What's new

Lagi Tibia

Status
Not open for further replies.

Reacon

Active User
Joined
Aug 10, 2009
Messages
60
Reaction score
3
Witam.
Ot?? mam lagi w Tibi. Nie wiem jak to si? mo?e dzia? skoro mam internet 10mb/s netia oraz dosy? mocny komputer (4GB DDR2, Core Quad Q9550, GTX 275). Mam windowsa 7 x64. Prosze o pomoc. Lagi te nie s? jakie? wielkie. S? to raczej takie ?cinki przy zmianie kierunku chodzenia oraz chodzeniu. Je?li by?o przepraszam, ale nie mog?em znale??. Z g?ry dzi?ki.
 

Fireflies

Advanced User
Joined
May 27, 2010
Messages
200
Reaction score
13
Odp: Lagi Tibia

Po 1. powiedz nam czy u?ywasz klienta flash czy zwyk?ego. Je?eli jednego z tych to wypr?buj na drugim. Sam r?wnie? mam mocneego kompa i niestety lagi s?, ale raczej nie win? neta, a sprz?tu co jest do?? dziwne. Spr?buj mo?e zmieni? w ustawieniach z directx na openGL.
 

Reacon

Active User
Joined
Aug 10, 2009
Messages
60
Reaction score
3
Odp: Lagi Tibia

zwyk?ego klienta. Zaraz zobacze ten openGL. Dziwne, ?e "taka" gra i wina lezy od strony sprz?tu Oo
 

skinnyChiken420

Advanced User
Joined
Jan 23, 2012
Messages
170
Reaction score
5
Odp: Lagi Tibia

Tez mialem lagi. Zrobilem wiec tak, odloczylem kompa od Wi-Fi i podlaczylem przez normalny kabel. Pomoglo. Oraz tez zalezy od twojego kompa jaki anty-wirus itp. Im lepszy anty-wirus tym wolniej chodzi ci tibia. Sprobuj to :p

P.S - Wiem ze to co teraz powiem ci na 99 % nie pomoze ale gdy pale ziolko i gram w Tibie, wogule nie odczuwam lagow! :p
 

Reacon

Active User
Joined
Aug 10, 2009
Messages
60
Reaction score
3
Hahahaha, mi akurat szybciej lvl leci ;D Antywirka mam NOD 32.

Nie. Z 15% - 25%.
 
Last edited by a moderator:

paciomen

Active User
Joined
Feb 2, 2012
Messages
86
Reaction score
1
Odp: Lagi Tibia

wina zuzycia procesora czasami jest :) przynajmniej ja mam tylko lagi jak glosniej komp chodzi :p
 

Strazaczuu

Active User
Joined
May 4, 2010
Messages
61
Reaction score
2
Odp: Lagi Tibia

Mam taki sam problem (posiadam komputer z baardzo podobnymi parametrami), moi koledzy r?wnie?, a mianowicie "lagi", kt?re nia s? lagami, a zacinaniem si? podczas chodzenia. Na map-clicku posta? ?miga jak szalona, gorzej jest przy chodzeniu strza?kami. Nie jest to wina internetu, sprz?tu r?wnie? nie. Ca?a wina le?y po stronie Cip-Softu... Zrobili?my ma?y "eksperyment", a mianowicie przetestowali?my chodzenie strza?kami, loguj?c si? na charze kolegi (140ek). Jednak ta posta? jest na ?wiecie ma?o "obci??onym" - chodzi mi o ilo?? graczy on-line. ?miga si? niemal jak na map-clicku! Serwery, na kt?rych gra du?a ilo?? graczy, s? obci??ane przez co nie mo?emy normalnie chodzi?.
Rozwi?zanie - zr?b posta? na serwerze z mniejsz? ilo?ci? graczy, lub je?eli masz wysoki poziom, to world-trade.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Lagi Tibia

Mam taki sam problem (posiadam komputer z baardzo podobnymi parametrami), moi koledzy r?wnie?, a mianowicie "lagi", kt?re nia s? lagami, a zacinaniem si? podczas chodzenia. Na map-clicku posta? ?miga jak szalona, gorzej jest przy chodzeniu strza?kami. Nie jest to wina internetu, sprz?tu r?wnie? nie. Ca?a wina le?y po stronie Cip-Softu... Zrobili?my ma?y "eksperyment", a mianowicie przetestowali?my chodzenie strza?kami, loguj?c si? na charze kolegi (140ek). Jednak ta posta? jest na ?wiecie ma?o "obci??onym" - chodzi mi o ilo?? graczy on-line. ?miga si? niemal jak na map-clicku! Serwery, na kt?rych gra du?a ilo?? graczy, s? obci??ane przez co nie mo?emy normalnie chodzi?.
Rozwi?zanie - zr?b posta? na serwerze z mniejsz? ilo?ci? graczy, lub je?eli masz wysoki poziom, to world-trade.

Moga byc tez inne powody.
Stary sterownik graficzny. Trzeba zakualizowac.
Ustawienie szybkosci powtarzalnosci przyciskow klawiatury moze lagowac. Chociaz zadko to rozwiazuje problem.
Przeciazenie/przegranie komputera tez jest powodem czegos takiego.
I czwarta rzecz o ktorej wspomniales. Lagi serwerow cip... a z tym sie nie da raczej nic zrobic poza zmiana serwera albo czekaniem na poprawe.
 

Reacon

Active User
Joined
Aug 10, 2009
Messages
60
Reaction score
3
Odp: Lagi Tibia

Dzi?ki za pomoc!:) A wi?c mam 72 palka, dla mnie wysoki lvl (pierwsza taka posta? :p). Zrobi?em to z map clickiem i lata jak szalony. Przegrzanie nie wchodzi w gr?, komp dobrze ch?odzony. Stery wczoraj aktualizowa?em. Gra?em wczoraj 1-2 w nocy i ku mojemu zdziwieniu zero lag?w, w ko?cu gra na poziomie. Niestety chyba to wina cipsoftu. Ps. Gram na Beryli.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top