What's new

Nowy rookgaard - przytulniejszy?

Status
Not open for further replies.

Yenzen

Active User
Joined
Aug 11, 2008
Messages
66
Reaction score
2
Czy nie zauwa?yli?cie, ?e nowy rookgaard sta? si? bardziej przyjazny dla nowych graczy?
I nie m?wie tu ju? o samouczku, zmieniono wygl?d budynk?w, teren.
Fajnie wygl?daj? krzycz?cy NPC.
Bardzo fajnym dodatkiem jest Dallheim - stoi na mo?cie do krainy od 2 lvl.
Mo?na go spyta? na czym expi? maj?c taki i taki lvl. Jaka bro? b?dzie odpowiednia. Dzi?ki temu nowicjusze kt?rzy znaj? cho? podstawy angielskiego, wiedz? ?e poison spider i snake mog? zatru?. Wiedz? ?e nie zabij? wolfa z cluba kt?rego dostaje si? na pocz?tku gry. Wiedz? ?e na bugach jest dobry exp, ale wiedz? te? ?e te ma?e stworzonka potrafi? przy?o?y?. M?wi te? nam, ?e nie mo?emy i?? expi? bez tarczy oraz broni. Trening i EQ przed samym wyj?ciem na mainland, fajny pomys?.
Czy?by tibia (a przynajmniej rookgaard) odzyskiwa?a klimat? Wida? ?e zmniejszy?o si? wo?anie newbie o pomoc w wej?ciu po drabinie i handlowaniu. A w?a?nie skoro jestem przy handlowaniu - rozmowa z npc w odzielnym chacie to ?wietny pomys?. Tak samo okienko, kt?re blokuje mo?liwo?? kupienie przedmiot?w, kt?rych potem nie b?dziemy mogli podnie??.
Jestem mile zaskoczony - chcia?em wej?? tylko na chwilk? na rl, ale chyba zostan? troch? d?u?ej - a teraz ide pom?czy? raty ;>
Moje ma?e podsumowania - Gz cipsoft
A jakie jest wasze zdanie? ;)
 
Last edited:

Woristin

Forum friend
Joined
Apr 6, 2008
Messages
540
Reaction score
86
Mo?e i przytulniejszy, du?o lepszy dla nowych graczy, ale klimat moim zdaniem mia? wcze?niej... W?a?ciwie ca?a ?wiat Tibii, wraz z kolejnymi updatami traci klimat...

A mo?e po prostu tak my?l? tylko starsi gracze?
 

Waldek112

New User
Joined
Aug 12, 2008
Messages
2
Reaction score
0
moim zdaniem tibia sie rozwija...a znia cala reszta zarowno gracze jak i gmowie ;]
 

Dilvish

Active User
Joined
Aug 13, 2008
Messages
107
Reaction score
7
Tak m?wicie po ka?dym updacie, a to ju? si? przyzwyczajacie do rookagardu przez rok i tak, ?e tamten by? lepszy, ale nie powiem. Ten Rookgard mi si? dosy? podoba, fajne kolory i w og?le przytulniej si? gra i mi?o expi, a? nie przyjdzie jaki? naab i Ci powybija, albo wbije na respa :)
 

Yenzen

Active User
Joined
Aug 11, 2008
Messages
66
Reaction score
2
Odp: Nowy rookgaard - przytulniejszy?

No w?a?nie, kiedy? wiele os?b si? zniech?ca?o po 1 zalogowaniu, a teraz?
Pami?tam jak zaczyna?em, by?y czasy tibia 7.7, to po wbiciu 15lvl'a tibia mi si? znudzi?a, zacz??em si? bawi? w ots, teraz a? mnie ci?gnie, ale nie b?d? zaczyna? bo po prostu ju? wiem, ?e wbijanie hlvla to strata czasu..
 

Chuck Norris

Active User
Joined
Jun 20, 2008
Messages
69
Reaction score
1
Odp: Nowy rookgaard - przytulniejszy?

Nie no z tym samouczkiem oni przesadzili wiekszosc polakow nie potrafi przejsc ...
 

Bazylej

User
Joined
Aug 19, 2008
Messages
15
Reaction score
0
Odp: Nowy rookgaard - przytulniejszy?

Czy nie zauwa?yli?cie, ?e nowy rookgaard sta? si? bardziej przyjazny dla nowych graczy?
I nie m?wie tu ju? o samouczku, zmieniono wygl?d budynk?w, teren.
Fajnie wygl?daj? krzycz?cy NPC.
Bardzo fajnym dodatkiem jest Dallheim - stoi na mo?cie do krainy od 2 lvl.
Mo?na go spyta? na czym expi? maj?c taki i taki lvl. Jaka bro? b?dzie odpowiednia. Dzi?ki temu nowicjusze kt?rzy znaj? cho? podstawy angielskiego, wiedz? ?e poison spider i snake mog? zatru?. Wiedz? ?e nie zabij? wolfa z cluba kt?rego dostaje si? na pocz?tku gry. Wiedz? ?e na bugach jest dobry exp, ale wiedz? te? ?e te ma?e stworzonka potrafi? przy?o?y?. M?wi te? nam, ?e nie mo?emy i?? expi? bez tarczy oraz broni. Trening i EQ przed samym wyj?ciem na mainland, fajny pomys?.
Czy?by tibia (a przynajmniej rookgaard) odzyskiwa?a klimat? Wida? ?e zmniejszy?o si? wo?anie newbie o pomoc w wej?ciu po drabinie i handlowaniu. A w?a?nie skoro jestem przy handlowaniu - rozmowa z npc w odzielnym chacie to ?wietny pomys?. Tak samo okienko, kt?re blokuje mo?liwo?? kupienie przedmiot?w, kt?rych potem nie b?dziemy mogli podnie??.
Jestem mile zaskoczony - chcia?em wej?? tylko na chwilk? na rl, ale chyba zostan? troch? d?u?ej - a teraz ide pom?czy? raty ;>
Moje ma?e podsumowania - Gz cipsoft
A jakie jest wasze zdanie? ;)

Bardzo dobrze ze to zauwazyles ;p
Cipsoft w tym updacie sie postaral naprawde , na rooku duzo sie zmienilo (oprawa graficzna) ale nie tylko przeciez sam Inq~ quest jest bardzo dlugi a niektore widoki na nim tez sa oniesmielajace ; > W tym updacie naprawde sie postarali
 

Fizio95

Advanced User
Joined
Apr 8, 2008
Messages
317
Reaction score
3
Age
31
Odp: Nowy rookgaard - przytulniejszy?

Rookgaard si? polepszy? jest ?atwiejszy i du?o pomaga samouczek na pocz?tku i przy okazji wbijasz 2.5 lvla :) du?o pomog?o to ze daje 2.5 lvla bo pocz?tkuj?cy nie musi m?czy? si? godzinami z ratami :p Mainland te? si? rozwija, mo?e nie kt?rzy tego nie widz?... A ten quest z wany POI? hm? bez niego dupa :) albo ten quest co teraz wszed? Demon Oak Quest. Mo?e te zbroje i inne zni?aj? si? do poziomu Diablo ale c?? Tibia stara si? ?eby by?o du?o item?w i potwor?w.
Pozdro.
 

One

My?l?cy
Joined
Apr 6, 2008
Messages
445
Reaction score
217
Age
29
Odp: Nowy rookgaard - przytulniejszy?

Lepszy dla newbie samouczek pokazuje podstawy gry...

Mi si? nowi "wrzeszcz?cy" NPC nie podoba a tym bardziej pomoc w EQ i chodzeniu na potworki, teraz ju? nie zobaczymy newbie kt?ry pyta si? jak wyj?? po drabinie, nikomu nie sprzedamy liny za 100gp (ja sprzeda?em za 250 kiedy?). Og?lnie zmiany s? dobre dla nowych u?ytkownik?w.

Oceni?bym to ?rednio gdyby nie 1 zmiana... Rozmowa z NPC w oddzielnych okienkach. Teraz ju? nie stoisz 30 minut w kolejce do banku bo nooby ci? wypychaj?. Szczeg?lnie t? zmian? odczuwa si? na mainie ale i tak jest spoko.

Ka?dy wie co to jest trade, jak wyj?? po drabinie, jak si? ropna?, gdzie expi? - mo?e to i lepiej sam nie wiem...

Og?lnie oceniam zmiany jako udane co kolejne udp. psu?y Tibi? teraz jest lepiej.

Podsumowanie :

+ TRADE - oddzielne okno
+ TRADE - blokada cap
+ TRADE - okienka buy/sell
+ Mo?liwo?? pomini?cia tutorialu.
+ Pomoc dla nowych graczy. (w pewnym sensie dla niekt?rych to jest "-")

- Wrzeszcz?cy NPC. (s? bardzo wkurzaj?cy)
- Biada tym ktorzy nie rozumiej? angielskiego.
 

Aro

Active User
Joined
Apr 4, 2008
Messages
102
Reaction score
7
Odp: Nowy rookgaard - przytulniejszy?

Samouczek my?l? ?e si? przyda, og?lnie zrobi? si? jak by troch? przytulniejszy ale jak by jeszcze dodali jakie? nowe potwory to by by?o super :)

Pozdrawiam
 

WiedzminGeralt

New User
Joined
Apr 9, 2008
Messages
0
Reaction score
0
Odp: Nowy rookgaard - przytulniejszy?

Samouczek na pewno si? przyda nowo przyby?ym, od razu dostan? troch? expa, lin? i ?opat?, a przy wychodzeniu z rooka "The Oracle" teleportuje na wysp? gdzie si? wybiera profesj? u NPC, najlepsze w tym jest to, ?e mo?na tam poskillowac troch? (tzn. na tej wyspie)...brakuje mi jeszcze depo...
 

Skip Lord

Active User
Joined
Apr 20, 2008
Messages
76
Reaction score
6
Odp: Nowy rookgaard - przytulniejszy?

Dla mnie nowy rookard nie jest przytulniejszy , jest troch? bardziej straszny :p
Za to samouczek si? przyda , i nowy styl kupowania u NPC nie b?dzie ju? "bloker?w" kt?rzy nie daj? nick kupi? ;)
 

Bamber

New User
Joined
Apr 8, 2008
Messages
2
Reaction score
0
Odp: Nowy rookgaard - przytulniejszy?

Nie no z tym samouczkiem oni przesadzili wiekszosc polakow nie potrafi przejsc ...
To swiadczy o ich wyksztalceniu i wiedzy angielskiego. Moze nie jestem siwtny z angielskiego ale to rozumiem i jest to banalne.
 

kosik2424

User
Joined
Jul 18, 2008
Messages
44
Reaction score
0
Odp: Nowy rookgaard - przytulniejszy?

To prawda tibia rozwija sie .Ale kiedys sie gralo lepiej klimat i w og?le.

//Nast?pnym razem nie r?b takich b??d?w :).
M@rtin
 
Last edited by a moderator:

cod44

New User
Joined
Sep 12, 2008
Messages
2
Reaction score
0
Odp: Nowy rookgaard - przytulniejszy?

@Up Racja kiedy? na rooku polak pyta? si? mnie jak gada? z NPC co do niego pisa? itp :D
 

Dropsiak

New User
Joined
Sep 13, 2008
Messages
0
Reaction score
0
Odp: Nowy rookgaard - przytulniejszy?

Jak dla mnie za szybko sie wbija lvl. Ale mo?e by? :)
 

Soul of dragon

Active User
Joined
Apr 5, 2008
Messages
138
Reaction score
5
Odp: Nowy rookgaard - przytulniejszy?

Ja s?dz? ?e tibia to teraz g?wno. Upady s? coraz szybciej. W p?? roku nagle z wersji 8.10 zrobi?a si? wersja 8.21. To jest nie normalne. Ju? 2 Upady na rok to du?o a co dopiero 4 p?? roku. Po updacie 8.20 zalogowa?em si? tylko raz poczeka?em a? mi zniknie "pz" i logout teraz to tylko otsy. Tibie znubili przykro mi bardzo. Wszystko wina upad?w bo w cipsofcie ju? pomys??w brak. Niech si? lepiej zajm? Fiction fighters, i tak im g?wno z tego wyjdzie. Jak s?dzicie czy otsy nie wykorzystuj?ce najnowszych rozwi?za? cipsoftu s? legalne? Ja my?l? ?e tak bo Premium account na Ron ots mo?na podobno kupi? w ?abce.

@Rookgaard
Rookgaard to teraz g?wno. S?abo mi si? robi jak si? tam zaloguje. Tutorialek to dobry pomys?, bo odsiewa nub?w ale ta druga wyspa to dno, Zanim si? z tamt?d wyjdzie to sobie mo?na nawet 20 level wbi?, I potem si? tylko po eku bujn??. Tibia zmierza ku zag?adzie(czyt. zkresk?wkowieniu).

P.S
Sory za ort.
 
B

Budzik

Guest
Odp: Nowy rookgaard - przytulniejszy?

Je?eli chodzi o nowy wygl?d mi si? podoba, ale ten quest na pocz?tku jest nie potrzebny. Ka?dy m?wi, ?e b?dzie mia? ju? 2,5 lvla, ale co mu z tego jak kasy nie b?dzie mia??? i b?dziesz si? szwenda? z rapierem na 4 lvlu. Gdy by nie ten quest to by by?o dobrze, a tak jestem na nie.
 
Status
Not open for further replies.
Top