What's new

Kilka drobnych pyta?.

Fetatorve

Active User
Joined
Jul 13, 2009
Messages
56
Reaction score
0
Witam.

Chcia? bym zapyta? o kilka drobnostek.. Mianowicie:

1. Czy da si? doda? nowe ID itemu, lecz star? grafike tak aby nie trzeba by?o tworzy? nowego klienta?

2. Jak np. robie potwora kt?ry ma tylko 1 "Vol" poniewa? chce ?eby za 1 zabicie loota? tylko 1 item.. Ale jak dodam np. miecz, zbroje i tarcze.. To ?eby loota?y wszystkie.. Powiedzmy zale?nie od "%". A nie tak jak mam np. teraz.. ?e za ka?dym razem leci kasa i nic innego.. Wie kto? jak to zrobi?..?(Kolega ni?ej ju? odpowiedzia?.. Ale czy m?g? by mi da?/zrobi? taki skrypt..? By? bym bardzo wdzi?czny.)

3. Wie kto? mo?e ile kosztowa? by taki server kt?ry utrzyma? by 100, 200 os?b bez lag?w..?

Pozdrawiam, Feta.
 

Fetatorve

Active User
Joined
Jul 13, 2009
Messages
56
Reaction score
0
Odp: Kilka drobnych pyta?.

Od?wie?am temat poniewa? spad? a nikt mi nie odpowiedzia?.
 

S3baso

Advanced User
Joined
Mar 7, 2010
Messages
424
Reaction score
30
Odp: Kilka drobnych pyta?.

3. My?l? ze kosztowa? by on ok. 200 zl (oczywiscie 1sza wplata jest drozsza bo wchodzi w ni? instalacja servera).. Ale zalezy to m.in. od rozmiaru mapy etc.

zajrzyj tu :



 
Last edited:

Fetatorve

Active User
Joined
Jul 13, 2009
Messages
56
Reaction score
0
Odp: Kilka drobnych pyta?.

Ale 100 b?dzie kosztowa? np. 100z? za 200, 200z?.. M?wi?c ?e 200z? to ile mia?e? na my?li..? I ja si? zabardzo nie orientuje jaki sprz?t utrzyma ile os?b dlatego zapyta?em.. Bo nigdy nie mia?em takiego servera na powa?nie ani nic, a z kumplem mamy zamiar zrobi? fajnego serva i pomy?leli?my ?e jakby si? spodoba? i by gra?o troche ludzi to by si? dedyka kupi?o je?li nie by? by strasznie drogi.
 

Magic

3+3=3!
Joined
Aug 4, 2008
Messages
1,338
Reaction score
180
Odp: Kilka drobnych pyta?.

1. Items.xml - tam zmieniasz id.

2. C++ - trudno b?dzie, lepiej zrobi? tyle slot?w, ile potrzeba na maxymalny fart ;-)
 

Fetatorve

Active User
Joined
Jul 13, 2009
Messages
56
Reaction score
0
Odp: Kilka drobnych pyta?.

Ale mi chodzi?o o to jak doda? ca?kiem nowe ID itema. Tzn. ?e wpisuje nowe ID, now? nazwe itd. Bo kiedy? widzia?em na serverze by?y 2 pary soft?w.. Zwyk?e i jakie? "super" kt?re mia?y te same grafiki.. A w items.xml jest tylko 1 para wi?c jako? si? da.. Tylko jak to dok?adnie zrobi? ?eby dzia?a?o..? Je?li to wiesz to by? bym wdzi?czny jakby? mi to wyt?umaczy?. ;)
 

Xart Irok

Senior User
Joined
Sep 7, 2008
Messages
2,925
Reaction score
419
Age
32
Odp: Kilka drobnych pyta?.

1. Aby doda? nowe item b?dziesz potrzebowa? programu OtItemEdytor, znajdziesz go w dziale narz?dzia ot
2. Co do tego wystarczy dobrze z edytowa? pliki monster?w
 

Fetatorve

Active User
Joined
Jul 13, 2009
Messages
56
Reaction score
0
Odp: Kilka drobnych pyta?.

1. Dzi?ki.
2. Tzn. ?e np. jest taka "komenda" kt?ra daje % na loot a nie szanse w numerkach..? Je?eli tak to by? bym wdzi?czny gdyby? mi j? poda?.. A je?li nie.. To jakby? m?g?, to mi wyt?umacz jak to zrobi?.
 

Xart Irok

Senior User
Joined
Sep 7, 2008
Messages
2,925
Reaction score
419
Age
32
Odp: Kilka drobnych pyta?.

Trzeba po prostu wiedzie? jaka liczba daje nam procent szans na zdobycie danego itemu.
 

Fetatorve

Active User
Joined
Jul 13, 2009
Messages
56
Reaction score
0
Odp: Kilka drobnych pyta?.

Ale tutaj chodzi o to ?e np. w lootach mam powiedzmy..

Jak?? zbroje
Jakie? spodnie
Jakie? buty
Jak?? tarcze

Potem za ka?dym razem loota zbroja, a je?li j? usune z loot?w to lootaj? spodnie..
 

Fetatorve

Active User
Joined
Jul 13, 2009
Messages
56
Reaction score
0
Odp: Kilka drobnych pyta?.

Na servie mam co? takiego jak "duplicate" i ID itema.. Chodzi o to ?e jest duplikat.. Tzn. 2 itemy o tym samym ID..? 2 r??ne itemy..? Jak to zrobi? ?eby tak by?o.. I czy da si? jako? ustawi? do skrzynki w que?cie kt?ry ma by?..? Bo mi chodzi o to by by?y stare itemy.. Ale chcia? bym doda? te? nowe.. Tylko tak, ?eby nie trzeba by?o w?asnego klienta robi?..
 
Top