What's new

Konkurs literacki Tibia.net.pl!

Status
Not open for further replies.

Forseti

Senior User
Joined
Dec 23, 2011
Messages
954
Reaction score
82
pisarz.png

Lh3KKUf.png


Witajcie drodzy u?ytkownicy! Mamy przyjemno?? og?osi?, i? nasze forum organizuje konkurs literacki. Ka?dy mo?e wzi?? w nim udzia?, a zwyci?zcy zostan? nagrodzeni r??nymi nagrodami!​
1ieifQJ.png


To jest bardzo dobre pytanie. Ch?tne osoby musz? doko?czy? jeden z trzech tekst?w przygotowanych specjalnie na konkurs. Swoje dzie?o za? dos?a? przez Prywatn? Wiadomo?? do mnie. Zostan? one przegl?dni?te przez kadr?, a je?li w niej znajd? si? osoby bior?ce udzia? w konkursie, to przez kadr?, kt?rzy wybior? najlepsze prace, kt?re zostan? poddane g?osowaniu przez u?ytkownik?w. Najlepsze 3 zostan? nagrodzone.​
F2Sigte.png

Przewidujemy dla ka?dego miejsca inne nagrody.​

I. Miejsce - Jedna ko?? pami?ci ram 2GB DDR3!, Medal pisarza, 150 punkt?w reputacji i ranga VIP.
II. Miejsce - Powi?kszona skrzynka odbiorcza i + 100 pkt reputacji
III. Miejsce - + 50 pkt reputacji​

jM4NPSp.png


  1. W konkursie udzia? mog? bra? wszyscy, niezale?nie od liczby post?w i wieku.
  2. Prace mo?na wysy?a? do (10.02.2013), po tym czasie kadra wybierze najlepsze dzie?a literackie(mo?liwe jest przed?u?enie terminu w wypadku, gdy zostanie nades?anych mniej ni? 3 prace).
  3. Prace musz? by? wysy?ane do mnie drog? prywatnej wiadomo?ci.
  4. Wszelkie piractwo, kopiowanie z innych ?r?de? surowo wzbronione!
  5. W?asna tw?rczo?? musi by? doko?czeniem jednego z trzech tekst?w, a wi?c na temat!
  6. Jedna osoba mo?e wys?a? tylko jedn? prac?.
  7. Tekst powinien zawiera? najmniej 1000 znak?w.
  8. G?osowanie potrwa tydzie?, a wi?c konkurs nie powinien trwa? d?u?ej, ni? do 20.02.2013


Regulamin mo?e ulec zmianie bez powiadomienia!​

mJ5Qsh3.png

Oto trzy teksty, spo?r?d kt?rych musisz wybra? jeden, kt?ry masz za zadanie doko?czy?.​

Tekst pierwszy.
Ostatnie tchnienie w Dherolu zamar?o. Stoj?cy dooko?a dworzanie stali wpatrzeni w martwego kr?la. Kr?la, kt?ry zrobi? dla Fergoni tak wiele... Zabi?y ko?cielne dzwony, w?r?d t?umu zgromadzonego na dziedzi?cu rozleg? si? krzyk - "Kr?l nie ?yje!". Zapanowa?a dziwna atmosfera. Zachodz?ce s?o?ce o?wietla?o pomara?czowym blaskiem mury zamku, zwanego Dergenaf, jego promienie odbija?y si? od fosy. Panowa?a cisza, kt?r? zak??ca? tylko p?acz ma?ego dziecka, kt?re zgubi?o gdzie? swoj? matk?. Zapada? zmrok. Ludzie zacz?li si? rozchodzi? do swych dom?w, w ich g?owach k??bi?y si? my?li - "Kto zostanie nowym kr?lem? Kto uchroni nas przed Negranem? Co z nami b?dzie?". Tymczasem Negran - znakomity mag, specjalizuj?cy si? w ?ywiole lodu, kt?ry nieraz chcia? podporz?dkowa? sobie Fergoni? nie pr??nowa?. Chc?c wykorzysta? panuj?ce bezkr?lewie, opracowa? plan, dzi?ki kt?remu zdob?dzie ...

Tekst drugi.
By?a ciemna i cicha noc, fale leniwie odbija?y si? o burty statku nazwanego Muerte. Noc jak wiele innych, z tym, ?e nieco zimniejsza od pozosta?ych. Kapitan siedz?c w swojej kabinie spisywa? dziennik pok?adowy. Muerte zosta?a wys?ana w rejs w poszukiwaniu nowych l?d?w. By? to 39 dzie? podr??y. Panowa?a b?oga cisza, kt?r? zak??ca?o tylko lekkie trzeszczenie statku. Nagle rozleg? si? krzyk majtka, kt?ry sta? na bocianim gnie?dzie. „Piraci! Widz? trzy pirackie statki!”. Kapitan wyszed? na mostek pal?c swoj? star?, wys?u?on? fajk?...

Tekst trzeci.
Wycie?czone wielb??dy ledwo co nios?y towary kupc?w. Wi?kszo?? z wynaj?tych tubylc?w ju? umar?a z wycie?czenia. Ostatnie krople wody ju? dawno zosta?y wypite. Zosta?o tylko pi?? os?b – dw?ch bogatych kupc?w i trzech Beduin?w, kt?rzy mieli poprowadzi? ekspedycj?. S?o?ce pra?y?o niemi?osiernie, rozgrzewa?o piasek tak, ?e jego dotkni?cie by?o niemo?liwe. Zgubili drog?, b??dzili po „bezlitosnej” pustyni. Najcenniejszym skarbem by?a tam woda. Woda, za kt?r? wielu podr??nik?w odda?oby ca?e swoje maj?tki. Jeden z kupc?w...

gYXVivR.png

Temat prosz? zatytu?owa? Konkurs Literacki - tw?j nick, za? w tre?ci uj??, kt?ry tekst wybra?e? oraz oczywi?cie dopisa? w?asne dzie?o. Ca?o?? powinna wygl?da? tak:​

Konkurs Literacki - Forseti
Witam.

Napisa?em prace na temat pierwszy, oto doko?czenie:
... wymarzon? nagrod?.

Tekst powinien zawiera? co najmniej 1 000 znak?w!
Konkurs potrwa do mniej wi?cej 10.02.2013

A wi?c do dzie?a, albo raczej, do pi?ra!


Pozdrawiam i ?ycz? mi?ego i kreatywnego pisania,
Forseti.​
 

Awesome Asimov

Forum friend
Joined
Nov 29, 2012
Messages
1,865
Reaction score
108
Age
30
Odp: Konkurs literacki Tibia.net.pl!

czekaj s? 3 teksty i ja sobie wybieram 1 i pisze co b?dzie dalej?
 

Forseti

Senior User
Joined
Dec 23, 2011
Messages
954
Reaction score
82
Odp: Konkurs literacki Tibia.net.pl!

Tak, w?a?nie tak. Wymy?lasz dalsz? cz??? historii z tego tekstu, kt?ry wybierzesz.
 

Laki

정신없이 수다
Joined
Oct 28, 2011
Messages
470
Reaction score
71
Odp: Konkurs literacki Tibia.net.pl!

czekaj s? 3 teksty i ja sobie wybieram 1 i pisze co b?dzie dalej?

Ty zgrywasz takiego g?upiego? Przecie? masz ***** napisane czarno na bia?ym 'Oto trzy teksty, spo?r?d kt?rych musisz wybra? jeden, kt?ry masz za zadanie doko?czy?.', czego w tym jeszcze nie rozumiesz?
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Konkurs literacki Tibia.net.pl!

Ch?tne osoby musz? doko?czy? jeden z trzech tekst?w przygotowanych specjalnie na konkurs.

W?asna tw?rczo?? musi by? doko?czeniem jednego z trzech tekst?w, a wi?c na temat!

Oto trzy teksty, spo?r?d kt?rych musisz wybra? jeden, kt?ry masz za zadanie doko?czy?.

No ***** mac, czy poziom tego forum jest az tak niski?
3 razy napisane w temacie co zrobic, a ktos pyta.
Jak mozna do ****a nie przeczytac tematu i opisu konkursu w ktorym sie chce brac udzial?
Jak ci sie nie chce przeczytac nawet zasad i kilku zdan, to po **** w ogole wchodzisz na forum?
Az mi sie na ten moment odechcialo brac udzialu. A zaczalem juz pisac kontynuacje 1 tekstu...
 

Awesome Asimov

Forum friend
Joined
Nov 29, 2012
Messages
1,865
Reaction score
108
Age
30
Odp: Konkurs literacki Tibia.net.pl!

czyta?em ale mo?e nie zauwa?y?em ?:) przesta? si? czepia?.
 

Nosfera

Advanced User
Joined
Jul 4, 2012
Messages
291
Reaction score
14
Odp: Konkurs literacki Tibia.net.pl!

Zabra?em si? ju? za trzeci tekst, jak na razie jeszcze 500 wyraz?w do dopuszczalnej ilo?ci :)
 

Vernoth

Active User
Joined
Jul 1, 2012
Messages
103
Reaction score
2
Odp: Konkurs literacki Tibia.net.pl!

Podoba mi si? ten konkurs , fajna sprawa. Ja nadal nie mog? zdecydowa? si?, kt?ry fragment doko?cz? ;) Hmm
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Konkurs literacki Tibia.net.pl!

Zabra?em si? ju? za trzeci tekst, jak na razie jeszcze 500 wyraz?w do dopuszczalnej ilo?ci :)

Zaskocze cie, ale:
Tekst powinien zawiera? co najmniej 1 000 znak?w!
Pewnie juz masz 2x wiecej niz potrzeba. Samo to co jest przykladowym tekstem w pierwszym poscie juz ma po 500+ znakow. A ten pierwszy ma juz 800... Wiec generalnie, wystarczy dopisac 1000 swoich znakow i masz gotowe opowiadanie. Ktore bedzie lacznie mialo 1500~ znakow i zajmowaclo bedzie 10 czy 15 linijek.
Generalnie strasznie malo. Z 10 zdan wystarczy ulozyc i masz 1000 znakow...
 

Nosfera

Advanced User
Joined
Jul 4, 2012
Messages
291
Reaction score
14
Odp: Konkurs literacki Tibia.net.pl!

O to ja zrobi?em co? znacznie d?ugiego, ten fragment co jest tutaj zamieszczony przy moim to piku? :p
Ale jest napisane minimum 1 000 znak?w wi?c nie stanie si? jak zrobi? du?o wi?cej :p
 

Forseti

Senior User
Joined
Dec 23, 2011
Messages
954
Reaction score
82
Odp: Konkurs literacki Tibia.net.pl!

Oczywi?cie, ?e si? nic nie stanie. Im d?u?sze i ciekawsze tym lepiej...
Zapraszam wszystkich do udzia?u, poniewa? naprawd? warto!
 

Infelicity

Why bother...
Joined
Dec 30, 2011
Messages
1,091
Reaction score
59
Odp: Konkurs literacki Tibia.net.pl!

Haha, myslalem ze 1000 slow, mam juz 400 pare xD
 

Nosfera

Advanced User
Joined
Jul 4, 2012
Messages
291
Reaction score
14
Odp: Konkurs literacki Tibia.net.pl!

W nieca?e 2 dni uda?o mi si? sko?czy? d?ugi tekst w kt?rym wyst?puj? 600 wyraz?w, oraz 4700 znak?w.
Skoro minimalna ilo?? znak?w wynosi 1 000. Nie widz? wi?kszego powodu, aby nadawanie prac by?o mo?liwe do 14stego lutego.
Je?li kto? bierze konkurs na powa?nie, spokojnie napisz? nawet 1 000 wyraz?w w jeden dzie?.
Moj? propozycj? jest to, aby czas nadawanych prac skr?ci? do np 9 lutego.
 

Infelicity

Why bother...
Joined
Dec 30, 2011
Messages
1,091
Reaction score
59
Odp: Konkurs literacki Tibia.net.pl!

@Nosfera

Zgadzam si? w 100%
Powinno by? szybciej rozstrzygni?te
 

Forseti

Senior User
Joined
Dec 23, 2011
Messages
954
Reaction score
82
Odp: Konkurs literacki Tibia.net.pl!

My?la?em nad tym i my?l?, ?e zmieni? to do 10 lutego, poniewa? rzeczywi?cie wystarczy si???, pomy?le? nad tekstem i pisa?.. a to jest z 2-3 godzinki roboty je?eli tekst ma by? na poziomie b. dobrym.
Tak, wi?c termin zmieniony na 10 luty!
 
Joined
Jan 2, 2013
Messages
45
Reaction score
3
Odp: Konkurs literacki Tibia.net.pl!

Je?eli komu? zale?y , to napisze to szybko i b?dzie to tekst bardzo dobry. Mo?e kto? wykorzysta w?asn? tw?rczo?? nie tylko w celu wygrania , b?d? ch?ci zwyci?stwa w tym konkursie. Jak dla mnie termin zmieniony na 10 lutego do dobre rozwi?zanie. Mo?ecie te? edytowa? ten 1-szy post ?eby kto? si? nie pomyli? ,nie przegl?daj?c tych komentarzy :)
 

Zawsze Blazen

Advanced User
Joined
Jan 27, 2013
Messages
181
Reaction score
11
Odp: Konkurs literacki Tibia.net.pl!

Na pewno co? napisz?, pomys? od razu mi si? podoba?, tylko tak jak m?wi?em w innym temacie, oby by?a dobra weryfikacja - PROFESJONALNA
 

Nosfera

Advanced User
Joined
Jul 4, 2012
Messages
291
Reaction score
14
Odp: Konkurs literacki Tibia.net.pl!

Mam jeszcze jedno pytanie. Prace b?d? anonimowe tak ? Je?li kto? ma jakie? znajomo?ci jego prace mog? by? naci?gni?te...
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Konkurs literacki Tibia.net.pl!

Mam jeszcze jedno pytanie. Prace b?d? anonimowe tak ? Je?li kto? ma jakie? znajomo?ci jego prace mog? by? naci?gni?te...

Prace nie sa anonimowe...
Jesli by byly to i tak nie zmienia nic. Skoro ktos ma te znajomosci, to moze tym znajomosciom powiedziec, ktora jest jego praca.
 
Status
Not open for further replies.
Top