What's new

-Łatwy Obs?uga programu HyperCam2

Status
Not open for further replies.

bockwurstpaule

Active User
Joined
Dec 28, 2008
Messages
61
Reaction score
7
Witam Was Drodzy U?ytkownicy!
Dzi? postanowi?em napisa? poradnik: Jak pos?ugiwa? si? programem "HyperCam2".
Postanowi?em to napisa?, poniewa? znam kilka os?b co nie potrafi? jeszcze si? tym programem obs?ugiwa?, b?d? nie potrafiom nagra? filmiku.
M?wi? ju? na pocz?tku, ?e u?y?em opcji "szukaj" i nic w tym rodzaju nie znalaz?em, je?eli by si? zdarzy?o, ?e poradnik tego typu jest na forum: Prosz? o natychmiastowe usuni?cie mojego poradnika.
A wi?c ZACZYNAMY!
Krok 1: Pobranie
Na pocz?tku oczywi?cie potrzebujemy samego programu HyperCam2:
Polsk? wersje ?ci?gniemy st?d:

Skan(oczywi?cie nie wiem po co, ale ?eby nie by?o):

Cho? sam jestem zdziwiony, ?e co? znalaz?o, lecz osobi?cie nie wiem co to jest i nie uwa?am tego za wirusa.
Krok 2: Rozpakowanie
Plik HC2SetPL rozpakowywujemy do wcze?niej stworzonego folderu w?asnego upodobania, np.: C:\Dokumente und Einstellungen\~Pablo!~\Pulpit\Nowy Folder,
Krok 3: Obszar Ekranu
Po otworzeniu pliku HyCam2.exe wyskakuje najpierw nam okienko:
25sx7op.jpg

Tym si? nie przejmujemy, poniewa? program wymaga zakupu licencji i nas o tym informuje.
Wi?c idziemy dalej: Po klikni?ciu przycisku 'Ok' wyskakuje nam okienko z programem:
noca9v.jpg

1.
Wybieranie obszaru nagrywanie. Po klikni?ciu "Wybierz Obszar" mo?na ustawi? jaki chcemy obszar. Po klikni?ciu "Wybierz Okno" program ma wbudowan? liste okien i myszk? kierujemy co chcemy mie? jako g?owne okno. Np.: Program ma wbudowane: Od g?ry strony World Wide Web (WWW) do do?u (bez paska zada? oraz bez listy kart), ma tak?e wbudowane monitorowanie paska zada?. Jest du?o mo?liwo?ci.
Mamy oczywi?cie pomoc, oraz ustawienia domy?lne.
a) Pomoc- chyba si? domy?lamy
b) Ustawienia domy?lne- wszystkie ustawienia jakie zmienili?my przywraca nam do tych co by?y na pocz?tku.
2.
2.
Podstawy czyli:
a)Wy?wietlanie ramki wook?? tego co nagrywamy:
- To jest chyba jasne: migotanie tej ramki
b)Tu chodzi o to, ?e jak zaczniemy ju? nagrywa? nasz filmik to okno HyperCam nie zminimalizuje si?.
c)A tu chodzi o zminimalizowanie tego okna.
d)A tu chodzi o to, aby ikona programu HyperCam2 zminimalizowa?a do paska szybkiego uruchamiania, tam gdzie mamy ikonke GG, itp.
3.
3.
a) Nagrywanie- Rozpocz?cie nagrywania wybranego obszaru.
b) Pauza- Chwilowe zatrzymanie nagrywania.
c) Odtwarzaj- Odtwarzanie wcze?niej nagranego obrazu.
d) Domy?lne- Przywraca Domy?lne ustawienia.
Krok 4: Skr?ty Klawiszowe
r6z8g3.jpg

a) Skr?ty klawiszowe, pomagaj?ce nam na szybkie w??czenie nagrywania, zatrzymania lub zrzutu pojedy?czej klatki (jak screenshot)
W ka?dej chwili te 'Hotkeye' mog? by? zmienione.
2.
Tu chodzi o to, ?e jak przyci?niemy LPM oraz <wybrany klawisz> b?dziemy mogli porusza? obszarem nagrywania. Czyli np.: Nagrywamy jak wbijamy level a tu nagle w prawym g?rnym rogu pojawia si? Lord'Paulistinha i chcemy go szybko nagra? bo zaraz sobie gdzie? p?jdzie, a wi?c przyciskamy LPM+ <wybrany klawisz> i przesuwamy obszar na Lorda. <-- do?? dziwny przyklad.
Krok 5: Pliki AVI
2i7xu2p.jpg

1.
a) Gdzie pisze 'Nazwa Pliku AVI: tam jest miejsce na nazwanie oraz umiejscowienie (gdzie ma si? zapisywa? nasz plik) naszego pliku.
b) Dodawanie numeru do filmu: czyli damy sobie nazwe np.: tibia i nagramy 1-szy filmik to on b?dzie si? nazywa? tibia a kolejny b?dzie tibia0001, kolejny tibia0002...
c) Chyba proste: d?wi?k w filmiku.
2.
a) Ilo?? nagrywania w klatkach/s im mniej tym gorsza jako??, im wi?cej tym lepsza. Ale bez przesady z tymi klatkami, poniewa? komputer nie wytrzyma napi?cia jakie na nim wywieracie i coraz bardziej b?dzie zwalnia? swoj? prac? i trzeba b?dzie po jakim? nied?ugim czasie robi? formata, to m?wie z w?asnego do?wiadczenia. Z odtwarzaniem tak samo jak z nagrywaniem.
3.
a) Autowyb?r- bardzo zalecane. Polecam to zostawi?, gdy? to wybiera najlepszy kompresor do odtwarzania klatek.
b) Jako?? kompresji klatek: jako?? odtwarzania.
Krok 6: D?wi?k
2vb60yg.jpg

Co prawda wg. mnie to jest dodatkowa funkcja lecz nie b?de jej omija?.
a) Aby by? d?wi?k musimy zaznaczy? oczywi?cie: Nagraj d?wi?k.
b) Rozmiar pr?bki: Wielko?? oraz jako?? nagranego d?wi?ku: 8 bit?w- zalecam mniejsza jako??, mniej zajmuje pami?ci, ale nie czu? r??nicy w d?wi?ku jak zaznaczymu 16 bit?w. Jedynie b?dzie wi?cej zajmowa? miejsca.
c) Wybierz jako??- Cz?stotliwo?? pr?bkowania: chodzi o to z jak? precyzj? ma nagrywa? d?wi?k. Zalecam zostawi? je?eli b?dziemy nagrywa? d?wi?k.
Krok 7: Inne Opcje
29bhff5.jpg

1.
a) Opcja ta odpowiada za widoczno?? kursora na filmiku.
2.
a) Zaznacza klikniecie myszka "gwiazdk?" *
b) Jak du?a ma by? ta gwiazdka innymi s?owy rozmiar.
c) Jaki kolor ma si? wy?wietli? po klikni?ciu LPM, lub PPM
3.
a) Je?eli b?dziemy klika? myszk? to tu ustawiamy g?o?no?? klikni??.
PORADNIK JEST W PE?NI NAPISANY PRZEZE MNIE. KOPIOWANIE NA INNE FORA/STRONY BEZ MOJEJ ZGODY SUROWO ZABRONIONE!
My?l?, ?e poradnik jest jasny, przejrzysty i si? podoba?.
Oczywi?cie to jest poradnik dla nowych w HyperCam2.
Prosz? o krytyk? oraz poprawki.
Pozdrawiam,
Bockwurstpaule
 

edziosek

New User
Joined
Sep 12, 2009
Messages
1
Reaction score
1
Odp: Obs?uga programu HyperCam2

Noo! Pozadny poradnik od a do z! Dopiero co sie zarejestrowalem tu ;] ale zeby nie bylo offtopy to naprawde mi sie ten poradnik podoba! Zawsze mialem problemy z HyCamem!
Reput ci sie nalezy!
 

bockwurstpaule

Active User
Joined
Dec 28, 2008
Messages
61
Reaction score
7
Odp: Obs?uga programu HyperCam2

!BUMP! Co jest dlaczego tylko jeden komentarz? A? tak tragicznie?

Pozdrawiam,
Bockwurstpaule
 

TerMoYe

Advanced User
Joined
May 24, 2009
Messages
235
Reaction score
22
Age
29
Odp: Obs?uga programu HyperCam2

No dzieki kole? dawno chcia?em si? nauczy? u?ywa? HyperCama a tw?j poradnik nauczy? mnie w 5 min.
Pozdro
TerMoYe
 

Anthay

Active User
Joined
Sep 13, 2009
Messages
125
Reaction score
3
Odp: Obs?uga programu HyperCam2

Tutek ?adny xP

Ale troche mnie zdziwi?o to, ?e w ramce jest Wybierz Okno, a ni?ej napisa?e? Wybierz Obszar

8/10 [widzia?em lepsze xD]



Pzdr, An!
 

Heliton Pall

Advanced User
Joined
Aug 16, 2009
Messages
392
Reaction score
15
Age
26
Odp: Obs?uga programu HyperCam2

Ja mam jeden problem z Hyper Cam 2 .Zrobi?em wszystko jak opisa?e?,ale jak ko??ze nagrywa? nie ma tego pliku!Co zrobi??!
 

Anthay

Active User
Joined
Sep 13, 2009
Messages
125
Reaction score
3
Odp: Obs?uga programu HyperCam2

Jest on w folderze Moje Dokumenty. [przynajmniej u mnie]
 

bockwurstpaule

Active User
Joined
Dec 28, 2008
Messages
61
Reaction score
7
Odp: Obs?uga programu HyperCam2

@Anthay
To by?o przes?anie, ?e jak klikniemy wybierz okno to mo?emy sobie wybra? jakie okno chcemy mie?. Opisa?em tu 2 w jednym

@Heliton Pall
A jak? ?cie?ke do pliku wpisa?e? w kroku 6-tym pkt.1 podpkt a?
Tam wpisujesz w?a?nie gdzie ma si? zapisywa?, nie polecam pulpitu, jak zapisujesz na pulpicie to jest to zwyk?e za?miecanie

Pozdrawiam,
Bockwurstpaule
 

TapeMapper

Advanced User
Joined
Jul 22, 2009
Messages
416
Reaction score
22
Age
30
Odp: Obs?uga programu HyperCam2

Bardzo dobry i przejzyszty poradnik.
Mysle ze przyda sie on 90% u?ytkownikom Tnet; )
-0 Krytyki : )
Poprostu best. 10/10
Pozdrawiam Tapemapper
 
Joined
May 10, 2008
Messages
15
Reaction score
0
Odp: Obs?uga programu HyperCam2

Prawdziwy Temat. Sprawa Posz?a Do S?du : )

Pozdrawiam
Shadow Death.:)
 

Kisztyl

New User
Joined
Nov 5, 2009
Messages
3
Reaction score
0
Odp: Obs?uga programu HyperCam2

Ja te? mam problem , nagrany film odtwarza mi sie do g?ry nogami:curse: , co mam zrobic? Prosze o pomoc!o_O
 

marsy11

User
Joined
Mar 27, 2010
Messages
12
Reaction score
1
Odp: Obs?uga programu HyperCam2

ja mam problem z szybko?ci? filmu g?os nagrywa mi spoko ale jak krence film o czym kolwiek to zasuwa mi szypko nie chodzi mi tak jak powinien chce ?eby zwyczajnie chodzi? ale chodzi mi szypko ze nie wiem co si? dzieje na filmiku prosi? bym o pomoc najlepiej na priv ;) pozdrawiam marsy11 :eek:ps:
 
Status
Not open for further replies.
Top