What's new

Nowy rook..

Status
Not open for further replies.

Frox

Forum friend
Joined
Apr 2, 2008
Messages
494
Reaction score
33
Elo,
Ostatnio z nud?w wpad?em na rookgaard, zdziwi?em sie mocno, nie zalogowa?em sie tam gdzie zawsze, lecz przy jakims statku.Poszed?em parenascie sqm, i nagle zacze?y pojawiac sie smieszne animacje, a to strza?ki itp.Przeszed?em tego ca?ego questa w jakies 15min, powiem Wam, ze nowy gracz, newbie kt?ry nie zna angielskiego(wiekszosc polak?w i nie tylko...) raczej bedzie miec problem z przejsciem tego samouczka.
Jak Wy to widzicie ?
 

M@rtin

#mistrz
Joined
Jun 30, 2008
Messages
500
Reaction score
115
Moim zdaniem ten tutorial jest do?? dobr? rzecz?. No fakt ?e kto? kto s?abo zna angielski b?dzie mia? problem lecz to chyba lepsze ni? gdyby mia? zaczyna? na rookgaardzie i kompletnie nie wiedzia? o co chodzi. Gdy ja zaczyna?em nie wiedzia?em ?e jedzenie si? je i gdy chcia?em mie? full hp szed?em na raty i pada?em. Nie wiedzialem ?e potwory si? otwiera i wyci?ga z nich r??ne itemsy. Dzi?ki temu tutoriali mniej b?dzie takich sytuacji.

@down

Ja z pocz?tku te? nie wiedzia?em o co chodzi. My?l? przecie? ja ju? po?o?y?em ga??zie na ten g?upi w?zek. Potem dopiero si? domy?li?em ?e z tych zniszczonych drzew mo?na "zdejmowa?" ga??zie.
Co do tego utrudniania to przecie? tutorial mo?na opu?ci? na samym pocz?tku. Gdy pierwszy raz widzimy Santiago (tego co wygl?da jak pirat) to piszemy do niego hi>skip tutorial>yes.
 
Last edited:

The_LoLekK

Advanced User
Joined
Apr 10, 2008
Messages
237
Reaction score
41
Ja si? m?czy?em z questem z tymi ga???mi :rolleyes: Nie wiedzia?em co to znaczy ;) W?tpi? ,?e ka?dy ma taki stopie? z anglika . Ten update utrudni? gr? graczom "nieangielskim"
 
N

Napster

Guest
Ja znam dobrze angielski, ale pogubi?em si? w tych ga??ziach i ola?em. I tak sprawdza?em, czy NG nie debuguje klienta xd.
Wed?ug mnie fajnie to zrobili, ale 'to' jest za d?ugie.

Pozdrawiam,
Napster.
 

Knight

Advanced User
Joined
May 3, 2008
Messages
347
Reaction score
21
Wed?ug mnie to jest fajne bo nie trzeba i?? si? m?czy? na Raty ,?eby wbi? 2 lvl dostajesz dzi?ki temu 250 exp'a i szybko wbijasz 3 , 4 i tak dalej ... :)

Pozdrawiam,
Knight
 
G

Gudio

Guest
A ja na helpie pisa?em wypu?cie mnie st?d po polsku...!

Rook w 30~ minut, a main w 5 ^^

@Napster
Ga??zie? 3 ga??zie do koszyka i jeste? wolny.. sorry do w?zka =D
 

ziki

Active User
Joined
Apr 30, 2008
Messages
131
Reaction score
5
Tam wystarczy pisa? do npc-?w to co jest na niebiesko -.^
Ja nie mia?em problemy z przej?ciem tych trutrojali. Ale jak kto? stawia swoje pierwsze kroki w Tibii i zna angielski to mu bardzo pomo?e.
 
Joined
Jul 9, 2008
Messages
13
Reaction score
0
Age
39
Wypas

Wypas

Kiedy? na roku ?eby dosta? pierwsz? lin? by?o si? trzeba troszku napoci? teraz za? nie do?? ?? samouczek dla noobk?w to jeszcze kilka itemk?w dla mnie wypas:D
 

Anvil

Advanced User
Joined
Apr 2, 2008
Messages
267
Reaction score
7
Beznadzieja.. to samo jest w manualu..
 

terrior95

User
Joined
Jul 3, 2008
Messages
37
Reaction score
0
Wed?ug mnie to fajnie, ?e to jest.Dzi?ki temu zdob?dziesz 250 expa i gracze kt?rzy zaczeli gra? naucz? sie przynajmniej chodzi? i rozmawiac z npc.:DGorzej z tymi co angielskiego nie znaj?.

Pozdro,
terrior95
 
Joined
Apr 4, 2008
Messages
47
Reaction score
1
Dostaje sie 150 expa... widac ze nawet nie robili xd

przynajmniej niektorym noobom sie nie uda na mainie krasc i zabijac xd
 

Baju94

User
Joined
Jul 14, 2008
Messages
31
Reaction score
1
Mo?e i lepiej ale ten tutorial ma pokaza? nowym graczom jak zacz?? jak si? oblugiwa? niekt?rymi rzeczami
jeszcze na mainie nie gra?em ?adn? postaci? ale nied?ugo wejde i zobacze jak b?dzie podobnie do rooka ?e tutoriale itd to fajnie wi?cej mo?na si? nauczy? =)
 

MajkiToJa

User
Joined
Jul 14, 2008
Messages
15
Reaction score
0
Jesli sie jakies dziecko zaloguje to nie bedzie wiedzialo co robic :D
a co z tym idzie mniej NOOBOW !!! xD
 

Chajtek

Ten prawdziwy...
Joined
Apr 20, 2008
Messages
483
Reaction score
41
Szczerze. Jakbym zaczyna? swoj? przygod? w Tibi to nigdy bym chyba tego nie przeszed?. Jeden plus to tylko 2 i p?? lvl i troche kasy za mi?so. Dobrze ,?e jak si? z niego wychodzi dostaje si? jakie? itemki ;d To jest dobre.
 

Frost_Dragon

Advanced User
Joined
Jul 12, 2008
Messages
328
Reaction score
19
Age
27
Ja sobie zrobi?em ludka na Arcani i pierwszy raz to zrobilem ten toturial w okolo 1 min xD Mam 11 lat a znam kazde slowo co gadaj? NPC xD A jak nieznam to dopasowuje jedno slowo do drugiego i cos wychodzi xD A z tymi galeziami to trzeba znalesc suche drzewo i klikac Use i przyniesc galezie kture ci sie pod toba pojawia (4 razy )
 
Last edited:

Frox

Forum friend
Joined
Apr 2, 2008
Messages
494
Reaction score
33
pierwszy raz to zrobilem ten toturial w okolo 1 min)
Taaa i jestes pierwszym Frost Dragonem kt?ry zrobi? ten samouczek...
Noszenie ga?ezi jest ciezkie ;), ja robi?em go z trzema kumplami co znaja sie i dobrze graja w tibie, lecz nie wiedzieli co zrobic ;p.Przypadkowo jakos walna?em w te drzewo i ga?ezie sie posypa?y :D.
 

M@rtin

#mistrz
Joined
Jun 30, 2008
Messages
500
Reaction score
115
Taaa i jestes pierwszym Frost Dragonem kt?ry zrobi? ten samouczek...
Noszenie ga?ezi jest ciezkie ;), ja robi?em go z trzema kumplami co znaja sie i dobrze graja w tibie, lecz nie wiedzieli co zrobic ;p.Przypadkowo jakos walna?em w te drzewo i ga?ezie sie posypa?y :D.

@up

Moim zdaniem to zadanie z ga??ziami uczy noobksich zachowa?. Ludzie zamiast sami zbiera? to zabieraj? ga??zie innym. Te ga??zie powinno da? si? chowa? do backpacka wtedy takich sytuacji by nie by?o.
Tutorial (a przynajmniej ta cz???) uczy jak zosta? thiefem.
 

Daxeh

New User
Joined
Jul 16, 2008
Messages
3
Reaction score
0
Age
32
Angielski to podstawa, nie tylko w Tibii, ale w 90% gier tego typu. Wed?ug mnie powinien si? troch? CipSoft postara?, bo w ko?cu du?a liczba "Tibijczyk?w" to Polacy. Tak czy inaczej moja na ten temat jest taka, ?e jest to beznadziejne, gdy? dziecko (np. 12 lat) kt?re nie zna angielskiego raczej sobie nie poradzi, owszem je?li kto? ma 30 lat i nie zna angielskiego to te? sobie nie poradzi. Tak czy inaczej s? jeszcze literaki na !

P.S. First post with Tibia.net.pl!

Pozdrawiam,
Daxeh.
 
Status
Not open for further replies.
Top