What's new

Konfiguracja Polaczenia Konfiguracja Serwera,

Status
Not open for further replies.

GregRin

Active User
Joined
Apr 3, 2010
Messages
116
Reaction score
4
Witam, mam zamiar zalozyc OTSa, lecz mam problem z IP, poniewaz posiadam Router, czytalem juz miliony poradnikow, jednak nic nie pomoglo.
Mam do was kilka pytan.
1. Jakie IP musze wpisac w config.lua to z strony np. pokapoka.pl (publiczne - pisze, ze mam zewnetrzne) czy to z ipconfig (lokalne - pisze, ze mam wewnetrzne)?
2. Jakbym chcial zrobic no - ip, to ktore IP podaje?
3. Jakie porty (wszystkie) mam miec odblokowane?
4. Jak te porty odblokowac (posiadam router linksys - WRT54GL).

Screen:
94340347557645829070.png


a) Co mam odblokowac w zaporze i czy gdy ja wylacze to nie musze tam nic dawac?
b) Gdy mam wpisane te porty tak jak na screenie i wejde na strone z waszego poradnika to pisze ze te porty mam Closed.

5. Czy jest jakas zasadnicza roznica miedzy WebServem, a XAMPem, (w XAMPie mialem problem z Apachem, a w Webie nie mam zadnych bledow, martwic sie tym?)?

Posiadam silnik TFS 0.3.6

Z gory Dziekuje.

Mozna pisac na GG - 834415
 

Hadol

Senior User
Joined
May 8, 2008
Messages
998
Reaction score
99
Age
30
Odp: Konfiguracja Serwera,

1) Musisz wpisa? zewn?trzny adres IP, najlepiej numerkami.
2) Do no-ip r?wnie? podajesz zewn?trzne ip.
3) Tak, masz odblokowane wszystkie porty, ale odblokuj jeszcze port 3306 dla bazy MySql
4) Tutaj masz poradnik jak odblokowa? porty, przy odblokowaniu upewnij si? czy doda?e? poprawn? ko?c?wk? adresu wewn?trznego, bo ona czasami si? zmienia po restartcie routera. Je?li nie wiesz jak to sprawdzi?: Wchodzisz w Menu start, potem Uruchom tam wpisujesz cmd po czym otworzy ci si? konsola i tam ju? wpisujesz ipconfig i sprawdzasz sw?j adres wewn?trzny.

a) je?li wy??czysz zapor? to logiczne, ?e nie b?dzie dzia?a? co za tym idzie nie musisz wtedy nic dodawa?.
b) Najwidoczniej ?le co? zrobi?e? albo czasami tak pisze, a porty s? odblokowane. Najlepiej jest to sprawdzi? na acc makerze. Popro? jakie? znajomego ?eby wszed? przez Twoje zewn?trzne ip na acc maker.
 

GregRin

Active User
Joined
Apr 3, 2010
Messages
116
Reaction score
4
Odp: Konfiguracja Serwera,

Zrobi?em tak jak poradzi?e? oraz doda?em ACC Makera, po pierwsze w ACC Makerze, gdy w??cz? silnik pisze, ?e serwer jest dalej OFF, a po drugie nikt na niego nie mo?e wej??, w??cznie ze mna, gdy sie loguje przez moje zew. IP, na localhoscie mog? spokojnie wbi?.
 

Hadol

Senior User
Joined
May 8, 2008
Messages
998
Reaction score
99
Age
30
Odp: Konfiguracja Serwera,

Wy?wietlaniem statusu serwera si? nie przejmuj, bo to cz?sty problem wystarczy zmieni? 2 linijki w kodzie acc makera i b?dzie dzia?a?. A co do zewn?trznego ip, to Ty na niego nie wejdziesz. A jakie posiadasz ip zewn?trzne? Poka? r?wnie? jak masz porty odblokowane i ss z konosli z ipconfig.
 

GregRin

Active User
Joined
Apr 3, 2010
Messages
116
Reaction score
4
Odp: Konfiguracja Serwera,

hostinggrafiki


A porty te co na pierwszym Screenie + 3306

Moje IP zew. 46.148.82.250
 

Hadol

Senior User
Joined
May 8, 2008
Messages
998
Reaction score
99
Age
30
Odp: Konfiguracja Serwera,

Wy??cz firewall i antywirusa i sprawd? jeszcze raz.
 

GregRin

Active User
Joined
Apr 3, 2010
Messages
116
Reaction score
4
Odp: Konfiguracja Serwera,

Antywirusa nie mam, a firewall i zapora jest wy??czona.
 

Hadol

Senior User
Joined
May 8, 2008
Messages
998
Reaction score
99
Age
30
Odp: Konfiguracja Serwera,

Jaka wersje posiadasz xamppa ? Polecam zainstalowa? 1.7.1 z nim nigdy nie by?o problem?w. Mo?e to co? pomo?e.
 

GregRin

Active User
Joined
Apr 3, 2010
Messages
116
Reaction score
4
Odp: Konfiguracja Serwera,

W?a?nie problem?w z Baz? ?adnych nie ma, ju? wszystkie pomys?y wyczerpa?em :(
 

Hadol

Senior User
Joined
May 8, 2008
Messages
998
Reaction score
99
Age
30
Odp: Konfiguracja Serwera,

Chodzi mi tutaj nie o mysql tylko o apache, dlatego radz? r?wnie? sprawdzi? czy jest w??czone, a je?li tak, to przeinstaluj na xamppa 1.7.1. Je?li to nie pomo?e to pisz na gg 5728879 co? poradzimy.
 
Status
Not open for further replies.
Top