What's new

Narzędzia OT Ot Item Editor

Status
Not open for further replies.

Swirru

Active User
Joined
Apr 5, 2014
Messages
69
Reaction score
0
Witam. Przechodz?c do sedna.

1. Czy i jak mog? dodawa? NOWE itemy do otb?? Pr?bowa?em wiele razy, mo?e robi? co? nie tak ale nie wychodzi mi. Ca?kowicie nowe itemy, grafiki z?o?one w .spr i dat tak jak nale?y.
2. Czy jest jaki? lepszy program do plik?w .otb je?li tak to gdzie go mog? znale??, b?d? jak si? nazywa i jaka wersja.
3. Zast?puje obecne .spr .dat .pic i .otb 'nowymi' (no .otb i .pic nie ca?kiem on akurat stary ale c?? szkodzi fresh wkei?) do folderu z OTItemEditor, odczytuje mi to lecz bez widocznych grafik prawdopodobnie z randomowymi ustawieniami w czym robi? tutaj b??d??

Tylko z tym .otb mam du?y problem nie potrafi? go ogarn??, niby prosta obs?uga ale..... Poradnika b?d? jakich? informacji te? szuka?em i nie znalaz?em nic przydatnego. Je?li macie poradniki czy cu? to te? prosz? wklei?.
 

Syryniss

Active User
Joined
Feb 11, 2014
Messages
63
Reaction score
8
Odp: Ot Item Editor

1. Tak.
ItemEditor: Edit -> Create Item lub CTRL + I
OTItemEditor: Tools -> Add Item lub Tools -> Create Missing Client Items
Po dodaniu trzeba nadpisa? plik.

2.
3. Plik .pic nie potrzebny. A atrybuty s? odczytywane z .otb wi?c jak wklejasz "stary" to b?dzie mia? z?e atrybuty. "Tools -> Reload item attributes" powinno wczyta? poprawne atrybuty.
 

Swirru

Active User
Joined
Apr 5, 2014
Messages
69
Reaction score
0
Odp: Ot Item Editor

Syrniss Ty mi da?e? ITEM EDITOR a ja potrzebuj? programu do plik?w .OTB

Napisa?em przecie? ?e grafiki s? z?o?one tak jak nale?y wi?c wiem jak dodawa? do .dat tylko problem le?y w .otb bo.... ju? mnie irytuje ten program za 5 groszy. Nie dzia?aj? te opcje co mi poda?e?, Tools > Add item nic si? nie pokazuje nic nie wyskakuje zero reakcji jedynie si? "resetuje" co to Tools > Create .... to po prostu prze?aduje pliki od nowa i nic wi?cej. Moja wersja OtItemEditor 0.3.7
 

Deejays

Advanced User
Joined
Feb 15, 2013
Messages
270
Reaction score
32
Odp: Ot Item Editor

Up, ten OTItemEditor otwierasz z plikami w folderze (twoimi/edytowanymi) Tibia.dat i Tibia.spr i wybierasz items.otb z silnika laduje Ci sie, dajesz Tools -> Create Missing Client Items i zapisujesz, masz juz nowe itemy, najlatwiej sprawdzic ich id wrzucajac otb do rme i odpalic na tibia.spr i tibia.dat tych twoich. Wchodzisz w rme do Raw>Other i na sam dol tam masz id twoich itemkow, nowych. pozniej dodajesz je po ich id z rme do items.xml z twoimi atrybutami etc.
 

Swirru

Active User
Joined
Apr 5, 2014
Messages
69
Reaction score
0
Odp: Ot Item Editor

Czy ja dobrze rozumiem ?e wystarczy da? Tools > Create Missing Client Items i b?d? za?adowane te stare na nowo u?o?one grafiki i nowe kt?re dodam do .dat??
 
Status
Not open for further replies.
Top