What's new

Noc spadaj?cych gwiazd

Status
Not open for further replies.

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
W nocy z 12 na 13 sierpnia teg roku przypada tegoroczne maksimum Perseid?w. To jeden z najbardziej znanych roj?w meteor?w. Mo?na ich wtedy zobaczy? nawet oko?o 100 na godzin?.

W tym roku warunki do obserwacji b?d? dobre. Ksi??yc szybko zajdzie za na zachodzie, a meteor?w b?dzie mo?na wypatrywa? nad wschodnim horyzontem.

Perseidy to jeden z najaktywniejszych roj?w meteor?w. S? pozosta?o?ci? po komecie Swift-Tuttle. Orbita perseid?w mi?dzy 17 lipca a 24 sierpnia rokrocznie przecina orbit? ziemi, a meteory spalaj? si? w atmosferze tworz?c spektakl, kt?ry potocznie nazywany jest spadaj?cymi gwiazdami. Najwi?ksza aktywno?? zjawiska przypada mi?dzy 12 a 14 sierpnia. Nazwa roju bierze si? od gwiazdozbioru Perseusza, w kt?rym, podczas najwy?szej aktywno?ci, r?j ma sw?j radiant, czyli miejsce, z kt?rego meteory pozornie "wylatuj?".
Perseidy, to r?j meteor?w, kt?ry b?dzie mo?na obserwowa? nad Polsk? bez ?adnych przyrz?d?w. To jedno z najciekawszych zjawisk na naszym niebie.

Najlepiej znale?? sobie miejsce poza miastem, gdzie nie dociera miejskie o?wietlenie, kt?re utrudnia obserwacj?. Perseidy b?d? widoczne przez ca?? noc, najlepiej je jednak ogl?da? nad ranem oko?o godz. 2-3.


4:09 da?o mi orgazm : (

?r?d?o:

Mo?e kogo? zainteresuje : P
 

Blackq

Advanced User
Joined
Oct 29, 2010
Messages
339
Reaction score
74
Age
31
Odp: Noc spadaj?cych gwiazd

Mam nadzieje, ?e jedna spadnie na tw?j dom :confused:


 

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Noc spadaj?cych gwiazd

po co wklei?e? to drugi raz? : P
 

Wildhells

Senior User
Joined
Feb 4, 2012
Messages
2,346
Reaction score
119
Odp: Noc spadaj?cych gwiazd

Kopiuj, wklej i wy?lij. Napisz co? w?asnego. Masz do tego prawa? ;|
 

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Noc spadaj?cych gwiazd

Jaki debil xD
 

Michukng

WPIERDOTRUSKUL
Joined
Feb 21, 2009
Messages
1,380
Reaction score
291
Age
29
Odp: Noc spadaj?cych gwiazd

Dzi?ki za info.
 

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Noc spadaj?cych gwiazd

W sumie to nawet dzisiaj jest dosy? mi?o : P
 

BonusBGC

New User
Joined
Aug 5, 2013
Messages
8
Reaction score
0
Odp: Noc spadaj?cych gwiazd

Og?lnie spoko. Pami?tam rok temu byli?my z kumplami na piwku nad jeziorem jak spada?y gwiazdy. Akurat by? fart, ?e niebo nie by?o zachmurzone. Og?lnie polecam, dobre na refleksje.
 
Status
Not open for further replies.
Top