What's new

-Łatwy Masz 13 lat i chcesz mie? swoje w?asne konto? mBank najlepszym rozwi?zaniem!

Status
Not open for further replies.

seneri

Advanced User
Joined
Mar 28, 2009
Messages
350
Reaction score
53
Age
28
Zawsze chcia?e? mie? swoje konto, robi? przelewy, kupowa? CC na Allegro, postacie BEZ WYCHODZENIA Z DOMU!? Rodzice nie pozwalali ci korzysta? z ich konta? Teraz mo?esz za?o?y? swoje w?asne!

MUSIMY poinformowa? rodzic?w/prawnych opiekun?w, ?e zak?adamy konto oraz prosi? o u?yczenie danych osobowych jednego z nich, poniewa? jest to niezb?dne do rejestracji.

Rejestracja:

Dlaczego mBank?

- Darmowe przelewy
- Darmowe operowanie kontem przez Internet
- Bo to fajny bank :p
- Przelewy dochodz? bardzo szybko (cc kupione na Allegro mia?em w 5 mnut)
- Prosta rejestracja, aktywacja oraz obs?uga konta
- Nawet je?li mamy keyloggera, to hacker NIC NIE ZROBI - musia?by mie? nasz telefon kom?rkowy, poniewa? nawet do zmiany has?a jest on potrzebny :p

To jest darmowe! Czyli o tym, co rodzic?w najbardziej martwi.

No w?a?nie. Sam mia?em problem z rodzicami. Moja mama m?wi?a, ?e jak p??niej b?d? chcieli za co? kas? to si? zesram :confused:

Jednak?e, mam to konto ju? grubo PONAD rok i jeszcze nic z mojego konta nie uby?o. Wr?cz przeciwnie - przyby?o! Ta z?ot?wka na miesi?c to te? co? :p
Oprocentowanie na ko?cu posta :)

Wype?niamy formularz

My?l?, i? wszystkie pola s? na tyle zrozumia?e, ?e ka?dy zrobi to z palcem w nosie. :) Je?li nie znany np. peselu, to pytamy si? rodzic?w.
1. KONIECZNIE PODAJEMY PRAWDZIWY ADRES ZAMIESZKANIA!
2. Proponuj? poda? sw?j numer telefonu.
3. Og?lnie wprowadzamy wszystkie prawdziwe dane.


Co dalej?

Na nasz adres zamieszkania zostanie wys?any list z kodem aktywacyjnym. W tym kroku tak?e jest wszystko obja?nione - mo?emy dokona? aktywacji przez telefon lub Internet. NIE KOMBINUJEMY - nie chcemy, ?eby nam zablokowano konto, prawda? :)

Przelewy - co i jak?

Po zalogowaniu si? na stronie (login oraz has?o otrzymujemy podczas ca?ego procesu aktywacji) ukazuje nam si? menu. No, przynajmniej co? na wz?r menu.

ss1g.png


Na ?rodku tkwi numer naszego konta bankowego. W obecnym momencie jego warto?? wynosi 0,00z?. Musimy i?? na poczt? wys?a? na konto wszystkie nasze oszcz?dno?ci, lub poprosi? rodzic?w, by oni wys?ali ze swojego konta, a my im oddamy.

Aby wykona? przelew, w menu po lewej klikamy w numer naszego konta, nast?pnie po lewej "PRZELEWY", po czym otwiera nam si? okienko, w kt?rym definiujemy przelew - numer konta, odbiorca, jego adres, a tak?e tytu? przelewu. Ponadto mamy mo?liwo?? wyboru, kiedy przelew ma zosta? wys?any.

ss2ucr.png


NIE JEST WA?NE, CZY DOBRZE WPISZEMY ADRES ORAZ IMI? I NAZWISKO ODBIORCY - NAJWA?NIEJSZY JEST NUMER KONTA. MUSI BY? ON WPISANY BEZB??DNIE.

Gdy klikniemy "Dalej >>", strona poprosi nas o wpisanie kodu SMS, jaki przyszed? na telefon o numerze, jaki podali?my przy rejestracji. Gdy go przepiszemy, przelew zostanie wys?any (je?li odbiorca ma r?wnie? konto w mBanku, jest to kwestia paru sekund).

Ostatnie operacje

Aby zobaczy?, co si? ostatnio dzia?o z twoim kontem (nie ka?dy ma super pami?? xD), wchodzimy w menu naszego konta kolejno w: "RACHUNKI", "HISTORIA" i wybieramy spos?b wy?wietlania danych.

ss3g.png


ZAKO?CZENIE

Tak, to ju? koniec. Mamy swoje konto oraz znamy podstawowe operacje. Czego chcie? wi?cej? Mo?e tylko konta na Allegro :p

Od razu m?wi?, ?e oprocentowanie wynosi 0,7% - to w ko?cu konto dla dzieci :)

Rejestracja:

@Down:
Wcale nie iPhone, LG KC910, kt?rego obecnie mam lepszy... :p
 

Slythia

Blondynka
Joined
Oct 15, 2008
Messages
626
Reaction score
107
Odp: Masz 13 lat i chcesz mie? swoje w?asne konto? mBank najlepszym rozwi?zaniem!

Je?li ju? piszesz jak za?o?y? konto to poka? tak?e oferty innych bank?w. Mbank nie jest jedyny na naszym rynku. Nie musisz ich opisywa? - wystarczy wspomnie? i por?wna?.
Poza tym, jego sporym minusem jest brak oddzia??w, kt?re jednak czasami si? przydaj?.

Poza tym - ten poradnik ?mierdzi mi konkursem opisanym chocia?by na konkurencyjnej stronie. iPhone kusi, prawda? I ten pi?kny link referencyjny ukryty pod tnij...

Od razu m?wi?, ?e oprocentowanie wynosi 0,7% - to w ko?cu konto dla dzieci
To? nawet inflacja jest wy?sza :x.
 

Ales kla

Active User
Joined
May 7, 2008
Messages
105
Reaction score
6
Odp: Masz 13 lat i chcesz mie? swoje w?asne konto? mBank najlepszym rozwi?zaniem!

Zaraz, zaraz.. aktywacja jest mo?liwa tylko poczt?? Rozumiem. Przydatna rzecz :D. Thx.
 
Last edited:

seneri

Advanced User
Joined
Mar 28, 2009
Messages
350
Reaction score
53
Age
28
Odp: Masz 13 lat i chcesz mie? swoje w?asne konto? mBank najlepszym rozwi?zaniem!

Zaraz, zaraz.. aktywacja jest mo?liwa tylko poczt??

Listownie przychodzi kod aktywacyjny, wi?c tak.
Ten kod mo?na poda? "telefonuj?c" na mLini?, lub wpisa? na stronie www.mbank.pl.

Tak wi?c poprawnie wpisane miejsce zamieszkania jest niezb?dne.
 

Geass

Active User
Joined
Mar 29, 2009
Messages
69
Reaction score
9
Odp: Masz 13 lat i chcesz mie? swoje w?asne konto? mBank najlepszym rozwi?zaniem!

Poza tym - ten poradnik ?mierdzi mi konkursem opisanym chocia?by na konkurencyjnej stronie. iPhone kusi, prawda? I ten pi?kny link referencyjny ukryty pod tnij...
Co to za problem, ?e ch?opak chce wygra? w konkursie? Wa?ne, ?e napisa? dobry poradnik. Ja sam od d?u?szego czasu zbieram si? do za?o?enia konta w?a?nie w MBanku, ale jako? nie mog? si? ostatecznie zdecydowa? ; ) Mo?e z tym poradnikiem p?jdzie szybciej ^^

S? screen'y ?adnie podane informacje, podoba mi si? :)

pozdrawiam, Geass

@Down:
Tyle ?e ja nie potrzebuj? wyj?tkowego banku :) MBank mi 100% odpowiada i to nie przez poradnik, bo zamierza?em za?o?y? w nim konto ju? dawno temu, a teraz tylko od?wie?y?em sobie pami?? :)
 
Last edited:

Slythia

Blondynka
Joined
Oct 15, 2008
Messages
626
Reaction score
107
Odp: Masz 13 lat i chcesz mie? swoje w?asne konto? mBank najlepszym rozwi?zaniem!

Co to za problem, ?e ch?opak chce wygra? w konkursie? Wa?ne, ?e napisa? dobry poradnik. Ja sam od d?u?szego czasu zbieram si? do za?o?enia konta w?a?nie w MBanku, ale jako? nie mog? si? ostatecznie zdecydowa? ; ) Mo?e z tym poradnikiem p?jdzie szybciej ^^
S? screen'y ?adnie podane informacje, podoba mi si? :)
pozdrawiam, Geass
To mo?e zamiast wybiera? na podstawie poradnika z forum por?wnaj oferty wszystkich bank?w, porozmawiaj z rodzicami... Albo - wybierz taki bank, jaki maj? rodzice. Wygodniej. MBank jaki? wyj?tkowy nie jest... teraz prawie ka?dym kontem mo?na za darmo zarz?dza? przez internet.
 

seifer

New User
Joined
Jul 15, 2008
Messages
4
Reaction score
1
Odp: Masz 13 lat i chcesz mie? swoje w?asne konto? mBank najlepszym rozwi?zaniem!

@Slythia

teraz prawie ka?dym kontem mo?na za darmo zarz?dza? przez internet.
prawie...

Mia?em konto w nie jednym banku i bardzo sobie chwal? mBank w przeciwie?stwie do innych bank?w, a dos?ownie si? ?mieje z ludzi kt?rzy maj? konta w PKO.

Poza tym - ten poradnik ?mierdzi mi konkursem opisanym chocia?by na konkurencyjnej stronie. iPhone kusi, prawda? I ten pi?kny link referencyjny ukryty pod tnij...

Co to za r??nica czy to link referencyjny czy nie? Po to powsta?y takie linki, aby instytucje tj. mBank wiedzia?y kto poleca ich dzia?alno??. Dodatkowo osoba, kt?ra chce przej?? na stron? mBanku to trafi na ni? klikaj?c w ten link. Czepi? si? mo?na tylko tego, ?e link jest skryty na tnij. bo nie mo?na sprawdzi? gdzie on prowadzi - ja automatycznie nie wchodz? w takie linki bo ju? nie raz trafi?em na co? czego w ?yciu na oczy nie chcia?bym zobaczy? i po prostu jestem uczulony na skracacze URL.
je?li ju? piszesz jak za?o?y? konto to poka? tak?e oferty innych bank?w. Mbank nie jest jedyny na naszym rynku. Nie musisz ich opisywa? - wystarczy wspomnie? i por?wna?.
No tak, tylko po co? W tej chwili nie wiem czy jest jaki? konkurencyjny bank dla os?b niepe?noletnich...

Poza tym, jego sporym minusem jest brak oddzia??w, kt?re jednak czasami si? przydaj?.
mBank ma swoje oddzia?y we wi?kszych miastach, ale szczerze m?wi?c to nie wiem po choler? bo wszystko co w innych bankach za?atwia si? stoj?c po kilka godzin w kolejkach w mBanku mo?na za?atwi? telefonicznie - i to nie tak jak z TP.SA, ?e przez 3h s?yszysz tylko.. 'prosz? czeka?'
 

Slythia

Blondynka
Joined
Oct 15, 2008
Messages
626
Reaction score
107
Odp: Masz 13 lat i chcesz mie? swoje w?asne konto? mBank najlepszym rozwi?zaniem!

prawie...
W WBK, Millennium mo?na. Ca?kowicie za darmo.

No tak, tylko po co? W tej chwili nie wiem czy jest jaki? konkurencyjny bank dla os?b niepe?noletnich...

S?dz?, ?e ka?dy bank. Chocia?by WBK <30.

mBank ma swoje oddzia?y we wi?kszych miastach, ale szczerze m?wi?c to nie wiem po choler? bo wszystko co w innych bankach za?atwia si? stoj?c po kilka godzin w kolejkach w mBanku mo?na za?atwi? telefonicznie - i to nie tak jak z TP.SA, ?e przez 3h s?yszysz tylko.. 'prosz? czeka?'
Nie ka?dy lubi rozmawia? przez telefon. Poza tym, oddzia? przydaje si? w przypadku wi?kszych wyp?at, kt?rych nie mo?na dokona? z bankomatu (dzienny limit, cz?sto niski na kontach dla niepe?noletnich). Dobra infolinia nie jest niczym szczeg?lnym, istnieje nie tylko w mBanku.
 
Last edited:

Demonik15

Advanced User
Joined
Nov 14, 2008
Messages
322
Reaction score
16
Odp: Masz 13 lat i chcesz mie? swoje w?asne konto? mBank najlepszym rozwi?zaniem!

Ja wam powiem tak: Aktualnie posiadam konto w M Bank (izzzykonto).Bank posiada plusy i minusy, najwi?kszym minusem banku s? kurierzy kt?rzy przyje?d?aj? podpisywa? do klient?w umowy. Na kuriera czeka?em 1 miesi?c od przekazania mu paczki poprzez M bank. Przyjecha?, podpisa?em z rodzicem i pojecha?. Po paru dniach okaza?o si? ?e co? kurier namota? i trzeba now? umow? a ?e nie mia? czasu nast?pnym razem zawita? po 2 miesi?cach ale ju? potem by?o wszystko ok. Konto mam ju? 2 lata i na samo konto nie ma co narzeka?.

Pozdrawiam.
 

seneri

Advanced User
Joined
Mar 28, 2009
Messages
350
Reaction score
53
Age
28
Odp: Masz 13 lat i chcesz mie? swoje w?asne konto? mBank najlepszym rozwi?zaniem!

Od?wie?am! W celu uzyskania jakichkolwiek informacji - mo?ecie zostawi? mi notk?, wys?a? prywatn? wiadomo??, czy te? napisa? na gg 442125.
 

Arturek94

User
Joined
Nov 11, 2008
Messages
11
Reaction score
1
Odp: Masz 13 lat i chcesz mie? swoje w?asne konto? mBank najlepszym rozwi?zaniem!

Czy wiecie w jakim banku moge kase przesy?ac sms ??bo chce zrobic sms shop na tibi i potrzebuje czegos takiego xd albo ze ktos wlaca kase na jakies konto a potem ja moge cos za to kupic na alegro albo przes?ac na sw?j telefon ???
 

Slythia

Blondynka
Joined
Oct 15, 2008
Messages
626
Reaction score
107
Odp: Masz 13 lat i chcesz mie? swoje w?asne konto? mBank najlepszym rozwi?zaniem!

Czy wiecie w jakim banku moge kase przesy?ac sms ??bo chce zrobic sms shop na tibi i potrzebuje czegos takiego xd albo ze ktos wlaca kase na jakies konto a potem ja moge cos za to kupic na alegro albo przes?ac na sw?j telefon ???
Przelewy (allegro) masz wsz?dzie.

Do?adowanie kom?rki zapewne tak?e. Najcz??ciej mo?na to zrobi? albo przez bankowe konto internetowe, albo bankomat. Poza tym, zawsze pieni?dze mo?esz wyp?aci? i normalnie telefon do?adowa?.
 

Demonik15

Advanced User
Joined
Nov 14, 2008
Messages
322
Reaction score
16
Odp: Masz 13 lat i chcesz mie? swoje w?asne konto? mBank najlepszym rozwi?zaniem!

@
Jemu nie chodzi o takie co?.

@tOPIC

Tak jest co? takiego. Musisz mie? konto w dotpay.pl i tam podajesz numer konta. (mo?esz mie? w Mbanku) generujesz tre?? smsa, kto? ci wysy?a a ty dostajesz pieni?dze na konto w M banku. Potem mo?esz wybiera? przelewa? itp.

Pozdrawiam.
 

Misieqp

Advanced User
Joined
Apr 28, 2009
Messages
269
Reaction score
17
Odp: Masz 13 lat i chcesz mie? swoje w?asne konto? mBank najlepszym rozwi?zaniem!

Slyszalem o tym jakies 2 lata temu?? Mialem wtedy zaledwie 14 lat, i sie balem w takie rzeczy bawic. Szukalem tego wiekami, nie znalazlem! Teraz jako 16latek, moge bez zadnych problemow w to zainwestowac :)
@ Jest opcja, aby rodzice, o ty nie wiedzieli?? Zabili by mnie jakbym robil jakies przekazy, mam zbierac na auto :x
 
Status
Not open for further replies.
Top