What's new

Książki, dyskusja ogólna.

krysia26

New User
Joined
Oct 23, 2014
Messages
0
Reaction score
0
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

ostatnio przeczytalem biografie Igora Sypniewskiego, niezla ksiazka...
 

Fijklat

New User
Joined
Nov 6, 2014
Messages
0
Reaction score
0
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Ja polec? trylogi? "Millenium" Stiega Larssona. ?wietnie si? czyta i ca?kowicie poch?ania. S? filmy na podstawie tych ksi??ek i o dziwo bardzo wiernie odwzorowane nawet. Podpowiem, ?e najpierw lepiej przeczyta? ksi??ki.
 

Kazia

REDRUM
Joined
May 15, 2009
Messages
490
Reaction score
281
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

kurwa, gdziez ja bym przypuszczala, ze dziennik moze byc ciekawy, dobry warsztatowo i z przejebanym humorem? - Gombrowicz, polecam
 

Rodney85

New User
Joined
Nov 26, 2014
Messages
0
Reaction score
0
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Witam, ostatnio przeczyta?em ksi??k? Bukowskiego - "?ma Barowa" - polecam :)
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Moze ktos polecic jakas ksiazke/prace/ artykuly na temat czytania ksiazek? Kto czyta, jak, gdzie, kiedy, ile, dlaczego? Najlepiej zeby bylo zwiazane glownie z tematem ksiazek fantasy, ale inne tez przyjme ;)
 

Fardos

Senior User
Joined
Mar 21, 2009
Messages
868
Reaction score
34
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Moze ktos polecic jakas ksiazke/prace/ artykuly na temat czytania ksiazek? Kto czyta, jak, gdzie, kiedy, ile, dlaczego? Najlepiej zeby bylo zwiazane glownie z tematem ksiazek fantasy, ale inne tez przyjme ;)

Catch It panie kolego:



A sam od siebie polecam gildie mag?w canavana : P
 

Kazia

REDRUM
Joined
May 15, 2009
Messages
490
Reaction score
281
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Nie wiem, czy pisalam o calej Hannibalowej trylogii, jesli tak to sie powtorze. Czytalam ponownie i... r?ka, noga, mozg na scianie. Swoja droga film rownie fenomenalny
 

Kazia

REDRUM
Joined
May 15, 2009
Messages
490
Reaction score
281
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Z racji tego, ze polykam ksiazki jak swieze buleczki, pojawia sie ode mnie kolejna propozycja na cos ambitniejszego od lektury do poduszki: zaginiona dziewczyna. Swietna pod wzgl?dem konstrukcji psychologicznej. Polecam ka?demu, kto lubi g??boko wchodzi? w psychike bohater?w.

Film tez ca?kiem, ca?kiem.
 

Daniecki20

New User
Joined
Dec 29, 2014
Messages
0
Reaction score
0
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Tak?e polecam ksi??k? "Zaginiona Dziewczyna", jednak nie uwa?am, ?eby by?a to ambitna pozycja. Od siebie polec? powie?? "Biesy" Fiodora Dostojewskiego. Pozdrawiam :)



__________________________
 

Kazia

REDRUM
Joined
May 15, 2009
Messages
490
Reaction score
281
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

kwestia gustu; dostojewski to calkiem inny rodzaj literatury i doznan czytelniczych, ja tutaj mowie o ksiazkach na ogol pojmowanych jako lekkie i przyjemne, nadajacych sie do poduszki, bo nie wymagaja jakiegokolwiek skupienia i refleksji
 

Kazia

REDRUM
Joined
May 15, 2009
Messages
490
Reaction score
281
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Piaskun - szybka, latwa i przyjemna
 

Kazia

REDRUM
Joined
May 15, 2009
Messages
490
Reaction score
281
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

kod da vinci calkiem w porzadku, nie nudzi i czyta sie dosyc szybko. Mnie umilila czas dojazdow na uczelnie
 

Marichkaa21

New User
Joined
Jan 16, 2015
Messages
0
Reaction score
0
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Ostatnio przeczyta?am ksi??k? "Myszy i Ludzie" i mog? j? z czystym sumieniem poleci?
 

Laki

정신없이 수다
Joined
Oct 28, 2011
Messages
470
Reaction score
71
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

kod da vinci calkiem w porzadku, nie nudzi i czyta sie dosyc szybko. Mnie umilila czas dojazdow na uczelnie

w sumie te? polecam, ale do?ywotnio Anio?y i Demony > Kod Leonarda da Vinci

no i przem?czy?em ostatnio Klub Prezydent?w Nancy Gibbs i Micheala Duffy'ego, ale mocno ?rednia. aktualnie bior? si? za Pour Your Heart Into It: How Starbucks Built a Company One Cup at a Time, jak przeczytam to napisz?.
 

Kazia

REDRUM
Joined
May 15, 2009
Messages
490
Reaction score
281
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Nie dotarlam jeszcze do aniolow i demonow. Dlugo zmagalam sie z tym, czy w ogole chwytac za browna - balam sie, ze bedzie przereklamowany. W sumie moge polecic 'wspolny pokoj' i 'nienasyconych'
 

Ulfur

Senior User
Joined
Aug 20, 2010
Messages
782
Reaction score
106
Age
30
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Polecam "Brave New World" Aldousa Huxleya. Niesamowita ksi??ka anty-utopijna.

*Ciekawostka: autor pisa? ksi??ki pod wp?ywem ?rodk?w psychoaktywnych (jak np. meskalina). Podczas ?mierci poprosi? swoj? ?on?, aby wstrzykn??a mu domi??niowo dwie dawki LSD po 100 mikrogram?w ka?da.
 
  • Like
Reactions: Raa

Kazia

REDRUM
Joined
May 15, 2009
Messages
490
Reaction score
281
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

w sumie ostatnio lapalam za fantasy i moge polecic droge krolow, opasle tomiszcze, ale jedno z lepszych w swoim gatunku
 

Kazia

REDRUM
Joined
May 15, 2009
Messages
490
Reaction score
281
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Kurwa, tyle razy probowalam sie przekonac do tych ksiazek i nigdy nie dalam rady przeczytac nawet polowy. Po prostu nie widze zadnego fenomenu w tym.
 
Last edited:

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Ksi??ki, dyskusja og?lna.

Kurwa, tyle razy probowalam sie przekonac do tych ksiazek i nigdy nie dalam rady przeczytac nawet polowy. Po prostu nienwidze zadnego fenomenu w tym.

Mam tak samo o_O
 
Top