What's new

od czego mam zaczac?

Status
Not open for further replies.

vegetroex

Active User
Joined
Dec 14, 2012
Messages
78
Reaction score
2
Chce pisac wlasne skrypty do otsa robic wlasne grafiki i mapy

Od czego mam zaczac ?

Jakich kodow?
Jakich programme?
I czy mozecie cos polecic.Jakie's poradniki,ksiazki,filmiki,stronki.

Dzieki z gory

PS.pisane z tableta jak zly dzial to prosze o przeniesienie
 

vegetroex

Active User
Joined
Dec 14, 2012
Messages
78
Reaction score
2
Odp: od czego mam zaczac?

Poczytam popatrze.dzieki

REPUT

---------- Tre?? dodana o 22:19 ----------

Prosze o wiecej ;)
 

Saelasti

Advanced User
Joined
Apr 1, 2014
Messages
192
Reaction score
25
Odp: od czego mam zaczac?

Do programowania polecam Ci ?rodowisko Code Blocks, a poradniki dost?pne s? na forach i w google przede wszystkim.
 

vegetroex

Active User
Joined
Dec 14, 2012
Messages
78
Reaction score
2
Odp: od czego mam zaczac?

Chcial gym jeszcze Jakie's poradinki w ktorych tlumacza gdzie I jak wlasne sprity wgrac I jak wlasny acc maker zrobic.

Ps : co mam robic po lua??

---------- Tre?? dodana o 00:58 ----------

O I jeszcze jak wlasne postacie =)
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: od czego mam zaczac?

Chcesz sie uczyc programowac i robic wszystko, czy chcesz konkretnie pod otsa pisac skrypty i robic wszystko?
Jesli chcesz tylko pod otsa, to olej zwyczajne poradniki z lua. Wiecej czasu ci to zajmie a i tak nie bedziesz znal funkcji tfsa. Bierz od razu poradniki z for tibijskich. Dobrze by bylo jak bys w miare ogarnial angielski bo to pomoze.
Poznasz podstawowe struktury skryptow i funkcje i juz bedziesz w stanie napisac wiekszosc potrzebnych ci skryptow. Bo tak na prawde wiekszosc skryptow opiera sie tylko na wywolaniu skryptu w odpowiedni sposob a wszystko zajmuje z 5 linijek...
A do pisania w lua to ci najzwyczajniejszy notatnik wystarczy. Chociaz jesli tak bedziesz dzialac to polecam notepad++.
Co do map i calej reszty. Masz dzial poradnikow. Znajdziesz tam info o map edytorach i mapach, wiec bedziesz wiedzial co i jak.
Znajdziesz tez poradniki dotyczace konkfiguracji. Co sciagnac, skad, jak to wlaczyc. Wlaczysz raz i juz bedziesz umial. Dalej tylko dorzucac nowe skrypty i fragmenty map.
Sa tez poradniki dotyczace grafiki i clienta, wiec na pewno cos sobie odpowiedniego znajdziesz :)

Linki:
Poradniki: http://tibia.net.pl/forums/32-Poradniki-OpenTibia
Pomoc jak bys sobie z czyms nie radzil konkretnym: http://tibia.net.pl/forums/15-Pomoc
Tu znajdziesz gotowe skrypty jak ci sie ich nie chce pisac: http://tibia.net.pl/forums/494-Biblioteka-kodów
A w tym dziale znajdziesz ekipe do pomocy: http://tibia.net.pl/forums/18-Zespoły - warto kogos poszukac jesli robisz serwer z wlasnym clientem, bo przy takich jest duzo roboty. Skrypty, mapa, strona, hosting, grafiki, client, reklama... Mozesz oczywiscie poswiecic troche czasu i ogarnac w jakims stopniu wszystko, ale nad serwerem bedziesz pracowac w ten sposob powoli i w niczym nie bedziesz bardzo dobry, wiec lepiej jednak znalezc sobie kogos do pomocy, niech sie np za ciebie zajmie grafikami i clientem a ty bedziesz to hostowac i pisac skrypty :p
 

vegetroex

Active User
Joined
Dec 14, 2012
Messages
78
Reaction score
2
Odp: od czego mam zaczac?

Anngielski bed problemu mieszkam w irlandi od 8 lat =)

---------- Tre?? dodana o 01:56 ----------

Ma ktos moze Jakie's poradniki o TFS it'd :c?

---------- Tre?? dodana o 02:22 ----------

A wy od czego zaczynaliscie??
 

Logit3ch

Advanced User
Joined
Oct 2, 2013
Messages
165
Reaction score
6
Odp: od czego mam zaczac?

O jakie poradniki Ci dok?adnie chodzi ( TFS )...?
 

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: od czego mam zaczac?


Good luck dude
 

Logit3ch

Advanced User
Joined
Oct 2, 2013
Messages
165
Reaction score
6
Odp: od czego mam zaczac?

w TFS nie ma nic trudnego... Jest poradnik o config.lua co i jak tam ma by? itd. Znajduje si? on chyba w dziale : "LUA & XML " poradniki.
 

vegetroex

Active User
Joined
Dec 14, 2012
Messages
78
Reaction score
2
Odp: od czego mam zaczac?

Powiem to tak baze danych itd ogarniam configa tez bardziej mi chodzi o skryptowaniu i pixel arcie zebym mogl wlasne spelle postacie i mapy

---------- Tre?? dodana o 12:23 ----------

o i robienie wlasnych acc
 
Status
Not open for further replies.
Top