What's new

Nowy komputer

Status
Not open for further replies.

Shiva1

Active User
Joined
Sep 2, 2008
Messages
135
Reaction score
22
Witam wszystkich znawc?w komputer?w :D
M?j obecny komp to istny gara? (dysk twardy 80GB, pami?? RAM 256MB), tak wi?c maj?c pewn? kwot? PLN postanowi?em "to" wymieni? na co? nowszego.

C??, pieni?dzy nie ma wiele, a na raty nie mam zamiaru kupowa?. Rozgl?da?em si? w sklepach typu Media Markt, ale to co tam zobaczy?em by?o okropne (ka?dy kto zna si? na kompach wie dlaczego).

Po kilkugodzinnym poszukiwaniu (Media Markt, Saturn, zwyk?e sklepy komputerowe) stwierdzi?em, ?e najlepszym wyj?ciem bedzie z?o?enia kompa. Na moje oko i bud?et z?o?y?em co? takiego:



I tutaj idzie pytanie moi drodzy znawcy :) Co by?cie zmienili, uj?li, dodali do tego zestawu? Dodam tylko, ?e kwota jak? dysponuj? to 1800-1900z?.
 

Korul

Active User
Joined
Apr 25, 2008
Messages
109
Reaction score
3
Odp: Nowy komputer

karta graf s?aba :/ procek juz tez :p
 

Ray

Senior User
Joined
Oct 20, 2008
Messages
1,050
Reaction score
170
Age
28
Odp: Nowy komputer

Moim zdaniem za te pieni?dze to i tak dobra maszyna ;)

hMm jak tak patrze nie jest zle ale zale?y jakie zastosowanie b?dzie mia? PC
Ile ma wentylator?w i jak mniej wi?cej wygl?da obudowa na RL wiele czyta?em o dobrych podzespo?ach min. w?a?nie o obudowie musi mie? mniej wi?cej dobr? przepuszczalno?? ?e si? tak wyra?e i nie za ci??ka..Karta grafiki hmm dobra 512 mb nied?ugo b?dzie 1 GB a mo?e ju? jest;D

ale m?wi?c dobry komp mo?na co? zmieni? skoro masz do 1900 z? to 200 z? masz wolne...

pozdro
 

The_LoLekK

Advanced User
Joined
Apr 10, 2008
Messages
237
Reaction score
41
Odp: Nowy komputer

Hmmm ,co tu powiedzie? ... Proponuj? kupi? odpowiednik procesora firmy AMD lub kupi? model Intela Core2 Duo E8500 (najlepszy) . Pami?? RAM 4GB mo?e Kingston'a ale ?ebym Ci ?le nie podpowiedzia? to podpytaj si? innych odno?nie tego zespo?u.

@Down
W tym wypadku jednak tak . Model E8500 ma wi?ksz? wydajno?? do gier ,ale z tego co napisa?e? nie jest ci a? tak potrzebna . A co do tego tego kompa twojego kolegi - Wystarczy zadba? o niego i co jaki? czas skanowa? i defragmentowa? .

@OffTop
A w?a?nie ... zapomnia?em poradnika o tym zrobi? ^^
 
Last edited:

Shiva1

Active User
Joined
Sep 2, 2008
Messages
135
Reaction score
22
Odp: Nowy komputer

#up; No wiesz, nie zawsze wi?ksza ilo?? cyferek r?wna si? wydajno?ci. Ja b?d? pracowa? na Win XP, wi?c nie potrzebuj? a? tyle ramu, co na Vist?. Sztuka tkwi w dobraniu odpowiednich parametr?w. Co z tego, ?e dopierdole 1,5TB dysk twardy, skoro taki dysk b?dzie zmusza? procka do d?ugiego my?lenia.

karta graf s?aba :/ procek juz tez

Procek s?aby? Hm... Jak na 1700z? moim zdaniem jest wsytarczaj?cy. Dla przyk?adu przedstawi? sytuacj? mojego s?siada, kt?ry posiada Intel Core2 Quad, 4k Ramu no i oczywi?cie gf9800gt i mog? spokojnie powiedzie?, ?e na jego drugim kompie (o podobnych parametrach jak poda?em w 1 po?cie) pracuje mi si? znacznie lepiej.

Dodam jeszcze tylko, ?e m?j komputer nie s?u?y obecnie i nie b?dzie s?uzy? w najbli?szym czasie do grania wi?c teorie o 16GB Ramu etc. mo?ecie pomin?? :)

Jakie? nowe propozycje?
 
Status
Not open for further replies.
Top