What's new

Laptop dla gracza

Bogacki

User
Joined
Oct 2, 2016
Messages
18
Reaction score
0
Witam.
Z racji tego, ?e planuje zakupi? nowy laptop tylko tym razem taki bardziej pod gry (najlepiej jaki? z MSI).
Jakie? propozycje jaki dok?adnie model? Kto? co? podpowie?
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Laptop dla gracza

Przede wszystkim...
Bud?et?
Bez tego si? nie da ruszy?.
Chcesz oferty za 4 tys? A mo?e za 12?

Tak na wst?pie dodam od siebie, ?e sam mam asusa za nieco ponad czw?rk? i si? sprawdza ca?kiem nie?le. Nie grywam co prawda w AAA z tego roku - chocia? cz??? na ?rednio-wysokich by posz?a. Ale mocy ma wystarczaj?co ?eby sobie ogra? wi?kszo?? tytu??w.
 

Bogacki

User
Joined
Oct 2, 2016
Messages
18
Reaction score
0
Odp: Laptop dla gracza

Tak za 4 tysie mo?e troszk? wi?cej, je?li jest jaki? model kt?rego warto kupi?.
To ?mia?o mo?esz teraz podpowiedzie?
 

DJ Mrozu

Senior User
Joined
May 19, 2009
Messages
1,003
Reaction score
19
Odp: Laptop dla gracza

Tak zapytam z ciekawo?ci, je?dzisz gdzie? cz?sto czy co?? Z jakiego powodu laptop a nie komputer stacjonarny?
 

kubq

Senior User
Joined
Dec 12, 2008
Messages
1,164
Reaction score
40
Odp: Laptop dla gracza

Ostatnio HP wypuscili ich wlasna marke komputerow gamingowych : Omen. Ponoc sa naprawde swietne. Troche zaluje ze sie pospieszylem z zakupem Lenovo y50-70 (straszny jest naprawde*) bo z przymenoscia byl kupil omena.



* Lenovo sam w sobie jest fajny, wazy 1.5 kg, jest cienki i dobrze dziala, jedna, mysle ze najwazniejsza z funkcji laptopow jest po prostu zle zaprojektowana : chlodzenie. Gdy gralem w GTA V na najwyzszych ustawieniach graficznych gra chodzila swietnie bez scinek, lecz laptop sie zamienial w piec. Dochodzil az do 115 stopni. Po 2 tygodniach uzywania spalil mi sie pas graficzny. Poszedl na reklamacje, od tamtej pory nie gram w GTA ... To samo jest z kazda inna gra ktora ma dosc dopracowana grafike.
 

Bogacki

User
Joined
Oct 2, 2016
Messages
18
Reaction score
0
Odp: Laptop dla gracza

Te? tak mi si? wydaj? w?a?nie.
Dzi?ki za pomoc
Pozdrawiam!
 

Alternator

New User
Joined
Oct 3, 2016
Messages
6
Reaction score
0
Odp: Laptop dla gracza

Witam wszystkich, zosta?em zaproszony tutaj z mojej grupy na FB ;)

- wolny slot na dodatkow? ko?? RAM 1x8GB i mo?na j? wsadzi? bez utraty gwarancji.
Por?wnywa?e? ju? z Dellem? 2x pojemniejsza bateria, 2x 4GB GDDR5 zamiast 2GB, znacznie mocniejsze no i Dell ma matryce IPS ?redniej klasy ale IPS ale to mo?ecie doczyta? w testach ( )

Lub kupi? z lepszym dyskiem dyskiem SSD - sklepy montuj? za darmo to tylko 2 ?rubki do odkr?cenia i przykr?cenia ;)


- TLC 3D
lub
- MLC
 

Bogacki

User
Joined
Oct 2, 2016
Messages
18
Reaction score
0
Odp: Laptop dla gracza

No to teraz mam dylemat na co si? zdecydowa? :D
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Laptop dla gracza

Tak na prawde to przede wszystkim nie zastanawiaj si?za d?ugo na co si?zdecydowa?, bo szkoda czasu na my?lenie. Co we?miesz to b?dziesz prawdopodobnie zadowolony, a r??nice s? tak na prawd? minimalne, je?li bierzesz tak podobne modele.
Ale poleca? bym bra? z SSD, bo niezale?nie od tego jaki masz sprz?t, sam ssd potrafi da? sporego boosta. Jak potrzebujesz miejsca na wi?cej danych ni? taki 240/500 SSD to te? nie problem dorzuci? jaki? hdd, albo nawet wzi?? przeno?ny dysk (ja tak zrobi?em, 750G po usb 3.0, a w lapku tylko ssd 240G).
960m si? sprawdza fajnie, o czym ju? wspomina?em.
A z takimi i7 te? nie b?dziesz mia? nigdzie problemu.
Tak?e w zasadzie dopasuj sobie tylko to jakie dyski potrzebujesz. I mo?esz bra? tak na prawd? cokolwiek - dell, msi, asus, lenovo (chocia? przy tym ostatnim poczytaj o konkretnych modelach, bo niekt?re s? trefne - temperatury skacz?, throtling, tego typu rzeczy). Dlaczego cokolwiek? Bo to jest praktycznie ten sam sprz?t i tak xD B?dziesz siedzia? i tydzie? my?la? co bra?. A Nawet jak ju? co? wymy?lisz, to b?dziesz mia? z tego zysk maksymalnie kilku %. A r?wnie dobrze mo?esz wybra? od razu i trafi? w te kilka % lepszy sprz?t. Albo gorszy. I tak nie zauwa?ysz r??nicy.
Btw. Mo?esz te? zwr?ci? uwag? na serwis producenta, bo we?miesz z?? mark? i jak co? si? zjebie to czekasz miesi?c a? wy?l? na drugi koniec europy i ode?l? z powrotem. A jak b?d? mieli opcje naprawy w pl to nie stracisz tyle czasu.
 

Bogacki

User
Joined
Oct 2, 2016
Messages
18
Reaction score
0
Odp: Laptop dla gracza

Tak na prawde to przede wszystkim nie zastanawiaj si?za d?ugo na co si?zdecydowa?, bo szkoda czasu na my?lenie. Co we?miesz to b?dziesz prawdopodobnie zadowolony, a r??nice s? tak na prawd? minimalne, je?li bierzesz tak podobne modele.
Ale poleca? bym bra? z SSD, bo niezale?nie od tego jaki masz sprz?t, sam ssd potrafi da? sporego boosta. Jak potrzebujesz miejsca na wi?cej danych ni? taki 240/500 SSD to te? nie problem dorzuci? jaki? hdd, albo nawet wzi?? przeno?ny dysk (ja tak zrobi?em, 750G po usb 3.0, a w lapku tylko ssd 240G).
960m si? sprawdza fajnie, o czym ju? wspomina?em.
A z takimi i7 te? nie b?dziesz mia? nigdzie problemu.
Tak?e w zasadzie dopasuj sobie tylko to jakie dyski potrzebujesz. I mo?esz bra? tak na prawd? cokolwiek - dell, msi, asus, lenovo (chocia? przy tym ostatnim poczytaj o konkretnych modelach, bo niekt?re s? trefne - temperatury skacz?, throtling, tego typu rzeczy). Dlaczego cokolwiek? Bo to jest praktycznie ten sam sprz?t i tak xD B?dziesz siedzia? i tydzie? my?la? co bra?. A Nawet jak ju? co? wymy?lisz, to b?dziesz mia? z tego zysk maksymalnie kilku %. A r?wnie dobrze mo?esz wybra? od razu i trafi? w te kilka % lepszy sprz?t. Albo gorszy. I tak nie zauwa?ysz r??nicy.
Btw. Mo?esz te? zwr?ci? uwag? na serwis producenta, bo we?miesz z?? mark? i jak co? si? zjebie to czekasz miesi?c a? wy?l? na drugi koniec europy i ode?l? z powrotem. A jak b?d? mieli opcje naprawy w pl to nie stracisz tyle czasu.

Dok?adnie masz racje, szkoda czasu na my?lenie, bo i tak ju? od tygodnia siedz? i tylko rozmy?lam na co si? w ko?cu zdecydowa? :)
 

Alternator

New User
Joined
Oct 3, 2016
Messages
6
Reaction score
0
Odp: Laptop dla gracza

Placek jaki masz laptop bo nie poda?e? modelu.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Laptop dla gracza

[MENTION=439865]Alternator[/MENTION]
ASUS N551JW i5-4200H/8GB/240SSD/GTX960 + 750GB HDD Shiru USB 3.0
Kupowany blisko 2 lata temu.
Ale w sumie jakie to ma w?a?ciwie znaczenie w tym temacie? :p
 
Last edited:

Alternator

New User
Joined
Oct 3, 2016
Messages
6
Reaction score
0
Odp: Laptop dla gracza

W powiniene? wtedy zainwestowa? ;)
 
Last edited:

Nieruchomy Poruszyciel

Advanced User
Joined
Mar 4, 2013
Messages
250
Reaction score
14
Odp: Laptop dla gracza

Od niespe?na 2 tygodni jestem posiadaczem tego lapka:



I powiem szczerze, ?e jestem zadowolony, co prawda p?ki co przeszed?em tylko Wie?ka 3 na wysokich (wi?c brak por?wnania do GTA V czy innych wymagaj?cych tytu??w) ale mog? powiedzie?, ?e ?adnego grzania si?, ?adnych freez?w tylko po kilku godzinach ci?g?ej gry laptop zaczyna? pracowa? g?o?niej.
 

Alternator

New User
Joined
Oct 3, 2016
Messages
6
Reaction score
0
Odp: Laptop dla gracza

Od niespe?na 2 tygodni jestem posiadaczem tego lapka:

Zejd? z wami kupi?e? laptopa z dyskiem SSD na z??czy SATA 2,5" mimo ?e laptop ma M.2 z obs?ug? dysk?w NVMe PCIE >2000MB/s :D Nie do?? ?e przep?aci?e? to teraz mozesz obudowa? tylko o kolejny dysk SSD.

Powiedz mi prosz? ?e nie zamontowali ci tylko dysku na ko?ciach TLC jakiego? z najta?szych :D ???
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Laptop dla gracza

W powiniene? wtedy zainwestowa? ;)

W jakim celu? :D
?eby w?o?y? drugiego SSDka?
?eby w?o?y? HDDka i wyci?ga? go za ka?dym razem jak chc? komu? podrzuci? co? gdzie? i bior? tylko dysk?
Czy tak po prostu, bo mog?em? :p
 

Nieruchomy Poruszyciel

Advanced User
Joined
Mar 4, 2013
Messages
250
Reaction score
14
Odp: Laptop dla gracza

Zejd? z wami kupi?e? laptopa z dyskiem SSD na z??czy SATA 2,5" mimo ?e laptop ma M.2 z obs?ug? dysk?w NVMe PCIE >2000MB/s :D Nie do?? ?e przep?aci?e? to teraz mozesz obudowa? tylko o kolejny dysk SSD.

Powiedz mi prosz? ?e nie zamontowali ci tylko dysku na ko?ciach TLC jakiego? z najta?szych :D ???

Akurat ja poprosi?em o opcje 1 tb hdd
 
Joined
Jun 9, 2013
Messages
23
Reaction score
1
Odp: Laptop dla gracza

Oj, na tej planecie uwa?am ?e jeste? w stanie dobra? laptop jaki tylko chcesz, jest ich tyle, ?e ka?dy wyb?r b?dzie z?y, bo wszystkie s? konkurencyjne.

Tak czy siak pod gry polecam dobrego procka koniecznie i7 4c/8t min. 3,0ghz+ i ramu tak z 32GB powinno stykn??, oraz jak?? wyjeban? w kosmos kart?, najlepiej NVIDII pod procesor intela. Nie zadowolisz si? wybieraj?c jeden model, zawsze b?dzie konkurencyjny produkt, kt?ry nie b?dzie dawa? ci spa?, i b?dziesz m?wi?: "Dlaczego ja nie wzi??em tego obok."
 
Top