What's new

Linux - Co o nim s?dzicie?

Status
Not open for further replies.

GaDuu

Advanced User
Joined
May 9, 2009
Messages
354
Reaction score
64
Ostatnio jestem bardzo znudzony windowsem i zastanawia?em si? nad nowym systemem operacyjnym. Pad?o na linuxa Ubuntu. Po godzinie zabawy z nim musz? stwierdzi? i? system jest bardzo sprawny nie wiesza si?, sieci wifi widzi dok?adniej ni? windows xp czy vista. Teraz pytanie. Co s?dzicie o ubuntu, co z programami (czy ?atwo je znale??) oraz czy w og?le op?aca si? go zainstalowa? (testowa?em go na p?ycie).

PS: Ka?de posty typu Linux to syf b?de raportowa? jako ma?owarto?ciowy post (prosz? o uzasadnienie!).
 

Xayan

Senior User
Joined
Jul 4, 2009
Messages
2,608
Reaction score
390
Age
28
Odp: Linux - Co o nim s?dzicie?

Ubuntu mo?esz sobie nawet zainstalowa? jak program, na tej samej partycji co Windows - programem Wubi. Wtedy mo?esz go w dowolnej chwili odinstalowa? z poziomu Windowsa, je?li np. si? zepsuje (czyt. je?li ty zepsujesz ^^).

Co do program?w: wiadomo, Windowsowych nie odpalisz (tylko niekt?re), a ich odpowiednik?w jest sporo. Oczywi?cie, w jakie? super gry tak?e nie pograsz.
 

M@rtin

#mistrz
Joined
Jun 30, 2008
Messages
500
Reaction score
115
Odp: Linux - Co o nim s?dzicie?

U?ywam od ponad 2 lat. Nie narzekam. Programy windowsowe dzia?aj?. Niekt?re, bo niekt?re ale to zawsze co?. Mi samemu uda?o si? uruchomi? The sims 3. Do?? dobrze dzia?a te? photoshop cs4.
 

Kamcio003

Senior User
Joined
Oct 11, 2009
Messages
700
Reaction score
85
Age
27
Odp: Linux - Co o nim s?dzicie?

Nie przypad? mi do gustu ten system ,w mojej szkole jest on w szkolnych komputerach. Dla mnie ten system jest typowo do pracy w biurach itp. jest tak?e bardzo bezpieczny ,nie przepuszcza prawie w og?le wirus?w.
 

Grzechu

Senior User
Joined
Nov 29, 2008
Messages
1,263
Reaction score
93
Odp: Linux - Co o nim s?dzicie?

Uwa?am, ?e Linux nie jest z?ym systemem, trzeba go po prostu zrozumie? jego dzia?anie. Na pewno jest gorszy dla os?b starszych, kt?rzy wcze?niej nie mieli styczno?ci z komputerem. Ale denerwuje mnie jak kto? m?wi, ?e windows jest to syf itp.(tak twierdzi m?j kolega). Po?owa ludzi twierdzi, ?e linux jest stabilniejszy. Ot?? musz? te? zaprzeczy? temu, gdy? najwi?ksza gie?da jest postawiona na systemie windows i nie maj? problemu z systemem. Tak?e wszystko zale?y od konfiguracji naszego sprz?tu.
 

M@rtin

#mistrz
Joined
Jun 30, 2008
Messages
500
Reaction score
115
Odp: Linux - Co o nim s?dzicie?

Nie przypad? mi do gustu ten system ,w mojej szkole jest on w szkolnych komputerach. Dla mnie ten system jest typowo do pracy w biurach itp. jest tak?e bardzo bezpieczny ,nie przepuszcza prawie w og?le wirus?w.

Jak si? nie znasz to si? nie wypowiadaj. Mo?esz rozwin?? swoj? my?l, ?e on nie przepuszcza wirus?w? To nie jest antywirus, ?e puszcza albo nie.

W linuksie ?eby wirus Ci zadzia?a?, musia?by? go sam pobra?, nada? mu prawo do wykonywania i odpali?. Czyli, wirusa trzeba by?o by trzeba odpali? w pe?ni ?wiadomie, kiedy w windowsie wystarczy wyj?? na zainfekowan? stron? internetow?.
 
Status
Not open for further replies.
Top