What's new

Parali? senny!

Status
Not open for further replies.

Ulfur

Senior User
Joined
Aug 20, 2010
Messages
782
Reaction score
106
Age
30
Witam. Pierw troch? teorii dla tych, kt?rzy nie wiedz? co to jest (najpierw film, potem cytat z Wiki):



Pora?enie przysenne (parali? senny, parali? przysenny) – stan wyst?puj?cy podczas zasypiania lub rzadziej podczas przej?cia ze snu do czuwania, objawiaj?cy si? pora?eniem mi??ni (katapleksja) przy jednoczesnym zachowaniu pe?nej ?wiadomo?ci.

Osoba do?wiadczaj?ca parali?u przysennego ma wra?enie ogarniaj?cej niemocy, nie jest w stanie wykona? ?adnych ruch?w, m?wi? ani otworzy? oczu. Zjawisku temu towarzysz? zazwyczaj bardzo nieprzyjemne doznania psychiczne, takie jak wra?enie og?uszaj?cego dudnienia lub dzwonienia w uszach, bezw?adnego spadania, wykr?cania cia?a, przygniecenia klatki piersiowej lub ko?czyn. Prawie zawsze towarzyszy mu przy?pieszony rytm serca oraz uczucie strachu. Podczas parali?u mo?liwe jest r?wnie? wyst?powanie r??nego rodzaju halucynacji, zar?wno wzrokowych jak i dotykowych.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Moje doznanie: Uczy?em si? do oko?o 1:00. Poczu?em, ?e robi mi si? coraz ci??ej na powiekach, wi?c postanowi?em po?o?y? si? spa?. Nie musia?em d?ugo czeka?, pr?dko zapad?em w do?? przyjemny sen.

Niby wszystko ok, a? nagle co? mnie w tym ?nie przestraszy?o, co spowodowa?o pobudk?. By?a oko?o 2 w nocy (zapami?ta?em godzin? bo mia?em ?wiadomo??). Jak si? okaza?o nie obudzi?em si? ca?kowicie... Nie mog?em si? ruszy?, m?wi?, ci??ko mi si? oddycha?o (czu?em jak kto? na mnie le?y, dociska lub nawet oddycha). Chodzi o to, ?e mi??nie by?y ci?gle unieruchomione (sen), ale ?wiadomo?? mia?em ju? prawie ca?kowicie przebudzon?. To "prawie" spowodowa?o te senne urojenia zmys??w.

S?ysza?em dziwne ?miechy, g?osy, dudnienie i bicie dzwon?w. D?wi?ki niczym z najgorszych koszmar?w, trudno sobie to nawet wyobrazi?. Pok?j by? nadnaturalnie ciemny, czu?em bardzo silnie czyj?? obecno??. Pojawi?y si? lekkie halucynacje wzrokowe - widzia?em poruszaj?c? si? po suficie czarn? smug?, kt?ra si? poszerza?a i poszerza?a, a wtedy objawy parali?u si? nasila?y i serce bi?o coraz szybciej. Postanowi?em przyspieszy? oddech, aby krew szybciej nap?yn??a do m?zgu wraz z tlenem (wtedy jest pe?ne przebudzenie). Trwa?o to oko?o minuty a? si? nagle wybudzi?em i prawie wszystko wr?ci?o do normy. "Prawie" bo strasznie mi szumia?o w uszach, mia?em przyspieszone t?tno, nadmierne pocenie si? i niestety te dzwonienie w uszach.

Po tym wszystkim by?em tak zestrachany, ?e nie mog?em w og?le zasn??. Chyba ze 2 godziny le?a?em spocony na ???ku zanim zasn??em. Nigdy nie prze?y?em czego? co tak na mnie wp?yn??o. To by? istny koszmar na jawie... By?em uwi?ziony we w?asnym ciele i do tego te odg?osy itp. To by? m?j trzeci w ?yciu parali? senny - najsilniejszy. Troch? si? boj? nawet dzisiaj zasn??. :D

~~~~~~~~~~~~~~~~
Teraz pytania:
- Co o tym s?dzicie?
- Do?wiadczyli?cie kiedy? parali?u sennego?
- Mo?ecie to jako? opisa?? :)
- Cokolwiek innego?

Do tego tematu podchodzimy czysto naukowo, bo ja osobi?cie nie wierz? w jakie? kikimory, zmory czy inne s?owia?skie zwa?nione senne mary. To wszystko mo?na naukowo wyja?ni? i nawet taki t?uk jak ja potrafi to poj??. Mam nadziej?, ?e ten temat zyska chocia? troszk? zainteresowania. :)
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Parali? senny!

Do tego tematu podchodzimy czysto naukowo, bo ja osobi?cie nie wierz? w jakie? kikimory, zmory czy inne s?owia?skie zwa?nione senne mary. To wszystko mo?na naukowo wyja?ni? i nawet taki t?uk jak ja potrafi to poj??. Mam nadziej?, ?e ten temat zyska chocia? troszk? zainteresowania. :)

Temat byl czesciowo poruszany przy swiadomych snach, poniewaz czesciowo sa ze soba te 2 tematy polaczone.
Jesli probojesz swiadomych snow to szansa na paraliz senny jest wieksza niz normalnie.
Na swiecie chyba nie ma nic idealnego, tak samo czlowiek, ma pewne bledy. Dlatego zazwyczaj budzi sie normalnie, ale czasem nie. Duzo takich rzeczy pewnie by mozna znalesc. I na pewno nie jest to jakies dziwne cos, tylko zwykle zjawisko naturalne.
A tak przy okazji:
nie wierz? w jakie? kikimory
Fuck! Ja tu jestem!

@edit
Jeszcze odpowiem na pytania.
1. Juz pisalem.
2. Do konca nie... Ze 2 razy moze jakis czesciowy paraliz, trudnosc z ruchem ale to tylko przez sekunde albo pare. Generalnie przezylem to lekko. Ale nie powiem, mozna sie przestraszyc...
3. Nie mam co opisywac, ledwo czastka tego co sie moze dziac, dziala sie w moich przypadkach. Wiec w sumie nawet nie wiem jak to jest do konca.
4. Lubie jajecznice, ale co to ma do rzeczy?

@edit
Jak tak pomyslalem to wydaje mi sie, ze moglo to trwac u mnie nawet mniej niz sekunde... Wkoncu wtedy jestes w troche innym stanie niz zwykle i wszystko dzieje sie tak jak by szybko... Mija pare sekund a myslisz, ze pare minut. W kazdym razie, nigdy mnie nie trzymalo "dlugo?"
 
Last edited:

stripling

Active User
Joined
Jan 6, 2012
Messages
111
Reaction score
4
Odp: Parali? senny!

- Co o tym s?dzicie? - Co s?dz?? Nie wiem sam.. g?upie to :D
- Do?wiadczyli?cie kiedy? parali?u sennego?- Mam cz?ste skurcze mi??ni.
- Mo?ecie to jako? opisa??- B?l jest tak mocny, ?e nie mog? si? w og?le ruszy?, po czym pr?buj? wyprostowa? nog? i j? wymasowa?, lecz to trwa do 1/2 minut w moim przypadku, nie wyobra?acie sobie jaki to b?l.
- Cokolwiek innego? - Frytki?
 

Xervin

Boxxy <3
Joined
Feb 7, 2010
Messages
814
Reaction score
87
Age
30
Odp: Parali? senny!

Osoba do?wiadczaj?ca parali?u przysennego ma wra?enie ogarniaj?cej niemocy, nie jest w stanie wykona? ?adnych ruch?w, m?wi? ani otworzy? oczu.

Pojawi?y si? lekkie halucynacje wzrokowe - widzia?em poruszaj?c? si? po suficie czarn? smug?, kt?ra si? poszerza?a i poszerza?a

?

Co do pyta?:
1. Nic nadzwyczajnego, wi?kszo?? ludzi tego dozna?a, chocia? nie wszyscy zdaj? sobie z tego spraw?, poniewa? uznaj? to za sen. Naukowo jest to podobno nag?e przerwanie fazy snu NREM. Mo?e na to wp?yn?? wiele czynnik?w zewn?trznych, czyli r??nego rodzaju d?wi?ki i wewn?trznych, na przyk?ad przyspieszenie bicia serca.

2. Owszem.

3. Spa?em, obudzi?em si?, przestraszy?em si?. :D A tak na powa?nie to po prostu w pewnej fazie snu nagle si? 'przebudzi?em'. Mia?em pe?n? ?wiadomo?? co si? wok?? mnie dzieje, a jednak nie mog?em si? poruszy?. Mimo wszystko nie by?a to scena jak z horroru. Po chwili wszystko min??o, otworzy?em oczy, stwierdzi?em, ?e nic si? nie dzieje i poszed?em dalej spa?. :D

4. A wiecie, ?e jak w nocy mam jaki? g?upi sen, kt?rego si? przestrasz?, zawsze po przebudzeniu (w nocy) ?api? za telefon, ?wi?c? na ca?y pok?j i sprawdzam czy nikogo nie ma? =d Kiedy? po prostu si? ba?em, a teraz bardziej z przyzwyczajenia. A? strach pomy?le? co b?dzie w przysz?o?ci, kiedy ju? nie b?d? spa? sam w ???ku...
" - Kochanie, co Ty robisz?
- A nic, sprawdzam czy nikogo nie ma w pokoju" xd
 

voliess2

Active User
Joined
Dec 27, 2010
Messages
54
Reaction score
2
Odp: Parali? senny!

Co o tym s?dze ;)? Jest to naturalna reakcja organizmu na sen . Organizm parali?uje mi??nie aby podczas snu nie wykonywa? ruch?w kt?re nam si? ?ni? :) Naturalnie mo?emy si? obudzi? sparali?owani.
- Tak jest , oko?o 20 razy dozna?em tego stanu :)
- Opisa? ? Jest to po prostu uczucie kt?rego nienawidz?, nie raz budzi?em si? sparali?owany z g?ow? wci?ni?t? w poduszk? i si? dusi?em , lecz nic nie mog?em na to poradzi?. Wpada?em wtedy w panik? , lecz idzie si? przyzwyczai? :)
- Parali? senny pozna?o oko?o 30% mieszka?c?w Ziemi . S?yszeli?cie o tych ca?ych porwaniach przez ufo ? Jest to w?a?nie parali? senny , tyle ?e osoba "porwana" zosta?a sparali?owana a jej m?zg dalej ?ni? i st?d te ca?e UFO i przeprowadzane na ludziach badania ; )
@stripling
Mniej kawy i wi?cej magnezu :) Powinno przej??
 

Cropwel

Advanced User
Joined
Nov 11, 2010
Messages
156
Reaction score
22
Odp: Parali? senny!

Te? tak mia?em, gdy si? uczy?em o 2 w nocy, przebudzi?em si? i g?ow? mia?em opart? o blat biurka, a r?ce zwisa?y mi bezw?adnie. Pr?bowa?em wsta? i po?o?y? si? na ???ku. Piszcza?o mi co? w uszach, nie mog?em si? rusza?. Traci?em r?wnowag? . Widzia?em cienie i by?em w takiej "ekstazie" . Wszystko wydawa?o si? takie prawdziwe. Na pocz?tku si? przestraszy?em, dop?ki nie zauwa?y?em pustego 0,7l. czips?w i kilku butelek po piwie.
 

Dacomos

Retarded Alpaka
Joined
Nov 17, 2008
Messages
191
Reaction score
67
Age
34
Odp: Parali? senny!

Ok ju? jestem, sorry za s?aby refleks ale spirytus. :D
No wi?c panie i panowie, po kolei.

1. Parali? senny ma ka?dy cz?owiek ka?dej nocy. S?u?y on do tego, ?eby nie rusza? si? naprawd?, kiedy ruszacie si? we ?nie. Bez niego cz?owiek chodzi po nocy (lunatyzm).

2. Parali? powinien mija? z chwil? przebudzenia, czasem jednak m?zg ma bluescreena i co? nie idzie. Wtedy od kilku sekund do kilku minut nie mo?na poruszy? ?adnym mi??niem.

3. Halucynacje - dalszy skutek tego, ?e m?zg si? zawiesi?. ?wiadoma cz??? m?zgu pracuje ju? normalnie, dlatego jest ?wiadomo??, ale obszary zarz?dzaj?ce snem nadal my?l?, ?e ?pisz, dlatego utrzymuj? parali? i pr?buj? narzuci? dalsze wy?wietlanie sn?w. W ten spos?b sen nak?ada si? na rzeczywisto??.

Tre?? halucynacji jest ju? ca?kowicie zale?na od cz?owieka. Najcz??ciej s? to koszmary z tego powodu, ?e le?enie w ciemno?ci+niemo?no?? poruszania si?+dziwne obrazy i d?wi?ki natychmiast zaczynaj? si? cz?owiekowi kojarzy? ze strachem a dalej jest ju? z g?rki.
Jedni widz? potwory, inni s? porywani przez kosmit?w, jeszcze innym pani zmora siedzi na klatce piersiowej i si? na nich gapi.

Nat??enie strachu jest tak du?e, bo jest ju? du?a ?wiadomo??, mija otumanienie po ?nie i wszystko wydaje si? zupe?nie "realne", jakby dzia?o si? naprawd?.


4. ?wiadome sny: ka?dy kto chce ?wiczy? ?wiadome sny metod? WILD musi zachowa? ?wiadomo?? w momencie zasypiania co automatycznie skutkuje odczuwaniem parali?u sennego za ka?dym razem. Uwierzcie mi, przy odrobinie wprawy idzie si? przyzwyczai? a nawet kontrolowa? halucynacje jeszcze przed pe?nym za?ni?ciem. Sam indukowa?em parali?e senne kt?re (zanim nabra?em wprawy) trwa?y nawet p?? godziny i robi?em to dziesi?tki razy, wi?c da si? prze?y? ^^
 
Last edited:

Seya

Senior User
Joined
Jun 4, 2008
Messages
1,344
Reaction score
83
Odp: Parali? senny!

O shit!
Mnie do?? cz?sto spotyka?y parali?e senne...

Tylko to jest troch? dziwne ,bo raz mnie i mojego brata "sparali?owa?o" podczas snu.
Mniej wi?cej to by?o tak:
Le?a?em sobie w pokoju go?cinnym na kanapie ,ogl?da?em telewizje (mniej wi?cej o 1 w nocy) i ni z tego ni z owego usn??em ,przebudzi?em si? o 4 nad ranem ,jednak to nie by?o zwyk?e przebudzenie ,by?em totalnie sparali?owany ,nawet troch? si? o?lini?em :D
R?wnie? czu?em czyj?? ,stara?em si? krzycze? ,wo?a? o pomoc ale nie da?o rady ,usta totalnie odm?wi?y pos?usze?stwa...
Mo?e dopiero po 2 minutach le?enia w bezruchu jakim? cudem si? przebudzi?em i szybko "spierdoli?em" po schodach do pokoju w kt?rym spa? m?j starszy brat ,normalnie po?o?y?em si? na ???ku obok u usn??em.
z Rana oko?o o 10:00 przy ?niadaniu ,brat zaczyna opowiada? co go nad ranem przebudzi?o ,okaza?o si? ,?e te? dozna? parali?u sennego ,tylko to go spotka?o jako? o 6 nad ranem ,jak ju? by?em w pokoju.
M?wi? ,?e patrzy? na mnie i chcia? krzykn?? "Tomek ,kurwa!" ale nie m?g? nawet otworzy? ust.
Dziwne cho? prawdziwe...
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Parali? senny!

O shit!
Mnie do?? cz?sto spotyka?y parali?e senne...
Tylko to jest troch? dziwne ,bo raz mnie i mojego brata "sparali?owa?o" podczas snu.
Mniej wi?cej to by?o tak:
Le?a?em sobie w pokoju go?cinnym na kanapie ,ogl?da?em telewizje (mniej wi?cej o 1 w nocy) i ni z tego ni z owego usn??em ,przebudzi?em si? o 4 nad ranem ,jednak to nie by?o zwyk?e przebudzenie ,by?em totalnie sparali?owany ,nawet troch? si? o?lini?em :D
R?wnie? czu?em czyj?? ,stara?em si? krzycze? ,wo?a? o pomoc ale nie da?o rady ,usta totalnie odm?wi?y pos?usze?stwa...
Mo?e dopiero po 2 minutach le?enia w bezruchu jakim? cudem si? przebudzi?em i szybko "spierdoli?em" po schodach do pokoju w kt?rym spa? m?j starszy brat ,normalnie po?o?y?em si? na ???ku obok u usn??em.
z Rana oko?o o 10:00 przy ?niadaniu ,brat zaczyna opowiada? co go nad ranem przebudzi?o ,okaza?o si? ,?e te? dozna? parali?u sennego ,tylko to go spotka?o jako? o 6 nad ranem ,jak ju? by?em w pokoju.
M?wi? ,?e patrzy? na mnie i chcia? krzykn?? "Tomek ,kurwa!" ale nie m?g? nawet otworzy? ust.
Dziwne cho? prawdziwe...

Teraz naukowcy beda badac ten przyadek, czy to nadal jest zwykle zadki przypadek paralizu, czy jakies nadnaturalne polaczenie rodzinne czy jakies duchy ktore nas paralizuja, a ten akurat poszedl za toba do brata ;o
 

Furiata

Advanced User
Joined
Nov 15, 2010
Messages
193
Reaction score
15
Odp: Parali? senny!

Dobry temat. My?la?em ?e tylko mi zdarzaj? si? takie odpa?y :)
Le?e sobie spokojnie i nagle czuje ?e zasypiam ale zasypiaj?c nie trace ?wiadomo?ci. Widze co si? dzieje dooko?a i pojawia si? masakryczny szum w uszach. Masakryczny bo mam wra?enie, ?e b?benki s?uchowe zaraz p?kn?. Ale je?li podczas tego "parali?u" celowo zaczynam my?le? o czym? innym szum nieco ustaje. Im wi?cej my?le o czym?, tym to my?lenie staj? si? coraz bardziej m?cz?ce i w ko?cu podaje si?. Czasami pojawiaj? si? dziwne halucynacje typu rozmazane kolory czy widz?, jakby przedmioty si? przesuwa?y w moj? stron? i oddala?y. Kiedy zasypiam i ju? czuj?, ?e moja ?wiadomo?? dalej nie zasypia staram si? wykona? jaki? ruch aby obudzi? si? nim b?dzie za p??no i pr?buj? zasn?? na nowo. Je?li kto? tego jeszcze nie dozna? to niech si? cieszy. Bardzo niemi?e do?wiadczenie :)
 

Dacomos

Retarded Alpaka
Joined
Nov 17, 2008
Messages
191
Reaction score
67
Age
34
Odp: Parali? senny!

@ furiata
Ten stan ktory opisujesz to juz hipnagogi, przy odrobinie treningu bezpo?rednio z tego stanu wejdziesz w ?wiadomy sen, ?wiczy tylko koncentracj? ?eby nie odp?yn??.
 

Furiata

Advanced User
Joined
Nov 15, 2010
Messages
193
Reaction score
15
Odp: Parali? senny!

B?d? pr?bowa? dzisiaj :) Raz mi si? uda?o wywo?a? ?wiadomy sen ale wtedy nawet nie wiedzia?em, ?e one istniej?. Najgorszy jest ten szum. Je?li mia?bym por?wna? to do czego?, to wyobra? sobie, ?e wbijasz sobie n?? np. w nog? :) Ostrze wchodzi coraz g??biej i w pewnym momencie czego by? nie zamierza?, b?l jest tak okrutny, ?e nie wytrzymujesz i wyci?gasz ostrze. Tak samo jest z tym szumem. Mam wra?enie, ?e zaraz strace s?uch i rozwali mi ba?k?. Co gorsza ostrze mo?esz wyj?? w ka?dej chwili a tutaj jak ju? wpadne w ten "trans" i szum si? nasila coraz bardziej to ju? amen. S?ysz? jak p?kaj? mi b?benki s?uchowe, odczuwam "b?l" zwi?zany z tym i nic nie mog? zrobi?. B?l w cudzys?owie bo je?li si? przebudze to okazuje si?, ?e z moim s?uchem wszystko wporz?dku i ?adnego b?lu nie ma.

Zbyt dziwne ?eby to nazwa? dziwnym.
 

Ulfur

Senior User
Joined
Aug 20, 2010
Messages
782
Reaction score
106
Age
30
Odp: Parali? senny!

Czyta?em, ?e gdy kto? ma parali? senny to mo?e ?atwo przej?? do wyj?cia z cia?a. Czy to prawda? Je?eli tak to jak to zrobi?? My?l?, ?e Daco co? o tym wie. :D

+ Mia?em 2x pod rz?d parali? senny. Czy mo?e to by? spowodowane tym, ?e bior? od 10 dni codziennie po 6 tabletek magnezu? (dziwne pytanie jak na forum o Tibii, ale widz?, ?e znajdzie si? tutaj kilka os?b ogarni?tych w temacie)
 

stripling

Active User
Joined
Jan 6, 2012
Messages
111
Reaction score
4
Odp: Parali? senny!

a mo?e ten przypadek parali?u sennego jest wywo?any przez brak czynno?ci cz?owieka, typu " Le?"! ;p
Mo?e przez brak czynnych ruch?w Wyst?puje ten parali? senny?
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Parali? senny!

Czyta?em, ?e gdy kto? ma parali? senny to mo?e ?atwo przej?? do wyj?cia z cia?a. Czy to prawda? Je?eli tak to jak to zrobi?? My?l?, ?e Daco co? o tym wie. :D
+ Mia?em 2x pod rz?d parali? senny. Czy mo?e to by? spowodowane tym, ?e bior? od 10 dni codziennie po 6 tabletek magnezu? (dziwne pytanie jak na forum o Tibii, ale widz?, ?e znajdzie si? tutaj kilka os?b ogarni?tych w temacie)
Zalezy co bierzesz, ale generalnie dosc duza dawka. Byc moze i ma to jakis wplyw. Ale czy to glowna przyczyna to sie raczej nie dowiesz...
Chociaz generalnie to wlasnie powinien miec odwrotny. Zaburzenia snu, tez takie ktore moga skutkowac paralizem sa raczej z niedoboru magnezu. Przedawkowac magnez ciezko, a bez przedawkowania chociaz czesciowego to raczej nic sie nie bedzie dzialo.
a mo?e ten przypadek parali?u sennego jest wywo?any przez brak czynno?ci cz?owieka, typu " Le?"! ;p
Mo?e przez brak czynnych ruch?w Wyst?puje ten parali? senny?
Ze swojego doswiadczenia mysle, ze raczej nie. Chociaz kto to wie...
Dokladnie to raczej tego nie zbadali, wiec duzo nie wiadomo na ten temat, oraz na temat tego co moze wywolywac stan o ktorym dyskutujemy.
 

Dacomos

Retarded Alpaka
Joined
Nov 17, 2008
Messages
191
Reaction score
67
Age
34
Odp: Parali? senny!

Mo?e przez brak czynnych ruch?w Wyst?puje ten parali? senny?
Ze swojego doswiadczenia mysle, ze raczej nie. Chociaz kto to wie...
Dokladnie to raczej tego nie zbadali, wiec duzo nie wiadomo na ten temat, oraz na temat tego co moze wywolywac stan o ktorym dyskutujemy.

Jestem zmuszony si? nie zgodzi?, wiadomo o tym bardzo wiele a kolega stripling by? blisko.

Ca?kowity brak ruchu (le?enie na p?ask i nie poruszanie ?adnym mi??niem opr?cz ga?ek ocznych i mi??ni oddechowych) jest podstawow? metod? osi?gania parali?u sennego w trakcie ?wicze? wchodzenia w ?wiadome sny metod? WILD. O?rodek odpowiedzialny za niego reaguje w?a?nie na brak ruchu i zwi?zan? z nim deprywacj? sensoryczn? zmys?u dotyku a nie na stan umys?u, dlatego mo?na go uaktywni? bez zapadania w sen.
 
Last edited:

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Parali? senny!

Jestem zmuszony si? nie zgodzi?, wiadomo o tym bardzo wiele a kolega stripling by? blisko.
Ca?kowity brak ruchu (le?enie na p?ask i nie poruszanie ?adnym mi??niem opr?cz ga?ek ocznych i mi??ni oddechowych) jest podstawow? metod? osi?gania parali?u sennego w trakcie ?wicze? wchodzenia w ?wiadome sny metod? WILD. O?rodek odpowiedzialny za niego reaguje w?a?nie na brak ruchu i zwi?zan? z nim deprywacj? sensoryczn? zmys?u dotyku a nie na stan umys?u, dlatego mo?na go uaktywni? bez zapadania w sen.
Jak by to tak rozpatrywac to masz racje, ale mi bardziej chodzilo o ta czesc:
typu " Le?"!
Generalnie jak przez caly dzien lezysz i nic nie robisz, albo siedzisz, a twoje ruchy sa ograniczone do minimum to raczej to nic nie zmienia...
 

areczekkk1

Advanced User
Joined
Feb 22, 2009
Messages
279
Reaction score
8
Odp: Parali? senny!

Ja cz?sto mam np tak ?e gdy le?e ogl?dam co? czy rano sobie kimne na 5 minut przed buda.Gdy np wstaje z fotelu,wersalki itp mam Black screen normalnie widze przez 5-8 sec obraz jak przez czarne t?o tak jakby paraliz oczu...
Co do skurczy gdy bulwersuje sie graj?c w tibie to napinam miesnie ?ydek i wtedy skurcz boli jak Ch....
 

Help3R

Forum friend
Joined
Nov 5, 2010
Messages
1,356
Reaction score
265
Odp: Parali? senny!

Gdy np wstaje z fotelu,wersalki itp mam Black screen normalnie widze przez 5-8 sec obraz jak przez czarne t?o tak jakby paraliz oczu...
Hah, to nie jest ?aden parali? oczu. Po prostu zbyt gwa?townie wstajesz, spowodowane jest to zmian? ci?nienia. Co do tematu, zdarzy? mi si? parali? senny ju? kilka razy kiedy pr?bowa?em zasn??. Wywo?a?o to u mnie szybkie bicie serca, nie mog?em si? w og?le ruszy? ani nic powiedzie?, powtarza?o si? to przy ka?dej pr?bie ponownego za?ni?cia. Je?eli tego do?wiadczyli?cie, to spr?bujcie po dawce mary?ki przypomnie? sobie to zdarzenie, fajna faza.
 
Last edited:

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Parali? senny!

Ja cz?sto mam np tak ?e gdy le?e ogl?dam co? czy rano sobie kimne na 5 minut przed buda.Gdy np wstaje z fotelu,wersalki itp mam Black screen normalnie widze przez 5-8 sec obraz jak przez czarne t?o tak jakby paraliz oczu...
Co do skurczy gdy bulwersuje sie graj?c w tibie to napinam miesnie ?ydek i wtedy skurcz boli jak Ch....
Duzo osob tak ma, jak kucniesz na chwile i potem szybko wstaniesz to mozesz miec tak samo. Poprostu kiedy twoje cialo sie podnosi, krew ktora w nim jest zostaje na dole, dopiero serce mui ja wpompowac na gore a w tym czsasie mozesz nic nie widziec, moze ci sie krecic w glowie, mozesz zaslabnac, lub stracic przytomnosc nawet. Generalnie byla kiedys taka zabawa, nie wiem czy teraz tez sie w to ktos bawi, ze kucales, wsrtzymywales oddech i po kilkunastu sekundach wstawales, jak udalo ci sie ustac na nogach to byles zajebisty, ale zazwyczaj leciales na glebe... Jakos tak to bylo.
Co do paralizu. To nie wiem czy to ma znaczenie, ale jak pisalem, moze ze 2 razy w ciagu ostatnich 10 lat mialem takie cos, i nawet dobrze nie pamietam. A teraz troche poczytalem, popisalem i pomyslalem w temacie i dzisiaj budze sie, chce wstac i normalnie nic. Jak by mnie ktos trzymal i nie chcial puscic, dociskal do lozka... W sumie zorientowalem sie odrazu i za bardzo nie przestraszylem, ale i tak bylo dziwnie... I wlasnie dlaczego, dawno nie mialem z tym stycznosci, a teraz sobie o tym przypominam i nagle mnie lapie takie gowno... Nie ogarniam tego, podswiadomosc mna kieruje :D

Mo?e to by? spowodowane strachem przed tym parali?em. ~ Help3R.
 
Last edited by a moderator:
Status
Not open for further replies.
Top