza,ale ludzie i administracja troch? niszcz? ten serwer, chcia?bym zrobi? powiedzmy,?e "podobny" ots, ale najbardziej chodzi mi o stworzenie czego?, gdzie s? ukryte expowiska i questy, no tym moim "projekcie" z dawnych lat, u r??nych NPC w mie?cie mo?na by?o si? dowiedzie? o r??nych expowiskach, jeden npc wysy?a? z s?owem "klucz" do nast?pnego, by dosta? wskaz?wk? na temat jakie? ukrytego questu - takiego czego? mi brakuje, mimo,?e to nie by? RPG, by?a jaka? fabu?a, mo?na by?o si? w to zag??bia?. W?asnie co? takiego chcia?bym zrobi?, mapperem nie jestem - ale kwadrat?w nie robi?. Skrypterem nie jestem, wiec wszystko by?o by na gotowcach - no ale zmieni? npc,jak?? prost? funkcj? itemu potrafie(/?em). Lua i c+ jest dla mnie czarn? dziur? :>. Napisz? teraz w skr?cie co bym chcia? zrobi?,od my?lnik?w, by by?o pro?ciej :
- Edytowa? map? jakie? gotowego ots'a doda? tajne przej?cia, zrobi? jak?? mini fabu??, questy.
- Doda? jakie? skrypty, kt?re pomog?y by w fabule - podobaj? mi si? ukryte expowiska, na kt?re ,?eby wej?? trzeba zap?aci? i ruszy? d?wigni?,dopiero w tedy pokazuje si? teleport b?d? automatycznie jest si? teleportowanym na expowisko, quest,miasto itp - chcia?bym zrobi? dobre kilka takich rzeczy, nie koniecznie b?d? musia?by by? to pieni?dze,by przej?? dalej.
- Nie chcia?bym,aby ludzie kt?rzy maj? pieni?dze mieli przewag? nad tymi,kt?rzy nie maj? - dlatego pacce,jakie? vipy itp. chcia?bym aby by?y darmowe.. no ale z czego w tedy utrzyma? server(je?li w og?le uda si? go postawi?)my?la?em o czym? takim,aby sprzedawa? klucze do drzwi, kt?re b?d? otwiera?y poszczeg?lne expowiska, b?d? jaki? ma?y TP room, dost?p na 24h. Chcia?em te? zrobi? domki,aby by?y p?atne i walut? w serwerze ( jako? bardzo drogo) i sms'em,m?g?bym doda? jakie? outfity kt?re r?wnie? by?yby p?atne, na to jeszcze jest czas - serwer z tego co si? zorientowa?em, to taki za 50z?/msc zupe?nie wystarczy na 7.6, w dodatku nie przewiduje wi?cej ni?.. nie wiem 20 os?b? a nawet tak? ilo?? serwer bez najmniejszych problem?w ud?wignie, my?l?,?e nawet je?li gracze nie dostarcz? dochodu 50z?/msc to nie b?dzie to wielki wydatek dla mnie, mo?e wpadnie te? jaka? dobrowolna dotacja :).
- itemy z kt?rymi stajesz si? nie pokonany - na pewno istnie? nie b?d?. B?d? itemy lepsze, oczywi?cie - ale nie b?dzie czego? takiego,jak tarcza maj?ca 90def,zbroja 150,nogawice 200 a helm 500 ,nie nie nie. Chcia?em bardziej zrobi?,aby itemy nie sz?y pod defa,a pod poszczeg?lne,unikatowe umiej?tno?ci, np. ma?o defa, ale 5% obra?e? wi?cej, tyle samo defa co np. great shield + mniej otrzymywanych obra?e?, kosztem zadawanych obra?e? magicznych ( fajne np. dla palladyna czy knighta) mam wiele pomys??w,kt?re m?g?bym wprowadzi? w ?ycie. dodam na koniec jeszcze,?e nie pisz? tego po to,aby znale?? bawo?a, kt?ry za mnie wszystko b?dzie robi?, w dodatku za darmo - bro? Bo?e, pisz? to raczej po to, aby otrzyma? pomoc z problemami poni?ej, bo kto by pom?g? takiemu jak ja, co nie wiele umie, a chce postawi? serwer - skazany na pora?k?, ale ja nie chc? ani na tym zarobi?,ani nikogo wykorzysta?,jestem dobrej my?li..

No dobra, chyba ju? do?? napisa?em,teraz czas na t? ciemniejsz? stref?.. moje problemy,kt?re mnie blokuj?.
- nigdy nie stawia?em serwera pod linuxa,wiem,?e mozna stawaic na windowsie, ale pono? bardziej podatny na ataki,czyta?em ju? poradniki jak stawia? na VPSie,wydawa?o si? ?atwe, no ale oka?e si? w odpowiednim czasie.
- Zabezpieczenie serwera, pami?tam jak mia?em w/w projekt, go?? kt?rego pierwszy raz widzia?em wszed? na serwer stworzonym przez siebie GM'em i biega? jak gdyby nigdy nic po serwerze.. Nie mam poj?cia jak czemu? takiemu zaradzi? : D
- uwaga,naj?mieszniejsze.. ?ci?gn??em gotowca, postawi?em, w configu (chyba) wszystko zmieni?em, w??czam tibie, zmieniam ip, wpisuje passy - nie da rady wejs? no i zonk, o co chodzi... wchodz? w accounts, tam tylko jeden plik o nazwie "1",no to numer konta to "1" wchodz? do ?rodka tam has?o "1", no wi?c wydawa?o by si? jasne,?e passy do gm'a to 1/1 - no ale za choler? to nie dzia?a, haha, i to jest ten problem, nie umiem wej?? nawet na gotowy serwer.
Oczywi?cie zacz??em si? ju? w mi?dzy czasie bawi? z map?, ale brak wej?cia na serwer nie pozwala mi nic sprawdzi?, dzia?a? itp..
Dlatego tutaj na razie problemy si? ko?cz?,b?d? bardzo wdzi?czny za pomoc osobom, kt?re zechcia?y to przeczyta?!
Pozdrawiam serdecznie ! :)
 
Status
Not open for further replies.
Top