What's new

Inne Modyfikacja Silnika TFS na potrzeby serwera Dragon Ball

Status
Not open for further replies.

bbcc200

User
Joined
Mar 6, 2015
Messages
42
Reaction score
1
Siemka, co raz bardziej chce zrobi? w?asny serwer na podstawie Anime ,,Dragon Ball", tylko ?e wszystko chce zrobi? sam... (czyli chodzi mi o to, ?eby nie by?o, ?e ukrad?em od kogo? Sprite'ty albo nawet ca?y silnik)... Tylko problem w tym, ?e nie wiem od czego zacz?? :/

To na tyle! Siemka :lol:
 

Kage Shadow

Active User
Joined
Oct 12, 2014
Messages
93
Reaction score
6
Odp: Modyfikacja Silnika TFS na potrzeby serwera Dragon Ball

Moim zdaniem na pocz?tek najlepiej pobra? sb zwyk?ego tfs'a 0.3.6 pod protok?? 8.54 , i zaczyna? od robienia skrypt?w , spelli , monster?w ,mapy itd.
Nast?pnie dorobi? grafiki prof itd , a nastepnie acc makera i gra ?.
 

bbcc200

User
Joined
Mar 6, 2015
Messages
42
Reaction score
1
Odp: Modyfikacja Silnika TFS na potrzeby serwera Dragon Ball

@up Tak, wszystko gra tylko musz? si? dowiedzie?.. jak si? za to wszystko zabra? xD Jestem jeszcze zielony w te rzeczy ale pr?bowa?em robi? serwery na silnikach znalezionych w necie ... (tylko ?e mi chodzi o w?asny silnik :] )
 

Kage Shadow

Active User
Joined
Oct 12, 2014
Messages
93
Reaction score
6
Odp: Modyfikacja Silnika TFS na potrzeby serwera Dragon Ball

@up Tak, wszystko gra tylko musz? si? dowiedzie?.. jak si? za to wszystko zabra? xD Jestem jeszcze zielony w te rzeczy ale pr?bowa?em robi? serwery na silnikach znalezionych w necie ... (tylko ?e mi chodzi o w?asny silnik :] )

Hmm , chodzi tb o w?asny silnik ale jestem pewien ?e nie posiadasz takiego do?wiadczenia w C++/LUA itd ?eby napisa? w?asny silnik tibi od 0.
 

bbcc200

User
Joined
Mar 6, 2015
Messages
42
Reaction score
1
Odp: Modyfikacja Silnika TFS na potrzeby serwera Dragon Ball

@up to znaczy nie... jak w temacie ... chce tylko Zmodyfikowa? ju? zrobiony silnik (napisa? silnik to wiem, ?e to sztuka xd) tylko nie wiem jak si? wzi??? za modyfikacje xD
 

Restles

Senior User
Joined
Aug 31, 2012
Messages
616
Reaction score
51
Odp: Modyfikacja Silnika TFS na potrzeby serwera Dragon Ball

To sobie zadaj pytanie co chcesz modyfikowa?...
@down
No tak ale mia?em na my?li za co dok?adnie chcesz si? zabra? typu spelle itd
 
Last edited:

bbcc200

User
Joined
Mar 6, 2015
Messages
42
Reaction score
1
Odp: Modyfikacja Silnika TFS na potrzeby serwera Dragon Ball

To sobie zadaj pytanie co chcesz modyfikowa?...

I na to odp... bo sam temat m?wi co chce modyfikowa?... Chce zmodyfikowa? silnik TFS na potrzeby serwera anime dragon ball ... Przeczyta? nie zaszkodzi ;) Ale to te? mo?na zobaczy? na popularnych serwerach DB... takich jak DBNS...
 

Ciamciaj Bigos

ก้้้้้้&
Joined
Jun 6, 2013
Messages
2,081
Reaction score
192
Odp: Modyfikacja Silnika TFS na potrzeby serwera Dragon Ball

serio lepiej sciagnij gotowca i w nim sie baw. tak bedzie prosciej. zmieniajac mape, grafiki i pewne systemy (reborn, transy etc) nie powinni ci mowic, ze jedziesz na "gotowcu"

tworzenie czarow, potworow, balansu jest zmudne, pracochlonne i wymagajace duzej ilosci wolnego czasu. czas na zabawe z balansem, bo balans to super dopracowanie dmg z czarow, potworow, expa i hp moglbys poswiecic na pisanie czegos ciekawszego, innowacyjnego, czego nie ma na reszcie otsow. oczywiscie wymyslenie takiego systemu latwe nie jest, dlatego tez mozesz poogladac dragon balla i zrobic ciekawy item, misje z anime.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Modyfikacja Silnika TFS na potrzeby serwera Dragon Ball

Z 80-90% rzeczy na takich serwerach to zwykle skrypty i zmienione grafiki.
Jedynie jakies systemy ktore nie sa mozliwe do wykonania na podstawowych funkcjach tfsa sa dopisywane do tego silnika.
Jednym slowem, wracamy do postu #2. Jak trafisz na cos czego sie nie da zrobic w lua, dorzucasz/zmieniasz funkcje lub kilka funkcji w silniku i na tym robisz to co ci potrzebne. Licz?c, ?e og?lnie dodasz/edytujesz na serwerze 300 rzeczy, moze ze 20 bedzie wymagac jakiejs modyfikacji silnika. A w glownej mierze bedzie to jedynie kilka linijek kodu, czasem moze cos wiekszego...
Nie ma tam czegos takiego jak 90% przepisanego silnika po to zeby ci powstal serwer db... Te serwery sa w bardzo duzym stopniu podobne do normalnej tibii...
Od biedy, mogl bys wywalic tez wiele niepotrzebnych rzeczy, ktore np sa na rl otsach wykorzystywane a u ciebie nie. Ale tu tez juz bys musial bardziej ogarniac, a jak z takimi pytaniami wyskakujesz jak wyskakujesz, to sobie odpusc kompletnie. Chociaz ostatecznie moglo by to wplynac na optymalizacje i stabilnosc silnika, w jakims tam nie za duzym stopniu.
 
Last edited:

bbcc200

User
Joined
Mar 6, 2015
Messages
42
Reaction score
1
Odp: Modyfikacja Silnika TFS na potrzeby serwera Dragon Ball

Dobra, bo widz?, ?e si? zrobi?a du?a rozmowa... Po prostu ?ci?gn? ,,gotowca" i go zmodyfikuje pod moje potrzeby i najwyra?niej troch? zmieni? sprite'y, ?eby nie by?o, ?e ukrad?em :)
 
Status
Not open for further replies.
Top