What's new

Koniec wakacji

Status
Not open for further replies.

Sueroski

Advanced User
Joined
Nov 6, 2008
Messages
261
Reaction score
13
Do pocz?tku roku ju? pozosta?o kilka dni. Uczniowie, rodzice uczni?w, nauczyciele ubolewaj? nad tym. Ale czy naprawd? musi by? tak ?le?
Szko?a - miejsce do, kt?rego uczniowie powinni wraca? z u?miechem na twarzy, bo w ko?cu naucz? si? czego? po?ytecznego, ale realia s? inne. Prawda jest taka, ?e szko?a przynosi ze sob? du?o stres?w, ale nie tylko dla uczni?w - rodzice uczni?w, kt?ry musz? wys?uchiwa? j?k?w i ubolewa? swoich pociech te? nie s?uchaj? tego z u?miechem na twarzy. Matka pewnego dziecka, kt?re w tym roku b?dzie i?? do 6 klasy m?wi:
,,Rok temu by?o okropnie, moje dziecko j?cza?o 24 godziny 5 dni w tygodniu. Teraz ju? od miesi?ca mi marudzi, ?e za nied?ugo koniec wakacji. Mi jest ci??ej ze szko?? mimo, ?e do niej nie chodz? ni? jemu. ''
Lecz najgorzej podobno jest na pocz?tku, w pierwszej klasie podstaw?wki. Kilka matek mo?e si? pochwali? swoimi dzie?mi:
,,Moje dziecko jest ch?tne do szko?y. Mam nadziej?, ?e ta dobra passa si? d?ugo utrzyma. "
Lecz wi?kszo?? rodzic?w pierwszoroczniak?w ma takie zdanie na temat pocz?tku edukacji ich dzieci:
,,Niestety moje dziecko poprostu boi si? szko?y. Pewnie to strach przed nieznanym - miejmy nadziej?, ?e to si? zmieni. "
Jednak pozory unosz?ce si? w?r?d uczni?w myl?. Wi?kszo?? uczni?w uwa?a, ?e nauczyciele lubi? swoj? prac?. Jak?e to b??dne przekonanie. Pewna nauczycielka mi powiedzia?a:
,,Ja tak?e ubolewam nad tym, ?e to koniec wakacji. Ale trzeba przebole? ten rok. "
Na szcz??cie s? tak?e pozytywne rzeczy z powrotu do szko?y! B?dziemy zn?w mogli spotyka? si? z naszymi szkolnymi przyjaci??mi codziennie. No i faktycznie nauczymy si? czego? po?ytecznego, chyba ?e kto? b?dzie si? obija?, a tego nie radz? - wiedza szkolna w przysz?o?ci naprawd? si? przyda, uwierzcie mi. Tak wi?c ksi??ki w d?o? i oby do ko?ca roku.

Prosz? si? nie dziwi? jakby powy?szy artyku? pojawi? si? na interia.pl (jest zg?oszony na interia360 - ja go napisa?em)
 

Killer Queen

Advanced User
Joined
Dec 1, 2008
Messages
168
Reaction score
23
Age
33
Odp: Koniec wakacji

To co piszesz, to chyba lekkie przegi?cie. Szko?a nie dostarcza tyle stresu, je?li systematycznie si? siada do ksi??ek i umiej?tnie z nich korzysta. Naprawd?, nie jest problemem przysi??? z godzink?, czy dwie codziennie nad zadaniami i przeczytanie notatek z lekcji przed snem lub bezpo?rednio przed lekcj?. Sporo te? daje s?uchanie i udzielanie si? na lekcjach. Je?li chodzi o pierwsze p?j?cie do szko?y, to z autopsji mog? stwierdzi?, ?e bardziej si? na to czeka, ni? si? tego boi. Tytka wypchana s?odyczami, pasowanie na ucznia wielgachnym o??wkiem... co w tym strasznego? ;>

Wi?kszo?? uczni?w uwa?a, ?e nauczyciele lubi? swoj? prac?. Jak?e to b??dne przekonanie.

To chyba tylko nauczyciele podstaw?wek/gimnazj?w i w sumie im si? nie dziwi?. W liceum (przynajmniej moim) jest zupe?nie inaczej.
 

Miki

HardcorowyKoksu
Joined
Jun 27, 2008
Messages
1,302
Reaction score
226
Age
30
Odp: Koniec wakacji

Szko?a jest pewnego rodzaju instytucj?, kt?ra Ci? przygotowuje do ?ycia. Gdyby nie stres w niej, nawet ten ma?y, to jakby? sobie poradzi? p??niej w pracy? Przychodzisz do nowej pracy, a to nowi ludzie, szef, kt?ry zawsze czego? chce, nie potrafisz wszystkiego na raz ogarn??, wtedy po raz pierwszy czujesz na sobie presj? i stres. Nie poradzi?by? sobie w realnym ?yciu, gdyby nie to przygotowanie w szkole. Nie m?wi?, ?e ja z ch?ci? wracam do szko?y, jednak musz? i wiem, ?e to mi si? przyda w ?yciu. Poszed?em na kierunek, kt?ry mnie interesuje i tutaj te? nie zgodz? si? z Vraelem. Je?li si? ca?e ?ycie idzie na kierunki og?lne, to si? zgodz?, ?e g?ra 10% si? przyda. Jednak od zawod?wki/technikum masz praktyki, na kt?rych si? uczysz pod okiem specjalist?w. Wtedy ze szko?y wynosisz ok 70% przydatnych rzeczy, bo te 30% to przedmioty typu, religia etc. Mimo tego, ?e szko?a stresuje, to daje wi?cej ni? wi?kszo?? my?li.

Pozdrawiam.

Chodzi?o mi w?a?nie o te kierunki og?lne xd Sam do technikum nie chodz?, wi?c nie mog? wyrazi? na jego temat obiektywnej opinii //Vrael

Jak chodzi o og?lniaki, to si? zgodz?. ;)
 
Last edited:

Sueroski

Advanced User
Joined
Nov 6, 2008
Messages
261
Reaction score
13
Odp: Koniec wakacji

Artyku? pojawi? si? na interia360:
 

Rybol

Senior User
Joined
Jun 12, 2008
Messages
674
Reaction score
93
Odp: Koniec wakacji

"nie licz?c wiosen pami?tam ka?d? zim?.."

To samo mo?na powiedzie? o szkole i wakacjach, spytajcie siebie sami szczerze, co b?dziemy milej wspomina? niekiedy nudne, niekiedy extremalne akcje na lekcjach, pa?y, sz?stki czy mo?e wakacje podczas kt?rych je?dzili?my non stop nad jezioro, pili?my piwa ze znajomymi czy mo?e pojechali?my na biwak? Tak si? sk?ada ?e ja akurat pami?tam wi?cej ze szko?y, ni? to co dzia?o si? rok temu podczas wakacji, mo?e by?y one bardzo nudne, nie wiem ale kiedy pr?boje przypomnie? sobie co wtedy robi?em to w g?owie mam pustk?, inaczej jest ze szko??. Mimo i? niekiedy nauka kt?ra tak na prawd? nam si? nie przyda nas przerasta to jednak w szkole uczymy si? na ludziach, uczymy si? nie tylko na lekcji. Poznajemy wi?cej znajomych, ni? tylko tych z podw?rka lub z piaskownicy. Jedyne co mi si? nie podoba to to ?e rok szkolny trwa tak d?ugo, nie wiem mo?e si? myle ale uwa?am ?e powinien on trwa? tyle co wakacje lub troch? d?u?ej.

edit*.
haha, ?le zbudowa?em ostatnie zdanie, racja.
Chodzi?o mi o to ?eby rok szkolny twa? 6 mc-y i wakacje r?wnie? ^^
 
Last edited:

Drags

Hennessey
Joined
Aug 5, 2008
Messages
1,024
Reaction score
125
Age
29
Odp: Koniec wakacji

Ja jedynie boj? si? tego codziennego wstawiania o 6:00. Co do samej szko?y to w pewnym sensie si? ciesz? bo spotkam znajomych ze szko?y. Wielu z was narzeka, ?e zn?w ta nauka i nauka ale przecie? wi?kszo?? z was po przyj?ciu ze szko?y do domu rzuca plecak w k?t i idzie na dw?r lub zasiada przed kompa. Tak prawda b?dzie mnie wolnego czasu ale nie pozosta?o nic innego jak si? z tym pogodzi?. Teraz te ostatnie dni postaram si? maksymalnie odpocz?? i przygotowa? do roku szkolnego.
 

Killer Queen

Advanced User
Joined
Dec 1, 2008
Messages
168
Reaction score
23
Age
33
Odp: Koniec wakacji

@Rybol
Zale?y gdzie je?dzisz, ja 15 Przystanek Woodstock na pewno zapami?tam lepiej ni? niejeden dzie? w szkole ; ). Je?li chodzi o przyja?nie, fakt, sporo ludzi poznajemy w szkole, ale na jak d?ugo? Koniec szko?y w wi?kszo?ci przypadk?w oznacza zako?czenie szkolnych przyja?ni. Nawet, je?li przez jaki? czas b?dziesz podtrzymywa? szkolne znajomo?ci, to po pewnym czasie si?? rzeczy si? one zako?cz?. No, chyba ?e b?dziecie razem studiowa?/pracowa?.
 

Rybol

Senior User
Joined
Jun 12, 2008
Messages
674
Reaction score
93
Odp: Koniec wakacji

@Rybol
Zale?y gdzie je?dzisz, ja 15 Przystanek Woodstock na pewno zapami?tam lepiej ni? niejeden dzie? w szkole ; ). Je?li chodzi o przyja?nie, fakt, sporo ludzi poznajemy w szkole, ale na jak d?ugo? Koniec szko?y w wi?kszo?ci przypadk?w oznacza zako?czenie szkolnych przyja?ni. Nawet, je?li przez jaki? czas b?dziesz podtrzymywa? szkolne znajomo?ci, to po pewnym czasie si?? rzeczy si? one zako?cz?. No, chyba ?e b?dziecie razem studiowa?/pracowa?.

Przecie? jest jeszcze nk.pl =D

Czy ja wiem, mo?e tak si? dzieje tylko w moim przypadku, ostatnie wakacje i te by?y do?? nudne, z wakacji tych pamietam dobrze eko union of rock, da?em si? tam zaci?gn?? si?? i mo?e tydzie? u kuzyna. Jednak za kilka tygodni wszystko mi to wyfrunie z g?owy, a to co dzia?o si? w poprzednim roku szkolnym nadal b?d? pami?ta? ;d
Je?li chodzi o znajomo?ci, ca?a moja klasa opr?cz 2 os?b z podstaw?wki kt?re wyjecha?y jest teraz w gimnazjum, jak b?dzie potem - zobaczymy. Jednak moje miasteczko jest do?? ma?e, i prawie ka?dy ka?dego tu zna po roku sp?dzonym w gimnazjum.
 

Misio The Knight

Active User
Joined
Aug 4, 2009
Messages
105
Reaction score
11
Age
23
Odp: Koniec wakacji

Ja id? do 2 kl. podstaw?wki i si? tam nie przejmuje ^^. B?dzie ta sama klasa, wychowawczyni itd. Mam koleg?w z wy?szych klas i gimnazjum to mam mocne plecy Oo xd
Nied?ugo, bo za 2 lata p?jd? do 4 klasy i nowi koledzy, nauczyciele itd.

#Wakacje
Ja bardzo mi?o sp?dzi?em wakacje :) Tydzie? nad j. Bia?ym w Okunince b?d? mi?o wspomina?. P??niej z 1.5 tygodnia u kuzyn?w - te? fajne by?o. A tak to przed komputerem albo gra?em w nog? na osiedlowym, krzywym boisku z przyjaci??mi :)
 

Stiesse

User
Joined
Jul 1, 2009
Messages
47
Reaction score
3
Age
30
Odp: Koniec wakacji

Powr?t do szko?y = 7stron uwag ;s

Powoli si? st?skni?em za all rozrubami,ale budzie precz!

Jescze tylko 10 miesi?cy...xD
 
Status
Not open for further replies.
Top