What's new

Mapy kt?re mam od lat

Status
Not open for further replies.

Kordiens

User
Joined
Mar 2, 2012
Messages
17
Reaction score
0
Witam, swoj? przygod? z RME zacz??em ju? chyba 4 lata temu, tworzy?em sam bez niczyjej pomocy, nie czyta?em ?adnych poradnik?w na temat robienia map, co z reszt? zobaczycie. Jednak z czasem moje prace stawa?y si? coraz lepsze (tak mi si? wydaje) jednak nigdy nie potrafi?em dokona? czego? perfekcyjnego, czego? z czego bym by? zadowolony w 100%, dlatego te? ka?d? zacz?t? prac? porzuca?em niemal?e pod koniec, mimo to zachowa?em je, i mimo ?e s? niedoko?czone nie b?d? ju? ich robi?, dlatego wrzucam tutaj dla waszej oceny.

Moje pierwsze miasto jakie zrobi?em w ?yciu, ehh jak to dawno by?o :D



Oczywi?cie kwadraty, i ca?kowita amatorszczyzna, wiem to, nie wypominajcie :)



Drugie miasto ju? mo?e troszk? lepsze, jednak dalej wielkie NIC

Mia?o wygl?dem nawi?zywa? do Thais, oczywi?cie to tylko same domy + 5 sklep?w :)

Nast?pna mapa mia?a by? ?redniowiecznym miastem, c??.. jednak to by?o moje pierwsze wi?ksze miasto


Teraz czas na stolice, czyli najwi?ksze miasto kt?re mia?o mie? podstaw? pod fabu?? nad kt?r? my?la?em du?o czasu, tak w skr?cie: Ludzie z Tibii odnale?li drog? przez wymiar do nowego ?wiata, w kt?rym nie istnia?a jeszcze magia, przybycie pierwszych Tibijczyk?w mia?o zako?czy? pok?j na ziemiach i blabla bla kto chce to czyta? :D
W ka?dym razie w og?le nie skupia?em si? od tego czasu na magicznych urozmaiceniach, stara?em si? stworzy? w stylu europejskich miast, z zachowaniem tibijskiej tradycji jak np. depo

Brama g??wna (wszystkich og??em jest 6)


Depot, nic specjalnego


Uniwersytet


Temple


Ca?e miasto od g?ry:


Miasto nawet nie ma nazwy..
300 dom?w z 2 ???kami
150 dom?w z 1 ???kiem
Do tego multum sklep?w, obiekt?w urz?dowych i ?wi?ty?
Nie stara?em si? zbytnio o detale, nie wesz?o mi to w krew, mo?e jakbym wrzuca? swoje prace wcze?niej to po solidnej dawce hejtu mo?e bym co? lepszego robi? :D

No i ostatnie "naj?wie?sze" prace sprzed 4 miesi?cy



Po tych latach mam sw?j wyrobiony styl robienia map, nie mam zdolno?ci do robienia natury, skupiam si? na miastach, gdy? natura mnie nudzi. Czekam na minusy i plusy. Pozdrawiam :)
 

RPK1906

Active User
Joined
Jan 19, 2013
Messages
146
Reaction score
1
Odp: Mapy kt?re mam od lat

Witaj, moim zdaniem za bardzo kwadratowe :/ praktycznie nie ma detali wog?le.
 

Tomekchleje

Advanced User
Joined
Jan 4, 2014
Messages
489
Reaction score
65
Odp: Mapy kt?re mam od lat

Witaj mapy s? bardzo kwadratowe i na jednej p?aszczy?nie. Postaraj si? zmapowa? co? ma?ego.
Domki nie musza by? takie du?e.

Zadanie dla ciebie :wink: zr?b 2 domki na skalach.
musza by? 3 pi?trowe ka?de pi?tro od 20 do 25 sqm, mo?e by? mniej,
do tego dorzu? detale na skalach na ?cianach,
staraj si? zachowa? oryginalny kszta?t budynku,
dodaj jakie? ciekawe "bordery" obok, + troch? natury,
obczajaj inne itemy w "others" aby ulepszy? swoja mape.

Popracuj nad tym minimum 1h a zobaczysz efekt :wink:

Nadaj mapie fajny klimat a na pewno b?dzie si? podoba? :wink:.
 
Status
Not open for further replies.
Top