What's new

OTClient - plusy,minusy ?

Crow1920

Advanced User
Joined
Jun 19, 2012
Messages
391
Reaction score
24
Witam, nie znam sie zbyt dobrze na tym nowym cliencie, dlatego pomysla?em ?e zapytam tych ktorzy mieli juz z nim doczynienia. Tak wi?c mozecie mi pom?c i powiedzie? jakie? plusy i minusy tego Otclienta ?
 

Kage Shadow

Active User
Joined
Oct 12, 2014
Messages
93
Reaction score
6
Odp: OTClient - plusy,minusy ?

Wiem ?e minusem tego clienta jest PvP oraz waga ca?ego clienta , a plusem grafika i p?ynno?? animacji.
 
Last edited:

Crow1920

Advanced User
Joined
Jun 19, 2012
Messages
391
Reaction score
24
Odp: OTClient - plusy,minusy ?

S?ysza?em ze mozna wysrodkowa? postacie wieksze niz bazowe 32x32 a to duzy plus, macie cos jeszcze ? Dlaczego pvp chujowe ?
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: OTClient - plusy,minusy ?

Masz na mysli plusy i minusy patrzac z jakiej perspektywy? Gracza? Administratora serwera jakiegos z wlasnymi grafikami itp? Czy jak?

Jesli chodzi o client pod twoj serwer, to masz duzo wieksze mozliwosci i wieksza latwosc edycji przy otc niz przy tradycyjnym cliencie. Problem w tym, ze wiele osob nie ogarnia na tyle, zeby wykorzystac mozliwosci ktore otc daje dzieki swojej otwartosci kodu. Mozna z niego zrobic cudo pod wzgledem wygladu i uzytecznosci, mozna tez spaprac sprawe i client bedzie do dupy a nie do grania. Wszystko tutaj zalezy od tego co dasz rade zrobic. Jak chcesz tylko minimalnie pozmieniac to co jest niezbedne do gry na twoim serwerze, a reszte zostawic w podstawowej wersji tak jak to jest w otc to to nie jest dobry pomysl. A dlaczego to... po rzuceniu okiem na perspektywe gracza ci sie to wyjasni.

Jesli chodzi o perspetywe gracza wlasnie... to nie ma sensu go uzywac na dluzsza mete, bo nie wszystko jest dopracowane, dokonczone i ogarniete. W sumie moze sie pozmienialo troche, dawno sie nie interesowalem tematem, moze jest lepiej. To jesli chodzi o gre normalnie na wszystkich otsach czy rl.
Ale jesli client jest przerobiony i dopracowany to tylko plusy dla gracza.
 

Crow1920

Advanced User
Joined
Jun 19, 2012
Messages
391
Reaction score
24
Odp: OTClient - plusy,minusy ?

No w?asnie nie zamierza?em wprowadzac jakichs mega urozmaicen itd, chodzi?o mi tylko g??wnie o wysrodkowanie nicku na postaciach , bo przy wiekszych niz 32 nick zostaje na standardowym miejscu powyzej 32. Napisa?em to troche nie precyzyjnie ale mam nadzieje ze wiesz oco mi chodzi(Dajmy potwora128x128 to nick bedzie przy nodze). Ale jesli tylko taka zmiana ma "zjebac" pvp to zostane na standardowym , a moze w przysz?osci skusze sie na zmiane.

Bardzo dziekuje za opinie i pomoc. Repki leca :D
 

Dubler

Lua Factory =)
Joined
Apr 8, 2009
Messages
1,874
Reaction score
112
Odp: OTClient - plusy,minusy ?

+ mo?na w nim zrobi? wszystko
+ nie ma poradnik?w jak si? nauczy? w nim cokolwiek zrobi? = wi?cej klient?w u mnie :D

- s?abo zoptymalizowany
- lil bugs
 
Top