What's new

Najlepsza sztuka walki ?

Status
Not open for further replies.

karol.s

Active User
Joined
Apr 19, 2008
Messages
80
Reaction score
7
Hej.


W tym temacie mam zamiar powymienia? si? swoimi do?wiadczeniami na temat sztuk walki, dok?adniej chodzi mi o podanie nazwy om?wienie zalet i wad.
Sam szukam czego? odpowiedniego dla mnie. capoeira trenuje od kilku miesi?cy
Teraz powiem co? na temat tej walki jest to typowo brazylijska sztuka walki wywodzi si? ona jeszcze od niewolnik?w. Capoeira jako taniec jest bardzo efektywna lecz w praktyce wykorzystywanie jej jest odrobin? trudniejsze.
Podam tu link do filmu ?eby ci co nie widzieli mogli zobaczy?

Do Capoeiry potrzeba dobrze wytrenowanego cia?a i du?o trening?w.
Je?eli znacie jakie? inne ciekawe sztuki walki prosz? si? wypowiada? w temacie :p :up:
 
Joined
Nov 9, 2008
Messages
37
Reaction score
0
Odp: Najlepsza sztuka walki ?

No filmik dosy? dosy? ... Lecz to nie jest www.walka.pl czy jak by t? stronk? nazwa? z takimi filmikami tylko to jest troch? r??nica nie prawdasz ??? :D Ale ca?kiem ca?kiem ... A doda? style wali Wrestling :) Wszystkie chwyty dozwolone .... Np : Rey Mysterio , John Cena , Matt Hardy , Jeff Hardy , Triple H , Umaga , Big Show , Maria itd itd Mo?na by by?o tu wymienia? tyleee :D
 

karol.s

Active User
Joined
Apr 19, 2008
Messages
80
Reaction score
7
Odp: Najlepsza sztuka walki ?

Tylko ja pisz? w dziale sport o to chyba zalicza si? do sportu, po 2 wiem ?e to forum jest o tibi i open tibi wi?c[..]
 

Drags

Hennessey
Joined
Aug 5, 2008
Messages
1,024
Reaction score
125
Age
29
Odp: Najlepsza sztuka walki ?

MMA czyli Mixed Martials Art. Inaczej mieszane sztuki walki. Pozwalaj? obroni? si? na ulicy, tip. Wed?ug mnie najbardziej przydatne.
 

Vanix

Active User
Joined
Jun 20, 2008
Messages
54
Reaction score
4
Odp: Najlepsza sztuka walki ?

My?l?, ?e do?? dobra sztuka walki to Muay Thai u?ywasz r?k i n?g i og?lnie do?? dobra technika ;)
Capoeira to prawie sama akrobatyka wi?c troch? du?o trzeba trenowa?.
 

karol.s

Active User
Joined
Apr 19, 2008
Messages
80
Reaction score
7
Odp: Najlepsza sztuka walki ?

Capoeira ma to do siebie ?e trudno si? obroni? na ulicy lecz jak dobrze wytrenujesz r?wnowag? i dynamik? to mo?na co? na wojowa?
 

Danielski1988

Active User
Joined
Dec 3, 2008
Messages
116
Reaction score
0
Odp: Najlepsza sztuka walki ?

Karate Kyokushin teraz wiele si? zmieni?o dosz?y na treningach obalenia walka w parterze walka kali,kijem,nunchaku,pa?k? policyjn?,batonem. Sztuka walki bardzo agresywna d???ca do pokonania przeciwnika 1 ciosem bardzo przydatna na ulicy. Karate ??czy w sobie wiele innych sztuk walki takich jak kickboxing tekwondo jujitsu wsumie mo?na znale?? wszystkiego po trochu naprawde polecam t? sztuke walki;]

 

karol.s

Active User
Joined
Apr 19, 2008
Messages
80
Reaction score
7
Odp: Najlepsza sztuka walki ?

A jak my?licie co? ?atwego do nauczenia i efektywnego chce spr?bowa? czego? innego. Wi?c co powiecie. Takie rzeczy mnie nie interesuj? "kali,kijem,nunchaku,pa?k? policyjn?,batonem" ?aden kickboxing tekwondo nad jujitsu troch? my?la?em lecz doszed?em do mnisoku ?e to niedobre dla mnie
 

Adims

User
Joined
Nov 16, 2008
Messages
11
Reaction score
0
Odp: Najlepsza sztuka walki ?

Ja trenuj? Muay Thai, potem mam zamiar i?? na MMA.
Niby nie ma czego? takiego jak lepsza czy gorsza sztuka walki jednak w praktyce nie raz widuj?, ?e inne sprawdzaj? si? lepiej od innych.

#karol.s
Muay Thai lub MMA/Vale Tudo
Je?eli podoba ci si? walka w parterze to BJJ
 
Last edited:

karol.s

Active User
Joined
Apr 19, 2008
Messages
80
Reaction score
7
Odp: Najlepsza sztuka walki ?

Muay Thai jak dla mnie to pojeb**** Vale Tudo jeszcze bardziej, lecz BJJ Bardzo ciekawe :D Tylko nie znam ?adnej sekcji. No znaczy niema w mojej okolicy
 

Woxy

Advanced User
Joined
Apr 16, 2009
Messages
406
Reaction score
96
Odp: Najlepsza sztuka walki ?

Ja lubi? Judo. Ale nie przepadam za bardzo, za sztukami walki.
 

nS1

User
Joined
Mar 15, 2009
Messages
13
Reaction score
0
Odp: Najlepsza sztuka walki ?

Dla mnie najlepsza jest Krav Maga. Krav Maga zosta?a wymy?lona przez izraelskie wojsko do treniung. Jest to samoobrona.
 

Vistren

User
Joined
Apr 13, 2009
Messages
19
Reaction score
0
Odp: Najlepsza sztuka walki ?

Capoeira to bardziej sztuka akrobatyki... Ja polecam MMA najbardziej si? przydaje do obrony i nie tylko. Potrzeba du?o treningu, troch? si?y i trzeba by? trochy wytrzyma?ym na b?l...




 

Drexav

Zas?u?ony
Joined
Apr 2, 2008
Messages
429
Reaction score
170
Age
32
Odp: Najlepsza sztuka walki ?

Nie da si? jednoznacznie okre?li? najlepszej sztuki walki. Zale?y do czego ta sztuka b?dzie ci potrzebna. Je?eli troch? samoobrony na ulicy to polecam Combat 56. Musisz bardziej okre?li? o co ci chodzi?
 

Trepid o

Active User
Joined
Mar 12, 2009
Messages
72
Reaction score
25
Age
30
Odp: Najlepsza sztuka walki ?

Dla mnie zdecydowanie najlepsza technika jest Krav Maga cwicz? ja od prawie 1.5roku to jak co? technika prawie samego ataku :D
 

Rybol

Senior User
Joined
Jun 12, 2008
Messages
674
Reaction score
93
Odp: Najlepsza sztuka walki ?

Dla mnie zdecydowanie najlepsza technika jest Krav Maga cwicz? ja od prawie 1.5roku to jak co? technika prawie samego ataku :D
Racja.

To zale?y nie ma lepszych i gorszych sztuk walki. Ka?da opiera si? na innym systemie ?wicze?, cios?w etc. Osobi?cie je?li nie chcesz szpanowa? a chcesz umie? si? obroni? i czu? si? bezpiecznym to ?wicz KM[Krav Maga].
KM zosta?a stworzona dla Izraelskich si? militarnych. Og??em krav maga to co? typu: kopnij w jaja, palce mi?dzy oczy. Najlepiej wybierz sobie technik? najta?sz?, i tak? kt?ra mog?aby Ci uratowa? ?ycie. Do tego polecam Ci kick-boxing, to jest boks po??czony z kopaniem. Przyznam ?e technika jest dobra poniewa? m?j kumpel kt?ry ?wiczy, nied?ugo bo z rok nieca?y uderzy? mnie w klatk? piersiow? i chocia? jest mniejszy ode mnie od g?ow? to po ciosie przez chwile nie mog?em z?apa? oddechu.
 

Pajon22

New User
Joined
Apr 18, 2009
Messages
3
Reaction score
0
Odp: Najlepsza sztuka walki ?

My?l?, ?e do?? dobra sztuka walki to Muay Thai u?ywasz r?k i n?g i og?lnie do?? dobra technika ;)
Capoeira to prawie sama akrobatyka wi?c troch? du?o trzeba trenowa?.
Popieram t? decyzje to jest sztuka walki z kt?rom mozna wiele zwojowa? karate mi si? nie podoba poniewa? jakies gupie oszyki sie wydaje w tedy przeciwnik moze sie zori?towa? gdzie jestes i z k?nd atakujesz:up:


Moim mrzeniem jest zosta? moderatorem czy jako? tak
 
Last edited:

karol.s

Active User
Joined
Apr 19, 2008
Messages
80
Reaction score
7
Odp: Najlepsza sztuka walki ?

Ja tam wole umie? si? broni?, Z tego co tutaj czyta?em to tylko kilka wersji jest dla mnie dobrych lecz nie wszystko jest gdzie trenowa?. Akrobatyczne sztuki walki mnie bardziej kr?c?
 
Status
Not open for further replies.
Top