What's new

Papieros? Czy to prawda?

Status
Not open for further replies.

Scutcher

Active User
Joined
Jun 23, 2011
Messages
109
Reaction score
25
Witam. Chyba wiecie o czym pisze kolejny temat? no nietrudno si? domy?le? ;p o Papierosach " paleniu.

Ci?gle s?ysz? ?e..
- Palenie zabija.
- Palisz nie ro?niesz.
itp itd etc blebleble

A mo?e kto? by mi to rozszerzy? bardziej? skutki palenia te minusowe i jak s? to te plusowe ? ;>??!!

Pale ju? 3 ( trzy ) lata i rosn?, rozwijam si? prawid?owo i w og?le...

Czy To Wszystko Co m?wi? na temat Papieros?w to brednie?!
 

Sourbi

Advanced User
Joined
Feb 16, 2011
Messages
170
Reaction score
38
Age
28
Odp: Papieros? Czy to prawda?

Pale ju? 3 ( trzy ) lata i rosn?, rozwijam si? prawid?owo i w og?le...
Wybacz ale chyba ka?dy potrafi prawid?owo odczyta? arabsk? cyfr? trzy. nieeeeee

@W?tek
Pytasz si? g?upio, oczywi?cie, ?e to brednie przecie? papierosy dostarczaj? mn?stwo witaminy C przez co poprawiaj? rozw?j a tak?e wzmacniaj? organizm! Oczywi?cie to by? ?art. Negatywnych skutk?w jest bardzo wiele natomiast tych pozytywnych bardzo ma?o, nawet brak. Niekt?rzy wmawiaj? sobie (zw?aszcza osoby starsze), ?e to ich uspokaja ale jest to nieprawda. Negatywnymi skutkami mog? by? chocia?by r??ne, cz?sto zagra?aj?ce zdrowiu choroby, ogromny wydatek finansowy czy nawet nie?wie?y oddech. M?wi?c pro?ciej palenie naprawd? szkodzi zdrowiu i zosta?o to udowodniono naukowo. Zapewne sam si? o tym przekonasz za kilka lat, bo w?tpi?, ?e uda Ci si? przezwyci??y? na??g.
Regards.​
 
Last edited:

Marcin24

Ja i Kazia
Joined
Oct 14, 2008
Messages
1,620
Reaction score
222
Age
29
Odp: Papieros? Czy to prawda?

Wp?yw na d?ugo?? ?ycia[edytuj]

Pal?cy ?yj? ?rednio o ok. 14 lat kr?cej ni? niepal?cy[2].
Wp?yw na rozw?j nowotwor?w[edytuj]

Wdychanie dymu tytoniowego ma udowodnione znaczenie w powstawaniu nast?puj?cych nowotwor?w (zwi?ksza ryzyko wyst?pienia):

* rak p?uca
* rak krtani
* rak jamy ustnej
* rak prze?yku
* rak gard?a
* rak p?cherza moczowego
* rak ?o??dka
* rak wargi dolnej
* rak trzustki
* rak pr?cia
* rak nerki
* rak szyjki macicy

Wp?yw na inne uk?ady organizmu cz?owieka[edytuj]

Pozosta?y (pozanowotworowy) wp?yw na organizm ludzki:

* zwi?kszenie ryzyka chor?b uk?adu sercowo-naczyniowego:
o mia?d?yca
o choroba niedokrwienna serca
o zawa? mi??nia sercowego
o naczyniowe choroby o?rodkowego uk?adu nerwowego
* przewlek?a obturacyjna choroba p?uc
* choroby przewodu pokarmowego
o choroba wrzodowa
o dyspepsja
* impotencja
* zwi?kszona cz?sto?? wyst?powania zespo??w mielodysplastycznych[3]
* wp?yw na ci??? i rozw?j p?odu
o utrudnienie zap?odnienia
o zwi?kszenie ryzyka samoistnego poronienia, obumarcia p?odu i zgonu dziecka w okresie oko?oporodowym
o niedorozw?j p?odu (dzieci matek pal?cych maj? ?rednio mniejsz? mas? urodzeniow? o 170 g)
o dym tytoniowy ma r?wnie? wp?yw na p??niejszy rozw?j fizyczny i intelektualny dziecka
* przedwczesne wyst?pienie:
o starzenia si? sk?ry
o za?my
o zwyrodnienia plamki ???tej oka
o zmian w obr?bie kr??k?w mi?dzykr?gowych o typie dyskopatii
* interakcje lekowe
o zmniejszenie poziomu lek?w
+ propranolol
+ teofilina
+ propoksyfen (opioid).
o przyspieszenie metabolizmu lek?w
+ olanzapina

 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Papieros? Czy to prawda?

Palenie to nie cos czym mozesz sobie pogorszyc zdrowie w 3 lata... To jest cos co dziala dlugo terminowo.
Oczywiscie nawet te 3 lata sa zle, czy rok. Ale powazniejsze problemy wynikna po dluzszym czasie.
A samo ryzyko jakiejs choroby, np. raka wzrasta z kazdym papierosem. Wiec wlasciwie nawet na krotka mete moze miec bardzo zle skutki...
 

tibania

User
Joined
Aug 21, 2011
Messages
12
Reaction score
0
Odp: Papieros? Czy to prawda?

Same ------ Chociaz zauwazylem ze ci co pala i pija dluzej zyja;d
 

Infinity

Senior User
Joined
May 28, 2008
Messages
594
Reaction score
102
Odp: Papieros? Czy to prawda?

Palenie nie hamuje wzrostu - mo?e go spowolni?. Poza tym we? pod uwag? jeszcze inny czynnik - testosteron; organizm to nie jest jaka? tam maszyna, ?e to b?dzie tu, to koniec, nie ro?nie, czy co?. Przygotuj si? natomiast na raka p?uc, czy jakiegokolwiek innego fragmentu uk?adu oddechowego.

pluca-rak-palacz-przeszczep.jpg


I to raczej nie jest ?aden Photoshop. : ).

Rzu?, p?ki jeszcze mo?esz ; ).
 

Blackq

Advanced User
Joined
Oct 29, 2010
Messages
339
Reaction score
74
Age
31
Odp: Papieros? Czy to prawda?

Minusy:
- smr?d,
- mocno uzale?niaj?,
- szkodz?,
- wydawanie kasy w dym (nie masz z tego ?adnych korzy?ci, np. mi??nie ci nie urosn?, mo?na bez tego ?y? : D)

Plusy:
- og?lnie brak ;d (nie pali?em nigdy nie wiem jak smakuje mo?e, o ile w og?le smakuje ale po smrodzie uwa?am ?e raczej to s?odkiego smaku nie ma :D)
 
Joined
Jul 3, 2011
Messages
21
Reaction score
6
Odp: Papieros? Czy to prawda?

Nikt nie napisa? o tym, ?e jest jeden plus. Mo?esz si? lansowa? przy znajomych i czu? si? zajebistym, ?e wydzielasz tak obrzydliwie chujowy smr?d oraz okropnie ?mierdzi Ci z paszczy.
 
  • Like
Reactions: Sco

Ulfur

Senior User
Joined
Aug 20, 2010
Messages
782
Reaction score
106
Age
30
Odp: Papieros? Czy to prawda?

Papierosy odstresowuj?, daj? jakie? zaj?cie gdy si? nudzi i maj? nietypowy smak (to ju? kwestia gustu, czy lubisz ten smak, czy te? nie). No ale czy warto?

Tak jak napisa? Marcin24 - po papierosach mo?na z?apa? wiele chor?b, chocia?by nowotwor?w, kt?rych lista jest naprawd? d?uga. Ju? nie wspomn? o mia?d?ycy, czy te? zapadni?ciu si? p?uc.

Osobi?cie pal? od roku z dwoma d?u?szymi przerwami. Wszystko zacz??o si? w nowej szkole, kiedy chcia?em spr?bowa? jak to smakuje. Wcze?niej, przez 16 lat nie mia?em nawet papierosa w ustach. Zapali?em jednego - light, p??niej nast?pny - te? nic si? nie dzieje, p??niej kupi?em z koleg? paczk? na sp??k? i tak o to wpad?em w na??g, bo po tej paczce ju? musia?em kupi? nast?pne.

Rzuci?em to g?wno na 2 miesi?ce i z ciekawo?ci znowu zapali?em sobie jednego, bo mi si? nudzi?o... i co? Znowu wpad?em w to g?wno tylko, ?e tym razem nie mog? rzuci?.

Jak mo?esz to rzu?, bo papierosy to nic dobrego. Ja teraz staram si? rzuci? i jestem dobrej my?li.
 

shadow3645

Advanced User
Joined
Apr 10, 2009
Messages
335
Reaction score
15
Odp: Papieros? Czy to prawda?

pale 4 lata. Mam 187 cm wzrostu i wciaz rosne wiec jedna teoria odpada. Pogorszyla mi sie kondycja, szybciej lapie zadyszke. Jednak odstresowuje mnie to, przynosi ulge, mam zajecie dla ust i palcow.
 

xElf

Advanced User
Joined
Apr 6, 2011
Messages
364
Reaction score
48
Odp: Papieros? Czy to prawda?

Umie kt?ry? z was czyta??
Zgodnie z obowi?zuj?cym prawem zabrania si? sprzeda?y wyrob?w tytoniowych (papieros?w) m?odzie?y do lat 18.

A teraz k?piel, dobranocka, samogwa?cik i lulu. ;)
 

Psychoaktywny

Active User
Joined
Jun 29, 2011
Messages
138
Reaction score
7
Odp: Papieros? Czy to prawda?

Umie kt?ry? z was czyta??
Zgodnie z obowi?zuj?cym prawem zabrania si? sprzeda?y wyrob?w tytoniowych (papieros?w) m?odzie?y do lat 18.
A teraz k?piel, dobranocka, samogwa?cik i lulu. ;)
Tak jak zabrania sprzedawania, czy spo?ywania alkoholu nieletnim. Jak wida? du?o ludzi go przestrzega.

Szlugi jebi?, ale jak si? pali to tego nie czu?. Zawsze to jakie? zaj?cie dla r?k, przez te kilka minut.
 

Snoopie

Senior User
Joined
Feb 4, 2009
Messages
572
Reaction score
39
Odp: Papieros? Czy to prawda?

Z tego co s?ysza?em to palenie szkodzi, tylko wtedy kiedy nie pali si? ich regularnie (je?li palisz np. 6 papieros?w dziennie), bo kiedy palisz je w okre?lonej liczbie to organizm si? przyzwyczaja i podobno jeszcze gorsze jest rzucanie palenia, kiedy organizm potrzebuje tego, do czego by? przyzwyczajony.

Osobi?cie te? pale, i z pocz?tku czu?em si? dziwnie (chyba jak ka?dy), ale organizm sie przyzwyczaja i 4 papierosy dziennie mi starcz?. Wi?cej nawet mi sie niechce.
 

FuroraMastah123

New User
Joined
Jan 17, 2011
Messages
5
Reaction score
1
Odp: Papieros? Czy to prawda?

Palenie wydaje si? fajne jak jeste? m?ody i ?ycie jest ?atwe. Sp?jrz na palacza po 40ce i powiedz mi, ?e jest szcz??liwy.
 

Szynka95

Advanced User
Joined
May 4, 2008
Messages
373
Reaction score
19
Odp: Papieros? Czy to prawda?

Palenie powoduje choroby p?uc twoich jak i ludzi w twoim otoczeniu, niszczy sk?re, wyniszcza organy g?osowe, tw?j bud?et te? wyniszcza
 

HateThisSite

Advanced User
Joined
Feb 14, 2011
Messages
465
Reaction score
60
Odp: Papieros? Czy to prawda?

Zalety szlug s? bardzo proste - wi?ksza bomba do alkoholu.
Pal?, bo lubi?, nie wyobra?am sobie ?ycia bez szlugi.

Jak jebne z 7 piweczek jest w miar? ok, ale jak zapal? - BOMBA AFRICA!
 

PectoDrill

Advanced User
Joined
Apr 7, 2011
Messages
185
Reaction score
15
Age
30
Odp: Papieros? Czy to prawda?

Palenie wydaje si? fajne jak jeste? m?ody i ?ycie jest ?atwe. Sp?jrz na palacza po 40ce i powiedz mi, ?e jest szcz??liwy.
Patrz? i widz?, ?e s? szcz??liwi...
#topic
Jak masz pali?, to pal, jak masz sra? w gacie przed opaleniem fajki, to nie pal proste co nie? Palenie spowalnia proces ro?ni?cia, a p?uca si? regeneruj?, ale by to mia?o sens by? musia? przesta? pali? na jaki? czas. Zreszt? kurwa na forum o tibii zw?aszcza tym nie dostaniesz sensownej odpowiedzi - sp?jrz na Marcina24 da? ci jakie? g?wno z neta - zero w?asnego wk?adu po prostu czysty debilizm.
 

19Zarius64

Advanced User
Joined
Jun 19, 2010
Messages
164
Reaction score
8
Age
32
Odp: Papieros? Czy to prawda?

Brednie s? z tym ?e nie b?dziesz r?s? ... Jednak prawda ?e papierosy szkodz? zdrowiu... Zanieczyszczaj? twoje p?uca smo?? i powoduj? choroby raka ... Za 30 lat b?dziesz odczuwa? kaszlenie i bule gard?a.
 

Dziobek19

Senior User
Joined
Apr 12, 2008
Messages
588
Reaction score
32
Odp: Papieros? Czy to prawda?

tak to prawda , ale na?ug to na?ug ... ja bym nie m?g? i?? do roboty bez paczki papieros?w ;p
 

Arts18

Signed...
Joined
May 7, 2009
Messages
2,888
Reaction score
231
Age
33
Odp: Papieros? Czy to prawda?

Ja nie pal?. Pali?em przez rok i rzuci?em to g?wno, dobre jest to, ?e nie umiem si? zaci?ga? i to jest naprawd? dobre :)
 
Status
Not open for further replies.
Top