What's new

Movements Pod?oga Daj?ca Eq

Status
Not open for further replies.
Joined
Aug 27, 2011
Messages
30
Reaction score
2
Obja?nienie
Dobre Je?eli Kto? nie umi ustawi? startowego eq.
Najlepiej Postawi? t? kratk? tam gdzi? 1 raz pojawi si? posta?.
Podloga Daje eq tylko 1 raz. Na 1 Playera
oto Skrypt.
W Movements>Scripts> Robimy eqpodloga.lua
function onStepIn(cid, item, pos)
queststatus = getPlayerStorageValue(cid,2365)
if (queststatus == -1) then
doPlayerAddItem(cid,7457,1)
doPlayerAddItem(cid,7457,1)
doPlayerAddItem(cid,7457,1)
doPlayerAddItem(cid,7457,1)
doPlayerAddItem(cid,7457,1)
doPlayerAddItem(cid,7457,1)
doPlayerAddItem(cid,7457,1)
doPlayerAddItem(cid,7457,1)
doPlayerAddItem(cid,7457,1)
setPlayerStorageValue(cid,2365,1)
end
end
7457-ID ITemka.
1-Ilo??
Reszt? nale?y pozostawi? Bez Zmian.
Teraz Do Movemenst.XML Dodajemy Linjk?.
<movevent event="StepIn" uniqueid="8974" script="eqpodloga.lua" />
uniqueid="8974"-W map Editorze na Uni Pod?ogi Wpisujemy 8974
 

Fikusek

Banned
Joined
May 17, 2010
Messages
248
Reaction score
9
Odp: Pod?oga Daj?ca Eq

@Ezaqu
Co si? to ma do tematu ? -.-

@topic
Skrypt nawet nawet,ale ma?o przydatny. Dlaczego ? bo w?tpie aby ktos stawial dobry server i dodawal tam taki skrypt... on raczej odrzuca ludzi niz przyci?ga ;/
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Pod?oga Daj?ca Eq

@up
Odrzucac przyciagac... Niewazne...
Skrypt moze obciazac server bo za kazdym razem jak ktos stanie to sprawdza jego storage w tym quescie...
A chyba kazdy potrafi ustawic firstitems w modach albo dac itemki na sample chary...
Skrypt raczej nie przydatny...
Poza tym jeszcze tu brakuje profesji, w firstitems ktore dziala sa profesje.
Tu dasz kazdemu eq dla 4 profesji czy jak?
Mogl bys popracowac, ale sam skrypt nawet poprawiony i tak bedzie nieprzydatny i jak pisalem moze przeszkadzac w dzialaniu ots.

@down
Dla kogos kto sie zna prosciej, dla kogos kto sie nie zna latwiej jest pisac rozwiniete skrypty pokolei zeby wiedziec co gdzie i jak dzialac bedzie juz podczas pisania... Poza tym w poradniku dobrze by bylo poczytac o tablicach a ciezko znalesc cos ogarnietego. Choc w sumie jest to dosc latwe.
 
Last edited:

xElf

Advanced User
Joined
Apr 6, 2011
Messages
364
Reaction score
48
Odp: Pod?oga Daj?ca Eq

A nie prosciej dodac tablice i petle?
local items = {9999, 6666, 1111, 4444}
for a = 1, #items do
doPlayerAddItem(cid, items[a], 1)
end

Przepraszam za brak polskich znakow, ale jestem na angielskim lapku ;p.

Pozdrawiam.
 
Joined
Aug 27, 2011
Messages
30
Reaction score
2
Odp: Pod?oga Daj?ca Eq

ja tego skryptu uzywalem bo mialem nowe itemy o ID 7k+ a na moim ots sie ich nie da?o wsadzi? do skrzyni wi?c wykorzystywalem ten skrypt.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Pod?oga Daj?ca Eq

Nie wiem czemu nie dalo sie wsadzic do skrzyni itemow o id ponad 7k, ale starych itemow z rl tibi jest ponad 10k i mozna wrzucac do skrzyni wszystkie.
Skrypt nie dosc, ze jest zamulajacy i da sie go wcisnac w 3 linijki jak to zrobil elf, to jeszcze jest na tyle nie rozbudowany, ze nie ma tam zadnych profesji i kazdy dostaje to samo.
W firstitems, albo w skrzynce mozna latwo ustawiac profesje, zreszta tu dodac tez. A itemy prawie zawsze i prawie na kazdym ots dostaje sie inne, wiec takie dodawanie jak u ciebie nie jest zbyt dobre.
 

MysleRapem

User
Joined
Sep 3, 2011
Messages
29
Reaction score
1
Odp: Pod?oga Daj?ca Eq

<ziewa> TNET dalej uczy si? skrypty pisa??

Code:
local config = {
	[1] = {2160, 2160, 2160, 2160, 2160, [2160]=7, 2160, 2160}, -- eq dla sorca
	[2] = {2160, 2160, 2160, 2160, 2160, [2160]=9, 2160, 2160}, -- eq dla druida
	[3] = {2160, 2160, 2160, 2160, 2160, [2160]=10, 2160, 2160}, -- eq dla paladyna
	[4] = {2160, 2160, 2160, 2160, 2160, [2160]=3, 2160, 2160},  -- eq dla knighta
	
	storage = 56182, -- storage, w kt?rym zapisuje, czy gracz juz wzial EQ.
	checkVocs = true -- czy ma np. Elite Knightowi dawac EQ knighta (true/false)
}

function onStepIn(cid, item, pos)
	if(getPlayerStorageValue(cid, config.storage) == 1) then return 1 end
	local voc = getPlayerVocation(cid)
	if(config.checkVocs) then
		while voc > 4 do
			voc = voc - 4
		end
	end
	if(not config[voc]) then return 1 end
	for k, v in pairs(config[voc]) do
		if(type(v) == 'number') then
			doPlayerAddItem(cid, v, 1)
		else
			doPlayerAddItem(cid, v[1], v[2])
		end
	end
	setPlayerStorageValue(cid, config.storage, 1)
	doSendMagicEffect(pos, CONST_ME_MAGIC_GREEN)
	doPlayerSendTextMessage(cid, 22, "Dostales nowe EQ.")
	return 1
end

Do swojego dorzuci?em troch? bajer?w, np. dla ka?dej profesji inne EQ.
Na g?rze skryptu w configu macie tabele podpisane dla ka?dej profesji. W miejsca 2160 mo?ecie dawa? id swoich przedmiot?w, jak b?dzie za ma?o to na ko?cu mo?ecie dopisa? nowe po przecinku. Nie przestraszcie si?, jak zobaczycie to:
[2160] = 1.
Po prostu da?em wam mo?liwo?? ustawiania te? ilo?ci ?mieci, kt?re chcecie dawa? graczom na start. W kwadratowym nawiasie wpisz id przedmiotu, a po znaku r?wno?ci jego ilo?? i b?dzie spoko, chyba, ?e co? popsujesz. I najlepiej itemy ustawiaj od g?owy do but?w, czyli po kolei, ?eby np. spodnie nie znalaz?y si? na slocie z r?koma, ale to ju? w sumie wasza sprawa.

Piona.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Pod?oga Daj?ca Eq

Szok ktos tu popatrzyl na temat i chcial sie popisac...
Od tego sa skrypty w modach ktorych wszyscy uzywaja... Lub eq z postaci sample. Ten skrypt byl tylko skryptykowany i skrocony do 3 linijek przez elfa co nawet ja bym dal rade zrobic...
Nie wiem po co sie tu wbiles w ogole z tym skryptem... I tak nikt go nie wykorzysta. I nie nikt inny nie probowal zrobic tego skryptu, dlatego nikt tu nic nie napisal. Nie tak jak ty myslisz, ze nikt nie potrafi ;<
Wypierdalaj dalej myslec rapem i idz gdzie indziej najlepiej bo nie wiem po co tu wrociles... I tak syf jest tylko na tym forum...

@off jebac to
Wiesz czemu ludzie sie tu nie ucza? Bo ktos cos proboje zrobic, a wszyscy pro skrypterzy zamiast podpowiedziec jak mozna to zrobic inaczej, lub jak mozna to zrobic w ogole, lub gdzie sa bledy mowi tylko nie umiesz skryptowac tak to ma wygladac i wrzuca skrypta ktorego nawet nie wytlumaczy.
Ktos sie do tego przyczynia? 90% jebanych skrypterow ktorzy tu cos potrafia, i tylko przeszkadzaja tym ktorzy chca sie czegos nauczyc, bo "oni juz to potrafia i wiedza lepiej i chca sie pochwalic". A potem taki placz, o znow sie ktos uczyt skryptowac na forum trzeba zrobi lepszego skrypta zamiast mu pomoc i powiedziec jak moze robic to sam...
 
Last edited:

MysleRapem

User
Joined
Sep 3, 2011
Messages
29
Reaction score
1
Odp: Pod?oga Daj?ca Eq

Ty, agrest, spoko, ma?olacik si? nie stresuj.
Tak czytam tw?j post z trzeci raz i po chwili rozkminy zaryzykuj? i stwierdz?, ?e chyba pr?bowa?e? mnie pocisn?? :D

kikimora said:
@off jebac to
Wystarczy obserwowa? i mo?na si? samemu du?o nauczy?. Na tym forum by?o paru dobrych skrypter?w-samouk?w, ale teraz maj? pousuwane konta za "bunt". Jest tu kto? dobry w og?le bo nie zauwa?y?em jeszcze. Poza tym tu jest tyle skrypt?w teraz, ?e ca?? "bibliotek?" mo?na swoimi skryptami obstawi? w p?? dnia. Kadra chyba na to czeka.

"B?j si? b?j, a jak si? nie boisz to si? kuj."
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Pod?oga Daj?ca Eq

Niby masz racje ale paru dobrych samoukow... no wlasnie, tylko paru a reszta rezygnuje z probowania czegos dalej jak niektorzy idioci przeszkadzaja zamiast pomagac...
Moglo by byc kilka razy wiecej skrypterow, a w tym znalazlo by sie kilku dobrych, wiec?
Chyba jednak dobre to nie jest wiec nie pierdol.
 

Bufo

Advanced User
Joined
Dec 25, 2009
Messages
151
Reaction score
2
Age
30
Odp: Pod?oga Daj?ca Eq

No dobra ale to jest dzia? Biblioteka kod?w a nie Ucz? si? pisa? skrypty. Tak si? ju? przyj??o albo przynajmniej ja tak uwa?am ?e skrypty ju? udost?pniane w internecie powinny by? sprawne i nie zamulaj?ce serwer. Co mi po takim skrypcie kt?ry stworzy? Best Meteor skoro wrzuc? troch? wi?cej rzeczy, na starcie jak zaloguje si? 200 os?b i b?dzie crash bo silnik nie nad??y wywo?ywa? funkcji dla wszystkich graczy ?

MysleRapem bardzo dobrze zrobi? ?e wrzuci? ten skrypt bo przynajmniej osoba kt?r? przywo?a?em poni?ej czyli niejaki Best Meteor mo?e przestudiuje ten skrypt i nast?pnym razem lepiej p?jdzie. To tak samo jak by? powiedzia? g?rnikowi "przekompiluj tfs'a pod debiana", nie s?dz? i? by Ci? kto? zrozumia? ale jak by? pokaza? mu przyk?ad to tak jak ma?pa powt?rzy? by za Tob?.
 

Placek

Blue Waffle
Joined
Sep 30, 2008
Messages
6,793
Reaction score
672
Age
9
Odp: Pod?oga Daj?ca Eq

No dobra ale to jest dzia? Biblioteka kod?w a nie Ucz? si? pisa? skrypty. Tak si? ju? przyj??o albo przynajmniej ja tak uwa?am ?e skrypty ju? udost?pniane w internecie powinny by? sprawne i nie zamulaj?ce serwer. Co mi po takim skrypcie kt?ry stworzy? Best Meteor skoro wrzuc? troch? wi?cej rzeczy, na starcie jak zaloguje si? 200 os?b i b?dzie crash bo silnik nie nad??y wywo?ywa? funkcji dla wszystkich graczy ?
MysleRapem bardzo dobrze zrobi? ?e wrzuci? ten skrypt bo przynajmniej osoba kt?r? przywo?a?em poni?ej czyli niejaki Best Meteor mo?e przestudiuje ten skrypt i nast?pnym razem lepiej p?jdzie. To tak samo jak by? powiedzia? g?rnikowi "prze kompiluj tfs'a pod debiana", nie s?dz? i? by Ci? kto? zrozumia? ale jak by? pokaza? mu przyk?ad to tak jak ma?pa powt?rzy? by za Tob?.

Masz racje, ale przez to, ze jest tak malo dobrych skrypterow, a nowi nie maja szansy sie nauczyc jest duzo takich tematow. A ci co cos potrafia potem placza, ze musza pokazywac swoje lepsze skrypty bo oni sa fajni...
Ktos chce pokazac czego sie nauczyl, a tu odrazu go jada to sie da zrobic duzo lepiej i robia to lepiej. Potem taki nie napisze zadnego skrypta juz, a byc moze jak by mu ktos troche pomog to by pisal skrypty na lepszym poziomie niz 90% tego forum...
Kto wie ile talentow stracilismy przez takie cos? I o ile sie pogorszyl stan tej biblioteki kodow?
Tak rozumiem tez, ze sa nizej fora takie na ktorych by mozna takie same tematy zakladac, ale tam by napisali dokladnie to samo co tu, wiec nie widze roznicy...
 

Ghalla

Active User
Joined
Aug 24, 2010
Messages
88
Reaction score
12
Age
31
Odp: Pod?oga Daj?ca Eq

Kikimora pierdolisz takie g?upoty, ?e a? szkoda czyta?. Przecie? taki skrypt to idealny przyk?ad tego jak nie nale?y programowa?. Owszem mo?na broni? kogo? gdy wida?, ?e si? stara, ale autor tego skryptu mam wra?enie nie przeczyta? nawet ?adnego poradnika. Brak zwracanej warto?ci, brak p?tli, brak konfigurowalno?ci skryptu. Jedyn? drog? do bycia w miar? dobrym skrypterem jest s?uchanie krytyki i ogl?danie dobrych kod?w.
 

MysleRapem

User
Joined
Sep 3, 2011
Messages
29
Reaction score
1
Odp: Pod?oga Daj?ca Eq

Ghalla said:
Kikimora pierdolisz takie g?upoty, ?e a? szkoda czyta?.
:D Zgodz? si? nawet z ca?ym Twoim postem.

Kikimora said:
Kto wie ile talentow stracilismy przez takie cos?
"Gdy tego s?ucham, to robi mi si? troch? szkoda."

Tym tekstem rozjeba?e? mnie, bo tutaj streszcza si? cz??? Twojego ?wiatopogl?du na temat talentu i praktyki. Kto? kiedy? powiedzia?, ?e geniusz w jakie? dziedzinie "to 10% polotu i 90% potu". Na tym ?wiecie nie ma lekko, chyba jeszcze nie zauwa?y?e? :D Nie ma co ogl?da? si? na innych, jak kto? si? zniech?ca albo s?abo mu idzie, to tylko i wy??cznie jego wina, siebie mo?e za to wini? tylko. Poza tym nie po to skrypterzy ucz? si? "skryptowa?", ?eby potem zapierdala? z pomoc? dla nieuk?w i leniwych. Mi tam np. nikt nie pomaga?, poradnik?w te? nie czyta?em i jako? daj? rad? nie zrzucaj?c winy na brak pomocy. Jak chcesz to Ty p?acz. Elo
 
Status
Not open for further replies.
Top