What's new

Moderatorzy

Status
Not open for further replies.

Kurtis

narvia.eu
Joined
Dec 3, 2012
Messages
397
Reaction score
42
Age
26
Hej

Z dniem dzisiejszym grupa moderator?w przesta?a funkcjonowa?. Zosta?a rozwi?zana z powodu braku zapotrzebowania na tak du?? ilo?? os?b w zespole. Zosta?a zast?piona przez rang? Support, kt?ra od dzi? jest odpowiednikiem ( ale nie kopi?! ) dawnego moderatora - ludzie Ci maj? podobne zadanie, ale jednak troszk? r??ni? si? uprawnieniami. Nikt nie zosta? zwolniony dyscyplinarnie, to po prostu decyzja podj?ta przez administrator?w maj?ca na celu polepszenie warunk?w korzystania z forum. Dzi?kujemy tym ludziom za w?o?ony wysi?ek i czas w forum ;). Za nied?ugo pojawi si? hall of fame, gdzie Ci ludzie zostan? na wieczno?? dopisani - dzi?ki za to, ?e byli?cie!

Podsumowuj?c - zamiast moderatora jest support, kt?ry ma te same prawa co moderator + kilka ciekawszych mo?liwo?ci o kt?rych napisz? potem. Global moderator to od dzi? "Team", czyli cz?owiek z za?ogi tibia.net.pl dbaj?cy o porz?dek na forum.

Komentarze do zmian mo?na sypa? w tym temacie.
 

Kuzyn

Dziad.
Staff member
Joined
May 3, 2008
Messages
1,936
Reaction score
165
Odp: Moderatorzy

Hmmmn... sensu w tym nie widz? ?adnego ale okey (p.s. nie lepiej by?oby zamieni? supp?w w mod?w? moderator przynajmniej kojarzy si? z forum..).
 

Speeder

Ehuheuheuu
Joined
Mar 29, 2008
Messages
1,021
Reaction score
287
Age
32
Odp: Moderatorzy

Gratuluj?, w ko?cu m?dra i dojrza?a decyzja ;]
 

Caaz

Active User
Joined
Apr 11, 2013
Messages
91
Reaction score
4
Odp: Moderatorzy

Miejmy nadzieje ze to w pewnym stopniu poprawi warunki panuj?ce na forum.

++
 

Kikimora24

Advanced User
Joined
Mar 18, 2013
Messages
246
Reaction score
29
Odp: Moderatorzy

[hejt]Jednoczesnie za duzo moderatorow i trzeba ich wywalic, przy tym, ze na akceptacje tematow czasem czeka sie po kilka dni i wiecej i trzeba pisac do modow na pw. Cos mi tu nie pasuje... Zastanawiam sie w jaki sposob to wyjdzie jak bedzie mniej ludzi w teamie. Pewnie miesiac czekania, co?
[/hejt]

Nie wiem co macie za pomysl i jak go zrealizujecie, ale z poczatku powiem, ze na pierwszy rzut oka nie wyglada to dobrze... Ale jak to bedzie to sie okaze. Moze czegos jeszcze nie mowicie a juz ustaliliscie?
 

MaSny

Senior User
Joined
Apr 6, 2009
Messages
658
Reaction score
82
Odp: Moderatorzy

jak dla mnie to mi to jedno, wiadomo ze zmiany musz? by?
 

Brzustek

Senior User
Joined
May 30, 2012
Messages
725
Reaction score
29
Odp: Moderatorzy

Co do Global Moderator?w to jestem Za, natomiast czy 3 osoby w "Supporcie" wystarcz?? Je?eli wcze?niej si? czeka?o d?ugo na akceptacj? jakiego? tematu to co b?dzie teraz?
 

Serj_Tankian

You've been - thunderstruck.
Joined
Apr 5, 2009
Messages
1,086
Reaction score
69
Age
29
Odp: Moderatorzy

Dobra, ?eby nie by?o, ?e flejm, to napisz? za siebie i swoje "alter ego". A wi?c:

Opinia CM: Super, to kolejna zmiana maj?ca na celu usprawnienie dzia?ania Forum i popraw? stosunk?w mi?dzyludzkich. Oby tak dalej!

Moja opinia: Zmiana dla zmiany, bez idei i sensu. Gdy Kurtis wkracza? na TNP nast?pi?a jedna zasadnicza modyfikacja - zmiana nazw rang, kt?ra w p??niejszym czasie zosta?a cofni?ta. Mo?na powiedzie?, ?e historia zatoczy?a ko?o, bo znowu, by pokaza?, ?e co? si? robi po prostu zmienia si? nazwy rang, szyk, poszczeg?lnych ludzi. To s? czysto kosmetyczne zmiany i nie wp?yn? one w ?aden spos?b chocia?by na zainteresowanie konkursami na TNP, ale jest sygna? "przecie? co? robimy!". "Team" staje si? rozbuchany do granic mo?liwo?ci, najlepiej jeszcze wpakowa? tam 10 globali i dziwi? si?, dlatego ludzie narzekaj? na poziom pracy moderator?w. S?owem - metafora naszego spo?ecze?stwa. Wiele os?b w teamie, wielu ludzi od rz?dzenia (w?a?ciwie czym?), a co? po?ytecznego dla ludzi robi tych 2-3 modk?w nazwanych w wyniku jakiego? dziwnego zbiegu okoliczno?ci "Supportem". I oczywi?cie w dalszym ci?gu to win? uskar?aj?cego si? na p??no akceptowane tematy (lub akceptowane tematy nieregulaminowe) b?dzie ten stan rzeczy, bo przecie? mod?w by?o zbyt wielu i trzeba by?o ich wykasowa?. Budujcie mrowisko w oparciu o same kr?lowe, ciekaw jestem jak d?ugo ono postoi.
 

Clean-Sector

Senior User
Joined
May 13, 2012
Messages
1,253
Reaction score
53
Odp: Moderatorzy

Eh to co wy tu wyczyniacie to jest chore. Moderator kojarzy si? z forum a support z teamem czyli po co dawa? range support i team jak to jedno i to samo... lepiej zostawcie jak jest z tymi rangami i we?cie si? za co? innego do roboty.
 

Arkam

Forum friend
Joined
Dec 20, 2008
Messages
1,980
Reaction score
180
Odp: Moderatorzy

Velion, co Ci po tym hejcie? to co wedlug Ciebie jest dobrego dla tnp? moze sam cos zrob a nie patrzysz na innych a jak widzisz jakies dzialanie to odrazu hejcisz ;/ sad.
 

Clean-Sector

Senior User
Joined
May 13, 2012
Messages
1,253
Reaction score
53
Odp: Moderatorzy

Velion, co Ci po tym hejcie? to co wedlug Ciebie jest dobrego dla tnp? moze sam cos zrob a nie patrzysz na innych a jak widzisz jakies dzialanie to odrazu hejcisz ;/ sad.

Co mam zrobi? z t? ranga? zastan?w si?.. i to nie jest hejt tylko moje zdanie. ?yjemy w kraju gdzie ka?dy mo?e wyznawa? swoje pogl?dy. A co do tego ?e hejtuje ka?de dzia?anie to nie masz racji :) wed?ug mnie przyda?y by si? eventy a nie zmienianie rang... albo nowe skrypty a m?wi?c o skryptach s?ysza?em ?e przez jak?? przegl?dark? nie da si? zrobi? konta, czy nie lepiej to naprawi? ni? bawi? si? w zmienianie nazw? Taka jest moja opinia :) i mam prawo j? g?osi? .
 

Maul

Forum friend
Joined
Dec 25, 2012
Messages
522
Reaction score
44
Odp: Moderatorzy

Dla mnie ta ca?a zmiana to szczyt debilizmu, po co ?

Tak jak by?y aramiszon powiedzia? :
Gdy Kurtis wkracza? na TNP nast?pi?a jedna zasadnicza modyfikacja - zmiana nazw rang, kt?ra w p??niejszym czasie zosta?a cofni?ta. Mo?na powiedzie?, ?e historia zatoczy?a ko?o, bo znowu, by pokaza?, ?e co? si? robi po prostu zmienia si? nazwy rang, szyk, poszczeg?lnych ludzi.

Zamiast bawi? si? w zmiany "kosmetyczne" zr?bcie co? porz?dnego i przydatniejszego - na korzy?? forum i jego u?ytkownik?w.
 

Beoska

Przeorysza Zakonu Noob?w
Joined
Nov 12, 2008
Messages
912
Reaction score
229
Age
33
Odp: Moderatorzy

Straci?am sw?j pi?kny r??, dranie. ;_;
 

Kikimora24

Advanced User
Joined
Mar 18, 2013
Messages
246
Reaction score
29
Odp: Moderatorzy

Wszyscy tylko gadaja cos innego cos innego, a pomyslow to nikt nie ma i nie zaklada tematow w propozycjach z tego co widze. Latwo powiedziec, ciezej zrobic. Jak macie takie genialne pomysly to sie nimi podzielcie, anie tylko narzekacie, ze robia cos, co nie ma sensu i traca czas, bo mogli by robic cos innego.
 

Xervin

Boxxy <3
Joined
Feb 7, 2010
Messages
814
Reaction score
87
Age
30
Odp: Moderatorzy

Dobra, ?eby nie by?o, ?e flejm, to napisz? za siebie i swoje "alter ego". A wi?c:

Opinia CM: Super, to kolejna zmiana maj?ca na celu usprawnienie dzia?ania Forum i popraw? stosunk?w mi?dzyludzkich. Oby tak dalej!

Moja opinia: Zmiana dla zmiany, bez idei i sensu. Gdy Kurtis wkracza? na TNP nast?pi?a jedna zasadnicza modyfikacja - zmiana nazw rang, kt?ra w p??niejszym czasie zosta?a cofni?ta. Mo?na powiedzie?, ?e historia zatoczy?a ko?o, bo znowu, by pokaza?, ?e co? si? robi po prostu zmienia si? nazwy rang, szyk, poszczeg?lnych ludzi. To s? czysto kosmetyczne zmiany i nie wp?yn? one w ?aden spos?b chocia?by na zainteresowanie konkursami na TNP, ale jest sygna? "przecie? co? robimy!". "Team" staje si? rozbuchany do granic mo?liwo?ci, najlepiej jeszcze wpakowa? tam 10 globali i dziwi? si?, dlatego ludzie narzekaj? na poziom pracy moderator?w. S?owem - metafora naszego spo?ecze?stwa. Wiele os?b w teamie, wielu ludzi od rz?dzenia (w?a?ciwie czym?), a co? po?ytecznego dla ludzi robi tych 2-3 modk?w nazwanych w wyniku jakiego? dziwnego zbiegu okoliczno?ci "Supportem". I oczywi?cie w dalszym ci?gu to win? uskar?aj?cego si? na p??no akceptowane tematy (lub akceptowane tematy nieregulaminowe) b?dzie ten stan rzeczy, bo przecie? mod?w by?o zbyt wielu i trzeba by?o ich wykasowa?. Budujcie mrowisko w oparciu o same kr?lowe, ciekaw jestem jak d?ugo ono postoi.

Mimo, ?e ?miech?em z formy Twojej wypowiedzi i mam bek?, bo sam udowadniasz, ?e jeste? fa?szywy, to z "Twoj?" opini? musz? si? w pewnym sensie zgodzi?. Dopiero co wyszli?my z jednego szamba, a ju? pchamy si? w kolejne (my - forum). Raz grzebanie w rangach nie wypali?o, po co zn?w kombinowa?. Wcze?niej ja r?wnie? by?em za zmianami w nazwach - wiadome, co? nowego. Ale nie uda?o si?, wi?c po choler? powtarza? te b??dy? Nikomu ten moderator nie przeszkadza?, poza tym ta ranga od zawsze sz?a rami? w rami? z forum i wszyscy si? do niej przyzwyczaili. Skoro nie trzeba tylu os?b w kadrze to trzeba by?o usun?? Support. W sumie nie rozumiem do czego d??ycie usuwaj?c rang? (a z ni? kilku kadrowicz?w) i jednocze?nie dowalaj?c innym pracy (no chyba ?e pracowa?a tylko cz???, a reszta si? przygl?da?a - w takim razie zwracam honor).


Ten post nie jest hejtem ani na kadr?, ani na Aramiszona (w pierwszym zdaniu). Ja po prostu wiem jak te zmiany wygl?daj? 'na papierze', a co z tego w ko?cu wyniknie.
 

Kurtis

narvia.eu
Joined
Dec 3, 2012
Messages
397
Reaction score
42
Age
26
Odp: Moderatorzy

Usuni?ci moderatorzy nie wykazywali si? aktywno?ci?, gdyby ta grupa funkcjonowa?a jak nale?y to nikt nie wpad?by na pomys? jej usuni?cia. Wielu z Was narzeka?o na to, ?e moderatorzy faktycznie nic nie robi?, a teraz zawzi?cie ich bronicie ;).
 

Serj_Tankian

You've been - thunderstruck.
Joined
Apr 5, 2009
Messages
1,086
Reaction score
69
Age
29
Odp: Moderatorzy

Wszyscy tylko gadaja cos innego cos innego, a pomyslow to nikt nie ma i nie zaklada tematow w propozycjach z tego co widze. Latwo powiedziec, ciezej zrobic. Jak macie takie genialne pomysly to sie nimi podzielcie, anie tylko narzekacie, ze robia cos, co nie ma sensu i traca czas, bo mogli by robic cos innego.

Czy politycy oczekuj? od Ciebie, ?e b?dziesz im podrzuca? pomys?y na rz?dzenie? Nie, maj? pewien plan i w powyborczej rzeczywisto?ci go realizuj?. Po to kto? idzie do w?adzy z jakim? planem, by p??niej wprowadzi? go w ?ycie a nie oczekiwa?, ?e otrzyma wszystko podane na tacy a sam b?dzie tylko ?adnie wygl?da? na kierowniczym stanowisku. To nie u?ytkownicy maj? mie? w g?owie strategi? dzia?ania Forum, zmian, a kadra zarz?dzaj?ca, bo jak sama nazwa wskazuje jest od zarz?dzania. Hm?

Usuni?ci moderatorzy nie wykazywali si? aktywno?ci?, gdyby ta grupa funkcjonowa?a jak nale?y to nikt nie wpad?by na pomys? jej usuni?cia. Wielu z Was narzeka?o na to, ?e moderatorzy faktycznie nic nie robi?, a teraz zawzi?cie ich bronicie .

Bo je?li nie robili gdy by?o ich wi?cej, to jakim cudem maj? robi? gdy prawie ich nie ma? Przecie? to jest kwestia logiki...

Mimo, ?e ?miech?em z formy Twojej wypowiedzi i mam bek?, bo sam udowadniasz, ?e jeste? fa?szywy, to z "Twoj?" opini? musz? si? w pewnym sensie zgodzi?.

Z t? podw?jn? wypowiedzi? chodzi?o mi o ukazanie tego, czego si? cz?sto od CM oczekuje (po prostu ?lepego popierania wszystkich decyzji kadry) i pewnego dysonansu pomi?dzy tymi oczekiwaniami a moj? faktyczn? opini? w wielu sprawach.
 
Last edited:

Laki

&#51221;&#49888;&#50630;&#51060; &#49688;&#45796;
Joined
Oct 28, 2011
Messages
470
Reaction score
71
Odp: Moderatorzy

Czy politycy oczekuj? od Ciebie, ?e b?dziesz im podrzuca? pomys?y na rz?dzenie? Nie, maj? pewien plan i w powyborczej rzeczywisto?ci go realizuj?. Po to kto? idzie do w?adzy z jakim? planem, by p??niej wprowadzi? go w ?ycie a nie oczekiwa?, ?e otrzyma wszystko podane na tacy a sam b?dzie tylko ?adnie wygl?da? na kierowniczym stanowisku. To nie u?ytkownicy maj? mie? w g?owie strategi? dzia?ania Forum, zmian, a kadra zarz?dzaj?ca, bo jak sama nazwa wskazuje jest od zarz?dzania. Hm?

Kurtis mia? plan i go realizowa? przecie?. Na forum jest wi?cej user?w/temat?w/post?w ni? by?o przed jego kadencj?. Zmiany zachodz? co jaki? czas i zawsze potrzeba r?wnie? czasu, ?eby mo?na je by?o zauwa?y?. Natomiast logika wi?kszo?ci u?ytkownik?w to mniej wi?cej 'NIE MA NAG?EJ POPRAWY =/= IDIOTYZM'. Wystarczy troch? cierpliwo?ci i mo?e wszyscy zobaczymy efekty. Powstrzymajcie si? aktualnie z hejtowaniem wszystkiego i wszystkich oraz zaczekajcie na jakiekolwiek rezultaty. Ci??ko m?wi? o zauwa?alnych zmianach, chwil? po ich wprowadzeniu, prawda?



Bo je?li nie robili gdy by?o ich wi?cej, to jakim cudem maj? robi? gdy prawie ich nie ma? Przecie? to jest kwestia logiki...

Jakiej logiki? Osoby, kt?re pozosta?y, widocznie jako? na to zas?u?y?y. Prawda jest taka, ?e nie potrzebujemy tak ogromnego teamu, skoro forum mo?na ogarn?? bez problemu w garstk? os?b.
 

Kikimora24

Advanced User
Joined
Mar 18, 2013
Messages
246
Reaction score
29
Odp: Moderatorzy

Czy politycy oczekuj? od Ciebie, ?e b?dziesz im podrzuca? pomys?y na rz?dzenie? Nie, maj? pewien plan i w powyborczej rzeczywisto?ci go realizuj?. Po to kto? idzie do w?adzy z jakim? planem, by p??niej wprowadzi? go w ?ycie a nie oczekiwa?, ?e otrzyma wszystko podane na tacy a sam b?dzie tylko ?adnie wygl?da? na kierowniczym stanowisku. To nie u?ytkownicy maj? mie? w g?owie strategi? dzia?ania Forum, zmian, a kadra zarz?dzaj?ca, bo jak sama nazwa wskazuje jest od zarz?dzania. Hm?
Niby masz racje, ale skoro taki siedzi w tematach i krzyczy to niech startuje do kadry. A jak nie ma pomyslow to niech przynajmniej nie spamuje tak bez sensownie, zawsze moze skladac skargi na kogos, ze nic nie wnosi. Moze ktos odleci z kadry za to? Takie spamowanie w tematach jest bez sensowne. Chyba po to jest CM teraz zeby takie cos mogl rozwiazywaci przekazac dalej jesli trzeba? Nawet jesli mialo by to oznaczac zmiane administratora czy kogokolwiek innego jesli byli by lepsi kandydaci?
Moze samo dzialanie w sprawie tego, ze nic nie robia jest dobre, ale sposob w jaki niektorzy dzialaja nie ma sensu. Albo niech robia cos konkretnie, albo niech nie robia nic. Bo takie tam wyzywanie w temacie "nic nie robicie a jak robicie to zle zrobcie cos lepszego bo tracicie czas" nie ma sensu moim zdaniem. Bo w ten sposob sie nic nie zmieni.
 

Serj_Tankian

You've been - thunderstruck.
Joined
Apr 5, 2009
Messages
1,086
Reaction score
69
Age
29
Odp: Moderatorzy

Kurtis mia? plan i go realizowa? przecie?. Na forum jest wi?cej user?w/temat?w/post?w ni? by?o przed jego kadencj?. Zmiany zachodz? co jaki? czas i zawsze potrzeba r?wnie? czasu, ?eby mo?na je by?o zauwa?y?. Natomiast logika wi?kszo?ci u?ytkownik?w to mniej wi?cej 'NIE MA NAG?EJ POPRAWY =/= IDIOTYZM'. Wystarczy troch? cierpliwo?ci i mo?e wszyscy zobaczymy efekty. Powstrzymajcie si? aktualnie z hejtowaniem wszystkiego i wszystkich oraz zaczekajcie na jakiekolwiek rezultaty. Ci??ko m?wi? o zauwa?alnych zmianach, chwil? po ich wprowadzeniu, prawda?

"Mia?", "realizowa?" - czas przesz?y. To by?o i min??o, a efekt?w brak. Jest wi?cej user?w? To powiedz mi ile os?b wystartowa?o w ostatnim konkursie na reklam? Forum? Jedna. Ile os?b bierze stale udzia? w konkursach tematycznych w poszczeg?lnych dzia?ach? Ile powsta?o nawet tych nowych propozycji w dziale? Ile os?b do??czy?o do kadry dzi?ki temu, ?e "jest wi?cej user?w"? Odpowiedz sobie sam na te pytania i zobaczysz, ile faktycznie daj? statystyki. Wyra?anie swojej opinii (szczeg?lnie na forum dyskusyjnym) w ?adnym wypadku nie jest hejtowaniem i nie powiniene? tego s?owa u?ywa? w stosunku do os?b wypowiadaj?cych si? w tym temacie. Logika "maj? odmienne zdanie=hejtuj?" - to jest logika wielu przedstawicieli kadry. Niestety.

Jakiej logiki? Osoby, kt?re pozosta?y, widocznie jako? na to zas?u?y?y. Prawda jest taka, ?e nie potrzebujemy tak ogromnego teamu, skoro forum mo?na ogarn?? bez problemu w garstk? os?b.

Je?li to, ?e nie ma tygodnia by w technicznym nie pojawi? si? temat o zaniedbaniach w pracy moderator?w jest dla Ciebie oznak? "ogarni?cia Forum bez problemu" - luz. Dla mnie tak nie jest.

@Kiki

Nie ka?dy mo?e si? dosta? do kadry i nie ka?dy chce w niej by?. Wielu ludziom podoba si? to, ?e mog? wyrazi? swoj? opini? nie anga?uj?c si? w d?ugoterminow? prac? na rzecz Forum i w mojej opinii to dobrze. Mo?e takie zdania nic nie zmieni?, ale to jest istota forum dyskusyjnego - dialog.
Co do takich skarg, to kiedy tylko takowe otrzymuj?, zawsze kontaktuj? si? z osob? na kt?r? dana skarga "posz?a", wi?c tu nie mam sobie nic do zarzucenia.
 
Status
Not open for further replies.
Top