What's new

Mikronacje

Status
Not open for further replies.

Fragles

JOKER
Joined
Apr 4, 2008
Messages
305
Reaction score
66
Age
34
Gra polityczna
MIKRO
NACJE
Polityczna gra​
Patrz?c wstecz, biegn?c wprz?d.
Rok szkolny nabra? swojego tempa, a my przygnieceni nawa?em spraw wa?nych, cho? zwyk?ych nie zawsze mamy czas, by unie?? g?ow? i popatrze? na wszystko z innej - dalszej - perspektywy. S? jednak miejsca w sieci, kt?re nas nie ograniczaj? tak bardzo jak szara rzeczywisto?? i perspektywa ?ycia na wyje?dzie, tudzie? obczy?nie. :)
Dla ludzi bardziej zainteresowanych polityk? i systemem jej dzia?ania dobr? odskoczni? s? mikronacje. S? to tzw. V- Pa?stwa czyli inaczej internetowe pa?stwa posiadaj?ce w?asne prawo, polityk? (zagraniczn?), rz?d, sklepy, kluby sportowe itd. Serdecznie zach?cam co ambitniejszych do sprawdzenia si? w roli polityka, ministra, wojskowego, ambasadora. Oczywi?cie to nie wszystko co oferuj? nam V-Pa?stwa.
Z do?wiadczenia mog? Wam powiedzie?, ?e czas sp?dzony na tworzeniu mikronacji nie jest czasem straconym. Mo?na nauczy? si? wielu umiej?tno?ci, kt?re przydadz? si? w ?yciu, bo g??wnie mamy styczno?? z lud?mi wy?ej wykszta?conymi (nie jest to regu??, co wida? najdobitniej na moim przyk?adzie xD), do?wiadczonymi i obeznanymi w r??nych profesjach. Kiedy? gdy jeszcze si? w to bawi?em zna?em wielu ciekawych ludzi reprezentuj?cych bardzo wysoki poziom, posiadaj?cych w RLu w?asne firmy, filie, maj?cych rodzin? itd. Z tymi lud?mi mo?na dos?ownie porozmawia? o wszystkim, bo zazwyczaj byli otwarci i je?eli znale?li chwilk? czasu, a Ty potrafi?e? dobrze zagada? to wsp??praca by?a gwarantowana. A bez wsp??pracy i dobrej komunikacji nie wybijesz si? na szczyty hierarchii V-pa?stwa. =]
Co wi?cej - s?dz?, ?e ka?demu moderatorowi przyda?aby si? taka lekcja "e-?ycia". To uczy podej?cia do ludzi i savoir - vivre, a widz?, ?e niekt?rzy maj? z tym problem.
Kilka V - Pa?stw:
- Jedna z najstarszych mikronacji
- Najwi?ksza mikronacja - Tu kiedy? si? bawi?em
- Kiedy? du?o si? tam dzia?o i widz?, ?e troch? zmienili deadline :p
- Zainteresowa?a mnie na tyle, ?e chcia?em si? zarejestrowa?, ale za ma?a populacja :-/

Oczywi?cie jest tego wi?cej. :)
 

Aen

Przewodnicz?cy
Joined
Apr 2, 2008
Messages
215
Reaction score
28
Odp: Mikronacje

Temat mnie zainteresowa?, radz? tylko nie zapomina? ?e s? to wirtualne pa?stwa wi?c niech Wam si? nie wydaje ?e je?li jeste?cie kim? wa?nym w takim systemie to w rlu te? (ale to tak bokiem, w stylu nie r?bcie tego sami w domu xD). No tak do?wiadczenie, my?l? ?e mo?na lizn?? troch? tego jak to jest, bo wiadomo w praktyce przewa?nie wszystko wygl?da inaczej. Co do komunikacji uwa?am ?e jest ona drog? do sukcesu. Z Twojej listy wybra?bym Ksi?stwo Sarmacji, niestety na razie nie mam czasu na takie zabawy ale my?l? ?e to b?dzie rozwi?zanie na nudy kt?re mo?e kiedy? przyjd? ;).
 
Status
Not open for further replies.
Top