What's new

Lustro !?

Status
Not open for further replies.

Sidron

Advanced User
Joined
Jul 20, 2008
Messages
283
Reaction score
12
A wi?c macie jakie? pomys?y na zrobienie lustra ?
Podobno to bardzo ci??ka robota ... i raczej si? nie uda a mo?e jednak ^^
A je?li ju? nie to mo?e podpowiedzcie mi z k?d wytrzasn?? tak z 3 lustra gdzie? na 1,80 m wysoko?ci i gdzie? z 80 cm szeroko?ci ? Chocia? mniejsze lub wi?ksze tez si? zdadz? i z nich tez da co? si? wykombinowa?.
Bo miejsca w piwnicy mam sporo i czy?ciutko pod?oga jest spoko tyle ?e luster niemam a breka trudno ?wiczy? bez luster .
Do tej pory z qmplami sale wynajmowali?my i chodzili?my czasami na darmowe treningi kt?re nie d?ugo si? sko?cz?.
A wi?c podsuwajcie mi podpowiedzi o ile macie jakie? pomys?y kt?re da si? zrealizowa?.
Dzi?kuje za uwag? :D
 

Hullon

Active User
Joined
Feb 6, 2009
Messages
74
Reaction score
3
Odp: Lustro !?

Gosciu jakie ty masz pomysly... chyba nikomu nie bedzie sie chcialo zrobic lustra....
 

Beoska

Przeorysza Zakonu Noob?w
Joined
Nov 12, 2008
Messages
912
Reaction score
229
Age
33
Odp: Lustro !?

Ale w sumie to o co chodzi? O zrobienie lustra, czy o chodzenie na treningi? o_O
Nie rozumiem przes?ania tej idei. Mo?esz to jako? rozszerzy??

@edit
Pff. Teraz si? zorientowa?am - archeo.
 
Last edited:

Aen

Przewodnicz?cy
Joined
Apr 2, 2008
Messages
215
Reaction score
28
Odp: Lustro !?

Wzi?? ??t ieden cyny, ??t jeden o?owiu, wismontu (bizmutu?) ??t?w dwa, w?o?ywszy to w ?elazn? ?y?k? razem rozpu?ci? i ztopi?, we? tyle drugie ?ywego srebra (rt?ci), to iest: o?m ??t?w wley go w przestudzony pomieniony stopiony metal, umieszay wesp?? na mass? potym szk?o dobrze wytrze? suchym popio?em kt?re aby nie by?o wilgotne i t?uste; przy ogniu zwolna i ostro?nie ogrza?, dopiero t? mass? szk?o obrane na zwierciad?o obla? albo potrze? cienko i w cieple prze kilka godzin wysuszy? ?eby si? zesta?o.


Ta?cz bez lustra lub je po prostu kup




Musisz mie? du?? piwnic?, mo?e to jaka? w?zkownia pr?dzej? ;]
 

BialyTrufl

User
Joined
Oct 18, 2008
Messages
33
Reaction score
2
Odp: Lustro !?

Chcesz zrobi? lustro?
Najwi?ksza huta srebra (30% ?wiatowego wydobycia) na ?wiecie znajduje sie nieopodal miasta Meksyk.
Tak do zrobienia lustra potrzene jest srebro :D
Specjalnie wypolerowane srebro,(o ile dobrze pami?tam) s?u?y?o ju? XVI-XVII wieku do przegl?dania si?. Niestety koszty produkcji by?y tak drogie, ?e nie wielu by?o na sta? (tylko kr?lowie etc.).
No jak masz du?o kasy to mo?esz zainwestowa? w srebro i wypolerowa? ;)
No chyba ?e szukasz rozwi?za? jak zrobi? lustro typu soczewka...napisz a co? sie wymy?li.
 

Sidron

Advanced User
Joined
Jul 20, 2008
Messages
283
Reaction score
12
Odp: Lustro !?

Chodzi mi o zwk?e lustro wysokie na conajmniej 1.80 cm
Chce zrobi? sobie ma?? salke w piwnicy do ta?czenia breka.
 

Mathiass

User
Joined
Mar 13, 2009
Messages
10
Reaction score
0
Odp: Lustro !?

Poszukaj na allegro mo?e co? znajdziesz bo nie wiem czy gdzie? indziej tak du?e lustro dostaniesz chyba ?e zrobi?by? to z kilku mniejszych. A je?li chcesz to zrobi? samemu to ?ycz? powodzenia . Xd
 
Status
Not open for further replies.
Top