What's new

Mapka od zera

Status
Not open for further replies.

Bogdaniec

User
Joined
Jun 26, 2012
Messages
28
Reaction score
2
Witam moi mili :) Od ostatniego czasu po d?ugiej przerwie, bardzo d?ugiej. Postanowi?em wr?ci? do tibii :) Do gry tak?e ale nie tak jak do ch?ci stworzenia otsa. Posiadam silnik TFS na Sql. I kawa?ek mapki kt?ry zaraz wam przedstawie. Ot?? mam te? problem z drzwiami, gdy wstawiam normalne drzwi to nie mog? ich otworzy?.. Pisze "it's locked" wiecie o cho chodzi ?
I czy jest sens kontynuowania pracy :) Prosz? pisa? ka?de zdanie o tym :) Pozdrawiam
Miasto
5ysp5t.jpg

Jak wida? na 2 zdj?ciu u?y?em innego bordera do trawy jest masakra poniewa? musz? u?ywa? RAW palette :)
2lcwvp3.jpg

qofxgm.jpg

jsg28h.jpg

Zmieni?em ca?kiem kszta?t mapki i jest ?adniejszy : wed?ug mnie :) Ale poziom z-7 trzeba troch? wypie?ci? :) Z czasem :p

Siedzia?em kiedy? w rme ca?e lata. Mia?em w?asn? mapk? kt?ra wa?y?? ponad 35mb by?em zmuszony przerwa? dzia?anie poniewa? spali? mi si? dysk twardy by?em tak zawiedziony ze zrobi?em sobie przerwe. Ale dzia?amy dalej
Prosz? o powa?n? opini? i krytyk? :) Lepiej dla mnie bo si? czego? od was naucze :) Pozdrawiam
 

fridai

Forum friend
Joined
May 13, 2010
Messages
178
Reaction score
9
Odp: Mapka od zera

Wstaw zdj?cia jeszcze raz bo nic na nich nie wida?.. s? po prostu za ma?e, a co do drzwi to zale?y jakich u?y?e?, je?li u?y?e? tych z dopiskiem "(locked)" to one si? nigdy nie otworz?, sprawd? to jeszcze raz, tu masz zaznaczone, jak to wygl?da:
86697863120417759159.png
.
Mimo ma?ych zdj?? mog? co najwy?ej wypowiedzie? si? o kszta?cie projektu, kt?ry jest ca?kiem interesuj?cy i mam nadziej? nie wyjdzie nudny :p

A i co do spalonego dysku, te? bym tak straci? bo ju? raz mi dysk si? spali?, ale moja w?asna mapa jest dla mnie takim skarbem, ?e co 2 dzie? robi? zapis na oddzielnym no?niku, dzi?ki czemu zachowa?em map? :D Pomy?l o tym :)
 
Last edited:

Awesome Asimov

Forum friend
Joined
Nov 29, 2012
Messages
1,865
Reaction score
108
Age
30
Odp: Mapka od zera

Twoje zdj?cia s? tak ma?e ?e g?wno na nich wida?, ale po tym co zobaczy?em to Tw?j prefiks jest ?mieszny. Mo?esz zmieni? na amatora i postaraj si? doda? zdj?cia w wi?kszej rozdzielczo?ci.
 

fridai

Forum friend
Joined
May 13, 2010
Messages
178
Reaction score
9
Odp: Mapka od zera

Kszta?t masz fajny ale sugerowa?bym przemy?le? ten border trawy na ska?ach jeszcze raz :p
 

Bogdaniec

User
Joined
Jun 26, 2012
Messages
28
Reaction score
2
Odp: Mapka od zera

Refresh.. Amator, znam prace amatorskie i by?em amatorem ale nie robi? kwadrat?w wi?c mog? si? nazwa? zaawansowanym mapperem. Tworzy?em w?asne NPC i Monsterki a to ju? nie jest amatorka. Kwestia przypomnienia i mo?na powr?ci? do tego :) Jedyne co mi zosta?o z poprzednich map to zdj?cia. Mog? je pokaza? gdy? s? zapisane na Imageshack :)
Jak zadzia?a z tymi drzwiami z Raw-Palette to bedzie dobrze :) Automatic jednak zawodzi. Dam zna? jak przetestuje narazie nie mam czasu odpalac silnika :D

Spokojnie to wszystki b?dzie aktualizowane na bierz?co. Od 2 dni zacz??em si? w to bawi? po pi?cioletniej przerwie :p
 
Last edited:

#Adaś

Senior User
Joined
Jan 22, 2011
Messages
780
Reaction score
23
Odp: Mapka od zera

Wylacz autoborder, robisz kwadraty, co maja NPC(skrypt) czy monster do umiejetnosci w mapach? Amator, nic nie zrobisz [MENTION=415596]Tomekchleje[/MENTION] zmien to, bo te mapy nie zasluguja na miano Srednio-zaawansowane.
 

Bogdaniec

User
Joined
Jun 26, 2012
Messages
28
Reaction score
2
Odp: Mapka od zera

[MENTION=325140]adasiik[/MENTION]
Nic nie maj? skrypty do mapki :) Ale nikt mi nie zabroni? powiedzie? co jeszcze umiem:d Dzi?ki za zmian? na Amator :p
[MENTION=262172]frida22[/MENTION]
Niestety w RAW nie ma drzwi z dopiskiem "(Closed)" "(Open)" b?de musia? si? pobawi? w Action.xml
Ale to z czasem :)
 

Drego

Advanced User
Joined
Aug 17, 2009
Messages
237
Reaction score
17
Age
30
Odp: Mapka od zera

[MENTION=325140]adasiik[/MENTION]
Nic nie maj? skrypty do mapki :) Ale nikt mi nie zabroni? powiedzie? co jeszcze umiem:d Dzi?ki za zmian? na Amator :p
[MENTION=262172]frida22[/MENTION]
Niestety w RAW nie ma drzwi z dopiskiem "(Closed)" "(Open)" b?de musia? si? pobawi? w Action.xml
Ale to z czasem :)

nawet jak nie masz napisane to ID oldchoolowych sprite si? nie zmieniaj? wi?c ''j'' na klawiaturze i wpisujesz has?o DOOR i jeb
r1O1hRT.png

Pewnie u?ywasz RME 2.0/1 ze starym .otbm i .xml wi?c to jest problem tego ?e masz niedok?adnie opisane sprite
Polecam u?ycie jest bardziej optymalny, posiada aktualne OTBM + cut ficzery typu Live Mapping, opcja odpalenia ''prawie'' ka?dego klienta Tibi dodanego do client.xml no i chyba to wszystko :) + nie jest wspierany z win XP.

CO DO MAPY TO DODAJ JEJ TROCH? ROZMACHU BO WSZYSTKO ZMIE?CI?E? W TYCH 15x15 SQM -.- strasznie ciasno, nikt nie lubi jak go s?siad podgl?da :p
 

Bogdaniec

User
Joined
Jun 26, 2012
Messages
28
Reaction score
2
Odp: Mapka od zera

[MENTION=160658]Drego[/MENTION]
U?ywam Rme 2.2
1i0g35.jpg

A co do tych drzwi to w tej wersji jest tylko taka mo?liwo??, przelecia?em ca?e nie ma takiej opcji.
keahqo.jpg


Pobieram ju? z linka :D I nie dzia?a .. Potrzebuje jakiego? pliku ;( MSVCR120.dll
nie dzia?a tak?e po przekopiowaniu plik?w do starego rme
 
Last edited:

Drego

Advanced User
Joined
Aug 17, 2009
Messages
237
Reaction score
17
Age
30
Odp: Mapka od zera


masz linka tam masz g??wny temat + wszystkie potrzebne pliki mo?esz te? przerzuci? daty otbm i xml do swojego RME tz podmieni? je w %appdata% a jak nie to przewa?nie u?ywaj 2 drzwi z J kt?re maj? napisane closed bo jak zd??y?e? zauwa?y? s? 2 rodzaje tych samych drzwi :)
 
Last edited:

Astareth

Active User
Joined
Oct 17, 2015
Messages
113
Reaction score
6
Odp: Mapka od zera

Border trawiasty kt?rego u?ywasz nigdy nie pasowa? do ska? :[
Og?lnie mappuj i skilluj dalej,powodzonka:)

Polecam pobra? sobi? jak?? date/mape i odpali? sobi? Twoj? mapke i dobrze zrobione dwie i patrze? jak i co jest zbudowane i g??wkowa? samemu oczywi?cie :p
Przynajmniej ja tak si? uczy?em.
 

Bogdaniec

User
Joined
Jun 26, 2012
Messages
28
Reaction score
2
Odp: Mapka od zera

[MENTION=310417]Shirako[/MENTION]
Dzi?ki ju? dzia?a :D Pobra?em innego rme bo ten z linka powy?ej nie mia? paru plik?w :)
[MENTION=433303]Astareth[/MENTION]
Pos?ucham twoich rad :D
 

Cosades

Active User
Joined
Dec 31, 2011
Messages
80
Reaction score
15
Odp: Mapka od zera

twoje mapy to nie jedyne zera w tym temacie
 

R A H

Senior User
Joined
May 24, 2014
Messages
1,342
Reaction score
47
Odp: Mapka od zera

Zerem jeste? ty.
Amator to amator. Kolega uczy si? mappowa? za jaki? czas b?dzie w tym dobry. Ka?dy od czego? zaczyna.
Moje pierwsze prace te? nie by?y dobre. Kiedy? mi si? one podoba?y teraz ju? nie. J*ba? hejter?
 

Mix Dem

Advanced User
Joined
Nov 23, 2010
Messages
487
Reaction score
33
Odp: Mapka od zera

Nie jest ?le, ?wicz dalej, pracuj a do czego? w ko?cu dojdziesz. Nie s?uchaj tych hejterskich leszczy z forum. To dosy? typowe zachowanie cebulak?w. Z czasem to wszystko zacznie nabiera? barw, ale do tego potrzeba czasu i ch?ci.

Pozdr?wka i powodzenia!
 

#Adaś

Senior User
Joined
Jan 22, 2011
Messages
780
Reaction score
23
Odp: Mapka od zera

Ja np. Mowie mu co robi zle, chyba tego oczekiwal nie? Co moze mam mu napisac ze sa piekne itp? Czytaj poradniki, lookaj na innych bedzie git :)
 

Bogdaniec

User
Joined
Jun 26, 2012
Messages
28
Reaction score
2
Odp: Mapka od zera

[MENTION=95066]Rah[/MENTION].
Dzi?kuje za s?owa otuchy i zgadzam si? z tob? :D J.. Hejter?w
Co? z poprawkami. Og?lnie to d?ugo to trwa, no ale powoli idzie w prz?d. gdybym odzyska? star? mapk? to bym j? kontynuowa? ;/

Troszeczk? si? pobawi?em z-7 :D
1sfak8.jpg


Prawie ?e
2ldkjds.jpg
[/IMG]

Woda
sfb311.jpg


34pnc51.jpg
[/IMG]
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top