What's new

Nowa karta graficzna

Status
Not open for further replies.

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Tak, po nieudanej pr?bie naprawy mojej poprzedniej karty graficznej w piekarniku musz? kupi? now?, bo na integrze nie jestem w stanie gra? w lola. Jak? mo?ecie mi poleci? graf? do zasi?ki fortrona 350W? Za cen? kolo 200~ z?
 

Xarid

Advanced User
Joined
Aug 24, 2009
Messages
289
Reaction score
107
Odp: Nowa karta graficzna

Napisa?by? miesi?c wczesniej i bym Ci nawet m?g? odsprzeda? star? karte graficzn?, i tak ta karta graficzna za ten 200 z? dodatkowego zasialanie nie bedzie potrzebowac zeby to mialo sens musisz kupic uzywke i tak karty do 200 z? to troche crap jest - chyba ?e grasz tylko w lola to kup cokolwiek na allegro za te 200 st?wy nawet nowego geforca gt 610, mozesz tez jakas licytacje na allegro znalezc - moze trafisz na jakas okazje =d
 

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Nowa karta graficzna

i tak nie wsadz? nic mocniejszego do tej zasi?ki :p
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Nowa karta graficzna

Hd 6670?
Co do zasilacza... Bys sie zdziwil. Czesto drozsza karta jest lepsza i pobiera mniej pradu niz ta tansza, bo jest lepiej zrobiona.
Przykladowo GTX 650 za ok 500zl teraz pobiera max 64W.
A taki HD 4850 pobiera 110W... Przy czym kosztuje 300 zl i jest slabszy od gtx'a...
A taki Hd 6670 pobiera ok 50-60 w zaleznosci od wersji... Koszt ok 250.

Wszystko nowki, wiec na allegro znajdziesz w cenie pewnie mniejszej...
 
Last edited:

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Nowa karta graficzna

Cena/jakosc ok ale patrz ile ona ciagnie pradu...
Jak juz podskoczyles z cena to lepszy bedzie chyba hd 7770. Cenowo podobnie, moze z 10% drozej, wydajnosc porownywalna, pobor mocy 30% mniejszy...
Zreszta, sprawdz reszte sprzetu ile ci pociagnie na tym zasilaczu, bo tak to mozemy tylko zgadywac, a w takim wypadku radzil bym hd7770 dla wiekszej pewnosci.
Btw. Dodam, ze taka karta to starczy tez do lepszych gier niz lol ;P Z powodzeniem mozesz pograc w wiedzmina 2, gw 2, tere online, dishonored, dmc czy podobne gry na srednich detelach.
Do lola chyba tak duzo nie potrzeba? ;P
 
Last edited:

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Nowa karta graficzna

Gdzie ty niby masz tam napisane ile ona ci?gnie pr?du? : P
Chcia?bym, aby ta grafa by?a ca?kiem wydajna gdy b?d? mia? kas? na ulepszenie sprz?tu, my?l?, ?e mog? si? zmie?ci? w granicy 400~ z? za grafe
 
Last edited:

Dantez

Moim sekretem jest ciasto
Joined
May 22, 2008
Messages
1,206
Reaction score
202
Odp: Nowa karta graficzna


Maximum Graphics Card Power (W) 116 W

Ja j? mam, nie narzekam. Far Cry 3, Wied?min 2, BF3 ?adnie chodz? na wysokich :)
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Nowa karta graficzna

W sumie to juz ci wymienilem mase roznych kart w roznych przedzialach od 200 do 500 nawet, wiec musisz sobie cos wybrac zaleznie od wymagan. Czy chcesz odpalic teraz i przez to byc troche w plecy pozniej? Czy sie wstrzymasz i od razu wezmiesz cos lepszego w tej samej cenie dzieki temu, ze bedziesz mial lepsze zasilanie? A moze jednak dolozysz troche zeby bylo w miare ok kupujac wszystko teraz, albo kupisz cos taniego i nie bedziesz ulepszac kompa? Twoj wybor...

Zacznijmy moze od tego, ze sprawdz czy masz mozliwosc zasilania ktorejs z kart (6 pin kabelek przy zasilaczu jest?)...
Bo jak nei to nie ma o czym dyskutowac przy cenie 400, wrocimy do 200 ktory sie nie bedzie nadawal do upgrade kompa na przyszlosc...


Ale zostajac przy tym co ustalilismy(400zl)?
To bedzie jakos tak:
Hd 7770 - 330zl - maly pobor mocy - w miare mocne
GTX 550 Ti - 330zl - duzy pobor mocy - minimalnie mocniejsze niz up
GTX 650 - 400zl - maly pobor mocy - minimalnie mocniejsze niz up
GTX 650 Ti - 550zl - duzy pobor mocy - duzo mocniejsze od wszystkiego

Btw, dodam jeszcze pare linkow:
- radze poczekac na nowy miesiac, ale mozesz zobaczyc, ze hd7770 sie nadaje do gameingowych komputerow... Potem jest wyzej tez wymienione 650 Ti i dalej to juz cos powyzej cen ktore bys chcial widziec, chyba, ze uzywka i trafisz dobra oferte...
- GTX 460 w ogole nie bralem na razie pod uwage bo zobacz ile to potrzebuje mocy...

Podsumowujac:
Genealnie na slabym zasilaczu i jesli nie bedzie mial dobrego kabla to nie podlaczysz nic drozszego... Takze lepiej od razu kupuj wszystko albo wstrzymaj sie z karta... Bo moim zdaniem nie ma sensu wydawac teraz 200 zl na karte ktora np za 2 miesiace wyrzucisz bo po ulepszeniu kompa i tak ona nic nie uciagnie.
 
Last edited:

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Nowa karta graficzna

Og?lnie m?j plan jest taki; chc? mie? kart? graficzn?, kt?ra uci?gnie na przyzwoitych fpsach lola przy rozdzielczo?ci 1920x1080. P?ki co nie gram w inne lepsze gry, a wbijanie platyny na 8 fpsach jest ?rednie. Nie chc? wydawa? zbyt du?o kasy na kart? graficzn? i marnowa? jej potencja? przy g?wnianym procku athlona 2x 2,2ghz i zasi?ce. A tego 'kompa moich marze?' b?d? robi? na wiosn? lub lato nast?pnego roku i do niego ju? chcia?bym w?o?y? jak?? graf? za 1k~. Jednak p?ki co chc? mie? co? co mi pozwoli gra? w jakie? ma?o wymagaj?ce gry na przyzwoitym poziomie fps.

@kiki, przej?ci?wki do zasilania grafy s? po kilka z?otych na allegro :p
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Nowa karta graficzna

Chuj ci po przejsciowce jak masz no?nejma 350W a karta wymagane min 450W xD
Wez taka karte jak miales teraz, dzialala ci, byla stara, wiec teraz pewnie bedzie tania i po problemie. A dopiero potem sie bedziesz zastanawiac co dalej xD
 

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Nowa karta graficzna

Na pewno nie wezm? jej, nie mam zamiaru zn?w walczy? z zimnymi lutami po kilku miesi?cach od zakupu xD

Przed chwil? m?wi?e?, ze niekt?re lepsze karty graficzne wymagaj? mnie pr?du od tych gorszych :|

Fortron noname? o_O
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Nowa karta graficzna

Bo tak jest.
Tak no?nejm bo jest chujowy, raz mi jebnal przez nie wiem co wiec sie trzymam z daleka xD
Co tu mozna dodac... masz liste kart, wybierz sobie cos xD
Potrzebujesz czegos co ciagnie malo mocy, dobrze by bylo wziac cos taniego co da rade spokojnie, a drozszego nie ma sensu jak za rok zmieniasz...
So... HD7770 lub GTX 650...
 

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Nowa karta graficzna

M?j jako? ju? 7 lat chodzi bez zarzut?w, bardzo dobre, markowe zasilacze.
 

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Nowa karta graficzna

Ostatecznie m?j wyb?r pad? na graf?:
i zasi?k?:

hejtujcie
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top