What's new

-Łatwy Kompendium m?odego Parkour'owca

Status
Not open for further replies.

Valey

Advanced User
Joined
Feb 6, 2009
Messages
310
Reaction score
18
Lekcja 1
Kompendium m?odego Parkour'owca
Ka?dy z czytaj?cych ten post chcia?oby zosta? najlepszym Parkour'owcem na ?wiecie, lecz to nie mo?liwe. Mo?ecie zosta? dobrzy ale nie dojdziecie nigdy do Perfekcij. Ot?? za?o?y?em ten temat aby pokaza? wam jak za to wszystko si? zabra?, jakich trick'?w mozna si? nauczy? najszybciej i jak je opanowa?, poka?e wam tak?e inne trudniejsze tricki kt?rych ja do dzi? nie opanowa?em.

Co to jest Parkour ?
Parkour -pochodz?ca z Francji forma aktywno?ci fizycznej. Za tw?rc? parkour uznaje si? Davida Belle'a.
Wsp??autorem mo?na tak?e nazwa? S?bastien Foucan- francuski traucer i tw?rca freerunu.


A.) Jak zacz?? ?wiczenia ?
Ot?? ?wiczenia mo?ecie zacz?? zawsze i wsz?dzie !. To ?ciany, barierki, ogromne przepa?cie pozwalaj? nam
trenowa? i rozwija? swoj? kondycj? fizyczn?.

B.) Co jest nam potrzebne aby?my mogli swobodnie trenowa? swoj? koordynacj? czy kondycj? fizyczn? ?
Ot?? na pocz?tku najlepjej by?o by rozci?gn?? swoje mi??nie oraz inne cz??ci cia?a. Rozci?ganie powinno trwa? od 5-10 minut. Oczywi?cie dobrze by by?o aby?cie byli przebrani w wygodne i lekkie ciuchy co pozwala nam na szybsz? koordynacj? ruchow?

C.) Od czego zacz?? ?
Powinni?my zacz?? od bieg?w, skok?w (jak najcz??ciej bo to pomagam nam w tworzeniu/ robieniu trick?w)
i innych tego typu ?wicze?. Dlaczego akurat skok?w ?, dlatego ?e do wykonania tricku potrzebne jest dobre i mocne wybicie si? w g?re.

D.) Czy mo?e mi si? co? sta? ?.
Naturalnie, od tego si? zaczyna. Napocz?tku najcz??ciej b?dziemy si? wywala?, przewraca? oraz mo?emy nawet spa??z czego? wysokiego. Je?eli kto? jest ma obawy odnosnie treningu powinien nosi? ze sob? kawa?ek plastra/opatrunku oraz wod? utletnion? i wod? zwyk??.

E.) Czy to co robimy jest legalne ?.
Mo?na si? do tego zabra? i od tej i od drugiej strony, dlaczego ?. Poniewa? to czego u?ywamy: barierki, ?ciany..itp to w?asno??
prywatna lub w?asno?? miasta. Tak wi?c mo?emy by? przygotowani na to ?e mo?e nam si? za to oberwa?.

F.) Ile os?b uprawia taki oto sport ?
Du?o, technika Parkour jest ju? u?ywana na ca?ym ?wiecie. Do Najlepszych parkour'owc?w mo?emy zalicza? Davida Belle
Na tym zako?cz? swoj? lekcj?, w nast?pnej poka?e wam kilka prostych trick?w.
Pozdrawiam

// Zabrania si? kopiowania tego poradnika na inne forum !!.
Prosz? o wytykanie jakichkolwiek b??d?w.
 

PunisherMapper

Advanced User
Joined
Aug 3, 2009
Messages
277
Reaction score
7
Odp: Kompendium m?odego Parkour'owca

Pi?knie!Mam nadziej? ?e zach?ci ten poradnik wiele os?b do treningu!Nie ma sie czego ba?,Nie stanie si? nic powa?niejszego ni? pare blizn i siniak?w.Pierwsza lekcja 9/10.
 

Rinth

Active User
Joined
Jul 9, 2010
Messages
92
Reaction score
12
Odp: Kompendium m?odego Parkour'owca

Mog?e? napisa? kilka informacji o tym sk?d si? wzi?? parkour.

Parkour -pochodz?ca z Francji forma aktywno?ci fizycznej. Za tw?rc? parkour uznaje si? Davida Belle'a.
Wsp??autorem mo?na tak?e nazwa? S?bastien Foucan- francuski traucer i tw?rca freerunu.

Sam ostatniego czasu ?wicz? i wychodzi mi ca?kiem, ca?kiem. Aktualnie umiem leazy, wolt, lazy spin, monkey, kash, dash i ucz? si? kinkonga i duble konga.

@Topic

?adnie Ci to wysz?o, estetycznie, mi?o si? czyta. Pisz kolejne bo dobrze Ci to wychodzi.

Pi?knie!Mam nadziej? ?e zach?ci ten poradnik wiele os?b do treningu!Nie ma sie czego ba?,Nie stanie si? nic powa?niejszego ni? pare blizn i siniak?w.Pierwsza lekcja 9/10
.
Nic powa?nego ? Trzeba samemu da? sobie belk? i nie przekracza? jej. M?j kolega pr?bowa? verticala na ?cianie i teraz ma z?aman? r?k? i nog?. Na szcz??cie nic powa?nego. Wi?c uwa?ajcie !!
 
Status
Not open for further replies.
Top