What's new

Kt?r? kart? graficzn? wybra??

xNordik

Advanced User
Joined
Dec 28, 2010
Messages
338
Reaction score
33
Age
24
Cze??, napisz? kr?tko i zwi??le:

- G-Force GTX 550Ti - 1GB
- G-Force GTX 520 - 2GB
 

Wildhells

Senior User
Joined
Feb 4, 2012
Messages
2,346
Reaction score
119
Odp: Kt?r? kart? graficzn? wybra??

W takim razie ja te? kr?tko i zwi??le.

G-Force GTX 550 - 1GB polecam sam posiadam.
 

Van der Bany

Forum friend
Joined
Dec 20, 2008
Messages
526
Reaction score
106
Age
29
Odp: Kt?r? kart? graficzn? wybra??

W takim razie ja te? kr?tko i zwi??le.

G-Force GTX 550 - 1GB polecam sam posiadam.


"o sprz?cie wiem g?wno ale napisz? bo sam mam tak? wi?c musi by? dobra"


Zale?y w jakie s? r??nice cenowe i zapotrzebowania, obecnie odpalenie niekt?rych gier w maksymalnych detalach w du?ej rozdzielczo?ci wymaga ju? praktycznie kart spi?tych w sli, je?eli chcesz odpala? takie tytu?y zdecydowanie 2gb pami?ci i GTX520. Je?eli nie masz takich potrzeb to GTX 550, gdzie potem mo?esz dokupi? drugiego i spi?? je w SLI.

Pozdro,
Drako.
 

xNordik

Advanced User
Joined
Dec 28, 2010
Messages
338
Reaction score
33
Age
24
Odp: Kt?r? kart? graficzn? wybra??

Obecnie mam mo?liwo?? kupowania w sklepie dla firm wi?c mam tanio i a? tak na cen? nie zwracam uwagi -

GTX 520 - 2GB za 165z?
GTX 550 - 1GB za 220z?
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Kt?r? kart? graficzn? wybra??

"o sprz?cie wiem g?wno ale napisz? bo sam mam tak? wi?c musi by? dobra"


Zale?y w jakie s? r??nice cenowe i zapotrzebowania, obecnie odpalenie niekt?rych gier w maksymalnych detalach w du?ej rozdzielczo?ci wymaga ju? praktycznie kart spi?tych w sli, je?eli chcesz odpala? takie tytu?y zdecydowanie 2gb pami?ci i GTX520. Je?eli nie masz takich potrzeb to GTX 550, gdzie potem mo?esz dokupi? drugiego i spi?? je w SLI.

Pozdro,
Drako.

Ty patrzysz tylko na rozmiar pamieci czy mi sie wydaje?
Wiesz, ze 512 moze byc lepsza nawet od 2gb? To wszystko jest uzaleznione od taktowania i wielu innych rzeczy...
Btw. GTX 520? Nie czasem GT?
Chcesz miec pewnie jak najlepsza, nawet jesli nie na teraz to na przyszlosc, wiec nie bedziemy tu rozmyslac czy brac tansza bo lepszej nie potrzebujesz...
Generalnie to Radeon HD 6770 w cenie podobnej do GTX 550 sie oplaca bardziej, bo jest po prostu lepsza.
Lub jesli byl bys sklonny do kupienia uzywki to mogl bys szukac GTX 460 lub Radeon HD 6850. Mysle, ze w podobnej cenie da sie znalezc tez.
Ale, jak chcesz szybko bez dluzszego przebierania w ofertach po prostu cos brac i wystarcza ci srednie detale, albo dobre detale ze srednim fpsem przy nowych grach(nie wszystkich) to 550 jest spoko.

@edit
A no skoro taka cena...
Generalnie z tych 2 bym bral 550. Jest dobra jak pisalem do srednich albo nawet lepszych w niektorych grach ustawien grafiki. Na 520 bedzie podobnie a jest drozsza. A pewnie srednie ustawienia ci wystarcza...
 
Last edited:

Van der Bany

Forum friend
Joined
Dec 20, 2008
Messages
526
Reaction score
106
Age
29
Odp: Kt?r? kart? graficzn? wybra??

Ty patrzysz tylko na rozmiar pamieci czy mi sie wydaje?
Wiesz, ze 512 moze byc lepsza nawet od 2gb? To wszystko jest uzaleznione od taktowania i wielu innych rzeczy...
Btw. GTX 520? Nie czasem GT?
Chcesz miec pewnie jak najlepsza, nawet jesli nie na teraz to na przyszlosc, wiec nie bedziemy tu rozmyslac czy brac tansza bo lepszej nie potrzebujesz...
Generalnie to Radeon HD 6770 w cenie podobnej do GTX 550 sie oplaca bardziej, bo jest po prostu lepsza.
Lub jesli byl bys sklonny do kupienia uzywki to mogl bys szukac GTX 460 lub Radeon HD 6850. Mysle, ze w podobnej cenie da sie znalezc tez.
Ale, jak chcesz szybko bez dluzszego przebierania w ofertach po prostu cos brac i wystarcza ci srednie detale, albo dobre detale ze srednim fpsem przy nowych grach(nie wszystkich) to 550 jest spoko.

@edit
A no skoro taka cena...
Generalnie z tych 2 bym bral 550. Jest dobra jak pisalem do srednich albo nawet lepszych w niektorych grach ustawien grafiki. Na 520 bedzie podobnie a jest drozsza. A pewnie srednie ustawienia ci wystarcza...
Here, have this rock mister obvious, sprawd? co z obydwu kart da si? wycisn??.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Kt?r? kart? graficzn? wybra??

Here, have this rock mister obvious, sprawd? co z obydwu kart da si? wycisn??.

Powiedz jaki ma zasilacz i jakie bedzie miec chlodzenie :< A moze w ogole nie bedzie podkrecac?
 

Van der Bany

Forum friend
Joined
Dec 20, 2008
Messages
526
Reaction score
106
Age
29
Odp: Kt?r? kart? graficzn? wybra??

Powiedz jaki ma zasilacz i jakie bedzie miec chlodzenie :< A moze w ogole nie bedzie podkrecac?

Zak?adaj?c ?e chce kupi? tak? kart? graficzn? mo?na ?mia?o za?o?y? ?e posiada konfiguracj? kt?ra pozwala mu na wsadzenie czego? takiego do komputera. Ch?odzenie? GTXy po wymianie pasty termoprzewodz?cej utrzymuj? temperatury w granicach normy, wi?c nie widz? problemu.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Kt?r? kart? graficzn? wybra??

Zak?adaj?c ?e chce kupi? tak? kart? graficzn? mo?na ?mia?o za?o?y? ?e posiada konfiguracj? kt?ra pozwala mu na wsadzenie czego? takiego do komputera. Ch?odzenie? GTXy po wymianie pasty termoprzewodz?cej utrzymuj? temperatury w granicach normy, wi?c nie widz? problemu.

Skoro pyta na forum o to co kupowac to moze nawet nie wiedziec jaki ma zasilacz...
Ile razy juz na roznych forach widzialem sytuacje podobne...
Koles znalazl w necie karte ktora ktos tam polecal. Kupil a potem zaklada temat, ze mu sie komp nie wlacza, albo ze sie wylacza... Co z tego wychodzi? Ze ma za slaby zasilacz a kupil karte...
Zreszta to i tak bez znaczenia jaka karte sie kupi... Nie bedzie to raczej odczuwalne, szczegolnie przy podobienstwie. Bo 3 fps to mala roznica. Skoro i tak kupuje karte sredniej jakosci to moze ja porownywac ze slabymi albo z dobrymi, a nie z innymi srednimi...
Dlatego albo kupi slabsza, co jest glupota, albo kupi ktorakolwiek z tych i bedzie to samo, albo kupi lepsza 8x drozej... Wiec w takim wypadku bym bral tansza...
 

xNordik

Advanced User
Joined
Dec 28, 2010
Messages
338
Reaction score
33
Age
24
Odp: Kt?r? kart? graficzn? wybra??

Wol? wybra? GTX 550, bo tak czy siak ten komputer b?dzie do wyrzucenia po 3-4 latach.. A tak to pogram sobie po tych 3 latkach przynajmniej na minimalnych. Wi?c kupuj?:

- Karta Graficzna: GTX 550Ti
- Procesor: Intel Core i5 2500k
- Zasilacz: 450 ATX Coolermaster GX
- P?yta G??wna: PG ASROCK P67 Pro3 socket 1155
- Pami?? RAM: 4x DDR3-4096 MB / 1600 MHz Kingston CL9 HX

w Cenie 1227,27 z?, op?aca si??

Powiedzcie czy taki komputer pasuje do Battlefielda 3 i mo?e by posz?y [przynajmniej na minimalnych] gry takie kt?re wyjd? w 2013, 2014 : )
 
Last edited:

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Kt?r? kart? graficzn? wybra??

Wol? wybra? GTX 550, bo tak czy siak ten komputer b?dzie do wyrzucenia po 3-4 latach.. A tak to pogram sobie po tych 3 latkach przynajmniej na minimalnych. Wi?c kupuj?:

- Karta Graficzna: GTX 550Ti
- Procesor: Intel Core i5 2500k
- Zasilacz: 450 ATX Coolermaster GX
- P?yta G??wna: PG ASROCK P67 Pro3 socket 1155
- Pami?? RAM: 4x DDR3-4096 MB / 1600 MHz Kingston CL9 HX

w Cenie 1227,27 z?, op?aca si??

Powiedzcie czy taki komputer pasuje do Battlefielda 3 i mo?e by posz?y [przynajmniej na minimalnych] gry takie kt?re wyjd? w 2013, 2014 : )

Ja bym nie dal wiecej niz 50pln za taki, wiec sie nie oplaca xD
A tak serio to sie oplaca... Bo przeciez to tanio. A bf pojdzie spokojnie. Co do nowszych gier to sie nie ma co wypowiadac bo kto wie czy nie zrobia za pol roku jakiejs rewolucji i nie wprowadza matrixa...
 
Top